Fabarm Team

Τα fabarm εχουν πολυ καλα κοντακια τα ξυληνα ειναι πολυ καλα θα βολεψουν και τους περισοτερους

Και οι αμερικανοι αυτο λενε Τεο. Τα ποιο ποιοτικα εργοστασιακα μοντελα στην Ιταλια τα βγαζει η Fabarm αυτη τη στιγμη. Οι μεγαλοι του χωρου ετοιμαζονται σιγα σιγα να ανεβασουν παλι ποιοτητα γιατι χανουν διαρκως μεριδια στην αγορα. Η καινουργια Beretta A400 extreme plus πχ θα ειναι 100% made in Italy. Οι εποχες δειχνουν σιγα σιγα να αλλαζουν παλι προς ωφελος του καταναλωτη.
 
Και οι αμερικανοι αυτο λενε Τεο. Τα ποιο ποιοτικα εργοστασιακα μοντελα στην Ιταλια τα βγαζει η Fabarm αυτη τη στιγμη. Οι μεγαλοι του χωρου ετοιμαζονται σιγα σιγα να ανεβασουν παλι ποιοτητα γιατι χανουν διαρκως μεριδια στην αγορα. Η καινουργια Beretta A400 extreme plus πχ θα ειναι 100% made in Italy. Οι εποχες δειχνουν σιγα σιγα να αλλαζουν παλι προς ωφελος του καταναλωτη.
Αρχισαν να σφίγγουν οι κ@λοι....
Βοηθησαν τα μεμετια...;)
 
Για την fabarm lion titan 35 μπορει να μου καποιος δυο λογια για το οπλο μιας και καποιος εδω μεσα πουλαει ενα σε καλη κατασταση;

Ειλικρινά πάρτο χθες. Αν ήθελα καραμπίνα τώρα θα την έπαιρνα γτ έχω δει τι κάνει του αδερφού μου που έχει την ίδια. Πολύ βολικό όπλο, τα καταπίνει όλα, φοβερή κάννη και τουφεκιά και από τα πιο όμορφα για εμένα όπλα. Η κατάσταση του όπλου που πωλείται από τις φώτο μου φάνηκε άριστη. Ο αδερφός μου σαν κάτοχος θα σου πει περισσότερα Βίκτωρα (σχολάει λίγο αργά σήμερα).
 
Ειλικρινά πάρτο χθες. Αν ήθελα καραμπίνα τώρα θα την έπαιρνα γτ έχω δει τι κάνει του αδερφού μου που έχει την ίδια. Πολύ βολικό όπλο, τα καταπίνει όλα, φοβερή κάννη και τουφεκιά και από τα πιο όμορφα για εμένα όπλα. Η κατάσταση του όπλου που πωλείται από τις φώτο μου φάνηκε άριστη. Ο αδερφός μου σαν κάτοχος θα σου πει περισσότερα Βίκτωρα (σχολάει λίγο αργά σήμερα).
Οκ θα περιμενω νεα του,ευχαριστώ
 
Για την fabarm lion titan 35 μπορει να μου καποιος δυο λογια για το οπλο μιας και καποιος εδω μεσα πουλαει ενα σε καλη κατασταση;
Γεια σου Βίκτωρα. Έχω το συγκεκριμένο όπλο 13 χρόνια τώρα και μπορώ να πω πως έχω τρέλα μαζί του. Μου βγάζει καταπληκτικές τουφεκιές. Είναι πανάλαφρο (67 εκατοστα στα 2900 περίπου) και πανέμορφο. Πέρυσι στο τέλος της σεζόν έφυγε ένα κομμάτι από το τιτάνιο. Σκουριά δεν έχω δει καθόλου! Εμπλοκή μου έκανε μια φορά τον πρώτο χρόνο γιατί άφηνα τελείως στεγνό το πιστόνι από άγνοια μου. Από τότε λίγο λάδι σε ένα πανάκι και τρίψιμο από μέσα ανά 4-5 κυνήγια και δεν έχω μπλοκάρει ξανά! Έχω ρίξει από 24 έως 38 γραμμάρια. Κυρίως όμως κινούμαι στα 28-33 απροβλημάτιστα. Μαζί είχα πάρει 6 τσοκ, τα κλασσικά 1*-5* και ένα επιπλέον 3* που επιηκύνει την κάννη στα 71εκατοστά. Ότι άλλο θέλεις και μπορώ να βοηθήσω μου λες. Ελπίζω να βοήθησα :)
 
.shake hands..shake hands.
Γεια σου Βίκτωρα. Έχω το συγκεκριμένο όπλο 13 χρόνια τώρα και μπορώ να πω πως έχω τρέλα μαζί του. Μου βγάζει καταπληκτικές τουφεκιές. Είναι πανάλαφρο (67 εκατοστα στα 2900 περίπου) και πανέμορφο. Πέρυσι στο τέλος της σεζόν έφυγε ένα κομμάτι από το τιτάνιο. Σκουριά δεν έχω δει καθόλου! Εμπλοκή μου έκανε μια φορά τον πρώτο χρόνο γιατί άφηνα τελείως στεγνό το πιστόνι από άγνοια μου. Από τότε λίγο λάδι σε ένα πανάκι και τρίψιμο από μέσα ανά 4-5 κυνήγια και δεν έχω μπλοκάρει ξανά! Έχω ρίξει από 24 έως 38 γραμμάρια. Κυρίως όμως κινούμαι στα 28-33 απροβλημάτιστα. Μαζί είχα πάρει 6 τσοκ, τα κλασσικά 1*-5* και ένα επιπλέον 3* που επιηκύνει την κάννη στα 71εκατοστά. Ότι άλλο θέλεις και μπορώ να βοηθήσω μου λες. Ελπίζω να βοήθησα :)
Σε ευχαριστώ πολυ φιλε για τις πληροφορίες
 
Γεια σου Βίκτωρα. Έχω το συγκεκριμένο όπλο 13 χρόνια τώρα και μπορώ να πω πως έχω τρέλα μαζί του. Μου βγάζει καταπληκτικές τουφεκιές. Είναι πανάλαφρο (67 εκατοστα στα 2900 περίπου) και πανέμορφο. Πέρυσι στο τέλος της σεζόν έφυγε ένα κομμάτι από το τιτάνιο. Σκουριά δεν έχω δει καθόλου! Εμπλοκή μου έκανε μια φορά τον πρώτο χρόνο γιατί άφηνα τελείως στεγνό το πιστόνι από άγνοια μου. Από τότε λίγο λάδι σε ένα πανάκι και τρίψιμο από μέσα ανά 4-5 κυνήγια και δεν έχω μπλοκάρει ξανά! Έχω ρίξει από 24 έως 38 γραμμάρια. Κυρίως όμως κινούμαι στα 28-33 απροβλημάτιστα. Μαζί είχα πάρει 6 τσοκ, τα κλασσικά 1*-5* και ένα επιπλέον 3* που επιηκύνει την κάννη στα 71εκατοστά. Ότι άλλο θέλεις και μπορώ να βοηθήσω μου λες. Ελπίζω να βοήθησα :)
Ντουφεκος είναι,είμαι αυτόπτης μαρτυρας!
 
Εμπλοκή μου έκανε μια φορά τον πρώτο χρόνο γιατί άφηνα τελείως στεγνό το πιστόνι από άγνοια μου. Από τότε λίγο λάδι σε ένα πανάκι και τρίψιμο από μέσα ανά 4-5 κυνήγια και δεν έχω μπλοκάρει ξανά!
Bill,σου παρουσιασε εμπλοκη ισως λογω φυσιγγιου.
Μία εμπλοκη σε καινουριο οπλο ειναι αναξιο λογου!
Λαδι να ΜΗΝ βαζεις!
Μονο κακο κανεις δημιουργώντας "μακα"(καμενο λαδι μαζι με καταλοιπα πυριτιδας που μεταφέρουν τα αερια).
Ετσι κι αλλιως,μετα απο 5-6 τουφεκιες,ΔΕΝ υπαρχει λαδι!
Τις λιπαντικες του ικανοτητες τις εχουν εξαφανίσει τα αερια.
Αν βαζεις απο την μεσα μερια του πιστονιου λαδι,δεν βοηθαει σε τιποτα!
Απ'εξω,να το καταλαβω,αφου εκει υπαρχει τριβή του πιστονιου με τον μαστο της κανης.
Τα οπλα αεριων δεν χρειαζονται λιπανση στο πιστονι ή στα δαχτυλιδια!
Μια ελαχιστη ποσοτητα στην εξωτερικη μερια του σιδηροδρομου,ειναι υπεραρκετη.
 
Bill,σου παρουσιασε εμπλοκη ισως λογω φυσιγγιου.
Μία εμπλοκη σε καινουριο οπλο ειναι αναξιο λογου!
Λαδι να ΜΗΝ βαζεις!
Μονο κακο κανεις δημιουργώντας "μακα"(καμενο λαδι μαζι με καταλοιπα πυριτιδας που μεταφέρουν τα αερια).
Ετσι κι αλλιως,μετα απο 5-6 τουφεκιες,ΔΕΝ υπαρχει λαδι!
Τις λιπαντικες του ικανοτητες τις εχουν εξαφανίσει τα αερια.
Αν βαζεις απο την μεσα μερια του πιστονιου λαδι,δεν βοηθαει σε τιποτα!
Απ'εξω,να το καταλαβω,αφου εκει υπαρχει τριβή του πιστονιου με τον μαστο της κανης.
Τα οπλα αεριων δεν χρειαζονται λιπανση στο πιστονι ή στα δαχτυλιδια!
Μια ελαχιστη ποσοτητα στην εξωτερικη μερια του σιδηροδρομου,ειναι υπεραρκετη.
Γιάννη ήταν μια μέρα αλλά έκανε πολλές εμπλοκές. Βασικά σταματούσε στο πρώτο φυσιγγιο γτ δεν κινούνταν το πιστόνι. Έτσι όπως το κάνω πάντως δεν έχω κάποιο θέμα και δεν έχω παρατηρήσει να μαζεύεται μάκα! Θα δοκιμάσω να το αφήσω στεγνό να δω αν θα μπλοκάρει ξανά! Ευχαριστω για την συμβουλή!
 
παιδες μωνο που εχη κανη tribore βγαζη της τουφεκιες,,και εγω εχω την eyro lion h368 συνθετικη εδω και μια 10ετια κατι εμλωκουλες ειχα αλαξα ενα εξαρτημα και ολα οκ οκ ,,ο αυλος ξεκιναη 18,6 στην μεση της κανης 18,2 και τελειωνη με 18,4,,, .shake hands..shake hands.
 
Όλα αυτά που προσφέρει η fabarm στις κάννες τις δεν είναι δώρα στους αγοραστές.. όπως λέει και ο Σάκης ο αυλός της fabarm ξεκινά από 18.6 και καταλήγει 18.4..(18.2 δεν έχει Σάκη) όμως ο σωλήνας συνεχούς μειωμένης διατομής που δημιούργησε διατιρησε κατά πολύ υψηλά την πίεση.. και πάρε τα porting μετά από το εργοστάσιο πάρε και τα επιμηκυμενα τσοκ πάρε και την πιστοποίηση στα 1630 bar..
 
FABARM-TRIBORE-LOGO.png

FABARM-TRIBORE-IMAGE.jpg
 
Back
Top