Fabarm Team

Ευχαριστώ Μάγκες!!! Έχει το κοντάκι της XLR5 αλλά δεν έχει τα τσοκ των 82 χιλ. και επίσης η πάπια είναι παλαιάς σχεδίασης και κάπως πιο χοντρή, αλλά όμως έχει κάπως εργονομική λαβή στο πιάσιμο και το κοντάκι εμένα ειδικά μου κάθεται πολύ καλά με τη φλάτζα τη μεγάλη σε ύψος! ;)
 
Για την ώρα ας πούμε απλά καλορίζικο και έπειτα έχει ο Θεός... ;)

28045u0.jpg
Καλοριζικο Νικο καλοτουφεκο το εργαλειο
 
Ο αυλός γράφει 18.7 και πρέπει να είναι το δεύτερης γενιάς Tribore, διότι το πρώτης γενιάς είχε 18.8 με τη γνωστή κωνική κατάληξη και ο κώνος ήτανε μακρύς και καλός, αλλά δεν είχε τη γυαλάδα που πρέπει...αν και είναι καλύτερος από άλλα ντουφέκια και τώρα με τη πρώτη ευκαιρία θα πρέπει να τονε τρίψω με τη βούρτσα για να τονε γυαλίσω αρκετά καλά και μπορεί και να τονε κάμω και καθρέφτη άμα βρω το σωστό τρόπο!!! ;)

Θα πέσει αλέβρωμα απού θα φτάκουνε τα αλέβρια μέχρι και στο ελαστοζήλ του πιστονιού από το πολύ ντουμάνι και το κάθε σμπάρο θα αφήνει ξωπίσω του και μια άσπρη τροχιοδεικτική γραμμή ναααααα σα και αυτή τση ασφάλτου!!! .yelling..my man..sarcastic.
 
Τότε που είχα το Φαμπάρμι δεν εγνώριζα για τα αλέβρια και δεν τα είχα παίξει ποτές μου και δεν μπορώ να ξέρω πως βαρεί, αλλά τώρα όμως που γνωρίζω τι ακριβώς γένεται και πως ακριβώς γένεται...μπορεί να πάω και στο μπάσιμο με αλεβρωφούσεκα και να γιωμίσω τον ουρανό με αλέβρια εκεί ψηλά στα γνέφη!!! ;)
 
Εγω θα σε λέω φουρναρη πλεον.yel..sarcastic.
Με υγεια φίλε μου.
Καλοντουφεκο κ να το χαρεις.:)
Πες μου λιγο τα φωτα σου για το πλαγιο της φαμπαρμ που μου αρεσει.
Απο θεμα καννης κλπ.
Ειμαι στην έρευνα αγοράς εδω κ κάποια χρονια αλλα υα το παρω καποια στιγμη είμαι σιγουρος :)
Το κλασις το απλο με ενδιαφερει.
Κανες τριμπορ τσοκακια πολυ μακρια μηκος 71 εκ καννη:)
 
Άμα σου κάτσει καλά το κοντάκι...τότες θα βαρείς ντουφεκίδι για χάσιμο!!! Εμένα μου κάθεται πολύ καλά το κοντάκι με τη πάνω φλάτζα και βαρούσα πάρα πολύ καλά τότες με την Η4 και ευελπιστώ ότι θα ξαναβαρώ καλά και τώρα με την Η38 ;)
 
Και να μην το δούμε να γυαλίζει για να έχουμε και την ψυχολογική αβάντα ότι και καλά είμαστε και γυαλισμένοι; ;)
Καλοντουφεκο νικολακι...αυτη πρεπει να περνει και την super goose καννη;ελπιζω να το φερεις στο τεστ που θα κανουμε με τον sky τελη Οκτωμβρη.yelling.οχι τιποτα αλλο ρε φιλος αλλα να τις φυγουνε τα εργοστασιακα γρεζια.sarcastic.
 
Καλησπερα,ειμαι νεο μελος του φορουμ και κατοχος μιας XLR 5.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος συναδελφος ξερει τι φυσηγγια παει ιδιαιτερα σε ζεστο καιρο με υγρασια.Κυνηγω τσιχλα ως επι το πλειστον ευχαριστω !
 
Back
Top