Fabarm Team

Μπερδεύτηκα αλλά επειδή δεν τα ξέρω καλά θα σε ρωτήσω το εξής. Έχει tribore που σημαίνει 3 μεγέθη αυλών. Εσύ το 18.8 πού το μέτρησες?
Το γράφει πάνω ή κάννη Βασίλη , όπως γράφει και tribore . ....αρχίζει από 18.8 και καταλήγει σε 18,4....
 
Χρειαζεται να την μετρησει; στη δικισ μου euro lion mk3 γραφει 18.9
Όχι απλά όπως έγραψε το 18.8 νόμιζα ότι είχε τέτοιον αυλό. Εγώ όταν με ρωτάνε λέω ότι η κάννη είναι tribore οπότε καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχει στάδια ο αυλός!
 
Όχι απλά όπως έγραψε το 18.8 νόμιζα ότι είχε τέτοιον αυλό. Εγώ όταν με ρωτάνε λέω ότι η κάννη είναι tribore οπότε καταλαβαίνει ο άλλος ότι έχει στάδια ο αυλός!
Στην xlr παντως ειναι 18.7 με tribore HPκαι τσοκ hyperbolic HP 82 χιλ.
 
Το νέο μοντέλο 4ls τι λέει?
Το έχει πάρει κανένας φίλος?
Δεν το έχω πάρει αλλά από κοντά που το είδα μου άρεσε πάρα πολύ.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το βάρος που πραγματικά ''χάνεται'' στα χέρια.\
 
Πιο μανιτζεβελη απο xlr5 το ιδιο καλές τουφεκιές, αξιοπιστη, τι αλλο να ζητήσεις.Μοναδικη ενσταση η επιπλεον βιδα σταθεροποιησης της κανης μια επιπλεον βιδα αχρειαστη κατ εμε.
 
Μάλλον λύσανε το πρόβλημα του παιξίματος της πάπιας, όσα fabarm γνώρισα από φίλους το ίδιο πρόβλημα είχαν.
Στην δικια μου δεν κουνιέται καθόλου μπορει να ισχύει σε προηγουμενα μοντελα. Αντιθετως σε οπλα fn group παιζει αρκετα.
 
Μπορεί να ισχύει για πιο παλιά όπλα.... Θυμάμαι πάντως σίγουρα ότι το ένα ήταν η euro lion 3κάτι..
Πάντως αν είναι καλό αυτό το οπλάκι θα πάρει "κόσμο" από την πλαστικό-beretta. Από όσο μπόρεσα να καταλάβω σε review του Randy πρέπει να έχει πολύ πιο εύκολο καθάρισμα λόγω επικάλυψης σε πιστόνια κλπ.
 
Μπορεί να ισχύει για πιο παλιά όπλα.... Θυμάμαι πάντως σίγουρα ότι το ένα ήταν η euro lion 3κάτι..
Πάντως αν είναι καλό αυτό το οπλάκι θα πάρει "κόσμο" από την πλαστικό-beretta. Από όσο μπόρεσα να καταλάβω σε review του Randy πρέπει να έχει πολύ πιο εύκολο καθάρισμα λόγω επικάλυψης σε πιστόνια κλπ.
Κοιτα επικαλυψη ζιρκονιο σε πιστονι μαστο κανης και επινικελωμενους σιδηροδρομους -ελατηριο εχει και η xlr αλλα πιανει πολυ μαυριλα γενικα η αποθηκη περιμετρικα το ελατηριο επαναταξης σιδηροδρομοι κλπ... Αυτο που μου αρεσε στο ls4 ηταν νικελ και η αποθηκη οπως ειδα, πραγμα που δεν ηταν στην xlr και εχει κανει σημαδακι απο τα αερια.
 
Πιο μανιτζεβελη απο xlr5 το ιδιο καλές τουφεκιές, αξιοπιστη, τι αλλο να ζητήσεις.Μοναδικη ενσταση η επιπλεον βιδα σταθεροποιησης της κανης μια επιπλεον βιδα αχρειαστη κατ εμε.

Τάσο νομίζω οτι με αυτή τη βίδα δεν πρόκειται να ξανάσφίξει κάποιος τη βίδα τη πάπιας εν μέσω βολών.... συμβαίνει σε όλα τα αυτογεμή.
 
Τάσο νομίζω οτι με αυτή τη βίδα δεν πρόκειται να ξανάσφίξει κάποιος τη βίδα τη πάπιας εν μέσω βολών.... συμβαίνει σε όλα τα αυτογεμή.
Ισως να χεις δίκιο σιγουρα κανει δουλεια στη σταθεροποιηση και μαλλον επειδη πλεον η βιδα παπιας δεν αφαιρειται απο αυτην, ειναι μερος της παπιας, ηταν προφανως επιβεβλημενη η τοποθετηση της.
 
Είσαι και κοντά. Έλα να σου δώσω την 391 να καθαρίσεις το πιστόνι, μαστό κάνης εσωτερικά και ελατήριο ρύθμισης να χτυπήσεις ενέσεις .wash.
Αστα καταλαβα... πηρα το 690 και ησυχασα απο αυτα. Μονο που περναω τωρα δυο καννες!!
 
Αυτο που μου αρεσε στο ls4 ηταν νικελ και η αποθηκη οπως ειδα, πραγμα που δεν ηταν στην xlr και εχει κανει σημαδακι απο τα αερια.
Που ακριβώς Τάσο σου έχει κάνει το σημαδακι;στο σημείο που είναι οι τρύπες ; κάτω από το πιστόνι;
Κάτι σαν λακουβακι μικρό ;
 
Εχω τον εξης προβληματισμο. εχω την mk3 euro lion. κατασταση αριστη για να μην πω καθολου δουλεμενη. την δινω 650 και δεν βλεπω ενδιαφερον ενα τηλ μονο. απο οτι εχω διαβασει η fabarm ειναι δευτερη σε πωλησεις στην ευρωπη και το μοντελο αυτο εκτος τριμπορε πορτινγκ τσοκακια ξυλα ριζα καρυδιας φανταστικα ηταν απο τις ποιο ακριβες της fabarm καμια ιδεα η φταει η οικ κατασταση;
 
Back
Top