Casting & Surfcasting

Καλησπέρα παλικάροι. 7 καλάμια μέσα και δύο φραπέδιες έτοιμες δίπλα στην γαλανη και όλα τέλεια. Παρέα με το ξαδερφάκι. Για να δούμε θα κουνηθεί κανένας ειδοποιήτης!!!!View attachment 54293View attachment 54294View attachment 54296View attachment 54297
Τσιουμπαει στου κίτρινου τρεερρεεεεξξξειιιιιι‼️
 
Πήρες φαραώ?
Λίγο παστό έχω. Μάνες , Μανάκια, μονοδολια και μια κορδέλα που έφερε το ξαδερφάκι. Πρώτη φορά ψαρεύω εδώ, μετά το Ξυλόκαστρο. Μουρμουτλρες μου έχουν πει ότι έχει και που και που κανένας χαρακωτοι. Πάντως μέχρι στιγμής μόνο μικρά τσιμπάνε.
 
Τίποτα μάγκες, οι ειδοποιήτες δε λένε να κουνηθούν. Μόνο μικρά. Ευτυχώς έχουμε παρέα εκλεκτή..... Καλατζής - Βιολάρης - Μοσχολιού κ.α. ΜΕΓΑΛΟΙ.!!!!!!!!!
Καλά να περνάτε παλικάροι ότι κι αν κάνετε.IMG_20220827_011420.jpg
 
Τίποτα μάγκες, οι ειδοποιήτες δε λένε να κουνηθούν. Μόνο μικρά. Ευτυχώς έχουμε παρέα εκλεκτή..... Καλατζής - Βιολάρης - Μοσχολιού κ.α. ΜΕΓΑΛΟΙ.!!!!!!!!!
Καλά να περνάτε παλικάροι ότι κι αν κάνετε.View attachment 54308
Τελικά τίποτα? Ούτε το πρωί?
 
Μια καλη μουρμούρα κατά τις 03:00 το ξαδερφάκι. Τιποτ'αλλο. Έναν μικρό χαρακωτο εγώ τον οποίο και επέστρεψα στην γαλανη. Δεν βαριέσαι, λογικά ήταν το τελευταίο μέχρι τις 15 του μήνα. Θα δούμε. Πάντως φέτος σε καμιά δεκαριά ψαρέματα από τέλος Μαϊου έχω πάρει 1 καλη τσιπούρα και 2-3 χαρακωτους καλούς. Τέτοια ξεραιλα δεν μου έχει τύχει άλλη χρονιά.
Για να δούμε θα μας αποζημιώσουν οι τσιχλιτσες!!!!!!
 
Back
Top