Cal.20

μακρια δεν ειναι απλα νομιζω οτι 4 τσοκ τις sx3 ειναι πολυ ανοιχτο σε σχεση με αλλες μαρκες κανε μια δοκιμη σε χαρτονι να εχεις μια καλητερη αποψη,επισεις να δεις το κοντακι θελει ρυθμηση μηπως χρηαζεται να αλλαξεις καποια φλατζα αν δε το εχεις κανει
Εσυ θα μας τρελανεις, και να μην ήταν καλή η εβδομάδα μας την έφτιαξες ;)
Συνφωνω με τον Γιώργο ψιλά σκάγια και σε μακρινές αποστάσεις βάλε πιο σφιχτο τσοκ, κάνε και τις δοκιμές σου σε χαρτί σε διάφορες αποστάσεις για να έχεις περίπου μια εικόνα, στο κυνήγι όμως θα δεις την πραγματικότητα ποια φυσίγγια πάει το όπλο σου και εσύ σαν σκοπευτής. Μια χαρά είσαι Κώστα δώσε του χρονο και κυνήγια και μην ανυσηχεις.
Τώρα που έχω αρκετά φυσίγγια, όταν μπορέσω θα κάνω τις δοκιμές σε χαρτί για να πάρω μια καλύτερη εικόνα!! Πάντως όντως είναι κουκλί!! Και ο ήχος αυτός της τουφεκιάς του εικοσαριού ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ!!! Και το οτι ρίχνεις κάτι με μικρότερο διαμέτρημα, σου δίνει μια χαρά ακόμη μεγαλύτερη!! χαχαχαχα!
 
Nικόλα, θα κοιτάξω στα χαρτόνια όποτε μπορέσω, αλλά το κοντάκι με τις φλάντζες είναι θέμα για μένα. Δεν ξέρω να τα φτιάξω. Και μάλλον θα πρέπει να βρω ειδικό και είναι κάτι που δεν έχω καθόλου χρόνο να το κάνω. Θα αργήσει μάλλον.
http://www.ihunt.gr/content/dokimazontas-oplo-mas-ston-pinakavideo
αυτο το βιντεο θα σε βοηθησει να ρυθμησεις το κοντακι με τις φλατζες αν πας σε στο σκοπευτηριο στον πινανα
 
http://www.ihunt.gr/content/dokimazontas-oplo-mas-ston-pinakavideo
αυτο το βιντεο θα σε βοηθησει να ρυθμησεις το κοντακι με τις φλατζες αν πας σε στο σκοπευτηριο στον πινανα
Έχω στραβωθεί στα βιντεάκια και τα άρθρα στο ίντερνετ αλλά δεν τα λένε και αναλυτικά, ώστε να μην το φτιάξεις μόνο σου μάλλον. Κι έχουν κι ένα δίκιο. Κλέφτες να γίνουν αυτοί?!! Εγώ έχω μπροστά μου έξι φλάντζες. Από τρία δεξιά έως τρία αριστερά, και δεν ξέρω ούτε τί σημαίνουν. Το βίντεο με τον Αιγινήτη που μου υπέδειξες εσύ, μάλλον βοηθάει περισσότερο από κάποια άλλα (του ιδίου πάλι!!). Μετά από τις δοκιμές που θα κάνω τα ξαναλέμε!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΥΓ.Είμαι καινούργιος στο 20 άρι και θέλω να το μάθω, αλλά ΚΥΡΙΩΣ ΅: ξαναμπήκα στο κυνήγι μετά από 10 χρόνια αποχής. Ίσως σας σκοτίζω λίγο, αλλά τα φώτα σας ζητώ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 
Έχω στραβωθεί στα βιντεάκια και τα άρθρα στο ίντερνετ αλλά δεν τα λένε και αναλυτικά, ώστε να μην το φτιάξεις μόνο σου μάλλον. Κι έχουν κι ένα δίκιο. Κλέφτες να γίνουν αυτοί?!! Εγώ έχω μπροστά μου έξι φλάντζες. Από τρία δεξιά έως τρία αριστερά, και δεν ξέρω ούτε τί σημαίνουν. Το βίντεο με τον Αιγινήτη που μου υπέδειξες εσύ, μάλλον βοηθάει περισσότερο από κάποια άλλα (του ιδίου πάλι!!). Μετά από τις δοκιμές που θα κάνω τα ξαναλέμε!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΥΓ.Είμαι καινούργιος στο 20 άρι και θέλω να το μάθω, αλλά ΚΥΡΙΩΣ ΅: ξαναμπήκα στο κυνήγι μετά από 10 χρόνια αποχής. Ίσως σας σκοτίζω λίγο, αλλά τα φώτα σας ζητώ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Αν ήξερα να σου απαντήσω, θα σου απαντούσα όσες φορές και αν ρωτούσες οτιδήποτε. Να ξέρεις ότι τα παιδιά εδώ έχουν όλη την καλή θέληση και πολύ όρεξη να βοηθήσουν τον οποιοδήποτε. Επομένως, να μην σκέφτεσαι ότι σκοτίζεις κανέναν!! Οι απορίες σου είναι πολλών να ξέρεις... :)
 
Αν ήξερα να σου απαντήσω, θα σου απαντούσα όσες φορές και αν ρωτούσες οτιδήποτε. Να ξέρεις ότι τα παιδιά εδώ έχουν όλη την καλή θέληση και πολύ όρεξη να βοηθήσουν τον οποιοδήποτε. Επομένως, να μην σκέφτεσαι ότι σκοτίζεις κανέναν!! Οι απορίες σου είναι πολλών να ξέρεις... :)
KAI ΠAΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! .hunter.
 
Αξιότιμη παρέα καλησπέρα σας!!! Λίγο καθυστερημένα βέβαια, αλλά ανεβάζω τις φωτογραφίες που τράβηξα δοκιμάζοντας φυσίγγια και τα τσοκ στην εικοσάρα μου. Υπενθυμίζω οτι έχει διευρυμένο αυλό invector plus, αναφέρω πως η θερμοκρασία ήταν γύρω στους οκτώ βαθμούς, και επισημαίνω πως κάθε φωτογραφία έχει επάνω τα εξής στοιχεία: Όνομα φυσιγγίου, νούμερο σκαγίων, απόσταση βολής και νούμερο τσοκ (με αστεράκια). Με κέρδισαν κάποια φυσίγγια, αλλά αφήνω τα συμπεράσματα δικά σας!!!
17x598cgg
 
IMAG2429.jpg
[/url]
IMAG2430.jpg
IMAG2432.jpg
IMAG2433.jpg
IMAG2434.jpg
IMAG2435.jpg
IMAG2436.jpg
IMAG2437.jpg
IMAG2438.jpg
IMAG2439.jpg
IMAG2440.jpg
IMAG2441.jpg
IMAG2442.jpg
IMAG2443.jpg
IMAG2444.jpg
IMAG2445.jpg
IMAG2446.jpg
upload gambar[/IMG]
Κωστα καταρχήν σε ευχαριστούμε για τον κόπο και τον χρόνο που διεθεσες , κοιτάω ξανακοιταω δεν είναι εύκολο από το κινητό βέβαια αλλά μαρεσουν οι τουφεκιες με τα Navaro , το 3Α έδωσε την πιο ωραία κατανομή από όλα και δύσκολα θα περάσει θήραμα από αυτή την τουφεκια χωρίς να πάρει σκάγια, το nobel sport διασποράς από ότι βλέπω δούλεψε για σένα και μάλιστα με δύο διαφορετικά τσοκ κλειστό και ανοιχτό σε δοκιμές που είχαν κάνει τα παιδιά παλαιότερα μόνο διασποράς δεν ήταν. Περίμενα πιο συγκεντρωτικα τα f2 και λόγω βυσματος από ότι έχω διαβάσει και έχω δει στο κυνήγι δινει σφικτες τουφεκιες.
 
Kαλύτερα απ'όλα σ'εμένα, δούλεψαν με σειρά: 3Α, Lambro, S&B και Dispersante. Όλα καλά φάνηκαν, αλλά αυτά τα τέσσερα με κέρδισαν με διαφορά. Τα F2 τα περίμενα κι εγώ πολύ καλύτερα αλλά μπορεί να φταίω κι εγώ. Μετά από τις δοκιμές αυτές όλες μαζί, άλλαξα και τη φλάντζα κλήσης για να μου δίνει την τουφεκιά λίγο πιο δεξιά. Σε επόμενες δοκιμές, θα σας ενημερώσω ξανά. Τώρα θα δοκιμάσω και το Lambro σε 28 γραμμάρια αντί για 26 που δοκίμασα. Αυτά παίδες!!! Ελπίζω να σας άρεσε η δουλειά μου!! Δεν ήταν κούραση, γιατί ευχαριστήθηκα τουφεκιές!!! Και σιγά σιγά γνωρίζω και το τουφέκι μου, πώς δουλεύει καλύτερα. Επίσης, ήθελα να μάθωεάν μπορώ να βρω τσοκ πεντάρι... ΕΙΔΩΜΕΝ!!!
 
Εσείς θα με κάνετε να πάρω και εγώ την 20 άρα την AFFINITΥ, παρόλο που έχω την 12 άρα την Beccaccia benelli και κυνηγάω με 28 γραμ. , άντε να δούμε !!!!!
Γεια σου συνονοματε, αφού σου αρέσουν τα ελαφρά όπλα και γομωσεις, καλά τα δωδεκαρια δεν λεω έχω και γω το ίδιο όπλο, αλλά την αρμονία του εικοσαριου δεν την έχει.
 
Benelli Rafaello Crio Cal 20 και κυνήγι τσίχλας....!
.hair. Αρωστεια και το στερειτικο σύνδρομο έχει φτάσει στο απροχορητο και δεν πάει άλλο .kkk., ωραίες τουφεκιες και σε μερικές φάσεις φαίνεται ένα από τα πλεονεκτήματα του εικοσαριου όταν τα τσιχλονια εμφανίζονται ξαφνικά το όπλο έρχεται γρήγορα προς τον στόχο, για τα σκυλιά τι να πούμε άξιοι σύντροφοι και ένας παραπάνω λόγος που ευχαριστιομαστε το κυνήγι. Έψαξα στα σχόλια και βρήκα και τι φυσίγγια ρίχνει FOB Word no 9 -28 gr απο την σκοπευτικη σειρά τής εταιρείας.


WORLD+ 20 | Fob - Cartouches chasse & tir
http://www.cartouchesfob.fr/cartouche/4717-2/
 
Benelli Rafaello Crio Cal 20 και κυνήγι τσίχλας....!
πανέμορφο βίντεο,μουσική αρχή και τέλος όλα τα λεφτά
οι κυνηγοί τα σκυλάκια τους δείχνει και καταλαβαίνεις τους πραγματικούς πρωταγωνιστές....αναφορά ακόμα και στα όπλα και τα ονόματα ράτσα των σκυλάκων .shake hands.
 
Back
Top