Cal.20

SX3 CAL20 !!! Mια ιδέα για το τί πρόκειται να γίνει το Σαβ/κο στο χωριό!!
IMAG2376.jpg


Ωχ βλέπω έχεις άγριες διαθέσεις....sarcastic.
Καλόριχτα φίλε και περιμένουμε την άποψη σου από τις δοκιμές.
Τα έχω ρίξει όλα εκτός από τα Cheddite και τα Magnum τα Sellier Bellot.
 
Ωχ βλέπω έχεις άγριες διαθέσεις....sarcastic.
Καλόριχτα φίλε και περιμένουμε την άποψη σου από τις δοκιμές.
Τα έχω ρίξει όλα εκτός από τα Cheddite και τα Magnum τα Sellier Bellot.
χαχαχα!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Θα σας πω εντυπώσεις απ'όλα!.shake hands.
 
ψαχνωντας στην B&P βλεπω οτι στα cal 20 ο καταλογος μεγαλωσε.ο εδω αντιπροσωπος εισαγει 1-2.
καμμια αλλη λυση δεν υπαρχει?μπορουμε να τα φερουμε απο την ιταλια?γνωριζει καποιος την διαδικασια?
Είχα ρωτήσει τον οπλοπωλη μου αν γίνεται να μου φέρει ένα διασποράς της Βashcieri pellagri και μου είχε πει ότι είναι δυνατόν αρκεί να τον ενημερώσω έγκαιρα να το παραγγείλει στον αντιπρόσωπο και όταν κάνει εισαγωγή θα τα φέρει αρκεί βέβαια να πάρω μια σεβαστή ποσότητα. Παλαιοτερα μου είχε φέρει 2 κούτες cheditte T3 armacord με τον ίδιο τρόπο.
 
Είχα ρωτήσει τον οπλοπωλη μου αν γίνεται να μου φέρει ένα διασποράς της Βashcieri pellagri και μου είχε πει ότι είναι δυνατόν αρκεί να τον ενημερώσω έγκαιρα να το παραγγείλει στον αντιπρόσωπο και όταν κάνει εισαγωγή θα τα φέρει αρκεί βέβαια να πάρω μια σεβαστή ποσότητα. Παλαιοτερα μου είχε φέρει 2 κούτες cheditte T3 armacord με τον ίδιο τρόπο.
Εσένα σε έχω υπόψη μου, περισσότερα αργότερα.
 
Παρειγκειλα μερικά υλικά ιδιογόμωσης και βρήκα και ένα διασπορεα σταυρου, στο δωδεκαρι και δεκαεξαρι μπαίνει μέσα στο κυαθιο στο εικοσαρι μπαίνει πάνω από μισόταπα αλλά πιστεύω και με μάλλινη η φελλο θα είναι ωραίος συνδυασμός και ότι θα έχει πιο ανοιχτή κατανομή από τον gualandi.

photo host
host image
image upload with preview

Φίλε Γιάννη λίγο υπομονή και τα πρώτα διασποράς που θα φτιάξω θα είναι για πάρτη σου, τώρα αν εμπιστευθεις να τα βάλεις στο οπλο σου είναι άλλο θέμα .sarcastic..
 
Είχα ρωτήσει τον οπλοπωλη μου αν γίνεται να μου φέρει ένα διασποράς της Βashcieri pellagri και μου είχε πει ότι είναι δυνατόν αρκεί να τον ενημερώσω έγκαιρα να το παραγγείλει στον αντιπρόσωπο και όταν κάνει εισαγωγή θα τα φέρει αρκεί βέβαια να πάρω μια σεβαστή ποσότητα. Παλαιοτερα μου είχε φέρει 2 κούτες cheditte T3 armacord με τον ίδιο τρόπο.
κιβωτιο ενοεις? ποιος ειναι ο οπλοπωλης?
 
Παρειγκειλα μερικά υλικά ιδιογόμωσης και βρήκα και ένα διασπορεα σταυρου, στο δωδεκαρι και δεκαεξαρι μπαίνει μέσα στο κυαθιο στο εικοσαρι μπαίνει πάνω από μισόταπα αλλά πιστεύω και με μάλλινη η φελλο θα είναι ωραίος συνδυασμός και ότι θα έχει πιο ανοιχτή κατανομή από τον gualandi.

photo host
host image
image upload with preview

Φίλε Γιάννη λίγο υπομονή και τα πρώτα διασποράς που θα φτιάξω θα είναι για πάρτη σου, τώρα αν εμπιστευθεις να τα βάλεις στο οπλο σου είναι άλλο θέμα .sarcastic..
Αχ ρε φηλε με τα υλικα που μπορεις να βρει εκει στο Αμερικα ....και τι δεν θα εφτιαχνα......
 
Αχ ρε φηλε με τα υλικα που μπορεις να βρει εκει στο Αμερικα ....και τι δεν θα εφτιαχνα......
Πραγματι Γιώργο μπόλικο πράμα και εσείς που είστε έμπειροι ιδιογομωτες και με μεγάλη αντίληψη θα κάνετε παπάδες.
 
upload a picture
Εύχομαι να'ναι καλή εβδομάδα για όλους!
Είχα πει πως θα κπάνω δοκιμές σε χαρτί αλλά δεν κρατήθηκα και βγήκα!!!
Απορία.... Η μπεκάτσα έπεσε με free shots Νο 8 και τσοκ ****. ΖΩΝΤΑΝΗ. Σε απόσταση 53 βήματα (τόσα έκανα μέχρι το σημείο και είμαι 1,80).
Κοτσύφια με το ίδιο τσοκ, με F2 Νο 7 και RC Νο 7,5 ΖΩΝΤΑΝΑ.
Μάλλον δεν έχω μάθει την τουφεκιά της ακόμη ε???
 
upload a picture
Εύχομαι να'ναι καλή εβδομάδα για όλους!
Είχα πει πως θα κπάνω δοκιμές σε χαρτί αλλά δεν κρατήθηκα και βγήκα!!!
Απορία.... Η μπεκάτσα έπεσε με free shots Νο 8 και τσοκ ****. ΖΩΝΤΑΝΗ. Σε απόσταση 53 βήματα (τόσα έκανα μέχρι το σημείο και είμαι 1,80).
Κοτσύφια με το ίδιο τσοκ, με F2 Νο 7 και RC Νο 7,5 ΖΩΝΤΑΝΑ.
Μάλλον δεν έχω μάθει την τουφεκιά της ακόμη ε???
Επίσης, ο αορτήρας αφαιρέθηκε εντελώς. Είχατε δίκιο. Καλύτερα ελεύθερο το όπλο μου!

μπραβω την ευχαριστηθηκες την 20αρα σου, νομίζω οτι άνοιγε πολύ οι τουφεκιά σε τόσα βήματα κ την επερναν περιφερειακά λίγα σκάγια κ δεν έκαναν ακέραιο πλήγμα
 
μπραβω την ευχαριστηθηκες την 20αρα σου, νομίζω οτι άνοιγε πολύ οι τουφεκιά σε τόσα βήματα κ την επερναν περιφερειακά λίγα σκάγια κ δεν έκαναν ακέραιο πλήγμα
Νικόλα για τη μπεκάτσα αυτό σκέφτηκα. Αν και τα είκοσι μέτρα δε νομίζω πως είναι πολύ μακριά. Αλλά και τα κοτσύφια το ίδιο? Και φαντάσου οτι το ένα το τουφέκισα στα δέκα μέτρα. Που θα μου πάει?? Θα τη μάθω...!
 
Νικόλα για τη μπεκάτσα αυτό σκέφτηκα. Αν και τα είκοσι μέτρα δε νομίζω πως είναι πολύ μακριά. Αλλά και τα κοτσύφια το ίδιο? Και φαντάσου οτι το ένα το τουφέκισα στα δέκα μέτρα. Που θα μου πάει?? Θα τη μάθω...!
μακρια δεν ειναι απλα νομιζω οτι 4 τσοκ τις sx3 ειναι πολυ ανοιχτο σε σχεση με αλλες μαρκες κανε μια δοκιμη σε χαρτονι να εχεις μια καλητερη αποψη,επισεις να δεις το κοντακι θελει ρυθμηση μηπως χρηαζεται να αλλαξεις καποια φλατζα αν δε το εχεις κανει
 
upload a picture
Εύχομαι να'ναι καλή εβδομάδα για όλους!
Είχα πει πως θα κπάνω δοκιμές σε χαρτί αλλά δεν κρατήθηκα και βγήκα!!!
Απορία.... Η μπεκάτσα έπεσε με free shots Νο 8 και τσοκ ****. ΖΩΝΤΑΝΗ. Σε απόσταση 53 βήματα (τόσα έκανα μέχρι το σημείο και είμαι 1,80).
Κοτσύφια με το ίδιο τσοκ, με F2 Νο 7 και RC Νο 7,5 ΖΩΝΤΑΝΑ.
Μάλλον δεν έχω μάθει την τουφεκιά της ακόμη ε???

Τα 53 βήματα είναι γύρο στα 40 με 45 μέτρα στο περίπου.
Είναι αρκετά μεγάλη απόσταση για 4 άστρα τσοκ.
Θα σου πρότεινα με το τεσσάρι το τσοκ να πας σε πιο ψηλό σκάγι.
Δοκίμασε 8άρια και 9άρια και αν οι τουφεκιές σου είναι πέρα από τα 30 μέτρα σφίξε λίγο το τσοκ.
 
upload a picture
Εύχομαι να'ναι καλή εβδομάδα για όλους!
Είχα πει πως θα κπάνω δοκιμές σε χαρτί αλλά δεν κρατήθηκα και βγήκα!!!
Απορία.... Η μπεκάτσα έπεσε με free shots Νο 8 και τσοκ ****. ΖΩΝΤΑΝΗ. Σε απόσταση 53 βήματα (τόσα έκανα μέχρι το σημείο και είμαι 1,80).
Κοτσύφια με το ίδιο τσοκ, με F2 Νο 7 και RC Νο 7,5 ΖΩΝΤΑΝΑ.
Μάλλον δεν έχω μάθει την τουφεκιά της ακόμη ε???
Εσυ θα μας τρελανεις, και να μην ήταν καλή η εβδομάδα μας την έφτιαξες ;)
Συνφωνω με τον Γιώργο ψιλά σκάγια και σε μακρινές αποστάσεις βάλε πιο σφιχτο τσοκ, κάνε και τις δοκιμές σου σε χαρτί σε διάφορες αποστάσεις για να έχεις περίπου μια εικόνα, στο κυνήγι όμως θα δεις την πραγματικότητα ποια φυσίγγια πάει το όπλο σου και εσύ σαν σκοπευτής. Μια χαρά είσαι Κώστα δώσε του χρονο και κυνήγια και μην ανυσηχεις.
 
μακρια δεν ειναι απλα νομιζω οτι 4 τσοκ τις sx3 ειναι πολυ ανοιχτο σε σχεση με αλλες μαρκες κανε μια δοκιμη σε χαρτονι να εχεις μια καλητερη αποψη,επισεις να δεις το κοντακι θελει ρυθμηση μηπως χρηαζεται να αλλαξεις καποια φλατζα αν δε το εχεις κανει
Nικόλα, θα κοιτάξω στα χαρτόνια όποτε μπορέσω, αλλά το κοντάκι με τις φλάντζες είναι θέμα για μένα. Δεν ξέρω να τα φτιάξω. Και μάλλον θα πρέπει να βρω ειδικό και είναι κάτι που δεν έχω καθόλου χρόνο να το κάνω. Θα αργήσει μάλλον.
 
Back
Top