Cal.20

Ποιο θα μου πρότεινες Γιάννη;
Όχι πολύ ελαφρή αλλά όχι και πάνω από 2900. Μετά δεν έχει νόημα. Το εικοσαρι πρέπει και να έχει διάστασης εικοσαριου. Εγώ θα σου πρωτινά ότι και να παρεις να το δοκιμάσεις πάνω σου, πρέπει να σου είναι κοστούμι, και να ζήτησης η κάνη να έχει άυλο 16mm. Το γιατί θα το καταλάβεις στο κυνήγι.
 
Όχι πολύ ελαφρή αλλά όχι και πάνω από 2900. Μετά δεν έχει νόημα. Το εικοσαρι πρέπει και να έχει διάστασης εικοσαριου. Εγώ θα σου πρωτινά ότι και να παρεις να το δοκιμάσεις πάνω σου, πρέπει να σου είναι κοστούμι, και να ζήτησης η κάνη να έχει άυλο 16mm. Το γιατί θα το καταλάβεις στο κυνήγι.
Σε ευχαριστώ Νίκο για τις συμβουλές. Να είσαι καλά.
 
Ποιο θα μου πρότεινες Γιάννη;
Τώρα μου βάζεις δύσκολα...
..Προσωπικά θα ξέφευγα απο τη πεπατημένη και θα πηγαινα σε win sx4 σαν πρώτη επιλογή και affinity σαν δεύτερη......αλλα αυτα ειναι προσωπικες επιλογές......
 
Σκέφτομαι να αγοράσω το πρώτο όπλο μου σε διαμετρημα 20.Θα χρειαστώ την βοήθεια σας.
Ψαξε για οτιδηποτε ειναι μεχρι 2800kg και αυλο απο 15.8 κ πανω.
Το δικο μου με 15.5 αυλο στενοτουφεκαει πολυ κ με περιοριζει στα γραμμαρια ειναι ομως φοβερο με φυσιγγια με μαλλινη ταπα.
 
Ψαξε για οτιδηποτε ειναι μεχρι 2800kg και αυλο απο 15.8 κ πανω.
Το δικο μου με 15.5 αυλο στενοτουφεκαει πολυ κ με περιοριζει στα γραμμαρια ειναι ομως φοβερο με φυσιγγια με μαλλινη ταπα.
Σε ευχαριστώ Στέλιο.Θα το έχω υπόψη.
 
Σε ευχαριστώ Στέλιο.Θα το έχω υπόψη.
Λοιπον το τσεκαρα ξανα τωρα κ η αριστερη ειναι 15.6-14.7 φουλ τσοκ και η δεξια 15.7-15.2 μισο τσοκ. Στα πρωτα 10 εκατοστα του αυλου εχει χτυπημενο κ στις 2 καννες 15.5. Μαλλον σε αυτο το σημειο ειναι 15.5 κ οι δυο.
Οπως κ να εχει βγαζει πολυ στενες τουφεκιες, στενοτερες απο την crio που ειχα. Τοτε γεμιζαν αποκλειστικα με ταπες γι αυτο κ οι στενοι αυλοι.
Η crio χτυπουσε πολυ καλα με b&p 27 γρ για περδικες και 3Α νο9 για τσιχλες ειχα καταβολες σε μεγαλες αποστασεις.
Οπως λεει κ ο Νικος επελεξε αυλο στα 16mm για να μπορεις να εχεις μεγαλυτερο δραστικο κυκλο κ να ριχνεις απο τη μικροτερη μεχρι κ 36 η και παραπανω γραμμαρια που εχουν βγει τα τελευταια χρονια.
 
Back
Top