Cal.20

Καλησπέρα για τον αυλό του browning bss 20 που λεγαμε τις προάλλες, ο οπλουργος το μέτρησε 15.5 η δεξιά (5 άστρα)και 15.2 η αριστερή (τρία άστρα)
Είναι δυνατόν;;
Κάτι δεν πάει καλά πάρε και μια άλλη γνώμη από άλλο οπλουργο
 
Πρόβλημα σήμερα στη δεξιά κάννη του zabala berri lux
Δε ρίχνει . Τακ ακούγεται αλλά δε πέφτει η βελόνα.... Αγορασμενη προ τετραμήνου.. πφφφφ
Δεν πέφτει , έσπασε;δεν μπορώ να καταλάβω... Ευτυχώς έχω εγγύηση.... Φτιάχνει εύκολα αυτό;
 
Δεν πέφτει , έσπασε;δεν μπορώ να καταλάβω... Ευτυχώς έχω εγγύηση.... Φτιάχνει εύκολα αυτό;
Για να ακούγεται τακ μάλλον δεν έσπασε...
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά για να ακούγεται τακ ... μάλλον έσπασε !!! :( Σημαίνει ότι η σφύρα οπλίζει κανονικά, και πέφτει με το πάτημα της σκανδάλης, αλλά έχει σπάσει η βελόνα και γι'αυτό δεν πυροδοτεί το φυσίγγι, και δεν φαίνεται και στην τρύπα του καθρέπτη. Αν το σύστημα είναι το κλασικό Anson-Deeley, όπως φαντάζομαι, η σφύρα με τον επικρουστήρα (βελόνα) είναι ένα ενιαίο κομμάτι ατσαλιού. Και προφανώς έχει σπάσει η μύτη της (αυτή που σκάει το καψούλι). Και έτσι θα πρέπει να αλλαχτεί ολόκληρη η δεξιά σφύρα. Υποθέτω ότι η αντιπροσωπεία θα έχει ανταλλακτικά, και ότι θα το καλύπτει η εγγύηση.
 
Τρικαννο 20GA ενδιαφερον....εν τω μεταξυ τα chiappa δεν ηταν Ιταλικα?? Βλεπω Akkar Turkey....ο τυπος μεγαλη τρελα με τις αλεπουδες..... .sarcastic.
Αντιγραφαρα ειναι απο το γαλλικο chapuis αλλα ωραιο βιντεακι..πως νε γαργαλανε τα χερια να τσιμπησω ενα 20αρη ρε γαμωτο
 
Back
Top