Cal.20

Φτηνα την γλιτωσε ο ανθρωπος..ανατριχιαστικο σεναριο..
Επειδη λοιπον στην χρηση οπλων προεχει η ασφαλεια,το υπαριθμον 1 πλεονεκτημα του σπαστου οπλου ειναι το αμεσσο κοιταγμα της καννης μετα απο καθε πυροβολισμο..
Απο οτι φανηκε δεν το εκανε..
Και βεβαια το αστειο ειναι που λενε οι φυσιγγοκατασκευαστες ελεγξε την καννη σας μετα απο καθε πυροβολισμο οταν η συντριπτικη πλειοψηφια κυνηγαει με καραμπινες..
Ειναι να μην τυχει..και μονο το σοκ...
 
Φτηνα την γλιτωσε ο ανθρωπος..ανατριχιαστικο σεναριο..
Επειδη λοιπον στην χρηση οπλων προεχει η ασφαλεια,το υπαριθμον 1 πλεονεκτημα του σπαστου οπλου ειναι το αμεσσο κοιταγμα της καννης μετα απο καθε πυροβολισμο..
Απο οτι φανηκε δεν το εκανε..
Και βεβαια το αστειο ειναι που λενε οι φυσιγγοκατασκευαστες ελεγξε την καννη σας μετα απο καθε πυροβολισμο οταν η συντριπτικη πλειοψηφια κυνηγαει με καραμπινες..
Ειναι να μην τυχει..και μονο το σοκ...
Μόνο ένα Baikal δεν θα το πάθαινε αυτό ... ε, Τάσο ;;; .sarcastic.
 
Μόνο ένα Baikal δεν θα το πάθαινε αυτό ... ε, Τάσο ;;; .sarcastic.
2004 όταν πρώτοέβγαλα αδεια κυνηγούσα με ενα baikal ποζε σε καρτέρι τσίχλας κάποια στιγμή περνάει μια τσίχλα σηκώνω πατάω και ακουγεται ένας θόρυβος που καμία σχέση δεν είχε με τουφεκιά τα σκάγια έπεσαν στα 20 μέτρα μπροστα μου και τα ειδα,σπάω το δίκαννο κοιτάω την κανη και βλέπω τον συγκεντρωτηρα σφηνωμένο στην κανη αν είχα καραμπίνα και έριχνα δεύτερη θα έψαχνα και εγώ το χέρι μου!!
 
Λοιπόν παίδες υπάρχει το εξής πρόβλημα. Θέλω να βάλω στην Μπερέτα thin wall (είναι φουλ σταθερό) αλλά δεν νομίζω έχει κάποιος κοπτικό cal20 . Η άλλη λύση είναι εξωτερικά Μπρέντα που τα βρίσκω λόγο άσχημα η να το ανοίξω σταθερό lm .

Δεν βρήκα στο τηλ τον Ήφαιστο να δω αν έχει κοπτικό .


Τι λέτε
 
Back
Top