Cal.20

Πορσε το εργαλειο. απο βαρος τι ελεγε κωσταντινε;
Στα χέρια μου φάνηκε τέλειο και για γενικό κυνήγι σε σχέση με το guerini και χθες περπάτησα όλη την διαδρομή για να ζεσταθω από το κρύο μπορώ να πω δεν με κούρασε καθόλου ,την επόμενη αν δεν έχει κόσμο θα του ζητήσω να το ζυγισει να δούμε.
 
Πολύ όμορφο Κωνσταντίνε!! Αν και είμαι φανατικός λάτρης του 12αριου ομολογουμένος τα 20αρια είναι στολίδια !!
Κώστα έχουν την πραγματική αρμονία στις γραμμές τους σε σχέση με τα υπερελαφρυμενα δωδεκαρια που έχει αφαιρεθεί συνήθως ξύλο για να χάσουν βάρος. Ένα κυνήγι μπεκατσας με τέτοιο διαμετρημα θα σε μεταπείσει :) .
 
Δεν διαφωνώ φίλε μου ούτε για την ευελιξία του ούτε για την αποτελεσματικοτητα του ;)
Τα φυσίγγια είναι το θέμα που τα πουλάνε βαπορίσια... Και το ότι μου αρέσει ένα όπλο να το βάζω παντού σε κάθε θηραμα!
Υ. Γ. Το βάρος ποτέ δεν μου φάνηκε αποτρεπτικό για ένα όπλο στο κυνηγι προσωπικά και το 90% των εξόδων μου είναι ανατολή σε δύση :)
 
Δεν διαφωνώ φίλε μου ούτε για την ευελιξία του ούτε για την αποτελεσματικοτητα του ;)
Τα φυσίγγια είναι το θέμα που τα πουλάνε βαπορίσια... Και το ότι μου αρέσει ένα όπλο να το βάζω παντού σε κάθε θηραμα!
Υ. Γ. Το βάρος ποτέ δεν μου φάνηκε αποτρεπτικό για ένα όπλο στο κυνηγι προσωπικά και το 90% των εξόδων μου είναι ανατολή σε δύση :)
Σίγουρα φίλε ένα φυσίγγι των 24 και 28 γρ για 10 και 15 € ειναι κοροϊδία μονόδρομος η ιδιογομωση .
 
Κώστα έχουν την πραγματική αρμονία στις γραμμές τους σε σχέση με τα υπερελαφρυμενα δωδεκαρια που έχει αφαιρεθεί συνήθως ξύλο για να χάσουν βάρος. Ένα κυνήγι μπεκατσας με τέτοιο διαμετρημα θα σε μεταπείσει :) .


ετσι...
το ιδιο και σε ορτυκι..
δεν υπαρχει καλητερο διαμετριμα για τα συκγεκριμενα θυραματα.
 
ελα γιατί είμαι στα κοντα . Πήγα είδα μια μπεκασια cal 20 σε ένα φίλο αδουλευτο τουφέκι κούτα την πάρει για τον εγγονό πριν χρονια αλλα ο εγγονός δεν... και τι δίνει 900€. Θα την επερνα αλλα μου φαίνεται πολυ κοντό και δεν... εχω κόλλημα με την m2. Αυτή η ρίγα η σκοπευτική γραμμή δεν παίζεται.
Πες Άρη πες τι εργαλειο ειναι
 
Ναι ρε φίλε αλλα φωτο δεν βάζεις. Κάνε ένα κοντινο το κοντάκι να δουμε τα πλαστικά τι ρόλο βαρανε
Είμαστε σε διάσταση 3 χρόνια περίπου και όπως πάει άστα .sarcastic..
ελα γιατί είμαι στα κοντα . Πήγα είδα μια μπεκασια cal 20 σε ένα φίλο αδουλευτο τουφέκι κούτα την πάρει για τον εγγονό πριν χρονια αλλα ο εγγονός δεν... και τι δίνει 900€. Θα την επερνα αλλα μου φαίνεται πολυ κοντό και δεν... εχω κόλλημα με την m2. Αυτή η ρίγα η σκοπευτική γραμμή δεν παίζεται.
Πες Άρη πες τι εργαλειο ειναι
Ωραίο όπλο και αν είναι και αδουλευτο καλή η τιμή , εδώ βγαίνει η παρόμοια ultra light με υπερυψωμένη ριγα από ανθρακονηματα .

https://www.benelliusa.com/ultra-light-shotgun
Έχω την δωδεκαρα και είναι τέλεια σε ζυγισμα σκέψου αυτη.
 
Ρε επίτηδες το κανεις αυτη δεν πρεπει να παιζει εδω
Εγω ψάχνω για Μ2 wood cal 20 και εσυ μου την δείχνεις όπως την σκεφτώ μουν
Όχι φιλε δεν βγαίνει για Ευρώπη αλλά παράξενο όμως ,ιδανικό για κυνηγια φερμας όχι ότι θα υστερεί και στα υπόλοιπα .
 
ελα γιατί είμαι στα κοντα . Πήγα είδα μια μπεκασια cal 20 σε ένα φίλο αδουλευτο τουφέκι κούτα την πάρει για τον εγγονό πριν χρονια αλλα ο εγγονός δεν... και τι δίνει 900€. Θα την επερνα αλλα μου φαίνεται πολυ κοντό και δεν... εχω κόλλημα με την m2. Αυτή η ρίγα η σκοπευτική γραμμή δεν παίζεται.
Πες Άρη πες τι εργαλειο ειναι
Εμπενε Γιούτσο
 
Back
Top