Cal.20

Συνάδελφοι καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια από παιδί που κυνηγαγα στην Κρήτη απόκτησα μία καραμπινα cal. 20. Σήμερα έριξα στην αρχή με 4 τσοκ και φυσιγγια rio 9 ειχα κάποια ξεπουπουλιασματα έβαλα 7 1/2αρια και 3 τσοκ καλυτερα τα πράγματα. Σίγουρα στην αρχή δεν σκοπευα καλά . Ήθελα την γνωμη σας ωια φυσίγγια για τσίχλα και νούμερα σκαγιων για περπατητο και καρτέρι.
 
Συνάδελφοι καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια από παιδί που κυνηγαγα στην Κρήτη απόκτησα μία καραμπινα cal. 20. Σήμερα έριξα στην αρχή με 4 τσοκ και φυσιγγια rio 9 ειχα κάποια ξεπουπουλιασματα έβαλα 7 1/2αρια και 3 τσοκ καλυτερα τα πράγματα. Σίγουρα στην αρχή δεν σκοπευα καλά . Ήθελα την γνωμη σας ωια φυσίγγια για τσίχλα και νούμερα σκαγιων για περπατητο και καρτέρι.
Φίλε μου πήγαινε στο θέμα φυσσιγγια μικρου διαμετρήματος έχω γράψει για πολλα φυσσιγγια.
Τσοκ to LM η ic δουλεύω και εγώ αναλογα τον τοπο .
 
Συνάδελφοι καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια από παιδί που κυνηγαγα στην Κρήτη απόκτησα μία καραμπινα cal. 20. Σήμερα έριξα στην αρχή με 4 τσοκ και φυσιγγια rio 9 ειχα κάποια ξεπουπουλιασματα έβαλα 7 1/2αρια και 3 τσοκ καλυτερα τα πράγματα. Σίγουρα στην αρχή δεν σκοπευα καλά . Ήθελα την γνωμη σας ωια φυσίγγια για τσίχλα και νούμερα σκαγιων για περπατητο και καρτέρι.
Για πες και μάρκα όπλου και εντυπώσεις , ευτυχώς σήμερα έχει μεγαλώσει η ποικιλία σε φυσίγγια αυτού του διαμετρήματος με νο 8,9 είσαι καλυμμένος το 7,5 για καρτέρι αν και το χω δουλέψει και γω σε περπατητο.
 
Συνάδελφοι καλησπέρα μετά από πολλά χρόνια από παιδί που κυνηγαγα στην Κρήτη απόκτησα μία καραμπινα cal. 20. Σήμερα έριξα στην αρχή με 4 τσοκ και φυσιγγια rio 9 ειχα κάποια ξεπουπουλιασματα έβαλα 7 1/2αρια και 3 τσοκ καλυτερα τα πράγματα. Σίγουρα στην αρχή δεν σκοπευα καλά . Ήθελα την γνωμη σας ωια φυσίγγια για τσίχλα και νούμερα σκαγιων για περπατητο και καρτέρι.
Καλορίζικη και καλοτούφεκη ....
 
Για πες και μάρκα όπλου και εντυπώσεις , ευτυχώς σήμερα έχει μεγαλώσει η ποικιλία σε φυσίγγια αυτού του διαμετρήματος με νο 8,9 είσαι καλυμμένος το 7,5 για καρτέρι αν και το χω δουλέψει και γω σε περπατητο.
Η καραμπινα είναι sto
Για πες και μάρκα όπλου και εντυπώσεις , ευτυχώς σήμερα έχει μεγαλώσει η ποικιλία σε φυσίγγια αυτού του διαμετρήματος με νο 8,9 είσαι καλυμμένος το 7,5 για καρτέρι αν και το χω δουλέψει και γω σε περπατητο.
 
Καλορίζικο και κσλοτουφεκο, περιμένουμε εντυπώσεις, ποιότητας, αν μπορείς βάλε μερικές κοντινές φωτο γιατί συγουρα υπάρχουν και άλλοι που ενδιαφέρονται μιας και η τιμή του ειναι πολυ δελεαστική.
Θα βάλω φωτογραφία αυτό που θέλω να πω είναι ο μηχανισμός είναι αδράνεια ακριβώς ίδιος franchi affinity
 
kαλησπερα στην παρεα,καλος σας βρηκα!!!
θα ηθελα την γνωμη καποιου που εχει παει απο cal12 σε cal20 σε ιδιο setup οπλου, πχ καραμπινα 66cm με τσοκ 4****
θα να μου πει διαφορεςς σε ταχθτικα και αν χρειαζεται καποιο ποιο κλειστο/ανοιχτο τσοκ για να ταιριαξουν οσο γινετε οι τουφεκιες...
ευχαριστω
 
kαλησπερα στην παρεα,καλος σας βρηκα!!!
θα ηθελα την γνωμη καποιου που εχει παει απο cal12 σε cal20 σε ιδιο setup οπλου, πχ καραμπινα 66cm με τσοκ 4****
θα να μου πει διαφορεςς σε ταχθτικα και αν χρειαζεται καποιο ποιο κλειστο/ανοιχτο τσοκ για να ταιριαξουν οσο γινετε οι τουφεκιες...
ευχαριστω
Καλώς ήρθες Γιάννη αν θες πέρασε και από δω να μας πεις περισσότερα για σένα .
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/
Ποια καραμπίνα έχεις
 
Μια franchi Affinity απέκτησα πριν ένα μήνα περίπου με 66αρα κάννη..
Έχω και ένα beretta μονοκαννο αλλά δεν το ειχω πάρει σε πουλιά πότε...
Πήγα από πολλά 12αρια σε 20αρι και μου φαίνεται βουνό..έχασα και κάποιες μπεκάτσες σίγουρες και κάπως έχω τρομάξει
 
Μια franchi Affinity απέκτησα πριν ένα μήνα περίπου με 66αρα κάννη..
Έχω και ένα beretta μονοκαννο αλλά δεν το ειχω πάρει σε πουλιά πότε...
Πήγα από πολλά 12αρια σε 20αρι και μου φαίνεται βουνό..έχασα και κάποιες μπεκάτσες σίγουρες και κάπως έχω τρομάξει
Το μονοκανο ακούγετε ενδιαφέρον οπότε θέλεις ανέβασε φωτο ν το καμαρωσουμε , το θέμα με το εικοσαρι είναι να ανοίξει η τουφεκιά σε κοντινές αποστάσεις τα φυσίγγια διασποράς που κυκλοφορούν στην αγορά είναι με gualandi διασπορεα που δεν ανοίγει πολύ ,δοκίμασε τα μαλινοταπα της b&p ίσως βοηθήσουν καπως. Προσωπικά δοκίμασα και το τσοκ διασποράς της briley και πάλι δεν είδα μεγάλη διαφορά. Και μην απογοητεύεσαι .
 
Για μπεκατσα Πάρε διασποράς b&p πολύ καλό λίγο πανω να είσαι και έπεσε
Για μπεκατσα Πάρε διασποράς b&p πολύ καλό λίγο πανω να είσαι και έπεσε
Θα ανεβάσω και από τα δύο τα 20αρια και η Franchi ωραία είναι, είναι η aniversario..όσο αφορά τα φυσίγγια η πρώτη απόπειρα ήταν με NSI desperante n8 με τσοκ ic brinley ..πολύ κλοτσιμα,δεν μου άρεσαν καθολοθ..στην συνέχεια b&p n9 αυτά που λέτε,αυτή την φορά με τσοκ 5 της franchi... Τρία πουλιά πολύ εύκολα μια πήρα ολοζώντανη χαχα αλλά χωρίς κλωτσιά... σήμερα βέβαια άλλαξα μια κλίση στο κοντακκ κ μου κάθεται καλύτερα,,θα δουμε
 
Το μονοκανο ακούγετε ενδιαφέρον οπότε θέλεις ανέβασε φωτο ν το καμαρωσουμε , το θέμα με το εικοσαρι είναι να ανοίξει η τουφεκιά σε κοντινές αποστάσεις τα φυσίγγια διασποράς που κυκλοφορούν στην αγορά είναι με gualandi διασπορεα που δεν ανοίγει πολύ ,δοκίμασε τα μαλινοταπα της b&p ίσως βοηθήσουν καπως. Προσωπικά δοκίμασα και το τσοκ διασποράς της briley και πάλι δεν είδα μεγάλη διαφορά. Και μην απογοητεύεσαι .
Ακόμα ψάχνω να δω πως απαντάμε εδώ...
Θα τα ανεβάσω ναι κ τα δυο, βέβαια το μόνο είναι αρκετά παλιο
 
Ακόμα ψάχνω να δω πως απαντάμε εδώ...
Θα τα ανεβάσω ναι κ τα δυο, βέβαια το μόνο είναι αρκετά παλιο
Ότι βοήθεια θέλεις εδώ είμαστε ,το μόνο το χω δει μεταχειρισμένο σε κυνηγομαγαζο στο εξωτερικό σαν εμφάνιση μου θύμισε ένα investarm που έχω η αξία όμως που πουλιοταν παραπάνω από πολλές ημιαυτοματες ανατολιτικης καταγωγής .
 
Ότι βοήθεια θέλεις εδώ είμαστε ,το μόνο το χω δει μεταχειρισμένο σε κυνηγομαγαζο στο εξωτερικό σαν εμφάνιση μου θύμισε ένα investarm που έχω η αξία όμως που πουλιοταν παραπάνω από πολλές ημιαυτοματες ανατολιτικης καταγωγής .
 
Back
Top