Browning Team

Γιατί άμα ήταν καλύτερα τότε όλοι θα έφτιαχναν αδρανείας και μόνο.
Browning-Beretta-Fabarm-Winchester-Baikal-Remington κτλ. Δεν ξέρουν τι κάνουν;
Και διαφορά να υπάρχει, θα είναι απειροελάχιστη!
Βάλτε μέσα ένα καλό φυσίγγι, Σημαδέψτε καλά και το θήραμα θα πέσει!
 
Μάριε δεν μίλησα για καλύτερο ή χειρότερο, είπα για την απώλεια ενέργειας λόγω μηχανισμού. Το σύστημα benelli που λειτουργεί εκμεταλευομενο το λάκτισμα του όπλου,, δεν μπορεσε να εφαρμοστεί στα ραβδωτα εξαιτίας των μεγάλων διαφορων στον ρυθμό που αναπτύσσονται οι πιέσεις και στο μεγεθος τους. Το μόνο ραβδωτό που λειτουργεί με παρόμοια λογική, είναι το G3 που έχει και ο ελληνικός στρατός.
 
Μάριε δεν μίλησα για καλύτερο ή χειρότερο, είπα για την απώλεια ενέργειας λόγω μηχανισμού. Το σύστημα benelli που λειτουργεί εκμεταλευομενο το λάκτισμα του όπλου,, δεν μπορεσε να εφαρμοστεί στα ραβδωτα εξαιτίας των μεγάλων διαφορων στον ρυθμό που αναπτύσσονται οι πιέσεις και στο μεγεθος τους. Το μόνο ραβδωτό που λειτουργεί με παρόμοια λογική, είναι το G3 που έχει και ο ελληνικός στρατός.
Διαφωνώ με την απώλεια ενέργειας. Η μόνη διαφορά στην ενέργεια είναι ότι η αδράνεια στην επιστρέφει με κλώτσο ενώ η αερίων την στέλνει στο πιστόνι.
Οι ταχύτητες έχουν αναπτυχθεί στα πρώτα 15-20 εκ της κανης.
 
Ένα καλό φυσιγγι θα καταβάλει το θήραμα άμεσα με το 90% των οπλων της αγορας,είτε αδράνειας είτε αερίων είτε πλαγιοκανα είτε σουπερ ποζε είτε μονοκανο.Ενα μέτριο φυσιγγι θα διαλέξει όπλο όχι με βάσει το μηχανισμό άλλα με βάση το μεταλο της καννης και λιγότερο με τον αυλό.Ενα κακό φυσιγγι θα είναι κακό ακόμα και με το 90% των όπλων. Έχω δει στο Σχιστό άνθρωπο να βρίζει ένα gts( υπέροχο όπλο) σα σκορποσκαγι,και ακούει το κράξιμο ένας παρατρεχαμενος του κυλικείου ουτε το όνομα του δεν ηξερα το παίρνει δοκιμαστικά για μια πουλα και έκανε 21 στα 25.Και φυσικά υπάρχουν οπλα που δε διαλέγουν τόσο τα φυσίγγια όσο άλλα, όσοι τα έχουν όμως δεν τα πουλούν και τα φυλάνε σα κόρη οφθαλμού, παράδειγμα μια sl80 με κάννη σεντετιεν του 1975 που δεν έχω διανοηθεί να πουλήσω
 
Ένα καλό φυσιγγι θα καταβάλει το θήραμα άμεσα με το 90% των οπλων της αγορας,είτε αδράνειας είτε αερίων είτε πλαγιοκανα είτε σουπερ ποζε είτε μονοκανο.Ενα μέτριο φυσιγγι θα διαλέξει όπλο όχι με βάσει το μηχανισμό άλλα με βάση το μεταλο της καννης και λιγότερο με τον αυλό.Ενα κακό φυσιγγι θα είναι κακό ακόμα και με το 90% των όπλων. Έχω δει στο Σχιστό άνθρωπο να βρίζει ένα gts( υπέροχο όπλο) σα σκορποσκαγι,και ακούει το κράξιμο ένας παρατρεχαμενος του κυλικείου ουτε το όνομα του δεν ηξερα το παίρνει δοκιμαστικά για μια πουλα και έκανε 21 στα 25.Και φυσικά υπάρχουν οπλα που δε διαλέγουν τόσο τα φυσίγγια όσο άλλα, όσοι τα έχουν όμως δεν τα πουλούν και τα φυλάνε σα κόρη οφθαλμού, παράδειγμα μια sl80 με κάννη σεντετιεν του 1975 που δεν έχω διανοηθεί να πουλήσω
Υπάρχουν άτομα που με καλάμι ρίξουν σκοτώνουν, παίρνουν οποιοδήποτε όπλο σκοτώνουν κ σπανε , λίγοι μεν αλλά υπάρχουν, δεν καταλαβαίνουμε όλοι ότι πανω απο ολα μετράει η τεχνική στην τουφεκια κ μετα οι κάνες τα φυσίγγια κλπ κλπ, αν υπάρχει κ κοντακι κουστουμι σε έναν που ξέρει πως να ρίξει , τότε σχεδόν δεν μετράνε ουτε τα φυσιγια ουτε οι κάνες , η καλυτερα μετράνε πολυ λιγο
 
δικέεεεεε μοοοουυυυυ
για λέγε!!
Ασταα..αλητεία..δεν μπορώ να τα μαζέψω.....χα αχαα
Για πές.
Τί ψάχνεις? Δεν πιστεύω τπτ δοκιμές...
Αν είναι να τα στείλω Σάμο...
Ποζέ έχω 81-71 και μία b-80 71.
Ολα με briley.
Τα μαμά τσοκ είναι αλλου γι αλλου η σύσφιξη.
 
Ασταα..αλητεία..δεν μπορώ να τα μαζέψω.....χα αχαα
Για πές.
Τί ψάχνεις? Δεν πιστεύω τπτ δοκιμές...
Αν είναι να τα στείλω Σάμο...
Ποζέ έχω 81-71 και μία b-80 71.
Ολα με briley.
Τα μαμά τσοκ είναι αλλου γι αλλου η σύσφιξη.
Φυσικά δοκιμές τι άλλο;
τα μαμα όντως αλλου για αλλου, αλλά βγάζουν καλές κατανομές

σε ενδιαφέρουν οι δοκιμές;
 
Φυσικά δοκιμές τι άλλο;
τα μαμα όντως αλλου για αλλου, αλλά βγάζουν καλές κατανομές

σε ενδιαφέρουν οι δοκιμές;
Oταν πάω σκοπευτηριο να τους πατήσω 2-3 τουφεκιές στον πίνακα για παρτυ σου.
Μαρέσουν οι δοκιμές αλλά δεν υπάρχει χρόνος.Αν υπήρχε θα έμπλεκα σίγουρα με την ιδιογόμωση κ όχι με δοκιμές με φυσίγγια εμπορίου.
Κάνω κάποιες όταν αλλάζω φυσίγγγι ,σχεδόν πάντα με 3άρι για να δω που βρίσκομαι πάνω κάτω.
Οτι θέλεις πες μου.
 
Είναι απόλαυση να βλέπεις browning οπότε μου λείψει το οφθαλμολουτρο πάω σε ένα φίλο συλλέκτη μπραουνιγκ έχει γύρω στα 45 όπλα όλα τα μοντέλα και τις παραλλαγές τους πραγματικά όταν τα βλέπεις και τα πιάνεις νιώθεις κάπως μπορεί να πεις δύο καφέδες χαζεύοντας τα
 
Είναι απόλαυση να βλέπεις browning οπότε μου λείψει το οφθαλμολουτρο πάω σε ένα φίλο συλλέκτη μπραουνιγκ έχει γύρω στα 45 όπλα όλα τα μοντέλα και τις παραλλαγές τους πραγματικά όταν τα βλέπεις και τα πιάνεις νιώθεις κάπως μπορεί να πεις δύο καφέδες χαζεύοντας τα
40ααααααρανταπε‼️αυτό δεν είναι χοουμ αυτό είναι γιαφκα ‼️
 
Back
Top