Browning Team

Πως φαίνεται ο μερακλής!
Αθήνα είσαι;
ποια εχουν 70 αρες θαλαμες και ποια 76αρες;
70άρες όλα εκτός του β-25 (1971)που είναι magnum76άρι !(αρκετά σπάνιο για την ελλάδα).
Εχει ένα ίδιο και ο Κουρκουλος.
https://kourkoulosguns.gr/allilepitheto-dikanno-browning-b25-magnum.
Απορώ πως έχει κάνει λάθος στην περιγραφη του τσοκαρίσματος....
 
Δε πειραζει να βλεπουμε οτι καποτε εβγαζαν οπλα οχι νεροσωλινες
Είναι απόλαυση να βλέπεις browning οπότε μου λείψει το οφθαλμολουτρο πάω σε ένα φίλο συλλέκτη μπραουνιγκ έχει γύρω στα 45 όπλα όλα τα μοντέλα και τις παραλλαγές τους πραγματικά όταν τα βλέπεις και τα πιάνεις νιώθεις κάπως μπορεί να πεις δύο καφέδες χαζεύοντας τα
Σε μερικά μπορεί να είναι καλύτερα τα παλιά και σε μερικά χειρότερα πάντως και εγώ όταν βλέπω παλιότερα μοντέλα που έγραψαν ιστορία κολλάω τα γουστάρω περισσότερο
Σίγουρα παίζει ρόλο και η νοσταλγία γιατί με αυτά μεγαλώσαμε άλλα και σαν ομορφιά προτιμώ το κλασικό από το σύγχρονο ντιζάιν και σε σχήμα και σε ψάθες.......
 
Είναι απόλαυση να βλέπεις browning οπότε μου λείψει το οφθαλμολουτρο πάω σε ένα φίλο συλλέκτη μπραουνιγκ έχει γύρω στα 45 όπλα όλα τα μοντέλα και τις παραλλαγές τους πραγματικά όταν τα βλέπεις και τα πιάνεις νιώθεις κάπως μπορεί να πεις δύο καφέδες χαζεύοντας τα
Ενδιαφέρεται για ένα Β25 δισκανδαλο να το βάλει στη συλλογή του ?
Χαχα
 
Γιατί η gold είναι παλιότερο μοντέλο και ελαφρώς ελαφρύτερη τις έχω και τις δύο
Κατά τα άλλα όπως σου έγραψε και ο Κώστας ο wingmaster τι να προσέξεις
Και εγώ προσωπικά δεν είχα θέματα εμπλοκων και φίλος που την έχει και μόνο γκλίτσα δεν την έχει κάνει ακόμα δεν θυμάμαι να μου έχει αναφέρει προβλήματα
Τα αξίζει τα λεφτά και με το παραπάνω θα έλεγα αν είναι σε τόσο καλή κατάσταση
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Ερώτηση: Πως τα πάει η Fusion Evolve με τις ελαφριές γομώσεις (28-32gr) λειτουργικά και βλητικά; Το ρωτάω λόγω του διευρυμένου αυλού (18,8) που έχει. Μήπως "αγαπάει" τις βαρύτερες και τι θα κάνουμε στις τσίχλες;
 
Εγώ που την είχα μια χαρά πήγαινε με τα 32αρια που ρίχνω σχεδόν πάντα τότε έριχνα 32biana 32imperial και 32silver μια χαρά τα πήγαινε και είχε και τσίχλες εκείνη τη χρονιά και την είχα καψει .Από βλητικής άποψης λέω το μια χαρά γιατί το χω ξαναπεί μου κάνε σχέδια και πήρε το πουλί αλλά βλητικα ήταν και 76αρα έκανε καλά σβησιματα.
 
Εγώ που την είχα μια χαρά πήγαινε με τα 32αρια που ρίχνω σχεδόν πάντα τότε έριχνα 32biana 32imperial και 32silver μια χαρά τα πήγαινε και είχε και τσίχλες εκείνη τη χρονιά και την είχα καψει .Από βλητικής άποψης λέω το μια χαρά γιατί το χω ξαναπεί μου κάνε σχέδια και πήρε το πουλί αλλά βλητικα ήταν και 76αρα έκανε καλά σβησιματα.
...μου κάνε σχέδια....
Εννοείς εμπλοκές
 
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Ερώτηση: Πως τα πάει η Fusion Evolve με τις ελαφριές γομώσεις (28-32gr) λειτουργικά και βλητικά; Το ρωτάω λόγω του διευρυμένου αυλού (18,8) που έχει. Μήπως "αγαπάει" τις βαρύτερες και τι θα κάνουμε στις τσίχλες;
Τα Ariston έριχνα τότε σε 32 γραμμάρια για τσιχλες κανένα απολύτως πρόβλημα
 
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Ερώτηση: Πως τα πάει η Fusion Evolve με τις ελαφριές γομώσεις (28-32gr) λειτουργικά και βλητικά; Το ρωτάω λόγω του διευρυμένου αυλού (18,8) που έχει. Μήπως "αγαπάει" τις βαρύτερες και τι θα κάνουμε στις τσίχλες;
Όλοι οι 18,8 ρίχνουν πολύ καλά τα 28 και τα 30 και τα 32.

Αυτό που Θα ψάχνεις είναι καλής ποιότητας ελαστικά βύσματα
 
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Ερώτηση: Πως τα πάει η Fusion Evolve με τις ελαφριές γομώσεις (28-32gr) λειτουργικά και βλητικά; Το ρωτάω λόγω του διευρυμένου αυλού (18,8) που έχει. Μήπως "αγαπάει" τις βαρύτερες και τι θα κάνουμε στις τσίχλες;
Παρτην γιατί θα την παρω εγω , θα την χάσεις την ευκαιρία , τις τσίχλες με 28 γρ τις ανατιναζει
 
Τι διαμέτρου είναι αυτός❓αυτό παρατήρησα κ εγώ ότι με αυτόν κ με τον αποσπώμενο της nobel έχω καλά αποτελέσματα.Δεν θα ξεχάσω ενα 42γρ premium Winchester που έψαχνα τα σκάγια στο χαρτι....(μάλλον στενή ταπα , με ανύπαρκτη διόγκωση για 18.8 , εμφραξη)
 
Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν έδωσα σημασία στα βύσματα (άσε που δεν είχα κ ποτέ)ούτε κ μπορώ να τα αναγνωρίσω
Ούτε και εγώ.... Αλλά όταν άρχισαν τα ξεχωρίζουν τα Φυσίγγια που πάνε έψαχνα να δω τι υλικά έχουν. Αναποδα αλλά το συμπέρασμα βγήκε
 
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
Ερώτηση: Πως τα πάει η Fusion Evolve με τις ελαφριές γομώσεις (28-32gr) λειτουργικά και βλητικά; Το ρωτάω λόγω του διευρυμένου αυλού (18,8) που έχει. Μήπως "αγαπάει" τις βαρύτερες και τι θα κάνουμε στις τσίχλες;
30gr ολη μερα στις τσιχλες χωρις προβλημα
 
Back
Top