Browning Team

Φίλοι
Υπαρχει κόσμος που δεν κατέχει και νομίζει οτι θέλει.
Απο κάποιον που πηρα όπλο, και πούλαγε τα όπλα του πεθερού του, είχε τιμή για Franchi Fast 1.000 ευρώ.
Του ειπα, δεν ενδιαφέρομαι αλλα, αν δεν το βάλλει κατω απο 600 δεν θα πάρει ουτε τηλεφώνημα.
5 μήνες μετά το δίνει 700 και ειναι απούλητο.
Ρωτάνε κάποιον πόσο εχει καινούργιο, και ζητάνε.
Άλλοι παραμυθιάζονται ή προσπαθούν να πουλήσουν ως ...συλλεκτικό παλαιότερο οπλο, ίσως επειδη ειναι (?) "του κουτιού" χωρις να καταλαβαίνουν οτι ο κόσμος εχει φτωχύνει πολύ, οι κυνηγοί μειώνονται και άρα όλο και περισσότερα όπλα προσφέρονται απο όλο και φτωχότερες οικογένειες (ειδικα αν φύγει ο πατέρας κυνηγός)
Την ίδια στιγμή νεα όπλα απο φτηνές χώρες προσφέρονται βασιζόμενα σε παλαιά και αξιόπιστα σχέδια σε πολύ χαμηλές τιμές.
Άρα κάθε χρονο οι τιμές στα μεταχειρισμένα (μαζικής παραγωγής) θα πέφτουνε ίσως και 10%.

Υ/Γ :
1. Ποιος νέος θα δώσει 1000 ευρώ για να πάρει π.χ. την Beretta 301 του κουτιού ή την Α-5 χωρις τσοκ με κάνη Φούλ αν δεν εχει τουλαχιστον ενα άλλο οπλο για κοντα;
Ή μήπως θα την πάρει για την προσωπική του .....συλλογή???
2. Δείτε πόσα Perazzi πουλιούνται και βγάλτε συμπέρασμα πως "παει" και η αθλητική σκοποβολή.
Όποιος έχει καινούριο όπλο και πιάνει στα χέρια του τόσο παλιό όπλο αισθάνεται σαν να κρατάει ρόπαλο. Καλά τα παλιά, αλλά είναι πια ξεπερασμένα κατά τη γνώμη μου. Σιγά μη δώσω 1900 ευρώ για να πάρω τέτοιο όπλο. Εδώ τώρα που έχω συνηθίσει με το 690 παίρνω την 303 και μου φαίνεται εξαιρετικά άβολη, ποσω μάλλον η auto 5. Τώρα θα μου πείτε αυτή η κάνη ξέρεις τι κανει κλπ...Δεν είναι η μόνη καννη που έχει καλή τουφεκιά, μην ξεχνάμε ότι είναι φουλ σταθερό και αχρωμιωτη.
 
Εγώ πιστεύω τόσο βαρυσήμαντο όπλα και με πολυτσοκ στη χώρα μας μόνο στο κυνήγι του αγριόχοιρου έπιασαν.
Στο εξωτερικό σε ποια κυνήγια απευθύνονταν η παραγωγή τους;
 
Εγώ πιστεύω τόσο βαρυσήμαντο όπλα και με πολυτσοκ στη χώρα μας μόνο στο κυνήγι του αγριόχοιρου έπιασαν.
Στο εξωτερικό σε ποια κυνήγια απευθύνονταν η παραγωγή τους;
Μαριε τα πολυτσοκ ανηκουν σε μια αλλη εποχη, τοτε ηταν επανασταση....σημερα κυριολεκτικα αχρηστα. Περισσοτερο χρονο ηθελες για
τον καθαρισμο τους απ' οτι για το οπλο ολοκληρο.
 
Είχα δει αυτό 5 πραγματικά αδουλευτη αγρατσουνιστη με 1000 ευρώ και σε πολύ καλη κατάσταση με 800.

Αν κυνηγας καρτέρι δεν είναι τόσο άβολη και η καννη πραγματικα θεριζει σε σημείο που δεν το πιστεύεις. Άμα βρεις καννη 72εκ ** είναι απίστευτη και ανωτερη βλητικα από πάρα πολλα καινουργια .
Πάντα για δεύτερο όπλο.

Προφανως και η τιμή της αγγελίας είναι εξωπραγματική έως ηλίθια.
 
Εγώ πιστεύω τόσο βαρυσήμαντο όπλα και με πολυτσοκ στη χώρα μας μόνο στο κυνήγι του αγριόχοιρου έπιασαν.
Στο εξωτερικό σε ποια κυνήγια απευθύνονταν η παραγωγή τους;
Πχ αν κυνηγουσες γαλοπουλα έβαζες xf και στα παπια mod η ic αφού κοντά τα τουφεκανε
 
Είχα δει αυτό 5 πραγματικά αδουλευτη αγρατσουνιστη με 1000 ευρώ και σε πολύ καλη κατάσταση με 800.

Αν κυνηγας καρτέρι δεν είναι τόσο άβολη και η καννη πραγματικα θεριζει σε σημείο που δεν το πιστεύεις. Άμα βρεις καννη 72εκ ** είναι απίστευτη και ανωτερη βλητικα από πάρα πολλα καινουργια .
Πάντα για δεύτερο όπλο.

Προφανως και η τιμή της αγγελίας είναι εξωπραγματική έως ηλίθια.
Μαριε τα πολυτσοκ ανηκουν σε μια αλλη εποχη, τοτε ηταν επανασταση....σημερα κυριολεκτικα αχρηστα. Περισσοτερο χρονο ηθελες για
τον καθαρισμο τους απ' οτι για το οπλο ολοκληρο.
Κι από κατανομές έχω ακούσει όχι ότι καλύτερο... Ε βέβαια ήταν μεγάλο βήμα για την εποχή εκεινη
 
Δεν ειναι μαγκνουμ ειναι με 70 θαλαμη και την εκαναν με 18,4 αυλο;)
Μάλιστα... Το χωρίς ρίγα δεν το ήξερα και δεν έχω δει κανένα μοντέλο. Αυτό που ήξερα είναι πως έβγαινε αχρωμιωτη. Δεν πρέπει να πολύ κυκλοφόρησε εδώ.βπαρα πολύ παλιά είχα δει μόνο μια μεταχειρισμενη
 
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=1056
Ρε παίδες εδώ λέει πως η SILVER hunter είναι με αυλό 18,4 χωρίς ρίγα και ινβεκτορ απλά...τι παίζει; Εγώ ήξερα ότι είναι μια βελτιωμένη phoenix
Δεν ξέρω τ λέει η αν έχει κάνει λάθος . Η browning silver hunter έχει τσοκ invector + , έχει κανονικά το ελατήριο πίσω στο κοντακι & με γωνία πάνω σαν το gold hunter. Δεν είναι με κυρτή βάση όπως λέει στο άρθρο . Invector είχε τσοκ μόνο το gold και το gold hunter . Η μόνη διαφορά ήταν στην βάση που ήταν στο χρωμα του αλουμινίου κι είχε χρωμιωμένη κάνη .
 
Δεν ξέρω τ λέει η αν έχει κάνει λάθος . Η browning silver hunter έχει τσοκ invector + , έχει κανονικά το ελατήριο πίσω στο κοντακι & με γωνία πάνω σαν το gold hunter. Δεν είναι με κυρτή βάση όπως λέει στο άρθρο . Invector είχε τσοκ μόνο το gold και το gold hunter . Η μόνη διαφορά ήταν στην βάση που ήταν στο χρωμα του αλουμινίου κι είχε χρωμιωμένη κάνη .
Gold θα λες την πρώτη πρώτη ... Με το σκαλοπάτι;;; Κι αυτή η εταιρία όλα χρυσά!!!! Σκανδάλης γράμματα μια, όλα!.yel.
 
Back
Top