Browning Team

όταν η brow έβγαλε την gold που ήταν διευρυμένου αυλού έβγαλε κι ένα μοντέλο που το έλεγε silver,κυκλοφόρησε σε 2 χρώματα βάσης άσπρη και μαύρη χωρίς ρίγα στην κάννη και αυλό 18,4 ήταν το τελευταίο αυτογεμές 18,4 που κατασκεύασε η εταιρία
μετά έβγαλε το phoenix το οποίο στην Αμερική κυκλοφορεί σαν silver και είναι διευρυμένου αυλού
https://www.browning.com/products/firearms/shotguns/silver/discontinued/silver-hunter.html
 
όταν η brow έβγαλε την gold που ήταν διευρυμένου αυλού έβγαλε κι ένα μοντέλο που το έλεγε silver,κυκλοφόρησε σε 2 χρώματα βάσης άσπρη και μαύρη χωρίς ρίγα στην κάννη και αυλό 18,4 ήταν το τελευταίο αυτογεμές 18,4 που κατασκεύασε η εταιρία
μετά έβγαλε το phoenix το οποίο στην Αμερική κυκλοφορεί σαν silver και είναι διευρυμένου αυλού
https://www.browning.com/products/firearms/shotguns/silver/discontinued/silver-hunter.html
Αυτή με 18,4 είχε έρθει στην Ελλάδα; Και η phoenix δεν πρέπει να είχε κυκλοφορήσει για αρκετό διάστημα εδώ... ;;
 
Αυτή με 18,4 είχε έρθει στην Ελλάδα; Και η phoenix δεν πρέπει να είχε κυκλοφορήσει για αρκετό διάστημα εδώ... ;;
Είχε έρθει στην Ελλάδα δεν πολυκυκλοφόρησε
την αντιπροσωπεία τότε την είχε ο κ.Σακκάς,Λυκούργου 14-16 Ομόνοια μέσα στη στοά
υπάρχει μία στην παρέα μας σ ένα φίλο
Η phoenix κυκλοφόρησε πάνω από 6 χρόνια πούλησε αρκετά,θα έλεγα,σαν φθηνή που ήταν και όσοι την έχουν δύσκολα την πουλούν :)
 
Είχε έρθει στην Ελλάδα δεν πολυκυκλοφόρησε
την αντιπροσωπεία τότε την είχε ο κ.Σακκάς,Λυκούργου 14-16 Ομόνοια μέσα στη στοά
υπάρχει μία στην παρέα μας σ ένα φίλο
Η phoenix κυκλοφόρησε πάνω από 6 χρόνια πούλησε αρκετά,θα έλεγα,σαν φθηνή που ήταν και όσοι την έχουν δύσκολα την πουλούν :)
Ο φοίνικας Μάκη ήταν 30% ποιο φτηνός . Αλλά μπορώ να πω ότι δεν υστερούσε πουθενά . Κι σωστά λες , κανείς δεν το πουλάει όσοι το έχουν
 
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=1056
Ρε παίδες εδώ λέει πως η SILVER hunter είναι με αυλό 18,4 χωρίς ρίγα και ινβεκτορ απλά...τι παίζει; Εγώ ήξερα ότι είναι μια βελτιωμένη phoenix
Η παλιά η Σίλβερ έτσι ήταν....η ασχήμια σε όλο της το μεγαλείο κ αρκετά φτηνή....η νέα δεν νομιζω
 
Την gold hunter την είχα πάρει κι εγώ . Είχε χαμηλή ρίγα , κάνη made in Belgium κι απλά τσοκ invector. Ίσως να είχε βγει πιο μετά με plus.
Υπερυψωμένη ρίγα αλά ρεμινγκτον 1100 μάγκνουμ 18.8 κ ινβεκ Πλας....έβγαζε κ την Γκολντ με 18.4 απλά φυσίγγια κ απλά ινβεκ για ρίγα δεν έχω ιδεα
 
Την gold hunter την είχα πάρει κι εγώ . Είχε χαμηλή ρίγα , κάνη made in Belgium κι απλά τσοκ invector. Ίσως να είχε βγει πιο μετά με plus.
Νικόλα κάποιο λάθος κάνεις και κάτι μπερδεύεις ίσως
η gold hunter ήταν το 1ο όπλο διευρυμένου αυλού που έβγαλε η brow και ήταν 18,8 όπως αναφέρει κι ο Γιάννης(johnnyp)παραπάνω :)
 
Νικόλα κάποιο λάθος κάνεις και κάτι μπερδεύεις ίσως
η gold hunter ήταν το 1ο όπλο διευρυμένου αυλού που έβγαλε η brow και ήταν 18,8 όπως αναφέρει κι ο Γιάννης(johnnyp)παραπάνω :)
Ίσως να έχει δίκιο ο Γιάννης κι να έχει όντος τα plus . Απλά θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι είχε την βελγική κάνη κ την χαμηλή ρίγα . Η πάπια έπαιζε πάντα κι «έτρωγε « λίγο την βάση & το πλαστικό στέλεχος που καθόταν το πιστόνι είχε μακριά μύτη . Ο Γιάννης που την έχει ακόμα είναι τυχερός .
 
Στο αμερικανικο site παντως έχει και αυτό με την κυρτή βαση (gold hunter- αυτή βγήκε και σε gold sporting clays) και αυτό με το σκαλοπάτι (gold classic hunter). Δεν γράφει όμως τι αυλό είχαν.
https://www.browning.com/products/firearms/shotguns/gold-shotguns/Discontinued.html
φίλε μου,γράφει πάνω από τα χαρακτηριστικά του όπλου στην περιγραφή ότι έχει three invector plus choke tubes
 
φίλε μου,γράφει πάνω από τα χαρακτηριστικά του όπλου στην περιγραφή ότι έχει three invector plus choke tubes
Κι όμως τα άλλα μπορεί να γράφουν αλλά για ξανακοίτα συγκεκριμενα αυτα τα δύο όπλα gold classic hunter και gold hunter δεν γραφει αν ειναι invector ή invector plus. Εκτός αν δεν το είδα εγω
 
Last edited:
Κι όμως τα άλλα μπορεί να γράφουν αλλά για ξανακοίτα συγκεκριμενα αυτα τα δύο όπλα gold classic hunter και gold hunter δεν γραφει αν ειναι invector ή invector plus. Εκτός αν δεν το είδα εγω
έχεις δίκιο δεν γράφουν αλλά μάλλον είναι παράλειψη,για μένα,είναι σίγουρα inv+ :)
 
Last edited:
Back
Top