Browning sporter gun

Ηλία φοβερό ζυγισμα !σχεδόν στο πιρο!Στα μείον που δεν έχει ρυθμιζόμενη σκανδάλη!!το είχα αυτό το όπλο!
Η αίσθηση του ζυγίσματος είναι και κάπως υποκειμενικό θέμα!για τα δικά μου γούστα φαντάζει κάπως ελαφρύ,θα το ήθελα να είναι λίγο πιο μπροστοβαρο,πράγμα που προσφέρει το browning!Και για την σκανδάλη συμφωνώ,καλύτερο το beretta,από ποιότητα θεωρώ και τα δυο εξίσου ποιοτικά απλά ίσως το 686 έχει κυκλοφορήσει πιο πολύ στην Ελλάδα και έχει αποδείξει την αντοχή του!
 
Αν και δεν μαρεσει το ζύγισμα του,σύμφωνο!
Ηλία του Δημήτρη το 686 το ρίχνει τωρα ένα παιδί σκοπευτήριο.οντως εχει πολυ καλο ζύγισμα.αυτα τα όπλα ειναι και πως θα σου κάτσει και με το βάρος του κοντακιου.έπισης τα πρώτα που έβγαλε δεν ήταν με αεριζόμενη ρίγα και ήταν πιο αζυγιστα γενικά.εχω πιάσει και εγω 686 αρκετά εμπροστοβαρο.σαν αίσθηση γενικά και λόγω χαμηλού προφιλ θα προτιμούσα το 686 sporting από το 525 sporter.
Παντως και τα δυο αυτά όπλα έχουν φοβερό value for money και ειναι πολυ αξιόπιστα.
 
καλυτερη σκανδαλη μπορει!πιο ποιοτικο οχι!
Είχα ένα 525 advance!αν άκουγες το κλείσιμο του δεν είχε καμία σχέση με το sporter one!!και οι βαφές μέρα με τη νύχτα!και οι προτάσεις στο μονομπλοκ μεγάλες διαφορές!έχει πέσει πολύ έκπτωση σε αυτό το όπλο!
 
Ηλία του Δημήτρη το 686 το ρίχνει τωρα ένα παιδί σκοπευτήριο.οντως εχει πολυ καλο ζύγισμα.αυτα τα όπλα ειναι και πως θα σου κάτσει και με το βάρος του κοντακιου.έπισης τα πρώτα που έβγαλε δεν ήταν με αεριζόμενη ρίγα και ήταν πιο αζυγιστα γενικά.εχω πιάσει και εγω 686 αρκετά εμπροστοβαρο.σαν αίσθηση γενικά και λόγω χαμηλού προφιλ θα προτιμούσα το 686 sporting από το 525 sporter.
Παντως και τα δυο αυτά όπλα έχουν φοβερό value for money και ειναι πολυ αξιόπιστα.
Γιάννη είμαι λίγο περίεργος με την αίσθηση του ζυγίσματος...είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό!
Στους περισσότερους γενικά αρέσει το ζύγισμα των σκοπευτικών beretta...και το δικό κου θα το ήθελα λίγο βαρύτερο μπροστά!
 
Γιάννη είμαι λίγο περίεργος με την αίσθηση του ζυγίσματος...είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό!
Στους περισσότερους γενικά αρέσει το ζύγισμα των σκοπευτικών beretta...και το δικό κου θα το ήθελα λίγο βαρύτερο μπροστά!
Καταλαβαινω 100% τι εννοεις! Αν πιάσεις 692 black 76cm με ανθρακόνημα στη ρίγα,λες το παίρνω και πάω για μπεκάτσα...πανάλαφρο μπροστά..θα ανέβεις πάνω σήμερα;
 
Πρωσοπηκα πιστευω οτι 525 sport one κ game one ειναι τα ιδια κατασκευαστικα κ οι διαφορες τους ειναι στη σκοπευτικη ριγα το ενα εχει 10χιλ. κ το αλλο 6χιλ.
κ στις εννωσεις τον κανων που το ενα εχει τι διακεκομενη, καμια σχεση με τα παλιοτερα μοντελα sporter
αν θα επερνα 525 θα πηγενα στο liminated η στο τραπ
το 686 ειναι πολυ ποιο φιλικο κ πιστευω οτι εχει καλητερο οδηγημα απλα πιστευω οτι 686 θα την ακουση πιο γρηγορα κ θα εχει τζογο στην εχωση βασης με κανη
 
Είχα το 525 το hunter πιο παλιά, πέρα από τον ήχο όταν έκλεινε, που ήταν πιο στιβαρός από του beretta στα υπόλοιπα θεωρώ για τα δικά μου γούστα το beretta καλύτερο. Γενικά πιο ευχάριστο στα χέρια...
Πριν το 725 υστερούσαν και στο προφίλ...προσωπικό γούστο φυσικά και αυτό...το 725 που έχει χαμηλότερο προφίλ και ωραίο ζύγισμα μου αρέσει αρκετά!
 
Πρωσοπηκα πιστευω οτι 525 sport one κ game one ειναι τα ιδια κατασκευαστικα κ οι διαφορες τους ειναι στη σκοπευτικη ριγα το ενα εχει 10χιλ. κ το αλλο 6χιλ.
κ στις εννωσεις τον κανων που το ενα εχει τι διακεκομενη, καμια σχεση με τα παλιοτερα μοντελα sporter
αν θα επερνα 525 θα πηγενα στο liminated η στο τραπ
το 686 ειναι πολυ ποιο φιλικο κ πιστευω οτι εχει καλητερο οδηγημα απλα πιστευω οτι 686 θα την ακουση πιο γρηγορα κ θα εχει τζογο στην εχωση βασης με κανη
Νικόλα αν καταφέρεις να το κάνεις να κουνήσει σημαίνει πώς έχεις ξοδέψει τόσα χρήματα σε φυσιγγια πράγμα που σημαίνει πως έχεις χρήματα να αγοράσεις και δευτερο όπλο!!επομένως μην τρελενομαστε αν θα κουνήσει ένα οπλο το οποίο μάλιστα ξαναφτιάχνει!!!
 
Αυτης της κατηγοριας οπλα δε προκειται να κουνησουν με τη χρηση που τους κανουμε εμεις, κακα τα ψεμματα. Παιζει τρομερο ρολο το να το γουσταρεις το οπλο εμφανισιακα, δεν ειναι θεμα παραξενιας οπως πιστευει ο κοσμος. Απο κει και επειτα, ειναι και τα Browning και τα Beretta και τα Guerini αρκετα αξιοπιστα, ωστε να σε συντροφευουν μια ζωη, αρκει να τα συντηρεις σωστα. Οσο για τις βλαβες, ειναι δοκιμασμενοι μηχανισμοι και βρισκεις ανταλλακτικα και στα περιπτερα (για να δανειστω τη φραση του Δημητρη)
 
1500 συζητήσιμη με 1300 μπορεί και να το δώσει..βιάστικα ο βλάκας και έδωσα 2900€ για το 692..ωραίο όπλο δεν λέω αλλά πολλά τα 2900€..κανόνι το 725!
https://www.car.gr/parts/view/20326378-hunting-weapons-double-shot-hunting-weapons-browning
Γιάννη, αν σου άρεσε το 692, νομίζω καλά έκανες και το αγόρασες. Η αισθητική εικόνα πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντική παράμετρος για την εξοικείωση με το όπλο και εν τέλει για την απόκτηση της "μαγικής σκοπευτικής εικόνας" που σπάει δισκάκια και καταβάλλει θηράματα. Εξάλλου η διαρκής αναζήτηση της "ευκαιρίας" ενέχει τον κίνδυνο είτε να σπαταλήσεις πολύτιμο χρόνο άπραγος είτε να απογοητευτείς όταν συνειδητοποιήσεις ότι, μετά την απόκτηση της ευκαιρίας, υπήρχε και μία ακόμα καλύτερη. Έχοντας το 725 sporter II εδώ και 3 μήνες, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά δεν θα αισθανόμουν ότι βγαίνω "κερδισμένος" σε σχέση με έναν κάτοχο 692. Τα δύο όπλα αντιπροσωπεύουν διαφορετικές φιλοσοφίες, θα έλεγα ότι δεν είναι συγκρίσιμα και κατά συνέπεια το καθένα είναι καλύτερο ή χειρότερο όχι αντικειμενικά - συνολικά αλλά μόνο σε σχέση με τις απαιτήσεις κάθε συγκεκριμένου σκοπευτή - κυνηγού. Επίσης, στο σκοπευτήριο έχω πολλές φορές ακούσει το επιχείρημα ότι "η beretta φέρνει τα κύπελλα στα πρωταθλήματα"..
 
Γιάννη, αν σου άρεσε το 692, νομίζω καλά έκανες και το αγόρασες. Η αισθητική εικόνα πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντική παράμετρος για την εξοικείωση με το όπλο και εν τέλει για την απόκτηση της "μαγικής σκοπευτικής εικόνας" που σπάει δισκάκια και καταβάλλει θηράματα. Εξάλλου η διαρκής αναζήτηση της "ευκαιρίας" ενέχει τον κίνδυνο είτε να σπαταλήσεις πολύτιμο χρόνο άπραγος είτε να απογοητευτείς όταν συνειδητοποιήσεις ότι, μετά την απόκτηση της ευκαιρίας, υπήρχε και μία ακόμα καλύτερη. Έχοντας το 725 sporter II εδώ και 3 μήνες, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αλλά δεν θα αισθανόμουν ότι βγαίνω "κερδισμένος" σε σχέση με έναν κάτοχο 692. Τα δύο όπλα αντιπροσωπεύουν διαφορετικές φιλοσοφίες, θα έλεγα ότι δεν είναι συγκρίσιμα και κατά συνέπεια το καθένα είναι καλύτερο ή χειρότερο όχι αντικειμενικά - συνολικά αλλά μόνο σε σχέση με τις απαιτήσεις κάθε συγκεκριμένου σκοπευτή - κυνηγού. Επίσης, στο σκοπευτήριο έχω πολλές φορές ακούσει το επιχείρημα ότι "η beretta φέρνει τα κύπελλα στα πρωταθλήματα"..
Λεωνιδα πολυ καλα τα λες! Ειμαι πολυ ικανοποιημένος μέχρι τωρα με το 692,ειναι πολυ ωραίο όπλο πραγματικα και από εμφάνιση το λατρευω! Δεν το εχω μετανιώσει επουδενί που το πήρα! Απλά καμία φορά βλέπεις ευκαιρίες και περνάνε από το μυαλό διαφορά πραγματα!
 
Νικόλα αν καταφέρεις να το κάνεις να κουνήσει σημαίνει πώς έχεις ξοδέψει τόσα χρήματα σε φυσιγγια πράγμα που σημαίνει πως έχεις χρήματα να αγοράσεις και δευτερο όπλο!!επομένως μην τρελενομαστε αν θα κουνήσει ένα οπλο το οποίο μάλιστα ξαναφτιάχνει!!!
Εγώ Δημήτρη δε νομίζω να το καταφέρω πότε,όποτε δε με νοιάζει άλλα κ να υπήρχε περίπτωση πάλι δε θα με ένοιαζε
 
άσχετό αλλά μιας και αναφέρθηκε κούνημα του όπλου και τζόγοι,οι κάτοχοι Beretta s.poze θα έχουν την ευκαιρεία στον Πανευρωπαικό στα Ψαχνά να επισκευάσουν τα όπλα τους στο φορτηγό της Beretta
 
Back
Top