Browning sporter gun

Ερωτηση γιατι εχω μπει σε σκεψεις.
θελω απο καιρο να δωσω ενα ποζε E rizzini που εχω κ να το αντικαταστησω με κατι σε browning η beretta η fabarm σε μηκος κανης 76 το οποιο θα προοριζεται αποκλειστικα για καρτερια κ σκοπευτηριο καθως εχω κ ενα benelli για να τραβαει τα ζορια.τι θα μου προτεινατε κ γιατι.
Κατα την γνώμη μου ψάξε και βρες μεταχειρισμένα τα παρακάτω όπλα: Beretta 686 sporting-Browning 525 sporter.εχουν δείξει την αξιοπιστία τους για δεκατίες και οι τιμές τους ειναι πολυ καλές.επισης βλητικα αλλά και ποιοτικά ειναι πολυ καλα.ανταλακτικα βρίσκεις πολυ ευκολα και σε καλές τιμές,service κ.τ.λ τα ξέρουν σχεδόν όλοι οι οπλουργοι με κλειστά μάτια ειναι όπλα που κυκλοφορούν δεκαετίες.
https://www.car.gr/parts/view/18725844-hunting-weapons-double-shot-hunting-weapons
 
Last edited:
Ερωτηση γιατι εχω μπει σε σκεψεις.
θελω απο καιρο να δωσω ενα ποζε E rizzini που εχω κ να το αντικαταστησω με κατι σε browning η beretta η fabarm σε μηκος κανης 76 το οποιο θα προοριζεται αποκλειστικα για καρτερια κ σκοπευτηριο καθως εχω κ ενα benelli για να τραβαει τα ζορια.τι θα μου προτεινατε κ γιατι.
Δεν θα εδινα ριτσινι να παρω φαμπαρμ δικανο

Σαν τριτη επιλογη βαλε γκουερινι.

Από εκεί και πέρα και 525 και 725 και μπερετα και γκουερινι όλα καλά! Αναλογα τι προφίλ σαρεσει τι βαρος κτλ
 
Last edited:
Ερωτηση γιατι εχω μπει σε σκεψεις.
θελω απο καιρο να δωσω ενα ποζε E rizzini που εχω κ να το αντικαταστησω με κατι σε browning η beretta η fabarm σε μηκος κανης 76 το οποιο θα προοριζεται αποκλειστικα για καρτερια κ σκοπευτηριο καθως εχω κ ενα benelli για να τραβαει τα ζορια.τι θα μου προτεινατε κ γιατι.
Αν θες πιο πολυ για κυνηγι για κ δε πας τοσο πολυ σκοπευτηριο ,κοιτα σε κυνηγετικο με 76 μηκος κανη
(προσωπηκη αποψη)
 
Δεν θα εδινα ριτσινι να παρω φαμπαρμ δικανο

Σαν τριτη επιλογη βαλε γκουερινι.

Από εκεί και πέρα και 525 και 725 και μπερετα και γκουερινι όλα καλά! Αναλογα τι προφίλ σαρεσει τι βαρος κτλ
Τόσο ψηλά το έχεις το ριτσινι;εγώ δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος.ισως να φταιει κ το ότι δεν τα βρήκα πότε με το κοντάκι του αν κ αριστερό από τη μάνα του.
 
Ερωτηση γιατι εχω μπει σε σκεψεις.
θελω απο καιρο να δωσω ενα ποζε E rizzini που εχω κ να το αντικαταστησω με κατι σε browning η beretta η fabarm σε μηκος κανης 76 το οποιο θα προοριζεται αποκλειστικα για καρτερια κ σκοπευτηριο καθως εχω κ ενα benelli για να τραβαει τα ζορια.τι θα μου προτεινατε κ γιατι.
Καλησπέρα φίλε, θα σου προτεινα αν είσαι κοντά στην Αθήνα να πάς στην έκθεση κυνηγεσία που πρόκειται να γίνει στο mec και θα έχεις την ευκαιρία να δείς κ να επωμίσεις αρκετά όπλα. Το τι να πάρεις είναι σχετικό, ανάλογα με τι σου ταιριάζει και τι σου αρέσει σε συνδυασμό με το τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις. Πάντως και εγώ θα σου πρότεινα να δείς αρχικά τα βασικά όπλα beretta 686 sporting με optima hp κάννες, browning 525 sporter με διευρυμένο αυλό και το guerini temper sporting. Αν θές μπορείς να ανέβεις κατηγορία κοιτώντας αντίστοιχα τα 690, 725 και summit sporting. Όλα αυτά τα όπλα θα σε καλύψουν τόσο στο σκοπευτήριο όσο και στο κυνήγι.
 
Καλησπέρα φίλε, θα σου προτεινα αν είσαι κοντά στην Αθήνα να πάς στην έκθεση κυνηγεσία που πρόκειται να γίνει στο mec και θα έχεις την ευκαιρία να δείς κ να επωμίσεις αρκετά όπλα. Το τι να πάρεις είναι σχετικό, ανάλογα με τι σου ταιριάζει και τι σου αρέσει σε συνδυασμό με το τι χρήματα μπορείς να διαθέσεις. Πάντως και εγώ θα σου πρότεινα να δείς αρχικά τα βασικά όπλα beretta 686 sporting με optima hp κάννες, browning 525 sporter με διευρυμένο αυλό και το guerini temper sporting. Αν θές μπορείς να ανέβεις κατηγορία κοιτώντας αντίστοιχα τα 690, 725 και summit sporting. Όλα αυτά τα όπλα θα σε καλύψουν τόσο στο σκοπευτήριο όσο και στο κυνήγι.
Στην έκθεση θα πάω σίγουρα.το να επωμισω όμως δε μου λέει κάτι γιατί είμαι αριστερόχειρας.κατι που παρέλειψαν να πω κ παίζει σημαντικό ρόλο.τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 2000
 
Στην έκθεση θα πάω σίγουρα.το να επωμισω όμως δε μου λέει κάτι γιατί είμαι αριστερόχειρας.κατι που παρέλειψαν να πω κ παίζει σημαντικό ρόλο.τα χρήματα που διαθέτω είναι μέχρι 2000
β525 sporter 1 καινουργιο σε 76 ποντους,και για κυνηγι και για σκοπευτηριο.
 
β525 sporter 1 καινουργιο σε 76 ποντους,και για κυνηγι και για σκοπευτηριο.
Οπλάρα βέβαια με δύο κατοστάρικα ακόμα το πέρνεις κούτα!!!Μεγάλη μου καψούρα το συγκεκριμένο, μέχρι που έχω σκεφτεί να απαρνηθώ εντελώς τα αυτογεμή για πάρτη του!!!
 
Last edited:
Αφού διαθέτεις μέχρι 2000, ρώτα πόσο σου αφήνουν σε καλύτερη δυνατή τιμή το β725 η το 690.Τωρα αν θες έκδοση κυνηγετική η sporting είναι δικό σου θέμα κατά πόσο γουστάρεις το όπλο να ναι βαρύ κλπ. Προσωπικά διάλεξα 690 σε κυνηγετική έκδοση. Για να έχεις υπόψη σου το βάρος των όπλων πολλές φορές διαφέρει απ τις προδιαγραφές. Εγώ το ζυγισα και είναι 3,383, το κυνηγετικό με 71 εκ καννη. Λαβέ το υπόψη σου ότι το σκοπευτικο μπορεί να περνάει τα 3,5 κιλα. Υπάρχουν και τα πιο οικονομικα 525 και 686 που όμως είναι πολλά χρόνια στην αγορά.
 
Back
Top