Breda Team

Δημήτρη μιλάμε πάντα για τις γραμμές στο τμήμα του κώνου έτσι ( το σαγρέ κομμάτι που λέμε ) ; δεν μιλάμε για γραμμές μετά το τμήμα αυτου και προς τα μπροστά σωστά ;

αν μιλάμε για το ίδιο τμήμα ναι αρχικά μου έκανε εντύπωση γιατί και στα υπόλοιπα δικά μου όπλα κανένα δεν ήταν έτσι,,,εφόσον όμως δεν επηρέαζε την τουφεκιά δεν με ενοχλούσε καθόλου,,,οπως είπα δεν είδα τρομερή βελτίωση όταν γυάλισα το τμήμα,,,εσύ είδες ;
Ούτε εγώ είδα διαφορά Παύλο. Ναι για τις γραμμές του κωνου λέω.
 
οπότε λύθηκε το μυστήριο και τα "σημάδια στο εσωτερικό της κάννης" άρα του κώνου,,,γιατί έτσι όπως το παρουσίασες ήταν λες και η κάννη είχε γρατζουνιές γδαρσίματα σε όλο το μήκος της...άρα το "πρόβλημα" ήταν οπτικό και όχι λειτουργικό το οποίο να έχει άμεση σχέση με την βλητική απόδοση της

δεν θα απευθυνθώ σε εσένα προσωπικά,,αλλά κάπως έτσι βγαίνουν "βρώμες" για τα όπλα,,,τόσο απλά
 
Το γυάλισμα του κώνου δεν έχει να κάνει με την απόδοση της κανης. Για λογους κοστους η εταιρία δεν εδωσε την προσοχή της εκει, αυτο ομως για καποιους μπορει να σημενει πολλα σε άλλους τιποτα.
Οι εμπλοκές ομως δεν περνάνε απαρατήρητες. Εχω ακουσει και εγω αρκετα θεματα οπως και με την αλλαγη κουμπιου πλαϊνού απο την benneli οτι διορθώνεται, λενε οτι ευθυνεται το βαρος του κουμπιου για προβλήματα τροφοδοσίας. Οπως και να εχει θα το σκεφτόμουν αρκετά και θα ρωτούσα κόσμο πριν παω για αγορα
 
οπότε λύθηκε το μυστήριο και τα "σημάδια στο εσωτερικό της κάννης" άρα του κώνου,,,γιατί έτσι όπως το παρουσίασες ήταν λες και η κάννη είχε γρατζουνιές γδαρσίματα σε όλο το μήκος της...άρα το "πρόβλημα" ήταν οπτικό και όχι λειτουργικό το οποίο να έχει άμεση σχέση με την βλητική απόδοση της

δεν θα απευθυνθώ σε εσένα προσωπικά,,αλλά κάπως έτσι βγαίνουν "βρώμες" για τα όπλα,,,τόσο απλά
Δλδ εσυ κόλλησες στις γραμμές τα άλλα προβλήματα που ανέφερα για εσένα είναι φυσιολογικά έτσι; Εγώ από την αρχή που πήρα το όπλο το λέω ότι έχει θέματα και δεν είναι βρωμες αλλά αλήθειες.Τωρα εσύ είσαι.μαλλον ο τυχερός και σου βγήκε καλό το οπλο. Ενώ τόσος κόσμος που λέει ότι βγάζει θέματα τα βγάζει από το μυαλό του..Ας σταματήσει εδώ αυτή η συζήτηση.
 
Δλδ εσυ κόλλησες στις γραμμές τα άλλα προβλήματα που ανέφερα για εσένα είναι φυσιολογικά έτσι; Εγώ από την αρχή που πήρα το όπλο το λέω ότι έχει θέματα και δεν είναι βρωμες αλλά αλήθειες.Τωρα εσύ είσαι.μαλλον ο τυχερός και σου βγήκε καλό το οπλο. Ενώ τόσος κόσμος που λέει ότι βγάζει θέματα τα βγάζει από το μυαλό του..Ας σταματήσει εδώ αυτή η συζήτηση.
Ξέρεις πολλούς που τους έχει βγάλει πρόβλημα?εγώ έχω ακούσει άλλη μια περίπτωση η οποία και αυτή είχε εμπλοκές από το πρώτο φυσιγγι!
 
Εχω ακουσει και εγω αρκετα θεματα οπως και με την αλλαγη κουμπιου πλαϊνού απο την benneli οτι διορθώνεται, λενε οτι ευθυνεται το βαρος του κουμπιου για προβλήματα τροφοδοσίας. Οπως και να εχει θα το σκεφτόμουν αρκετά και θα ρωτούσα κόσμο πριν παω για αγορα
Το πρόβλημα που είχα στην M2 λύθηκε με την αλλαγή αυτού το κουμπιού. Από τότε δεν ξαναέκανε εμπλοκές. Ελπίζω να μην ξανακάνει.
 
Διαβάζω τα σχόλια γι την 930i κι σκεφτόμουν να μην απαντήσω . Ο λόγος είναι ότι δεν θέλω να λέω προσωπικές γνώμες δημόσια . Κάνω μια παρένθεση . Το 2003 πήρα μια Ermes 2000 . Το όπλο τι κάναμε δοκιμή σε χαρτόνια ( που για εμένα αυτό το τεστ δεν μου λέει κάτι ) , κι έβαζε ένα 25% ποιο πολλά σκάγια με οποίοδηποτε φυσίγγι κι τσοκ σε σχέση με 391 teknys, benelli crio, M1 . Οι φίλοι μου μου έλεγαν ότι έχει κάνη από το παλιό μηχάνημα της Breda . Μύθος η αλήθεια δεν ξέρω . Μετά από 2 μήνες το έκανα δώρο στον ανηψιο μου . Το έχει τώρα 15 χρ κι δεν το αλλάζει με τπτ . Φέτος το έκανα ανακίνηση στον Γιώργο ( Ραφήνα ). Μου είπε ότι είναι ένα πολύ πολύ πολύ καλό όπλο . Επανέρχομαι . Πριν 2 χρ αγοράσα μια ermes 2000 classic. Με χρυσά ένθετα και και ... . Την είχα ατουφεκιστη στον οπλοβαστο και μετά από μεγάλη πίεση τον εσωτερικών του παντελονιού την έδωσα σε έναν φίλο κολλητό . Έχασα σχεδόν τα μισά χρήματα αλλά άνευ λόγου . Ήθελα . Την πήρε , κι από την πρώτη ημέρα εμπλοκή . Δεν υπάρχει μέρα στο κυνήγι να μην κάνει . Δεν την εστηλε πουθενά για να την δουν . Δεν έχει αλουμινένια σκανδαλοθηκη σαν την παλιά 2000 αλλά πλαστική. Ποιότητα ; Πολύ καλή . Αλλά έχει αρκετές εμπλοκές .
 
Στέφανε από τα 2 γράμματα στο πλαισιο θα δεις χρονολογία που είναι το μόνο σίγουρο για αξιολόγηση , αυτό με το (R) ακούγεται αλλά δεν ξέρω αν ισχύει, υπάρχουν όμως και χωρίς το (R) καννες
 
20170116_195919_zps3z17p1vy.jpg

Δύσκολο το κόβω 8 χρόνια μετά να είχαν απόθεμα με τέτοιες κάνες. Ποιος ξέρει...
 
Το R το είχε και η παλιά και η καινούρια ermes. Όπως το έχω δει κι σε echo κι σε όλα τα breda. Τώρα το R ελεγαν ότι σημαίνει θερμή σφυριλατιση μαι οτι το μοναδικό μηχανημα ηταν στην Ιταλία. Εγώ παντου Rβλεπω. Και σε μια astro του1998 Rεχει.
 
Back
Top