BRAIN Chokes

Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Γιώργος
Ρε Γιωργο ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΚ εχουμε ΚΑΙ ζωντανα. Το Bell στα 30+ μετρα δεν μου δινει "κυριως" ζωντανα αλλα κυριως σκοτωμενα πουλια. βεβαια πρεπει να βαλουμε στη συναρτηση οτι ειμαι και ΝΤΟΥΦΕΚΟΣ και οτι το benelli μου τα καταβεζει απο την στρατοσφαιρα ...... οποτε παιζω σε αλλη κατηγορια.
Δεν παρακολούθησα πολύ προσεκτικά την συζήτηση σας. Το μάτι μου έπεσε στην δήλωση ότι ΔΕΝ έχεις ζωντανά και θέλησα να σε ρωτήσω, με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Έχω στο μυαλό μου ένα βίντεο από Αφρική που είχες βάλει από το τελευταίο ταξίδι και μου έκανε εντύπωση αυτή η δήλωση.

elias930i

Moderator
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
Δεν παρακολούθησα πολύ προσεκτικά την συζήτηση σας. Το μάτι μου έπεσε στην δήλωση ότι ΔΕΝ έχεις ζωντανά και θέλησα να σε ρωτήσω, με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Έχω στο μυαλό μου ένα βίντεο από Αφρική που είχες βάλει από το τελευταίο ταξίδι και μου έκανε εντύπωση αυτή η δήλωση.
Τα περιστεροειδη κρατάνε πιο ευκολα σκαγια,δεν είναι και τσίχλα που πέφτει αισθητά πιο ευκολα!

Δεν υπαρχει κανενας λογος να αγορασεις το CR. To BELL κοστιζει το ιδιο κει εινα ιανωτερο σε ολα , ειδικα στα κοντα.
Eιδικα στα κοντα οπως το λες...
To εχω κ το bell..οπως εχω ξαναπει τα πηρα μεταχειρισμενα κ τα δυο πακετο κ πιστευα οτι το ενα το πηρα τσαμπα γιατι πιστευα οτι θα εχω δυο παρομοια τσοκ..ομως εκανα λαθος..
Οντως ειναι Φο-βε-ρο το bell αλλα εχει κ αυτο οπως κ καθε αλλο τσοκ τα ορια του κ οπου αυτο σταματαγε αναλαμβανε το cr..
Η ομως αληθεια ειναι οτι δεν τα εχω δοκιμασει κ πολυ σε τουφεκιες που ξεφευγουν απο τα ορια κ των δυο ωστε να βγαλω καλυτερα συμπερασματα..
Εν συντομια αυτο που ειδα ειναι οτι το bl ειναι για περπατητα κυνηγια η "κοντινα" καρτερια..
Εαν καποιος θελει ενα τσοκ κ για περπατητο κ για καρτερι σε πιο νορμαλ αποστασεις(οχι 50 κ 60μ) αποστασεις τοτε ας παει στο cr..Για αυτο κ στα μετρα που ηθελε τσοκ ο φιλος του προτεινα το cr..
Eπισης,στις κοντινες τουφεκιες τα σκοτωματα κ των δυο τσοκ ηταν περιπου τα ιδια..στις πιο μακρινες ομως το cr εβγαζε μεγαλυτερη δυναμη η για να το πω πιο σωστα το πουλι φαινοταν οτι επερνε περισοτερα σκαγια..

Περιοχή
Σαλαμίνα
Tα Rock pigeons = σκληρα σαν Φασσα, ΔΕΝ εχουν καμια σχεση με την τσιχλα. Επισης εκει ριχναμε 28γρμ 7,5 μετριας ποιοτητας .... κατσε να ειχα ενα 34αρι 6αρι με το Bell και θα σου ελεγα εγω τι θα παθαιναν! Αλλα και παλι ολα επεφταν , τραυματισμενα πολλα , μιας και οι πιο πολλες βολες ηταν 30-35+ μετρα (που απλα ηθελα να δω ποσο τραβαει το τσοκ), και τα τραυματισμενα ηταν ανυμπορα να κουνηθουν. οποτε με τελειως ακαταληλο συνδιασμο οπλου-τσοκ - φυσιγγιου ...παλι καψιμο επεσε!!!

Nikolis

Moderator
Παρέλαβα και γω τα fgr Ελληνακια σήμερα, δεν θέλω να πω πολλά αλλά είμαι υπερευχαριστημενος τόσο από την εξυπηρέτηση του κυρίου Σωτηρωπουλου όσο και από την ποιότητα των τσοκ του. Εσωτερική λείανση second to none απλά εξαιρετική δεν έχω δει τέτοια σε κανένα άλλο και έχω αρκετά και από πολλούς. Βλητικα τώρα επιφυλάσσομαι για το μέλλον μιας και δεν δύναμαι αυτήν την στιγμή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι ότι καλύτερο σε αυτήν την προσπάθεια. Ελπίζω σύντομα και σε cal 20 έχω και τρεις νυφουλες να προικισω.
Να τα χαίρεσαι Κωνσταντίνε !

Όνομα
Κωσταs
Ρε Γιωργο ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΚ εχουμε ΚΑΙ ζωντανα. Το Bell στα 30+ μετρα δεν μου δινει "κυριως" ζωντανα αλλα κυριως σκοτωμενα πουλια. βεβαια πρεπει να βαλουμε στη συναρτηση οτι ειμαι και ΝΤΟΥΦΕΚΟΣ και οτι το benelli μου τα καταβεζει απο την στρατοσφαιρα ...... οποτε παιζω σε αλλη κατηγορια.
Benelli και στρατοσφαιρα δεν πανε μαζι