BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Δεν παρακολούθησα πολύ προσεκτικά την συζήτηση σας. Το μάτι μου έπεσε στην δήλωση ότι ΔΕΝ έχεις ζωντανά και θέλησα να σε ρωτήσω, με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Έχω στο μυαλό μου ένα βίντεο από Αφρική που είχες βάλει από το τελευταίο ταξίδι και μου έκανε εντύπωση αυτή η δήλωση.
Τα περιστεροειδη κρατάνε πιο ευκολα σκαγια,δεν είναι και τσίχλα που πέφτει αισθητά πιο ευκολα!
 
Δεν υπαρχει κανενας λογος να αγορασεις το CR. To BELL κοστιζει το ιδιο κει εινα ιανωτερο σε ολα , ειδικα στα κοντα.
Eιδικα στα κοντα οπως το λες...
To εχω κ το bell..οπως εχω ξαναπει τα πηρα μεταχειρισμενα κ τα δυο πακετο κ πιστευα οτι το ενα το πηρα τσαμπα γιατι πιστευα οτι θα εχω δυο παρομοια τσοκ..ομως εκανα λαθος..
Οντως ειναι Φο-βε-ρο το bell αλλα εχει κ αυτο οπως κ καθε αλλο τσοκ τα ορια του κ οπου αυτο σταματαγε αναλαμβανε το cr..
Η ομως αληθεια ειναι οτι δεν τα εχω δοκιμασει κ πολυ σε τουφεκιες που ξεφευγουν απο τα ορια κ των δυο ωστε να βγαλω καλυτερα συμπερασματα..
Εν συντομια αυτο που ειδα ειναι οτι το bl ειναι για περπατητα κυνηγια η "κοντινα" καρτερια..
Εαν καποιος θελει ενα τσοκ κ για περπατητο κ για καρτερι σε πιο νορμαλ αποστασεις(οχι 50 κ 60μ) αποστασεις τοτε ας παει στο cr..Για αυτο κ στα μετρα που ηθελε τσοκ ο φιλος του προτεινα το cr..
Eπισης,στις κοντινες τουφεκιες τα σκοτωματα κ των δυο τσοκ ηταν περιπου τα ιδια..στις πιο μακρινες ομως το cr εβγαζε μεγαλυτερη δυναμη η για να το πω πιο σωστα το πουλι φαινοταν οτι επερνε περισοτερα σκαγια..
 
Δεν παρακολούθησα πολύ προσεκτικά την συζήτηση σας. Το μάτι μου έπεσε στην δήλωση ότι ΔΕΝ έχεις ζωντανά και θέλησα να σε ρωτήσω, με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Έχω στο μυαλό μου ένα βίντεο από Αφρική που είχες βάλει από το τελευταίο ταξίδι και μου έκανε εντύπωση αυτή η δήλωση.
Tα Rock pigeons = σκληρα σαν Φασσα, ΔΕΝ εχουν καμια σχεση με την τσιχλα. Επισης εκει ριχναμε 28γρμ 7,5 μετριας ποιοτητας .... κατσε να ειχα ενα 34αρι 6αρι με το Bell και θα σου ελεγα εγω τι θα παθαιναν! Αλλα και παλι ολα επεφταν , τραυματισμενα πολλα , μιας και οι πιο πολλες βολες ηταν 30-35+ μετρα (που απλα ηθελα να δω ποσο τραβαει το τσοκ), και τα τραυματισμενα ηταν ανυμπορα να κουνηθουν. οποτε με τελειως ακαταληλο συνδιασμο οπλου-τσοκ - φυσιγγιου ...παλι καψιμο επεσε!!!
 
Παρέλαβα και γω τα fgr Ελληνακια σήμερα, δεν θέλω να πω πολλά αλλά είμαι υπερευχαριστημενος τόσο από την εξυπηρέτηση του κυρίου Σωτηρωπουλου όσο και από την ποιότητα των τσοκ του. Εσωτερική λείανση second to none απλά εξαιρετική δεν έχω δει τέτοια σε κανένα άλλο και έχω αρκετά και από πολλούς. Βλητικα τώρα επιφυλάσσομαι για το μέλλον μιας και δεν δύναμαι αυτήν την στιγμή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι ότι καλύτερο σε αυτήν την προσπάθεια. Ελπίζω σύντομα και σε cal 20 έχω και τρεις νυφουλες να προικισω.
Να τα χαίρεσαι Κωνσταντίνε !
 
Ρε Γιωργο ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΚ εχουμε ΚΑΙ ζωντανα. Το Bell στα 30+ μετρα δεν μου δινει "κυριως" ζωντανα αλλα κυριως σκοτωμενα πουλια. βεβαια πρεπει να βαλουμε στη συναρτηση οτι ειμαι και ΝΤΟΥΦΕΚΟΣ και οτι το benelli μου τα καταβεζει απο την στρατοσφαιρα ...... οποτε παιζω σε αλλη κατηγορια.
Benelli και στρατοσφαιρα δεν πανε μαζι
 
Και μπορεί οι φωτό που μου στείλατε (και σας ευχαριστώ όλους !) να μην κάνανε για τα επαγγελματικά site της εταιρείας, κάποιες όμως είχαν πολύ καλά στοιχεία. Επισυνάπτω μία του φίλου Γιάννη Ψαρρά από την Νάξο, το τσοκ είναι (όπως φαίνεται εξάλλου) το BL, το δε όπλο είναι η Benelli Kalliston που έφτιαχνα εγώ και που είχε αγοράσει από το κατάστημά μου ο πατέρας του το 1999. Κάποιες στιγμές είναι σπάνιες και αυτή η φωτό είναι μία από αυτές!
Με ευχές προς όλους για Καλή Χρονιά με πολλές στιγμές σαν και αυτή της εικόνας...BRAIN CHOKES RAINBOW.jpg
Χρήστος Σωτηρόπουλος
ΒRAIN Chokes
 
Καλησπέρα κύριε Χρήστο Σωτηρόπουλε! Χρόνια πολλά και καλή χρόνια να έχουμε! Κυνηγάω με Benelli super black eagle 2 θέλω να αγοράσω εδώ και πολύ καιρό ένα δικό σας Τσόκ αλλά δεν ξέρω πως να διαλέξω. Το κυνήγι που κάνω είναι αγριογούρουνο όποτε δραμιάρες magnum, φοράω πάνω τα μαμά τσοκ *3 και η κάνη είναι 66εκ
Ρίχνω με 12αβολα magnum και πολύ σπάνια με 15αβολα σούπερ magnum
 
Καλησπέρα κύριε Χρήστο Σωτηρόπουλε! Χρόνια πολλά και καλή χρόνια να έχουμε! Κυνηγάω με Benelli super black eagle 2 θέλω να αγοράσω εδώ και πολύ καιρό ένα δικό σας Τσόκ αλλά δεν ξέρω πως να διαλέξω. Το κυνήγι που κάνω είναι αγριογούρουνο όποτε δραμιάρες magnum, φοράω πάνω τα μαμά τσοκ *3 και η κάνη είναι 66εκ
Ρίχνω με 12αβολα magnum και πολύ σπάνια με 15αβολα σούπερ magnum
Αν θες πέρασε και από δω να μας πεις δύο λόγια για εσένα.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/
 
Καλησπέρα κύριε Χρήστο Σωτηρόπουλε! Χρόνια πολλά και καλή χρόνια να έχουμε! Κυνηγάω με Benelli super black eagle 2 θέλω να αγοράσω εδώ και πολύ καιρό ένα δικό σας Τσόκ αλλά δεν ξέρω πως να διαλέξω. Το κυνήγι που κάνω είναι αγριογούρουνο όποτε δραμιάρες magnum, φοράω πάνω τα μαμά τσοκ *3 και η κάνη είναι 66εκ
Ρίχνω με 12αβολα magnum και πολύ σπάνια με 15αβολα σούπερ magnum
Καλησπέρα Μάξιμε, για τα κυνήγια που κάνεις θα σου πρότεινα το BR (BUCΚSHOT RULER) που έχει σχεδιαστεί για δραμιάρες. Για όποια παραπάνω λεπτομέρεια θέλεις, τηλεφώνησέ μου στο 2111830168.
Χρόνια Πολλά και σε σένα με υγεία πάνω από όλα
Χρήστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Να πληροφορήσω τους φίλους του H/L πως η BRAIN Chokes παράγει τσοκ και για όλα τα παληά μοντέλα όπλων πχ.OPTIMA (για BERETTA 682) ή CRIO (για τις πρώτες BENELLI CENTRO κλπ) καθώς και INVECTOR κοντά για παληά όπλα BROWNING και WINCHESTER αλλά και SKB.
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Κύριε Χρήστο θα φτιάξετε κάποια βιντεάκια που θα εξηγείτε την φιλοσοφία και τεχνολογία των τσοκ σας ?
Είναι μέσα στα προσεχή μου σχέδια, δηλ αμέσως μετά τον Αύγουστο, που όλοι (και πάλι πλην εμού!) θα λείπουν, θα γίνει σιγά - σιγά μία σειρά από video, μεταξύ των οποίων και συνέχεια από μαθήματα - μικρές συμβουλές σκόπευσης από τον Πρωταθλητή Trap της Αμερικής, τον Zach Nanini, που αυτή την εβδομάδα τελείωσε μία σειρά αγώνων (που σε όλους έριξε με BRAIN Chokes) με 1260 επιτυχίες στους 1300 δίσκους !!!!!!!
Ο Zach είναι ενθουσιασμένος με τα BRAIN και σε μεταξύ μας μήνυμα μου είπε προχθές "Christos, these chokes are a gift! I love them. I can tell my scores went up" (Χρήστο, αυτά τα τσοκ είναι "δώρο θεού"! Τα λατρεύω και μπορώ να πω ότι τα σκορ μου έχουν ανέβει!). Όταν ένας σκοπευτής σαν τον Nanini βλέπει πως τα σκορ του ανέβηκαν με τα BRAIN, αυτό λέει πολλά, αυτός και εάν είναι σε θέση να ξέρει που οφείλεται αυτή η άνοδος.
Τώρα να πω πως στο τέλος Ιουλίου - αρχές Αυγούστου, θα "σκάσει" μεγάλη έκπληξη - εξέλιξη από την Εταιρεία μας.
Μείνετε συντονισμένοι!
Χρίστος Σωτηρόπουλος
 
Last edited:
Είναι μέσα στα προσεχή μου σχέδια, δηλ αμέσως μετά τον Αύγουστο, που όλοι (και πάλι πλην εμού!) θα λείπουν, θα γίνει σιγά - σιγά μία σειρά από video, μεταξύ των οποίων και συνέχεια από μαθήματα - μικρές συμβουλές σκόπευσης από τον Πρωταθλητή Trap της Αμερικής, τον Zach Nanini, που αυτή την εβδομάδα τελείωσε μία σειρά αγώνων με 1260 επιτυχίες στους 1300 δίσκους !!!!!!!
Ο Zach είναι ενθουσιασμένος με τα BRAIN και σε μεταξύ μας μήνυμα μου είπε προχθές "Christos, these chokes are a gift! I love them. I can tell my scores went up" (Χρήστο, αυτά τα τσοκ είναι "δώρο θεού"! Τα λατρεύω και μπορώ να πω ότι τα σκορ μου έχουν ανέβει!). Όταν ένας σκοπευτής σαν τον Nanini βλέπει πως τα σκορ του ανέβηκαν με τα BRAIN, αυτό λέει πολλά, αυτός και εάν είναι σε θέση να ξέρει που οφείλεται αυτή η άνοδος.
Τώρα να πω πως στο τέλος Ιουλίου - αρχές Αυγούστου, θα "σκάσει" μεγάλη έκπληξη - εξέλιξη από την Εταιρεία μας.
Μείνετε συντονισμένοι!
Χρίστος Σωτηρόπουλος
.pray to God..pray to God..pray to God.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top