BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Το bell σαν κύλινδρος δίνει μέτρα σε σχέση με άλλους κυλίνδρους ή το αντίθετο;;
Ναι δίνει αλλά το σημαντικό είναι ότι έχει πολύ ομοιόμορφη κατανομή εγώ το εμπιστεύομαι απόλυτα πλέον δεν έχω αμφιβολία για τα τσοκ αυτά παρά μόνον ότι φταίω εγώ.
 
Το bell σαν κύλινδρος δίνει μέτρα σε σχέση με άλλους κυλίνδρους ή το αντίθετο;;
Κώστα το Bell δεν είναι κύλινδρος, είναι αρνητικής σύσφιξης, 19,4 μετρημένο το δικό μου,γιαυτό λέγεται και έτσι (καμπάνα) . Το έχω παινέψει κατά καιρούς τόσο πολύ σε προηγούμενα ποστ μου, που κινδυνεύει να θεωρηθεί ότι κάνω μαύρη διαφήμιση... Στο περπατητό της τσίχλας και τώρα στο ορτύκι, ανεκτίμητο! Τώρα ψάχνω και ένα CR (close range) για την πάνω κάννη, γιατί τώρα έχω το MR (medium range) και από ένα ορτυκάκι που πήρα σε κοντινή τραβέρσα βρήκα μόνο κεφάλι,φτερούγες και στήθος, απο κεί και πίσω όλα τα άλλα εξαϋλώθηκαν.
Πάλι πίσω μου έφυγε η ντουφεκιά ... :cool:
 
Σε περπατητο τσιχλας με οπλο sx4 το bell κατεβαζε τις τσιχλες και στα 30-35μ. Φυσιγγι nsi speed 34gr no9 και gorilla super tordo 33gr no8.
Κανω υπομονη φετος να ρθουν σε 1 μηνα τα τσιχλονια να δω τι θα κανει και με αλλα φυσιγγια
Γενικα σαν τσοκ δεν διαλεγει φυσιγγια και αποδιδει πολυ καλα με αρκετα βαρη..τσιχλα δικα μου ιδιογομωσης nsi due sporting και φαντομ sporting πηγαινε γαζι..το ιδιο και στα πιο βαρια 32-34 μπεκατσοφυσιγγα
 
Σε περπατητο τσιχλας με οπλο sx4 το bell κατεβαζε τις τσιχλες και στα 30-35μ. Φυσιγγι nsi speed 34gr no9 και gorilla super tordo 33gr no8.
Κανω υπομονη φετος να ρθουν σε 1 μηνα τα τσιχλονια να δω τι θα κανει και με αλλα φυσιγγια
Κ με του Ρουμελιώτη τα πράσινα κ τα μαύρα που κυνηγαω εγώ κενταει.
 
Κ με του Ρουμελιώτη τα πράσινα κ τα μαύρα που κυνηγαω εγώ κενταει.
επειδη εχω το bel&tmκαι τουφεκαω τη τσιχλα με 28γρ και 30 εκει να δεις τρελες αποστασεις με το bel αλλα και ασυληπτες αποστασεις με το ΤΜ
 
Καλημέρα και από εμένα! Μόλις χθες απόκτησα και εγώ το MR για τη Benelli μου!Ευχαριστώ πολύ όλους σας που με βοηθήσατε για τη σωστή επιλογή του τσοκ!
 

Attachments

  • 20201008_194009.jpg
    20201008_194009.jpg
    162,7 KB · Προβολές: 35
Καλημέρα και από εμένα! Μόλις χθες απόκτησα και εγώ το MR για τη Benelli μου!Ευχαριστώ πολύ όλους σας που με βοηθήσατε για τη σωστή επιλογή του τσοκ!

Καλοριζικο.....και καλοδουλευτο!!!! Υγεια να εχεις , και να το ''στυψεις''..... !!!!!
 
Καλημέρα και από εμένα! Μόλις χθες απόκτησα και εγώ το MR για τη Benelli μου!Ευχαριστώ πολύ όλους σας που με βοηθήσατε για τη σωστή επιλογή του τσοκ!
Το πήρες την κατάλληλη περίοδο όπου κ θα το τεσταρεις.Αυτο που πρέπει να κοιτάξεις είναι ότι ητε τουφεκισης το που στα 10 μέτρα ητε στα 30 το πουλί θα είναι γαζωμενο αλλά άθικτο όχι διαλυμένο.Καλες τουφεκιές να έχεις.
 
Θα το ευχαριστηθείς σίγουρα! Έχω bell , MR , TM και TL και κάνουν όλα αυτό που λέει ο κατασκευαστής. Αν και το TL δεν το δουλεύω πολύ γιατί το TM κόβει πάρα πολύ μακριά!
Καλημέρα DIM έτσι ακριβώς είναι κ εγώ έχω κ τα 3 καταπληκτικα τσοκ.
 
Πως σου φαίνεται το 828?
Ελαφρύ και με έχει βολέψει πάρα πολυ ειδικά σε πολυωρα περπατητα. Δεν το ζοριζω σε γομωσεις και βλητικα δεν έχω παραπονο. Με τα brain εχει γινει εξαιρετικο παντρεμα και γενικα δεν μετανιώνω τα χρήματα που εδωσα για να το αποκτήσω.
 
Ελαφρύ και με έχει βολέψει πάρα πολυ ειδικά σε πολυωρα περπατητα. Δεν το ζοριζω σε γομωσεις και βλητικα δεν έχω παραπονο. Με τα brain εχει γινει εξαιρετικο παντρεμα και γενικα δεν μετανιώνω τα χρήματα που εδωσα για να το αποκτήσω.
Μπράβο φίλε, πολυ σημαντικό να σε ευχαριστεί η επιλογή σου!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top