BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Παρέλαβα και γω τα fgr Ελληνακια σήμερα, δεν θέλω να πω πολλά αλλά είμαι υπερευχαριστημενος τόσο από την εξυπηρέτηση του κυρίου Σωτηρωπουλου όσο και από την ποιότητα των τσοκ του. Εσωτερική λείανση second to none απλά εξαιρετική δεν έχω δει τέτοια σε κανένα άλλο και έχω αρκετά και από πολλούς. Βλητικα τώρα επιφυλάσσομαι για το μέλλον μιας και δεν δύναμαι αυτήν την στιγμή. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι ότι καλύτερο σε αυτήν την προσπάθεια. Ελπίζω σύντομα και σε cal 20 έχω και τρεις νυφουλες να προικισω.
Καλορίζικα και καλοτούφεκα ....
 
Επιστροφη κ γω απ το κυνηγι,εβαλα το tm να το δοκιμασω κ οφειλω να πω πως με ενα ποιοτικο φυσιγγι απο τα 25 μετρα κ πανω τις καιει,το κακο ειναι πως το ειχα πανω κ στο περπατητο για δοκιμη κ με δυσκολεψε στις κοντινες!!!οποτε θελουμε κ ενα bell να το φερουμε στα ισια
φιλε μου για περπατητο ΜΟΝΟ το Bell. Τι κοντα, τι μακρια θα τις καις ....το ΤΜ φυσικα και ΔΕΝ κανει ειναι ενα κλειστο 3* ....σε μενα δουλευει σαν 2* λογο φτιαγμενου κωνου. Αν ηταν καποιο ανοιχτο περπατητο τοτε αν ειχες το ΜR θα ησουν μια χαρα ...αλλα κα παλι το ΤΜ δεν ειναι η χρηση του αυτη, εκτος αν παιζεις με μεσοταπα που θα σου κανουν τη καννη ομως μαυρη :)
 
φιλε μου για περπατητο ΜΟΝΟ το Bell. Τι κοντα, τι μακρια θα τις καις ....το ΤΜ φυσικα και ΔΕΝ κανει ειναι ενα κλειστο 3* ....σε μενα δουλευει σαν 2* λογο φτιαγμενου κωνου. Αν ηταν καποιο ανοιχτο περπατητο τοτε αν ειχες το ΜR θα ησουν μια χαρα ...αλλα κα παλι το ΤΜ δεν ειναι η χρηση του αυτη, εκτος αν παιζεις με μεσοταπα που θα σου κανουν τη καννη ομως μαυρη :)
Να σου πω την αληθεια παραγγειλα το tm γιατι ειχα θεμα με τις μακρινες αλλα λογο οτι ηταν καινουργιο το αφησα πανω να το ευχαριστηθω,οντως δεν κανει για μπηχτες που λεμε βολες,εχασα πουλια που με 4* η κυλινδρο θα ηταν στην τσαντα αλλα δεν πειραζει.κατεβασα 3 απο τα 40+ μετρα κ το ευχαριστηθηκα
 
Επιστροφη κ γω απ το κυνηγι,εβαλα το tm να το δοκιμασω κ οφειλω να πω πως με ενα ποιοτικο φυσιγγι απο τα 25 μετρα κ πανω τις καιει,το κακο ειναι πως το ειχα πανω κ στο περπατητο για δοκιμη κ με δυσκολεψε στις κοντινες!!!οποτε θελουμε κ ενα bell να το φερουμε στα ισια
Το μπελ φίλε μου είναι για μάξιμουμ τα 30 μέτρα μετά θα έχεις πολλά ζωντανά....μέχρι τα 25 μέτρα αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε 5αρι για να έχω μετρο σύγκρισης,μου δίνει και πουλιά που δεν είμαι 100% σωστά πάνω τους!
 
Eγω θα ελεγα το CR..Δεν κανω δοκιμες για να σου πω ποσο ανοιγει..το λεω με βαση οσα ειδα στο κυνηγι στα μετρα που λες(και κατω απο τα 20μ)...
Με ψιλα σκαγια ν8,9..στα χοντρυτερα δεν ξερω..
Δεν υπαρχει κανενας λογος να αγορασεις το CR. To BELL κοστιζει το ιδιο κει εινα ιανωτερο σε ολα , ειδικα στα κοντα.
Τωρα οσο αφορα τα μετρα του εν λογο τσοκ BELL , οντω μπορει στα χαρτια η αποτυπωση μετα τα 30 να μην ειναι τοσο καλη, ΑΛΛΑ , μιας κ εχω ριξει πανω απο 3000 φυσιγγια με αυτο σε σκοπευτηριο κ κυνηγι, μπορω να σου πω , ειδικα για τα τσιχλακια, οτι αν ειναι πανω στο πουλι και 35 μετρα να ειναι θα πεσει , ναι ΔΕΝ θα σκασει ..αλλα θα πεσει, εχω κανει και πολλες πιο Long range βολες με αυτο , ισως να ηταν κ τυχερες δεν ξερω ...αλλα εχω πολλες επιτυχιες σα αποστασεις που "θεωρητικα" ειναι για 3*-2*!!!!!!!!!!!
 
Στο μπελ μετά τα 30 μέτρα ξεκινάνε τα ζωντανά...εξάλλου αν το μπελ σκότωνε εξισου καλά από τα 5-40 δεν θα έβγαζε και ο ίδιος ο κατασκευαστής αλλά τσοκ για να καλύψει το συγκεκριμένο εύρος αποστάσεων!Το να ρίχνω ολοζώντανες τσιχλες κατω προσωπικά δεν με αφορά...θέλω άμεσες καταβολές και αυτό μέχρι τα 30 μέτρα το μπελ μου το προσφέρει,όταν θέλω από κει και πάνω βάζω και το ανάλογο τσοκ για αυτό έχει και εναλλασσόμενα τσοκακια η καραμπίνα μου,αλλιώς θα κράταγα την 2αστερη που είχα!
 
Στο μπελ μετά τα 30 μέτρα ξεκινάνε τα ζωντανά...εξάλλου αν το μπελ σκότωνε εξισου καλά από τα 5-40 δεν θα έβγαζε και ο ίδιος ο κατασκευαστής αλλά τσοκ για να καλύψει το συγκεκριμένο εύρος αποστάσεων!Το να ρίχνω ολοζώντανες τσιχλες κατω προσωπικά δεν με αφορά...θέλω άμεσες καταβολές και αυτό μέχρι τα 30 μέτρα το μπελ μου το προσφέρει,όταν θέλω από κει και πάνω βάζω και το ανάλογο τσοκ για αυτό έχει και εναλλασσόμενα τσοκακια η καραμπίνα μου,αλλιώς θα κράταγα την 2αστερη που είχα!
Η διαφορά μας Ηλία είναι ότι εγώ ΔΕΝ έχω ζωντανά. Ίσως "φταίει" κ ο φτιαγμένος κώνος και το ποιοτικό φυσίγγι B&P MB32 Ναι φυσικά και δεν είναι ένα τσοκ για 10-40 μέτρα..μακάρι να υπήρχε....αλλά επειδή στο περπατητο καλος ή κακός θα σου βγει και η μακρινή...εεε δε νομίζω να σε ακούσει αν της πεις "περίμενε να βάλω 3* πάνω και σου ρίχνω" :)
Απλά επειδή εγώ ρίχνω σε όλες κοντά μακριά....οι πιο πολλές που είναι στα 30+ πέφτουν μια χαρά ξερές.
Με το Seminole spreader στο ίδιο όπλο επ ουδενί δεν γινόταν....και για αυτό το είχα παραμερίσει κει έριχνα με το Carlson's extended IC όπου και πάλι χμμμμμ έτσι κ έτσι τα μακρινά και με αυτό το τσοκ ειιχα ρίξει 5000+ φυσίγγια!
Με το που εβαλα το bell....πολύ απλά τα Carlson's τοχει φάει η σκόνη!
 
Με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Ρε Γιωργο ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΚ εχουμε ΚΑΙ ζωντανα. Το Bell στα 30+ μετρα δεν μου δινει "κυριως" ζωντανα αλλα κυριως σκοτωμενα πουλια. βεβαια πρεπει να βαλουμε στη συναρτηση οτι ειμαι και ΝΤΟΥΦΕΚΟΣ και οτι το benelli μου τα καταβεζει απο την στρατοσφαιρα ...... οποτε παιζω σε αλλη κατηγορια.
 
Ρε Γιωργο ΟΛΟΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΚ εχουμε ΚΑΙ ζωντανα. Το Bell στα 30+ μετρα δεν μου δινει "κυριως" ζωντανα αλλα κυριως σκοτωμενα πουλια. βεβαια πρεπει να βαλουμε στη συναρτηση οτι ειμαι και ΝΤΟΥΦΕΚΟΣ και οτι το benelli μου τα καταβεζει απο την στρατοσφαιρα ...... οποτε παιζω σε αλλη κατηγορια.
Δεν παρακολούθησα πολύ προσεκτικά την συζήτηση σας. Το μάτι μου έπεσε στην δήλωση ότι ΔΕΝ έχεις ζωντανά και θέλησα να σε ρωτήσω, με ποιο τσοκ ΔΕΝ έχεις ζωντανά;
Έχω στο μυαλό μου ένα βίντεο από Αφρική που είχες βάλει από το τελευταίο ταξίδι και μου έκανε εντύπωση αυτή η δήλωση.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top