BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.

Με εντυπωσεις ''ακρη'' δεν βγαινει.....Και δεν βγαινει γιατι το αποτελεσμα του τσοκ ( οποιου τσοκ )
ο καθε ενας το ερμηνευει διαφορετικα...
Αποτυπωσεις δοκιμων χρειαζονται....σε σωστα μετρα...και τα μετρα αυτα αναλογα το τσοκ.
Εννοω ΠΧ δεν γινεται να δοκιμασεις εξτρα φουλ τσοκ στα 36,5....και να λες βρε τι τουφεκια μαζεμενη ειναι
αυτη που εβγαλε !!!
Ποιος θα τις κανει αυτες τις δοκιμες....και με τι φυσιγγια ??
Οι δοκιμες πρωτα απ'ολα θελουν κοπο....μετα χρονο....και τελευταιο βαζω το χρημα...που για καποιους
ισως ειναι και το πρωτο που σκεφτοντε.

Ειναι πολυ ''ρευστά'' τα πραγματα....και πιστευω οτι δοκιμες δεν θα ανεβουν...μακαρι να κανω λαθος .
Απο την ''αλλη'' εαν ανεβουν δοκιμες πρεπει να γινουν με Μαμα τσοκ πρωτα και μετα το εξτρα τσοκ...
στα ιδια μετρα και επισεις με εμπορικα φυσιγγια...Αυτα που ριχνονται στον κυνηγοτοπο...
Και λεω εμπορικα γιατι ενας λιγο ''ψαγμενος'' ιδιογομωτης μπορει να ακυρωση το οποιο τσοκ
με το φυσιγγιο του !!!
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
Η δουλειά του κάθε κατασκευαστη ως τώρα‼️ είναι η υπόσχεση,βλέπε ανακοντα ,κιξ κλπ όλοι υπόσχονται κ όλοι βγάζουν κρεμασταρια τα τσοκ των αλλων,με τον τρόπο τους η κ χωρίς καθόλου τρόπο..... είναι πολλές οι παράμετροι απόδοσης μιας Τουφεκίας κ κυρίως άμεσα συνδεδεμένη με το καύσιμο.... κ αυτό είναι κ το άλλοθι τους‼️αν ένα τσοκ έκανε θαύματα δεν θα υπήρχε η εξέλιξη στα φυσίγγια ‼️
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
Για εμένα ναι κάνουν αυτά που υπόσχονται!
Ομοιόμορφη κατανομή και όχι υπερ-συγκεντρώσεις. Έχω δύο στην Fabarm το MR και το TM και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν ξέρω αν είναι τα καλύτερα τσοκ στον κόσμο, ξέρω ότι όταν τα χρησιμοποιώ γεμίζουν την τσάντα!
 
Λοιπαμε πολύ που καταντήσατε ένα επαγγελματία να την κάνη από εδώ μέσα.., και από πανό τον κοροϊδεύεται… λες και σας υποχρέωσε να αγοράσετε…...δικηγόρος του δεν είμαι ούτε καν το προιν του έχω
Μόνος του έφυγε Ηλία.
Δεν τον έδιωξε κανένας ...
Με τόσα που έχω ακούσει εγώ (σε διάφορα θέματα) θα έπρεπε να ήμουν στην σελήνη τώρα.
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
συμφωνώ σε ολλα… δυστηχως η μιδενηστικη λογική έφτασε και εδώ μόνο έτσι θα περνούμε like και φατσούλες γελιου
 
ψαγμενος'' ιδιογομωτης μπορει να ακυρωση το οποιο τσοκ
με το φυσιγγιο του
Νικολα τα ειπες ολα εδω.εγω ειμε της αποψης οτη η μουφες μπροστα ειναι για νεροσολινες οχη για τα οπλα(για αυτους που γεμηζουν)ποτεμου δεν ασχοληθικα με τα τσοκ για να κληνο της τουφεκιες,παντα πατεντες,ολες της δοκιμες σχεδων της κανω με 3* οτη μετρα κιαν ειναι,με ψαξιμο θα βγαλης την σηγκετροση του φουλ.γιαυτο παντα στο πλαγιο εχω πανο 4* και 3* κοντα μακρια δεν με απασχολη πλεον.βαζω το καταλιλο φησηγκη οτη μετρα κιαν ειναι
 
Εσυ δεν πουλάς τίποτα… ούτε έχεις να υποστηρίξεις το προϊόν σου
Είπε κάποιος κακή κουβέντα από εμάς εδώ τους αντιρρησίες συνείδησης..... (Εμενα παλαιότερα με αποκάλεσε Ιζνογκούντ ,χέσε ψηλά κ αγνάντευε)για τα τσοκ του❓κανείς απολύτως κ αυτό διότι δεν τα γνωρίζουμε‼️αλλά κ να είχα τσοκ του που για Χ ψ λόγους δεν έβλεπα αυτά που υπόσχεται,πάλι θα έγραφα αυτό που γράψαν όσοι τα είχαν κ τα πούλησαν,"δεν τα βρήκα μαζί του"απλά τα πράγματα ‼️η όλη αντιπαράθεση... ,κακή κ παιδιάστικη από αλλού ξεκινά‼️κ ουδεμία σχέση ευθύνης δεν έχει το προϊόν του‼️
 
Είπε κάποιος κακή κουβέντα από εμάς εδώ τους αντιρρησίες συνείδησης..... (Εμενα παλαιότερα με αποκάλεσε Ιζνογκούντ ,χέσε ψηλά κ αγνάντευε)για τα τσοκ του❓κανείς απολύτως κ αυτό διότι δεν τα γνωρίζουμε‼️αλλά κ να είχα τσοκ του που για Χ ψ λόγους δεν έβλεπα αυτά που υπόσχεται,πάλι θα έγραφα αυτό που γράψαν όσοι τα είχαν κ τα πούλησαν,"δεν τα βρήκα μαζί του"απλά τα πράγματα ‼️η όλη αντιπαράθεση... ,κακή κ παιδιάστικη από αλλού ξεκινά‼️κ ουδεμία σχέση ευθύνης δεν έχει το προϊόν του‼️
Θα σου πω δίκη μου περίπτωση αγωρασα ένα τσοκ ανακόντα mind για την μαξους ( άκουγα τα καλητερα)έχανα τα αχαστα και επερνα πουλια μόνο πολύ μακριά….εμένα δεν μου αρεσε το έδωσα … δεν τα έβαλα όμως με αυτόν που τα έφτιαξε όταν μου ζήτησαν γνώμη έγραψα ότι εμένα δεν μου τεριαζει μεχρει εκεί έπρεπε να είναι η κουβέντα
 
Λοιπαμε πολύ που καταντήσατε ένα επαγγελματία να την κάνη από εδώ μέσα.., και από πανό τον κοροϊδεύεται… λες και σας υποχρέωσε να αγοράσετε…...δικηγόρος του δεν είμαι ούτε καν το προιν του έχω
Άσε μας βρε Ηλία που τον διώξαμε τον κακομοίρη. Έφυγε επειδή όπως δήλωσε ήθελε ειδική αντιμετώπιση από την διαχείριση και δεν τη βρήκε.
Μπαίνει εδώ μεσα να πουλησει το προϊόν του και ειρωνεύεται όποιον έχει αντίθετη άποψη για αυτο. Σιγά ρε μεγαλε μη βρηκες και το φάρμακο για τον καρκίνο, και το σουπερ προϊόν να έχεις, με την αγένεια σου χάνεις τα πάντα.
 
Άσε μας βρε Ηλία που τον διώξαμε τον κακομοίρη. Έφυγε επειδή όπως δήλωσε ήθελε ειδική αντιμετώπιση από την διαχείριση και δεν τη βρήκε.
Μπαίνει εδώ μεσα να πουλησει το προϊόν του και ειρωνεύεται όποιον έχει αντίθετη άποψη για αυτο. Σιγά ρε μεγαλε μη βρηκες και το φάρμακο για τον καρκίνο, και το σουπερ προϊόν να έχεις, με την αγένεια σου χάνεις τα πάντα.
Ααααακριβώς έτσι‼️
 
Άσε μας βρε Ηλία που τον διώξαμε τον κακομοίρη. Έφυγε επειδή όπως δήλωσε ήθελε ειδική αντιμετώπιση από την διαχείριση και δεν τη βρήκε.
Μπαίνει εδώ μεσα να πουλησει το προϊόν του και ειρωνεύεται όποιον έχει αντίθετη άποψη για αυτο. Σιγά ρε μεγαλε μη βρηκες και το φάρμακο για τον καρκίνο, και το σουπερ προϊόν να έχεις, με την αγένεια σου χάνεις τα πάντα.
Εγώ αυτό είδα.
Ααααακριβώς έτσι‼️
Ουστ απο εδω αληταμπουρες,κιναιδοι,καταπτυστοι,λαμογια!
 
Άσε μας βρε Ηλία που τον διώξαμε τον κακομοίρη. Έφυγε επειδή όπως δήλωσε ήθελε ειδική αντιμετώπιση από την διαχείριση και δεν τη βρήκε.
Μπαίνει εδώ μεσα να πουλησει το προϊόν του και ειρωνεύεται όποιον έχει αντίθετη άποψη για αυτο. Σιγά ρε μεγαλε μη βρηκες και το φάρμακο για τον καρκίνο, και το σουπερ προϊόν να έχεις, με την αγένεια σου χάνεις τα πάντα.
Αφού σου αρέσει να το βλέπεις έτσι οκ…
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
Πήρα μεταχειρισμένο το bell για τη Vinci. Στο πρώτο περπατητό έπιασα το όριο σε μια διαδρομή που ο μέσος όρος μου είναι τα 17 πουλιά. Οι υπόλοιπες παράμετροι πάνω κάτω ίδιες. Το χρησιμοποίησα και σε άλλα περπατητά με πολύ καλά αποτελέσματα στα κοντινά πουλιά και σε μπηχτές. Δεν το χρησιμοποιώ επειδή όταν το φοράω, διστάζω να σηκώσω το ντουφέκι σε πουλιά πάνω από τα 25μ ,ενώ με το 4αρι μαμά παίρνω τσίχλες και κοντά και μακρύτερα. Για μένα το bell αυτό που υπόσχεται το κάνει. Άλλα τσοκ brain δεν έχω δοκιμάσει. Αυτά!
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
έχω χρησ το bell και το tm σε Μπερέτα.εμεινα πολύ ευχαριστημένος γιατί όντως τα κέντρα τα σπάνε απλά δεν δίνουν θεαματικά σκοτωματα
 
Λοιπαμε πολύ που καταντήσατε ένα επαγγελματία να την κάνη από εδώ μέσα.., και από πανό τον κοροϊδεύεται… λες και σας υποχρέωσε να αγοράσετε…...δικηγόρος του δεν είμαι ούτε καν το προιν του έχω
Εδώ έχω γνωρίσει καλούς ανθρώπους αλλά και άτομα που δεν παλεύονται.

Ο κύριος Σωτηρόπουλος είναι σοβαρός και μορφωμένος άνθρωπος με γνώσεις στο αντικείμενο που λέγεται κυνηγετικό όπλο και στα τσοκ και στα φυσίγγια και παντού.

Πολλοί εδώ μέσα δεν καταλαβαίνουν ότι μπορούν να διαφωνήσουν κόσμια και τεκμηριωμένα αλλά δεν μπορούν να ειρωνεύονται διότι αυτό χαλάει όλη την κουβέντα.

Καταφέρανε λοιπόν να αποχωρήσει από τη συζήτηση ένας κατασκευαστής στο ίδιο του το θέμα.

Δηλαδή σαν να έρθουν να σε πετάξουν έξω απ' το ίδιο σου το σπίτι.

Το θέμα τσοκ δεν με απασχολεί να πω την αλήθεια αλλά τις λίγες φορές που το παρακολούθησα ήταν για τα λεγόμενα του κυρίου Σωτηροπούλου.

Ελπίζω λοιπόν να αναθεωρήσει και να γράφει εδώ για τους υπόλοιπους που θέλουμε να μαθαίνουμε από εκείνον.

Αλλά μαζί με τα ξερά είναι γνωστό οτι καίγονται και τα χλωρά.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top