BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Τι ποιο απλο κ. Σωτηροπουλε απο το να μας καλουσατε σε ενα event στην Μαλακασα και να δοκιμαζαμε σε 3-4 οπλα διαφορετικης εταιριας τα προιοντα σου και να διαπιστωσουμε την υπεροχη η την οποια διαφορα απο το αντιστοιχο μαμα η αλλο αφτερ μαρκετ που θα ειχαμε κοντα μας.Απο τους πρωτους θα ημουν εκει και εαν ημουν ικανοποιημένος επι τοπου παραγγελια.Ετσι δεν θα έδινα 100ευρω και να το πωλω μετα 50ευρω γιατι δεν μου εκανε πραγμα που συμβαινει συχνα και ουτε να κανω επιστροφες για να παρω κατι αλλο που δεν χρειαζομαι.Θα μπορουσατε να το προτεινεται περνοντας παραδειγμα απο τον ετερο πατριωτη μας τον κ.Ναπλιωτη που με τα βιντεακια του θεωρώντας δεδομενο ειλικρινη την παρουσιαση για τα αποτελασματα των προιοντων του με συγκεκριμενο οπλο και τσοκ λεγοντας το τι ποιο απλο ΕΣΕΙΣ ΚΡΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ.Βεβαια ειναι και θεμα επιλογης του καθε επαγγελματια κατα ποσο θελει να εκτεθει.Αλλο ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ και αλλο ΤΑ ΜΑΡΜΑΡΙΕΝΙΑ ΑΛΩΝΙΑ. Ετσι δεν θα χρειαζοταν να επιδοθειτε σε λεκτικές αντιπαραθέσεις και στο τελος να αποχωρησετε με τον τροπο αυτο.Ευελπιστω τουλαχιστον να το διαβασετε και σας βεβαιωνω οτι καλοπιστα και με σεβασμο αναφέρομαι οστοσο ειναι μια αποψη η οποια εκπορευεται απο προσωπικη επαγγελματικη δεοντολογια και κανεις δεν ειναι υποχρεωμένος να την υιοθετήσει.Τελος οπως και να εχει θα επιθυμουσα να παραμεινεται κοντα μας αλλωστε το post αυτο δικη σας πρωτοβουλια ειναι.

.
 
Πιστευω οτι ολη αυτη η κουβεντα ειναι τελειως ακυρη...
Ποιο κυνηγετικο προιον(τσοκακια οπλα φυσιγγια...) δινει αποδειξεις οτι κανει αυτο που "λεει" οτι κανει?
Δινει η kicks δινει η patternmaster δινει η teague,δινει η benelli δινει η browning δινει η remington δινει η beretta...
Απολυτως κανενα...και αν δινει μπορει να θεωρηθουν στημενες ή φτιαχτές(βιντεο με σκοπευτικο φυσιγγι που σπαει το πιατακι στα 80 μετρα...και παει λεγοντας)
Απλα σου λενε η καννη μας ειναι μπλαμπλα ο κωνος μας μπλαμπλα ο αυλος μας μπλαμπλα οι τρυπες μας ξυριζουν,τα δαχτυλιδια μας φρεναρουν, μικραινει το shot string,μεγαλωνουμε το πουλι σας(γουαου...) και ουτω καθεξης...
Οποτε γιατι ζητατε αποδειξεις απο τον ανθρωπο(δεν συμφωνω καθολου με το υφος των απαντησεων του,αλλο αυτο...), σας εδωσαν μηπως οι αλλοι και δεν σας δινει αυτος?
Πχ εβγαλε η benelli την καννη powerbore(που δεν λεει καν τι ειναι...) μας δινει αποδειξεις για το τι κανει?οχι απλα πας την παιρνεις την δοκιμαζεις κι αν σου κανει την κρατας αν δεν σου κανει την πουλας(ή της κανεις ενα κωνο και την πουλας μετα...)
Τοσο απλα ειναι τα πραγματα...
 
Πιστευω οτι ολη αυτη η κουβεντα ειναι τελειως ακυρη...
Ποιο κυνηγετικο προιον(τσοκακια οπλα φυσιγγια...) δινει αποδειξεις οτι κανει αυτο που "λεει" οτι κανει?
Δινει η kicks δινει η patternmaster δινει η teague,δινει η benelli δινει η browning δινει η remington δινει η beretta...
Απολυτως κανενα...και αν δινει μπορει να θεωρηθουν στημενες ή φτιαχτές(βιντεο με σκοπευτικο φυσιγγι που σπαει το πιατακι στα 80 μετρα...και παει λεγοντας)
Απλα σου λενε η καννη μας ειναι μπλαμπλα ο κωνος μας μπλαμπλα ο αυλος μας μπλαμπλα οι τρυπες μας ξυριζουν,τα δαχτυλιδια μας φρεναρουν, μικραινει το shot string,μεγαλωνουμε το πουλι σας(γουαου...) και ουτω καθεξης...
Οποτε γιατι ζητατε αποδειξεις απο τον ανθρωπο(δεν συμφωνω καθολου με το υφος των απαντησεων του,αλλο αυτο...), σας εδωσαν μηπως οι αλλοι και δεν σας δινει αυτος?
Πχ εβγαλε η benelli την καννη powerbore(που δεν λεει καν τι ειναι...) μας δινει αποδειξεις για το τι κανει?οχι απλα πας την παιρνεις την δοκιμαζεις κι αν σου κανει την κρατας αν δεν σου κανει την πουλας(ή της κανεις ενα κωνο και την πουλας μετα...)
Τοσο απλα ειναι τα πραγματα...
Οποιοσδήποτε κ να ήταν εδώ ,ως παρουσία ,είτε mr kicks είτε Μιούλερ ,τα ίδια θα ζηταγαμε....αργά η γρήγορα εκεί θα οδηγουμασταν....στο να ζητάμε αποδείξεις‼️για αυτόν ακριβώς το λόγο το μάρκετινγκ θα πρέπει να είναι απρόσωπο κ απηλαγμενο απ' το συναίσθημα (του κατασκευαστή για το προϊόν του)
 
Τι ποιο απλο κ. Σωτηροπουλε απο το να μας καλουσατε σε ενα event στην Μαλακασα και να δοκιμαζαμε σε 3-4 οπλα διαφορετικης εταιριας τα προιοντα σου και να διαπιστωσουμε την υπεροχη η την οποια διαφορα απο το αντιστοιχο μαμα η αλλο αφτερ μαρκετ που θα ειχαμε κοντα μας.Απο τους πρωτους θα ημουν εκει και εαν ημουν ικανοποιημένος επι τοπου παραγγελια.Ετσι δεν θα έδινα 100ευρω και να το πωλω μετα 50ευρω γιατι δεν μου εκανε πραγμα που συμβαινει συχνα και ουτε να κανω επιστροφες για να παρω κατι αλλο που δεν χρειαζομαι.Θα μπορουσατε να το προτεινεται περνοντας παραδειγμα απο τον ετερο πατριωτη μας τον κ.Ναπλιωτη που με τα βιντεακια του θεωρώντας δεδομενο ειλικρινη την παρουσιαση για τα αποτελασματα των προιοντων του με συγκεκριμενο οπλο και τσοκ λεγοντας το τι ποιο απλο ΕΣΕΙΣ ΚΡΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ.Βεβαια ειναι και θεμα επιλογης του καθε επαγγελματια κατα ποσο θελει να εκτεθει.Αλλο ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ και αλλο ΤΑ ΜΑΡΜΑΡΙΕΝΙΑ ΑΛΩΝΙΑ. Ετσι δεν θα χρειαζοταν να επιδοθειτε σε λεκτικές αντιπαραθέσεις και στο τελος να αποχωρησετε με τον τροπο αυτο.Ευελπιστω τουλαχιστον να το διαβασετε και σας βεβαιωνω οτι καλοπιστα και με σεβασμο αναφέρομαι οστοσο ειναι μια αποψη η οποια εκπορευεται απο προσωπικη επαγγελματικη δεοντολογια και κανεις δεν ειναι υποχρεωμένος να την υιοθετήσει.Τελος οπως και να εχει θα επιθυμουσα να παραμεινεται κοντα μας αλλωστε το post αυτο δικη σας πρωτοβουλια ειναι.

.
Ένα τέτοιο event θα έδειχνε πόσο δίκιο έχει ο Κυπριδημος με ένα καλό φυσιγγι θα έβλεπες πιο εμφανείς διάφορες μεταξύ φυσιγγίων στο ίδιο κουτί παρά μεταξύ τσοκ .
 
Ένα τέτοιο event θα έδειχνε πόσο δίκιο έχει ο Κυπριδημος με ένα καλό φυσιγγι θα έβλεπες πιο εμφανείς διάφορες μεταξύ φυσιγγίων στο ίδιο κουτί παρά μεταξύ τσοκ .
Έτσι είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Μόνο τα φρενάτα (συνήθως) έχουν σφιχτότερη αποτύπωση στην ίδια σύσφιξη, γιατί συμπιέζουν περισσότερο την στήλη λόγω κατασκευής.
Το έχει εξηγήσει ο @Xklefteris και η εξήγηση αυτή είναι η μοναδική που βγάζει νόημα για εμένα.
 
Έχει κάποιος εμπειρία η εχει δοκιμάσει το Brain TM συγκριτικά με τα *** η το patternmaster black duck στο κομμάτι της διατρισης;;
Εγώ δεν είδα διαφορά στα *** και στο patternmaster black duck σε διατριση και κατανομή μετά από δοκιμές με ατσάλινα #2.
Αν με λιγότερα σφιχτά κέντρα διατηρεί ίδια διατριση με τα υπόλοιπα τσοκ πιθανότατα να μπω στην διαδικασία να το αποκτήσω.
Το όπλο είναι sbe3 b.e.st και οι δοκιμες έγιναν από 20μ έως 43μ.
 
Έτσι είναι σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Μόνο τα φρενάτα (συνήθως) έχουν σφιχτότερη αποτύπωση στην ίδια σύσφιξη, γιατί συμπιέζουν περισσότερο την στήλη λόγω κατασκευής.
Το έχει εξηγήσει ο @Xklefteris και η εξήγηση αυτή είναι η μοναδική που βγάζει νόημα για εμένα.
Άλλο τα ειδικής κατηγορίας (φρενατα,καμπάνες, διασπορας) εκεί δεν υπάρχει αντίστοιχο μαμά για σύγκριση.
 
Πριν 20 χρονια δούλευα σε αντιπροσωπεία στις πωλησεις αυτοκινήτων. Φέρναμε λοιπόν 10 μέρες το μήνα ένα γρήγορο αυτοκίνητο για test drive. Απο τα 30 test drive που ήμουν συνοδηγός, (ρισκάροντας τη σωματική μου ακεραιότητα κιόλας) ο ένας αγόραζε, οι 2 αγόραζαν απο ανταγωνισμό και οι υπόλοιποι 27 απλά έλεγαν στους φίλους τους οδηγησα το ταδε 270 άλογα...Όταν καλούσες για follow up όλοι θα το σκεφτόντοντουσαν ή κάτι μας έτυχε ήταν...Είναι σαν να πας σε μια έκθεση με τυριά να μην αγοράσεις τίποτα και να πας μόνο για να φας μεσημεριανό.
Δεν είναι συγκρίσιμα ένα αυτοκίνητο 270hp με ένα τσοκ κόστους κατασκευής 10€ max να πω 20€, 30€, 40€ ???? και πώλησης 100€.
Δεν μιλάω για τα Brain, μιλάω για όλα τα ακριβά τσοκ.
Δείτε εδώ το κόστος απλών τσοκ ...
Η εταιρεία που φτιάχνει τα τσοκ για την Beretta την Benelli και σχεδόν όλους του Ιταλούς μου είχε κάνει προσφορά να παραδίδει τσοκ έτοιμα με επινικέλωση και συσκευασία με τιμή για μένα ....3,5 ευρώ

Εσυ δεν πουλάς τίποτα… ούτε έχεις να υποστηρίξεις το προϊόν σου
Ακριβώς Ηλία, εγώ είμαι αυτός που "σκάει τα λεφτά" γι αυτό ζητάω επιπλέον πληροφορίες για ένα ακριβό προϊόν σε σχέση με τον ανταγωνισμό και εισπράττω αυτά που εισέπραξα.

Σιγά μην αισθανθώ και ένοχος ή να πρέπει να απολογηθώ επειδή ζήτησα μερικές πληροφορίες (δοκιμές) επιπλέον της μιας.
Για τα Brain ποτέ δεν έχω πει κάτι αρνητικό μιας και δεν διαθέτω και προφανώς με τέτοια αντιμετώπιση ούτε πρόκειται να αγοράσω.
Αυτό δεν έχει σχέση με το προιόν (αυτό καθαυτό) που μπορεί να είναι αξιόλογο.
 
Το συγκεκριμένο θέμα δημιουργήθηκε με σκοπό την αλληλεπίδραση του κατασκευαστή με τους κατόχους των προϊόντων του, αλλά και των υποψηφίων αγοραστών.
Από την στιγμή που ο κατασκευαστής αποχώρησε, το θέμα θα κλείσει στο τέλος της μέρας.
 
Λοιπόν , χωρίς καλαμπουρι τώρα. Εγώ στην τούρλα την μεγάλη, αγόρασα το MR και το BELL. Σε τρεις μήνες περίπου αλλαξα όπλο. Ο Σωτηρόπουλος μου τα άλλαξε χωρίς δεύτερη κουβέντα αν και μεταχειρισμένα και μάλιστα αντί για BELL πήρα το LR. Σας δηλώνω λοιπόν ότι με το LR ρίχνω κοντα -μακριά με πολύ καλά αποτελέσματα. Μου αρέσει πολύ αυτό το τσοκ. Βέβαια το ύφος της συζήτησης και των απαντήσεων δεν μου άρεσε........ Δεν θα κρύψω όμως την ικανοποίηση μου απ'το προϊόν
 
Ακριβώς Ηλία, εγώ είμαι αυτός που "σκάει τα λεφτά" γι αυτό ζητάω επιπλέον πληροφορίες για ένα ακριβό προϊόν σε σχέση με τον ανταγωνισμό και εισπράττω αυτά που εισέπραξα.……,σε σχεσει με τον ανταγωνισμό και τα ρεμ κάνουν 50 το κουτι και τα μισά τα βρησκεις ρελιασμενα σαν την κ@@@@ της θείας μου και σκουριασμενα
 
Λοιπόν , χωρίς καλαμπουρι τώρα. Εγώ στην τούρλα την μεγάλη, αγόρασα το MR και το BELL. Σε τρεις μήνες περίπου αλλαξα όπλο. Ο Σωτηρόπουλος μου τα άλλαξε χωρίς δεύτερη κουβέντα αν και μεταχειρισμένα και μάλιστα αντί για BELL πήρα το LR. Σας δηλώνω λοιπόν ότι με το LR ρίχνω κοντα -μακριά με πολύ καλά αποτελέσματα. Μου αρέσει πολύ αυτό το τσοκ. Βέβαια το ύφος της συζήτησης και των απαντήσεων δεν μου άρεσε........ Δεν θα κρύψω όμως την ικανοποίηση μου απ'το προϊόν
εγω ειδα μεγαλη διαφορα με το ΤΜστην ρεμινκτον σκουπα κοντα μακρια
 
Δεν είναι συγκρίσιμα ένα αυτοκίνητο 270hp με ένα τσοκ κόστους κατασκευής 10€ max να πω 20€, 30€, 40€ ???? και πώλησης 100€.
Δεν μιλάω για τα Brain, μιλάω για όλα τα ακριβά τσοκ.
Δείτε εδώ το κόστος απλών τσοκ ...
Βασίλη πίστεψε με, η νοοτροπία των πελατών είναι ίδια...και στα τσοκ που κάνουν ένα 100 αρικο θα υπήρχε άνθρωπος που θα το γύριζε πίσω επειδή μπορεί να εβλεπε με μεγενθυτικό φακό... μπιμπίκι στην βαφή. Μιλάω για την δοκιμή κι επιστροφή.Πλέον δουλεύω σε στρώματα κρεβάτια, αν κάτσω να γράψω εδω τι ζητάει ο καθένας και τι έχω ακούσει θέλω 5 σελίδες... Δεν γραφω τίποτα τυχαίο , κάνω τη δουλειά αυτή 25 χρόνια σχεδόν (κι αντέχω ακόμα). Η εταιρεία μου είχε για ένα διάστημα 40-60 ημέρες στην ακριβή σειρά στρωμάτων δοκιμή κι επιστροφή αν δε σε βόλευε. Το σταμάτησε άμεσα γιατί το 'δώρο' έγινε αντίδωρο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top