BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Τα περισότερα τα έχουμε ξαναπεί, αλλά θα τα ξαναπώ!
Όσο ατράνταχτα επιχειρήματα και τεκμήρια να έχουμε, κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να πειστεί από αυτά!
Για τους δικούς του λόγους ( όποιοι και να είναι αυτοί ) δεν πείθεται, έχει άλλη άποψη και σεβόμαστε το δικαίωμα του να έχει άποψη!
Η ένταση δεν είναι αποδεκτή.
Αν κάποιοι έχετε προσωπικές διαφορές, μπορείτε να τις λύσετε όπου θέλετε εκτός από το forum.
Οι κανόνες του forum ισχύουν για όλους.
Τέλος, το Hunterslife αυτή την στιγμή δεν έχει χορηγούς, σπόνσορες και διαφημιζόμενους.
 
Καλησπέρα, διάβασα τώρα τις τελευταίες 5, 6 σελίδες , και η μόνη παραφωνία ήταν αυτός ο gvp9000. Χρήστο θαυμάζω την υπομονή σου απέναντι σε όλους αυτούς που αμφισβητούν την μεγαλοφυια σου, όπως εκεί στο αμερικανικό φόρουμ όπου κάτι τυχαίοι (όπως ο δόκτωρ A.C Jones, αυτός που θεωρείται από τούς περισσότερους, ανάμεσά τους και ο Κυπρίδημος ως ο σπουδαιοτερος ειδικός εν ζωή παγκοσμίως, , Randy Wakeman και καναδυο άλλοι) , τόλμησαν να σου πουν αυτό που έγραψες λίγο πριν << μην ξαναγραφεις την φυσική , και μην ισχυρίζεσαι πράγματα που αντιβαινουν στους φυσικούς νόμους προκειμένου να εξαπατήσεις τον αγοραστή, περιορισου στο : είναι έτσι επειδή το λέω εγώ >>. Σου είπαν πολλά ακόμη απερίγραπτα ( η συζήτηση είναι του 2017, εγώ την πρωτοείδα προχτές), δυστυχώς τα γραπτά μένουν. Όπως είπα στον φίλο που ανακάλυψε την συζήτηση στο shotgunworld και μου την υπέδειξε, είναι λυπηρό εκεί να ξεφτιλιζεσαι και να μην τολμάς να φέρεις αντίλογο, και εδώ ( ίσως πιστεύοντας πως έχεις απέναντί σου άτομα πολύ υποδεέστερα) να επαναλαμβανεις τους ίδιους ισχυρισμούς και να επιτιθεσαι από το πληκτρολόγιο με μειωτικους χαρακτηρισμους. Ο Βασίλης στον οποίο απηυθηνες τα περί γνώσεων φυσικής, αν δεν κάνω λάθος είναι φυσικός, αλλά με διαφορετικό ήθος και αγωγή.
 
Καλησπέρα, διάβασα τώρα τις τελευταίες 5, 6 σελίδες , και η μόνη παραφωνία ήταν αυτός ο gvp9000. Χρήστο θαυμάζω την υπομονή σου απέναντι σε όλους αυτούς που αμφισβητούν την μεγαλοφυια σου, όπως εκεί στο αμερικανικό φόρουμ όπου κάτι τυχαίοι (όπως ο δόκτωρ A.C Jones, αυτός που θεωρείται από τούς περισσότερους, ανάμεσά τους και ο Κυπρίδημος ως ο σπουδαιοτερος ειδικός εν ζωή παγκοσμίως, , Randy Wakeman και καναδυο άλλοι) , τόλμησαν να σου πουν αυτό που έγραψες λίγο πριν << μην ξαναγραφεις την φυσική , και μην ισχυρίζεσαι πράγματα που αντιβαινουν στους φυσικούς νόμους προκειμένου να εξαπατήσεις τον αγοραστή, περιορισου στο : είναι έτσι επειδή το λέω εγώ >>. Σου είπαν πολλά ακόμη απερίγραπτα ( η συζήτηση είναι του 2017, εγώ την πρωτοείδα προχτές), δυστυχώς τα γραπτά μένουν. Όπως είπα στον φίλο που ανακάλυψε την συζήτηση στο shotgunworld και μου την υπέδειξε, είναι λυπηρό εκεί να ξεφτιλιζεσαι και να μην τολμάς να φέρεις αντίλογο, και εδώ ( ίσως πιστεύοντας πως έχεις απέναντί σου άτομα πολύ υποδεέστερα) να επαναλαμβανεις τους ίδιους ισχυρισμούς και να επιτιθεσαι από το πληκτρολόγιο με μειωτικους χαρακτηρισμους. Ο Βασίλης στον οποίο απηυθηνες τα περί γνώσεων φυσικής, αν δεν κάνω λάθος είναι φυσικός, αλλά με διαφορετικό ήθος και αγωγή.
Αυτή τη φορά δεν έχει ακτινικές πιέσεις και λοιπά; Τέλος πάντων, με απογοητεύεις.
Λοιπόν να βάλουμε μερικά πράγματα στη θέση τους σχετικά με τη συζήτηση που σου "αποκαλύφθηκε" (αν και έχουν γίνει πολλές εκτενέστατες αναφορές εδώ μέσα από κάτι κυρίους που επέλεγαν όπως και εσύ τα μέρη στα οποία αναφερόντουσαν και που μετά τις επισημάνσεις μου δεν ξαναμίλησαν ποτέ):

- Δόκτωρ (? )A. C. Jones:
όταν στην ως άνω "συζήτηση" που ανέφερες ο εν λόγω Δόκτωρ (?) μου έκανε απρόκλητα επίθεση γιατί είπα ότι το προγραμματάκι επεξεργασίας φωτογραφιών για τουφεκιές που πούλαγε σαν προΐόν της "σοφίας" του (τα ευρωπαΐκά περιοδικά το χρησιμοποιούσαν από κάτι χρόνια πριν) δεν απεικόνιζε πλήρως τη πραγματικότητα καθώς δείχνει την τουφεκιά σε δύο και όχι τρεις διαστασεις, αλλοίωσε τα αποτελέσματα της ανάλυσης 2 τουφεκιών με BRAIN ξεχνώντας να αλλάξει και τη γραφική αναπαράσταση (καμπύλη), τον πήρανε πρέφα πολλοί αναγνώστες του φόρουμ και έφαγε το κράξιμο της αρκούδας. Δεν απάντησε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Κιχ.

Όταν δε του ζήτησα να μου πει σε ποιά επιστήμη είναι Δόκτωρ και από ποιό Πανεπιστήμιο έχει PhD....απλά εξαφανίστηκε για πάντα από όλα τα φόρα. Χουντίνι σου λέω, εξαφάνιση σε dt τύπου Νίντζα με καπνούς κλπ.
Τώρα ποιόν θεωρεί ο καθένας ως τον σπουδαιότερο βλητικό και δη παγκοσμίως.....

- Randy Wakeman:
"Randy makes a parasitic living by “pushing” shotgun related companies who pay him. He promotes Trulock chokes and recently he tries to convince that a Turkish rubbish inertia shotgun is superior to Benelli."
"Randy is a legend...............in his own mind!”
'Randy has been banned from all forums except shotgunworld, let him pollute the waters over there"

Έχει γεμίσει το διαδίκτυο με απίστευτο όγκο γραπτών που όζουν επιστημονικοφάνειας με συνέπεια κάτι χιλιάδες καλοπροαίρετοι αμερικάνοι, κυρίως ηλικιωμένοι, που δέχονται αβασάνιστα ότι διαβάζουν από "φοβερούς βλητικούς" (καλή ώρα...) να τον πιστεύουν και να αποτελούν δυνητικό κοινό για τις εταιρείες που τον πληρώνουν. Είναι δε ο πιό γνωστός λιβελογράφος στο χώρο των όπλων, έχει αποκλειστεί και διαγραφεί από όλα τα φόρα και τα παραπάνω γραφέντα δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα για αυτόν. Η δε πλάκα είναι ότι την επίθεση στα BRAIN την ξεκίνησε προτού καν εισαχθεί το πρώτο έστω στην Αμερική και χωρίς να έχει δει κάποιο έστω από μακρυά !

Έτσι για να ελαφρύνουμε και λίγο τη κουβέντα... δηλώνει και καθηγητής Μαγείας και Ταχυδακτυλουργίας (έχει συγγράψει και βιβλίο!), κάποτε δε δοκίμασε να το παίξει ειδικός και στη Formula 1 αλλά εκεί το αντικείμενο τον "ξέρασε" γρήγορα. Σα να λέμε όλα τα σφάζω- όλα τα μαχαιρώνω (δείτε στο διαδίκτυο για να καταλάβετε για τι νούμερο μιλάμε, βέβαια εδώ στο Ellada το εισαγόμενο πάντα μυρίζει πιό ωραία!)

Όσο για τον φυσικό (?) gvp9000, αναρωτιέμαι που ήταν όταν διατύπωνες όλα αυτά τα περί ακτινικών κλπ;;;
Άσε που δεν πίστευα στα μάτια μου όταν είδα πως πίστεψε αυτό που είπα για αστείο πως υπάρχει "Έλλην που συζητιέται στις εκθέσεις κλπ" και έσπευσε να πει πως ναι, αυτός είναι!!!!!! Όχι βρε gvp9000, πλάκα έκανα, δεν υπάρχει τέτοιος...Έλλην!

Αν η διαχείριση θέλει να υπάρχει η ελάχιστη έστω σοβαρότητα στο thread, θα συνιστούσα περιορισμό κάποιων φωτό (μπάφους, μπύρες να πίνω άφθονες κλπ) και παρότρυνση των μελών να ασχολούνται αποκλειστικά με το θέμα του thread, δηλ τις τεχνικές πληροφορίες σχετικά με τα BRAIN και όχι με προσπάθειες μείωσης και συκοφάντησής μου όπως από κάποιους που έχουν επιδείξει προσωπική εμπάθεια απέναντί μου.
Έχουμε ξαναβρεθεί σε αυτό το σημείο και παλιότερα και τότε είχα δεχτεί διαβεβαιώσεις πως δεν θα επαναληφθούν τα ίδια.
Αν λοιπόν η διαχείριση πιστεύει πως οι τεχνικές γνώσεις που δίνω μέσω του thread δεν ενδιαφέρουν τα μέλη, δεν έχει παρά να αφήσει τα πράγματα ως έχουν.

Μετά από 45 χρόνια ενασχόλησής μου με τα όπλα, μετά από σχεδιασμό και εξέλιξη εξαρτημάτων για μερικές από τις μεγαλύτερες οπλοβιομηχανίες του Κόσμου αλλά και του μοναδικού ρομποτικού λειόκανου που σχεδίασα σε συνεργασία με την έδρα ρομποτικής του ΕΜΠ, την εφεύρεση των BRAIN Chokes (και άλλων που σύντομα θα αποτελέσουν τεράστια εξέλιξη στο λειόκαννο), μετά από συμμετοχή για τη χώρα μου σε Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά και άλλα πολλά, έχω το δικαίωμα να μη θέλω να ανακατεύομαι με Xklefteris, gvp9000 και συναφή όταν μου επιτίθενται απρόκλητα και για τους δικούς τους λόγους

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Last edited:
Αυτή τη φορά δεν έχει ακτινικές πιέσεις και λοιπά; Τέλος πάντων, με απογοητεύεις.
Λοιπόν να βάλουμε μερικά πράγματα στη θέση τους σχετικά με τη συζήτηση που σου "αποκαλύφθηκε" (αν και έχουν γίνει πολλές εκτενέστατες αναφορές εδώ μέσα από κάτι κυρίους που επέλεγαν όπως και εσύ τα μέρη στα οποία αναφερόντουσαν και που μετά τις επισημάνσεις μου δεν ξαναμίλησαν ποτέ):

- Δόκτωρ (? )A. C. Jones:
όταν στην ως άνω "συζήτηση" που ανέφερες ο εν λόγω Δόκτωρ (?) μου έκανε απρόκλητα επίθεση γιατί είπα ότι το προγραμματάκι επεξεργασίας φωτογραφιών για τουφεκιές που πούλαγε σαν προΐόν της "σοφίας" του (τα ευρωπαΐκά περιοδικά το χρησιμοποιούσαν από κάτι χρόνια πριν) δεν απεικόνιζε πλήρως τη πραγματικότητα καθώς δείχνει την τουφεκιά σε δύο και όχι τρεις διαστασεις, αλλοίωσε τα αποτελέσματα της ανάλυσης 2 τουφεκιών με BRAIN ξεχνώντας να αλλάξει και τη γραφική αναπαράσταση (καμπύλη), τον πήρανε πρέφα πολλοί αναγνώστες του φόρουμ και έφαγε το κράξιμο της αρκούδας. Δεν απάντησε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Κιχ.

Όταν δε του ζήτησα να μου πει σε ποιά επιστήμη είναι Δόκτωρ και από ποιό Πανεπιστήμιο έχει PhD....απλά εξαφανίστηκε για πάντα από όλα τα φόρα. Χουντίνι σου λέω, εξαφάνιση σε dt τύπου Νίντζα με καπνούς κλπ.
Τώρα ποιόν θεωρεί ο καθένας ως τον σπουδαιότερο βλητικό και δη παγκοσμίως.....

- Randy Wakeman:
"Randy makes a parasitic living by “pushing” shotgun related companies who pay him. He promotes Trulock chokes and recently he tries to convince that a Turkish rubbish inertia shotgun is superior to Benelli."
"Randy is a legend...............in his own mind!”
'Randy has been banned from all forums except shotgunworld, let him pollute the waters over there"

Έχει γεμίσει το διαδίκτυο με απίστευτο όγκο γραπτών που όζουν επιστημονικοφάνειας με συνέπεια κάτι χιλιάδες καλοπροαίρετοι αμερικάνοι, κυρίως ηλικιωμένοι, που δέχονται αβασάνιστα ότι διαβάζουν από "φοβερούς βλητικούς" (καλή ώρα...) να τον πιστεύουν και να αποτελούν δυνητικό κοινό για τις εταιρείες που τον πληρώνουν. Είναι δε ο πιό γνωστός λιβελογράφος στο χώρο των όπλων, έχει αποκλειστεί και διαγραφεί από όλα τα φόρα και τα παραπάνω γραφέντα δεν είναι τίποτα μπροστά σε άλλα για αυτόν. Η δε πλάκα είναι ότι την επίθεση στα BRAIN την ξεκίνησε προτού καν εισαχθεί το πρώτο έστω στην Αμερική και χωρίς να έχει δει κάποιο έστω από μακρυά !

Έτσι για να ελαφρύνουμε και λίγο τη κουβέντα... δηλώνει και καθηγητής Μαγείας και Ταχυδακτυλουργίας (έχει συγγράψει και βιβλίο!), κάποτε δε δοκίμασε να το παίξει ειδικός και στη Formula 1 αλλά εκεί το αντικείμενο τον "ξέρασε" γρήγορα. Σα να λέμε όλα τα σφάζω- όλα τα μαχαιρώνω (δείτε στο διαδίκτυο για να καταλάβετε για τι νούμερο μιλάμε, βέβαια εδώ στο Ellada το εισαγόμενο πάντα μυρίζει πιό ωραία!)

Όσο για τον φυσικό (?) gvp9000, αναρωτιέμαι που ήταν όταν διατύπωνες όλα αυτά τα περί ακτινικών κλπ;;;
Άσε που δεν πίστευα στα μάτια μου όταν είδα πως πίστεψε αυτό που είπα για αστείο πως υπάρχει "Έλλην που συζητιέται στις εκθέσεις κλπ" και έσπευσε να πει πως ναι, αυτός είναι!!!!!! Όχι βρε gvp9000, πλάκα έκανα, δεν υπάρχει τέτοιος...Έλλην!

Αν η διαχείριση θέλει να υπάρχει η ελάχιστη έστω σοβαρότητα στο thread, θα συνιστούσα περιορισμό κάποιων φωτό (μπάφους, μπύρες να πίνω άφθονες κλπ) και παρότρυνση των μελών να ασχολούνται αποκλειστικά με το θέμα του thread, δηλ τις τεχνικές πληροφορίες σχετικά με τα BRAIN και όχι με προσπάθειες μείωσης και συκοφάντησής μου όπως από κάποιους που έχουν επιδείξει προσωπική εμπάθεια απέναντί μου.
Έχουμε ξαναβρεθεί σε αυτό το σημείο και παλιότερα και τότε είχα δεχτεί διαβεβαιώσεις πως δεν θα επαναληφθούν τα ίδια.
Αν λοιπόν η διαχείριση πιστεύει πως οι τεχνικές γνώσεις που δίνω μέσω του thread δεν ενδιαφέρουν τα μέλη, δεν έχει παρά να αφήσει τα πράγματα ως έχουν.

Μετά από 45 χρόνια ενασχόλησής μου με τα όπ ηλα, μετά από σχεδιασμό και εξέλιξη εξαρτημάτων για μερικές από τις μεγαλύτερες οπλοβιομηχανίες του Κόσμου αλλά και του μοναδικού ρομποτικού λειόκανου που σχεδίασα σε συνεργασία με την έδρα ρομποτικής του ΕΜΠ, την εφεύρεση των BRAIN Chokes (και άλλων που σύντομα θα αποτελέσουν τεράστια εξέλιξη στο λειόκαννο), μετά από συμμετοχή για τη χώρα μου σε Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά και άλλα πολλά, έχω το δικαίωμα να μη θέλω να ανακατεύομαι με Xklefteris, gvp9000 και συναφή όταν μου επιτίθενται απρόκλητα και για τους δικούς τους λόγους

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Κυριε Σωτηροπουλε πολυ καλα κανετε και απαντατε με τις επεξηγησεις για τις αποψεις αλλα θα ελεγα και τις προσωπικες επιθεσεις που διατυπονονται για το προιον σας και την προσωπικη σας ταυτοτητα επι των πραγματων απο συναφελφους και οχι μονο οστοσο προσωπικα θα ηθελα να εστιαζουμε στις δυνατοτητες και τις ιδιοτητες του προιοντος που για τον λογο αυτο δημιουργηθηκε αυτο το post.Προσωπικα εχω τοποθετηθει για το bell και περασα αναφορα δοκιμων στο πινακα και στο θηραμα ειμαι δυνητικα υποψηφιος για νεα αγορα για την Μ2 και πιθανον και για το 525 και παραμενω στο post αυτο για να δω αναφορες για τα οπλα αυτα απο συναδελφους για να εχω μια 1η αποψη οσο αφορα την βλητικη αποδοση καθως και μια απαντηση απο σας για την επιστροφη του προιοντος σε περιπτωση που δεν ικανοποιει οπως αναφρει και η Trulock.Εμενω στην ουσια του θεματος και αυτο θα προτεινα για ολους μας.
 
- Δόκτωρ (? )A. C. Jones:
όταν στην ως άνω "συζήτηση" που ανέφερες ο εν λόγω Δόκτωρ (?) μου έκανε απρόκλητα επίθεση γιατί είπα ότι το προγραμματάκι επεξεργασίας φωτογραφιών για τουφεκιές που πούλαγε σαν προΐόν της "σοφίας" του (τα ευρωπαΐκά περιοδικά το χρησιμοποιούσαν από κάτι χρόνια πριν) δεν απεικόνιζε πλήρως τη πραγματικότητα καθώς δείχνει την τουφεκιά σε δύο και όχι τρεις διαστέσεις,
Εσύ κάνεις ανάλυση τουφεκιάς σε 3 διαστάσεις ?
Με ποιό πρόγραμμα ?
Για να μάθω ρωτάω.
Το ""προγραμματάκι"" αυτό του Δόκτωρ (?) A. C. Jones, όπως το αποκαλείς, έχει πολύ δουλειά μέσα του, δεν είναι πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφιών ... πληροφοριακά στο λέω.
Μάλλον δεν έχεις δει τι δυνατότητες έχει.

Προσωπικά έκανα περίπου 6 μήνες για να επαληθεύσω τους υπολογισμούς του.
Οπότε αν το αποκάλεσες "προγραμματάκι επεξεργασίας φωτογραφιών" λογικό είναι να τα πήρε στο κρανίο.
αλλοίωσε τα αποτελέσματα της ανάλυσης 2 τουφεκιών με BRAIN ξεχνώντας να αλλάξει και τη γραφική αναπαράσταση (καμπύλη), τον πήρανε πρέφα πολλοί αναγνώστες του φόρουμ και έφαγε το κράξιμο της αρκούδας. Δεν απάντησε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα. Κιχ.
Έχεις link ?
Όταν δε του ζήτησα να μου πει σε ποιά επιστήμη είναι Δόκτωρ και από ποιό Πανεπιστήμιο έχει PhD....απλά εξαφανίστηκε για πάντα από όλα τα φόρα. Χουντίνι σου λέω, εξαφάνιση σε dt τύπου Νίντζα με καπνούς κλπ.
Τώρα ποιόν θεωρεί ο καθένας ως τον σπουδαιότερο βλητικό και δη παγκοσμίως.....
Ούτε εγώ θα σου δείξω το πτυχίο μου πάντως αν μου το ζητήσεις.
Φυσικά ούτε εσύ το δικό σου.
Για βλητική μιλάμε εδώ και για τσοκ.
Όσο για τον φυσικό (?) gvp9000, αναρωτιέμαι που ήταν όταν διατύπωνες όλα αυτά τα περί ακτινικών κλπ;;;
Συμφωνώ απόλυτα με τον Λευτέρη περί ακτινικών.
Προτείνω να τον ακούς !!!
Μόνο να μάθεις έχεις.
Άσε που δεν πίστευα στα μάτια μου που πίστεψε αυτό που είπα για αστείο πως υπάρχει "Έλλην που συζητιέται στις εκθέσεις κλπ" και είπε πως ναι, αυτός είναι!!!!!! Όχι βρε gvp9000, πλάκα έκανα, δεν υπάρχει τέτοιος...Έλλην!
Κρίμα. Το είχα πιστέψει. 🤣
και όχι με προσπάθειες μείωσης και συκοφάντησής μου όπως από κάποιους που έχουν επιδείξει προσωπική εμπάθεια απέναντί μου.
Δοκιμές σου ζήτησα, δεν προσπάθησα να κάνω τα παραπάνω που αναφέρεις.
οι τεχνικές γνώσεις που δίνω μέσω του thread δεν ενδιαφέρουν τα μέλη
Οι τεχνικές γνώσεις μας ενδιαφέρουν.
έχω το δικαίωμα να μη θέλω να ανακατεύομαι με Xklefteris, gvp9000 και συναφή
Καλό είναι τότε να μην αναφέρεις το username μας και να μην απαντάς δημόσια και προσωπικά σε εμάς.
Όταν το κάνεις θα παίρνεις απάντηση.
όταν μου επιτίθενται απρόκλητα και για τους δικούς τους λόγους
Εσύ μου επιτίθεσαι με χαρακτηρισμούς που ευτυχώς δεν σβήνονται και φίλε μου εγώ δεν φτιάχνω τσοκ να σου πάρω την δουλειά, αντίθετα πιστεύω ότι όλα ρίχνουν πάνω κάτω το ίδιο.
Οπότε ψάχνω να βρω αυτό που ρίχνει κάπως "διαφορετικά".

Αλλά επειδή όπως προείπα τα γραπτά μένουν και πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε (και σε ποιόν) δες τι λες στον ασήμαντο Dr Jones εδώ
https://www.shotgunworld.com/threads/shotgunworld-welcomes-brain-chokes.452301/page-17#post-3736910
και τι σου απάντησε.

Του λες με λίγα λόγια ότι τα τεστ του Winston (?) ήταν με ένα όπλο και ένα φυσίγγι (ενώ ήταν με 10 φυσίγγια) και ότι έχεις κάνει χιλιάδες ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΕΣ δοκιμές με ντουζίνες όπλα s/p και αυτογεμή και χιλιάδες φυσίγγια από 24-60gr με διάφορα βύσματα και υλικό σκαγιών, σε σύγκριση με 7 aftermarker αμερικάνικα τσοκ, 1 αγγλικό, 2 ιταλικά και τεράστιο αριθμό μαμά τσοκ. Προφανώς όχι με το ΒR.

Τι σου ζητάω λοιπόν και εγώ ? Αυτό που λες ότι έκανες για να πείσεις τον "ασήμαντο" κ Jones.
Μερικές δοκιμές με το ΒR ...
Οπότε η ερώτηση είναι ... έχεις κάνει με το ΒR καμιά δοκιμή πέρα από την μοναδική που πήρες από το site σου ή όχι ?
Αν δεν θες να τις παρουσιάσεις απλά το λες χωρίς να δημιουργούνται εντάσεις.

Η κλασσική απάντηση που δίνεται από άλλους κατασκευαστές είναι "πάρτο και κάνε τις δικές σου" ....... και η δική μου σε αυτούς είναι ...... αν είναι να δώσω 100€ για το τσοκ, καμιά 50€ για φυσίγγια + βενζίνες + τον χρόνο μου οι δοκιμές θα κοστίσουν πάνω από 200€ ... οπότε μένω ως έχω.
Είδες λοιπόν γιατί είπα ότι δίνω τις δοκιμές ΔΩΡΕΑΝ ... τόσο κοστίζουν και ακόμα περισσότερο.
 
Last edited:
Καλά έχει γίνει τέτοια συζήτηση στο shotgunworld από το '17 και βγαίνει τώρα μετά από 152 σελίδες το '23 ; Μεγάλη ανοχή και από ευγνωμοσύνη , είσαι ικανός να αγοράσεις αλλά ανίκανος να πεις αν σου άρεσε.
 
Σχετικά με όλα τα πιό πάνω, παραθέτω τη τελευταία μου επαφή - ανάρτησή - απάντηση στον Randy Wakeman στο shotgunworld (Aug 3, 2021)

"What do we have here!
People who work as competitor's promoters are trying hard to convience the viewers of the forum that BRAIN Chokes are only better than all the rest but just... a little better, OK they may be the best but not so much...best!
I wonder, do they realise what does this means to my competitors?
Isn't it the dream of a choke manufacturer or what?"

"Τι έχουμε εδώ!
Άνθρωποι που εργάζονται ως προωθητές ανταγωνιστών προσπαθούν σκληρά να πείσουν τους αναγνώστες του φόρουμ ότι τα BRAIN Chokes είναι απλά τα καλύτερα από όλα τα υπόλοιπα αλλά μόνο.... λίγο καλύτερα, εντάξει μπορεί να είναι τα καλύτερα αλλά όχι και τόσο πολύ...τα καλύτερα!
Αναρωτιέμαι, συνειδητοποιούν τι σημαίνει αυτό για τους ανταγωνιστές μου;
Δεν είναι αυτό το όνειρο ενός κατασκευαστή τσοκ ή μήπως όχι;"

Τελικά όλη η επίθεση στα BRAIN τελείωσε εξαιτίας όλων των ενθουσιωδών κριτικών από χρήστες και τη δημοσίευση των συγκρίσεων που κάνανε επί μήνες, χωρίς να τους πληρώνει κάποιος, χωρίς εμπάθεια, αντίθετα μάλιστα με αρχική καχυποψία λόγω των "μεγαλύτερων βλητικών εν ζωή!!!" που αμέσως όμως μεταστράφηκε σε ενθουσιασμό.

Αυτά περί χρυσών κουφέτων στο Αμέρικα ρε πούθτη σου...

Το να παρατίθενται αποσπασματικά φράσεις των troll και των ψεύτικων προφίλ του ίδιου προσώπου αγνοώντας τις δεκάδες θετικών σχολίων, είναι κλασσικό τρυκ προπαγάνδας, δεν μετράει όμως για τους νοήμονες.
Όλα τα σκουπίδια τα είδατε, στα θετικά πάθατε στραβισμό, ε;;;

"Του λες με λίγα λόγια ότι τα τεστ του Winston (?) ήταν με ένα όπλο και ένα φυσίγγι (ενώ ήταν με 10 φυσίγγια)"
Προχειρότητα και πάλι. 10 βολές με το ίδιο φυσίγγι ήσαν.

"Συμφωνώ απόλυτα με τον Λευτέρη περί ακτινικών. Προτείνω να τον ακούς !!! Μόνο να μάθεις έχεις."
Τώρα βεβαιώθηκα!! Είσαι σίγουρα φεισυκώς.

Βλέπω πως δεν πρόκειται να γίνει καμία βελτίωση του thread εκ μέρους της διαχείρισης.
Συνεπώς αυτή είναι και η τελευταία ανάρτησή μου.
Θα μου λείψουν η επικοινωνία με τους κυνηγούς και τους σκοπευτές που υπάρχουν εδώ μέσα με ειλικρινές και γνήσιο ενδιαφέρον για τα όπλα, αλλά δεν θα σπαταλήσω ούτε δευτερόλεπτο πλέον στη απόκρουση κακοήθων αναρτήσεων προς ανθρώπους για τους οποίους αναρωτιέμαι τι στην ευχή κάνουν στη καθημερινή ζωή τους και έχουν τόση ανάγκη να ξεσπάνε όπου νομίζουν ότι τους παίρνει.

(είσαστε τόσο προβλέψιμοι που είμαι σίγουρος ότι μπορώ να γράψω μόνος μου τις 2 - 3 σελίδες που θα ακολουθήσουν 😂 )

Καλή συνέχεια (και τώρα τι θα κάνετε χωρίς βαρβάρους; )
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Σχετικά με όλα τα πιό πάνω, παραθέτω τη τελευταία μου επαφή - ανάρτησή - απάντηση στον Randy Wakeman στο shotgunworld (Aug 3, 2021)

"What do we have here!
People who work as competitor's promoters are trying hard to convience the viewers of the forum that BRAIN Chokes are only better than all the rest but just... a little better, OK they may be the best but not so much...best!
I wonder, do they realise what does this means to my competitors?
Isn't it the dream of a choke manufacturer or what?"

"Τι έχουμε εδώ!
Άνθρωποι που εργάζονται ως προωθητές ανταγωνιστών προσπαθούν σκληρά να πείσουν τους αναγνώστες του φόρουμ ότι τα BRAIN Chokes είναι απλά τα καλύτερα από όλα τα υπόλοιπα αλλά μόνο.... λίγο καλύτερα, εντάξει μπορεί να είναι τα καλύτερα αλλά όχι και τόσο πολύ...τα καλύτερα!
Αναρωτιέμαι, συνειδητοποιούν τι σημαίνει αυτό για τους ανταγωνιστές μου;
Δεν είναι αυτό το όνειρο ενός κατασκευαστή τσοκ ή μήπως όχι;"

Τελικά όλη η επίθεση στα BRAIN τελείωσε εξαιτίας όλων των ενθουσιωδών κριτικών από χρήστες και τη δημοσίευση των συγκρίσεων που κάνανε επί μήνες, χωρίς να τους πληρώνει κάποιος, χωρίς εμπάθεια, αντίθετα μάλιστα με αρχική καχυποψία λόγω των "μεγαλύτερων βλητικών εν ζωή!!!" που αμέσως όμως μεταστράφηκε σε ενθουσιασμό.

Αυτά περί χρυσών κουφέτων στο Αμέρικα ρε πούθτη σου...

Το να παρατίθενται αποσπασματικά φράσεις των troll και των ψεύτικων προφίλ του ίδιου προσώπου αγνοώντας τις δεκάδες θετικών σχολίων, είναι κλασσικό τρυκ προπαγάνδας, δεν μετράει όμως για τους νοήμονες.
Όλα τα σκουπίδια τα είδατε, στα θετικά πάθατε στραβισμό, ε;;;

"Του λες με λίγα λόγια ότι τα τεστ του Winston (?) ήταν με ένα όπλο και ένα φυσίγγι (ενώ ήταν με 10 φυσίγγια)"
Προχειρότητα και πάλι. 10 βολές με το ίδιο φυσίγγι ήσαν.

"Συμφωνώ απόλυτα με τον Λευτέρη περί ακτινικών. Προτείνω να τον ακούς !!! Μόνο να μάθεις έχεις."
Τώρα βεβαιώθηκα!! Είσαι σίγουρα φεισυκώς.

Βλέπω πως δεν πρόκειται να γίνει καμία βελτίωση του thread εκ μέρους της διαχείρισης.
Συνεπώς αυτή είναι και η τελευταία ανάρτησή μου.
Θα μου λείψουν η επικοινωνία με τους κυνηγούς και τους σκοπευτές που υπάρχουν εδώ μέσα με ειλικρινές και γνήσιο ενδιαφέρον για τα όπλα, αλλά δεν θα σπαταλήσω ούτε δευτερόλεπτο πλέον στη απόκρουση κακοήθων αναρτήσεων προς ανθρώπους για τους οποίους αναρωτιέμαι τι στην ευχή κάνουν στη καθημερινή ζωή τους και έχουν τόση ανάγκη να ξεσπάνε όπου νομίζουν ότι τους παίρνει.

(είσαστε τόσο προβλέψιμοι που είμαι σίγουρος ότι μπορώ να γράψω μόνος μου τις 2 - 3 σελίδες που θα ακολουθήσουν 😂 )

Καλή συνέχεια (και τώρα τι θα κάνετε χωρίς βαρβάρους; )
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Στάσου μύγδαλα.
 
Σχετικά με όλα τα πιό πάνω, παραθέτω τη τελευταία μου επαφή - ανάρτησή - απάντηση στον Randy Wakeman στο shotgunworld (Aug 3, 2021)

"What do we have here!
People who work as competitor's promoters are trying hard to convience the viewers of the forum that BRAIN Chokes are only better than all the rest but just... a little better, OK they may be the best but not so much...best!
I wonder, do they realise what does this means to my competitors?
Isn't it the dream of a choke manufacturer or what?"

"Τι έχουμε εδώ!
Άνθρωποι που εργάζονται ως προωθητές ανταγωνιστών προσπαθούν σκληρά να πείσουν τους αναγνώστες του φόρουμ ότι τα BRAIN Chokes είναι απλά τα καλύτερα από όλα τα υπόλοιπα αλλά μόνο.... λίγο καλύτερα, εντάξει μπορεί να είναι τα καλύτερα αλλά όχι και τόσο πολύ...τα καλύτερα!
Αναρωτιέμαι, συνειδητοποιούν τι σημαίνει αυτό για τους ανταγωνιστές μου;
Δεν είναι αυτό το όνειρο ενός κατασκευαστή τσοκ ή μήπως όχι;"

Τελικά όλη η επίθεση στα BRAIN τελείωσε εξαιτίας όλων των ενθουσιωδών κριτικών από χρήστες και τη δημοσίευση των συγκρίσεων που κάνανε επί μήνες, χωρίς να τους πληρώνει κάποιος, χωρίς εμπάθεια, αντίθετα μάλιστα με αρχική καχυποψία λόγω των "μεγαλύτερων βλητικών εν ζωή!!!" που αμέσως όμως μεταστράφηκε σε ενθουσιασμό.

Αυτά περί χρυσών κουφέτων στο Αμέρικα ρε πούθτη σου...

Το να παρατίθενται αποσπασματικά φράσεις των troll και των ψεύτικων προφίλ του ίδιου προσώπου αγνοώντας τις δεκάδες θετικών σχολίων, είναι κλασσικό τρυκ προπαγάνδας, δεν μετράει όμως για τους νοήμονες.
Όλα τα σκουπίδια τα είδατε, στα θετικά πάθατε στραβισμό, ε;;;

"Του λες με λίγα λόγια ότι τα τεστ του Winston (?) ήταν με ένα όπλο και ένα φυσίγγι (ενώ ήταν με 10 φυσίγγια)"
Προχειρότητα και πάλι. 10 βολές με το ίδιο φυσίγγι ήσαν.

"Συμφωνώ απόλυτα με τον Λευτέρη περί ακτινικών. Προτείνω να τον ακούς !!! Μόνο να μάθεις έχεις."
Τώρα βεβαιώθηκα!! Είσαι σίγουρα φεισυκώς.

Βλέπω πως δεν πρόκειται να γίνει καμία βελτίωση του thread εκ μέρους της διαχείρισης.
Συνεπώς αυτή είναι και η τελευταία ανάρτησή μου.
Θα μου λείψουν η επικοινωνία με τους κυνηγούς και τους σκοπευτές που υπάρχουν εδώ μέσα με ειλικρινές και γνήσιο ενδιαφέρον για τα όπλα, αλλά δεν θα σπαταλήσω ούτε δευτερόλεπτο πλέον στη απόκρουση κακοήθων αναρτήσεων προς ανθρώπους για τους οποίους αναρωτιέμαι τι στην ευχή κάνουν στη καθημερινή ζωή τους και έχουν τόση ανάγκη να ξεσπάνε όπου νομίζουν ότι τους παίρνει.

(είσαστε τόσο προβλέψιμοι που είμαι σίγουρος ότι μπορώ να γράψω μόνος μου τις 2 - 3 σελίδες που θα ακολουθήσουν 😂 )

Καλή συνέχεια (και τώρα τι θα κάνετε χωρίς βαρβάρους; )
Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Είσαι πράγματι, η μεγαλύτερη δυσφήμιση του προϊόντος σου‼️άντε τσάγια ....θα μας λείψεις‼️
 
Διάβασα όλη την συζήτηση και τις 19 σελίδες, η συζήτηση έληξε το 2017 αλλά εσύ βλέπω μόλις ανακοινωσες άλλη μία δική σου παρέμβαση το 2021
και βλέπω δίνεις μόνος σου τα εύσημα στον εαυτό σου, αντε και στο νόμπελ. Για αυτούς που δεν έχουν την δυνατότητα να το διαβάσουν μέχρι κάποιος να το μεταφράσει , το περιγράφω περιληπτικά : ο αυτοφωτος λοιπόν ανοίγει ένα θέμα συζήτησης για τα τσόκ του παρουσιαζοντας τα στον αμερικανικό ιστοτοπο. Στις πρώτες 17 σελίδες καναδυο μέλη του φόρουμ ρωτούν να μάθουν για το νέο προϊόν και εμφανίζονται δύο τρία νέα μέλη στο φόρουμ που γράφουν διθυραμβικά σχόλια αφού όπως λένε τα δοκίμασαν και πάθανε την πλάκα τους ( κανείς δεν δέχεται να βάλει έστω και μία βολή σε στόχο όπως γίνεται συχνά εδώ, παρά τις συνεχείς εκκλήσεις για κάτι τέτοιο και μάλιστα ο ένας από τους χρήστες του τσόκ κάποιος Τόλης δείχνει εκστασιασμενος. Θα μπορούσε κάποιος να σκεφτεί πως είναι στημένο όλο αυτό, αλλά βέβαια εγώ το αποκλείω, δεν τον έχω για τέτοιο άνθρωπο), Όταν δύο μέλη του φόρουμ αμφισβήτησαν τους ισχυρισμούς του άρχισε τα γνωστά δείχνοντας τον αδαμαντινο χαρακτήρα του και αραδιαζοντας επιστημονικοφανεις ανοησίες ( τις ίδιες που πέρυσι έγραψε εδώ), προκαλώντας την παρέμβαση των ειδικών που ήταν τόσο απαξιωτική και καθολική , όσο σε καμία άλλη παρόμοια συζήτηση . Ο δόκτωρ Jones μάλιστα ξεκίνησε την παρέμβαση του γράφοντας του : δυστυχώς για σένα σε ένα φόρουμ σαν και αυτό μπορεί να πεις μία δική σου θεωρία για ρευστά πχ και να την διαβάσει ένα μέλος που τυγχάνει να είναι από τους κορυφαίους επιστήμονες στον κόσμο στο αντικείμενο, όπως και συνέβη με ΌΛΑ όσα ισχυρίστηκε και στις δύο τελευταίες σελίδες όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει λεπτομέρειες, είπαμε τα γραπτά μένουν. Αν είσαι μούσκεμα ύστερα από την περιποίηση που σου έκαναν, να ξέρεις δεν είναι από βρέξιμο αλλά από κάτι άλλο.
 
Τελικά τα brain κάνουν αυτά που υπόσχονται ή όχι; Έστω και λίγο περισσότερο από τα άλλα τσοκ; Υπάρχουν αρκετοί χρήστες εδώ μέσα. Ας γράψουν να λυθούν οι απορίες. Είναι οι πλέον αξιόπιστοι. Τα υπόλοιπα είναι μόνο κουβέντα στην κουβέντα, όπως έχει γίνει πολλές φορές εδώ μέσα. Τώρα, αν φτάσουμε στο σημείο να αποδομήσουμε και των λόγο συναδέλφων που τα έχουν χρησιμοποιήσει, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας. Ας γράψουν μερικοί συνάδελφοι τις εντυπώσεις τους, πιστεύω είναι το καλύτερο. Τα υπόλοιπα, είναι να είχαμε να λέγαμε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top