Blaser Team

Γιάννη με το κοντάκι του είσαι κομπλέ?το έχεις ρίξει καθόλου σαν όπλο στο σκοπευτήριο?
Όχι Ηλία δεν το έριξα,μόνο επωμισεις στο κατάστημα.
Ξαναποσταρω το μήνυμα απάντηση στο Θεόφραστο πιο πριν που έκανε περίπου την ίδια ερώτηση..
Το κοντακι ειναι με τερμα μπρος την σκανδαλη 38cm,εμεις θελουμε περιπου στα 40cm(αυτο απο οτι εχω δει βεβαια απο κοντακι σε κοντακι δεν ειναι απολυτο,αλλου θελω 39 αλλου 40 αλλου 38,5,για γενικο κυνηγι και sporting εννοω)..πηραμε δυο spacer για να το μακρυνουμε.το grip που εχει μου αρεσει.βλεποντας και κανοντας.σε επωμισεις που εκανα πριν το παρουμε μου αρεσε πολυ το κοντακι γενικα περα απο το μηκος.ειμαι 1,94..βεβαια η καλυτερη λυση ειναι custom κοντακι..αλλα τωρα δεν μπορει να γινει με τιποτα.εδω τα spacer που εχουμε παραγγειλει:
http://www.mulliners.co.uk/gun-product/blaser-r16-recoil-pad-spacer/
 
Όχι Ηλία δεν το έριξα,μόνο επωμισεις στο κατάστημα.
Ξαναποσταρω το μήνυμα απάντηση στο Θεόφραστο πιο πριν που έκανε περίπου την ίδια ερώτηση..
Το κοντακι ειναι με τερμα μπρος την σκανδαλη 38cm,εμεις θελουμε περιπου στα 40cm(αυτο απο οτι εχω δει βεβαια απο κοντακι σε κοντακι δεν ειναι απολυτο,αλλου θελω 39 αλλου 40 αλλου 38,5,για γενικο κυνηγι και sporting εννοω)..πηραμε δυο spacer για να το μακρυνουμε.το grip που εχει μου αρεσει.βλεποντας και κανοντας.σε επωμισεις που εκανα πριν το παρουμε μου αρεσε πολυ το κοντακι γενικα περα απο το μηκος.ειμαι 1,94..βεβαια η καλυτερη λυση ειναι custom κοντακι..αλλα τωρα δεν μπορει να γινει με τιποτα.εδω τα spacer που εχουμε παραγγειλει:
http://www.mulliners.co.uk/gun-product/blaser-r16-recoil-pad-spacer/
Ένας γνωστός που το έριξε στην παρουσίαση στον Ασπρόπυργο είχε εξαιρετική επίδοση....με 692 ρίχνει αυτός....γενικά του άρεσε σαν όπλο...μου άρεσαν πολύ και οι κατανομές που έβαλε ο αδερφός σου!Γενικά θεωρώ πως θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος από το όπλο....ειδικά με ένα σωστό κοντάκι...πολύ δύσκολα θα το αποχωρηστεις!
 
Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί..σε ευχαριστώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σου,πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσες.και ο αδελφός μου που έχει ρίξει μερικές πουλες μέχρι τώρα μου λέει πολύ καλό όπλο.του αρέσει πολύ.εχει και 10 χρ εγγύηση πράγμα που θεωρώ σημαντικό γιατί πρέπει να είναι φαρμακείο τα ανταλλακτικά, αν κρίνω από τις τιμές των τσοκ των μαμά..στη βαλίτσα είχε IC M IM..πήραμε extra το skeet ,LM και Full..
 
Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί..σε ευχαριστώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις σου,πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσες.και ο αδελφός μου που έχει ρίξει μερικές πουλες μέχρι τώρα μου λέει πολύ καλό όπλο.του αρέσει πολύ.εχει και 10 χρ εγγύηση πράγμα που θεωρώ σημαντικό γιατί πρέπει να είναι φαρμακείο τα ανταλλακτικά, αν κρίνω από τις τιμές των τσοκ των μαμά..στη βαλίτσα είχε IC M IM..πήραμε extra το skeet ,LM και Full..
Γιάννη δικαναρα είναι....σίγουρα θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος!είχα χάσει επεισόδια μάλλον με την άποψη μου λόγω δουλειάς και δεν το πήρα χαμπάρι...ποια άλλα είχες στο μυαλό σου?
 
Γιάννη και Στέλιο καλοτούφεκες οι οπλάρες σας ,υγεία πολλά καλά κυνήγια και όμορφες κυνηγετικές στιγμές να ζήσετε &όταν γεράσετε με το καλό να τα δώσετε στα παιδιά σας.
 
Το 692 μου άρεσε στα χέρια...ηταν πιο ακριβό όμως.πολυ καλη αγορά θα ήταν και ένα 682 σε άριστη κατάσταση οπως αυτό,που πήρες και αυτό το σκεφτόμουν αλλά στο νησί είσαι περιορισμένος στο να δεις ένα μεταχειρισμένο από άλλη περιοχή της Ελλάδας..725 επισης μας άρεσε..κοιτούσα και για ένα Zoli Cronos που είχα βρει αλλά είχε κοντά στις 4500€..τελικά καταλήξαμε εκεί και συναισθηματικά ίσως γιατί μόλις το πιάσαμε είπαμε αυτό είναι...μας άρεσε υπερβολικά σε όλα..
Ξέχασα και το guerini temper που έπαιζε πολύ σοβαρά..
 
Last edited:
Γιάννη και Στέλιο καλοτούφεκες οι οπλάρες σας ,υγεία πολλά καλά κυνήγια και όμορφες κυνηγετικές στιγμές να ζήσετε &όταν γεράσετε με το καλό να τα δώσετε στα παιδιά σας.
Ευχαριστώ πολύ Φώτη!
 
Φρέσκο πράγμα πριν λίγο από σκοπευτήριο Χανίων..BLASER F16 sporting 76cm
Caesar Guerini Summit 81cm..ο Μήτσος μου την έστειλε ήταν μαζί με τον αδελφό μου..
qptW8bf.jpg
 
Φρέσκο πράγμα πριν λίγο από σκοπευτήριο Χανίων..BLASER F16 sporting 76cm
Caesar Guerini Summit 81cm..ο Μήτσος μου την έστειλε ήταν μαζί με τον αδελφό μου..
qptW8bf.jpg
Το στρώνει ο αδερφός σου....για να το βρεις έτοιμο γυρίζοντας......yelling.
 
Το στρώνει ο αδερφός σου....για να το βρεις έτοιμο γυρίζοντας......yelling.
Όχι απλά έτοιμο πανέτοιμο ;)..Το καλό είναι ότι τον ‘’ξανάεβαλα στον σβουρο’’ με την επιμονή μου να πάρουμε το blaser,καθώς είχε σταματήσει τα πάντα (σκοπευτήριο-κυνήγι) 2 χρόνια τώρα..είναι 38 και κυνηγούσε ασταματητα από τα 16..και σκοπευτήριο τα τελευταία 7-8 χρόνια..πηρε μια 500αρα από τον Κένταυρο μετά που παρέλαβε το όπλο και από ότι μου λέει την τελειώνει όπου να’ναι..οι πουλες πάνε σύννεφο.hunter.
 
Όχι απλά έτοιμο πανέτοιμο ;)..Το καλό είναι ότι τον ‘’ξανάεβαλα στον σβουρο’’ καθώς είχε σταματήσει τα πάντα (σκοπευτήριο-κυνήγι) 2 χρόνια τώρα..πηρε μια 500αρα από τον Κένταυρο μετά που παρέλαβε το όπλο και από ότι μου λέει την τελειώνει όπου να’ναι..οι πουλες πάνε σύννεφο.hunter.
Γιάννη γενικά από μέτρα πέρα από το μήκος είσαι κομπλέ?
 
Γιάννη γενικά από μέτρα πέρα από το μήκος είσαι κομπλέ?
Κάτσε να το ρίξω πρώτα να δούμε που είμαστε..θα κάνω και κανένα τεστ στον πίνακα..όπως το επωμίζα στο μαγαζί μου άρεσε.αλλα αν δεν το ρίξω δεν μπορώ να πω πολλα. βεβαια με τις φέτες που θα βάλουμε θα αλλάξουν πάλι λίγο τα μέτρα..το ρίχνω και ξαναμιλάμε..
 
Κάτσε να το ρίξω πρώτα να δούμε που είμαστε..θα κάνω και κανένα τεστ στον πίνακα..όπως το επωμίζα στο μαγαζί μου άρεσε.αλλα αν δεν το ρίξω δεν μπορώ να πω πολλα. βεβαια με τις φέτες που θα βάλουμε θα αλλάξουν πάλι λίγο τα μέτρα..το ρίχνω και ξαναμιλάμε..
Όντως....πολλές ερωτήσεις μαζεύτηκαν....χαχαχα
 
Μην κολλάς βρε! Ρωτα ότι θες! Το 682 τι λέει;
Δεν το έχω ρίξει σχεδόν καθόλου....με τα κυνήγια δεν έχω πρόλαβα....Φάσσα γουρούνι δεν το βάζω.. δύο φορές το πήρα για τσίχλες....στο καρτέρι ωραία πράγματα και με σχετικά ανοιχτά τσοκ που δεν το συνηθίζω... Γεμάτα σκοτωματα.. περπατητο δεν ντουφεκαγα καλά....όταν τελειώσει το κυνήγι θα έχει κάψιμο!
 
Δεν το έχω ρίξει σχεδόν καθόλου....με τα κυνήγια δεν έχω πρόλαβα....Φάσσα γουρούνι δεν το βάζω.. δύο φορές το πήρα για τσίχλες....στο καρτέρι ωραία πράγματα και με σχετικά ανοιχτά τσοκ που δεν το συνηθίζω... Γεμάτα σκοτωματα.. περπατητο δεν ντουφεκαγα καλά....όταν τελειώσει το κυνήγι θα έχει κάψιμο!
Ωραίο όπλο παντως! Αθάνατο πραγματικα! Και η optima κανη έχει αποδείξει την αξία της!! Να το χάρεις!
 
Φρέσκο πράγμα πριν λίγο από σκοπευτήριο Χανίων..BLASER F16 sporting 76cm
Caesar Guerini Summit 81cm..ο Μήτσος μου την έστειλε ήταν μαζί με τον αδελφό μου..
qptW8bf.jpg
Μπραβω ρε παιδια οπλαρες σας ευχωμε να λιωσετε στοις τουφεκιες γιατι αυτα τα στολιδια δεν παθενουν τιποτα
 
Ωραίο όπλο παντως! Αθάνατο πραγματικα! Και η optima κανη έχει αποδείξει την αξία της!! Να το χάρεις!
Και η σκανδαλη του συμπαθητική είναι....αλλά θέλω δουλειά με το όπλο...μόνο ότι δουλεύω με ξερές επωμισεις!
 
Δεν το έχω ρίξει σχεδόν καθόλου....με τα κυνήγια δεν έχω πρόλαβα....Φάσσα γουρούνι δεν το βάζω.. δύο φορές το πήρα για τσίχλες....στο καρτέρι ωραία πράγματα και με σχετικά ανοιχτά τσοκ που δεν το συνηθίζω... Γεμάτα σκοτωματα.. περπατητο δεν ντουφεκαγα καλά....όταν τελειώσει το κυνήγι θα έχει κάψιμο!
Ηλία ποιό 682 έχεις?
 
Back
Top