Blaser Team

και εγω λεω θα δη της φωτο ο φιλοσμου γιωργος και δεν θα τσιμπησηηηηηη.my man. τη να σου κανω εση κρατουσες την AFINITI.hair. ΥΓ το φιλαρακιμου ειναι στην φωτο με την κοκκινι ριγωτο μπλουζαααα ωραιες τουφεκιες καναμε εκηνη την μερα εε φιλε;;;.shoot..shoot.

Όντως κάναμε πολύ ωραίες τουφεκιές εκείνη την ημέρα.
Εγώ πήγα για την Affinity αλλά έριξα και λίγες τουφεκιές με το poze της Franchi.

Έπρεπε να ειμαι και εγω εκει Σάκη να σας κοντράρουμε ανελεητααααααα!
Καργα τα κλειστραααααααα

Όντως φίλε έπρεπε να ήσουν.;) :(
Θα γούσταρες άσχημα!
 
Δοκιμή του αδελφού μου 30 μέτρα 3 άστρα μαμά τσοκ..όπλο Blaser F16 sporting 76cm.
Την έκανα και ασπρόμαυρη να δείξει καλύτερα στη σκιά του ηλίου..φυσιγγι Κένταυρος sporting 28gr N8.
Ο πίνακας είναι του σκοπευτηρίου κάπου στο ένα μέτρο και κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς..

t2p5P9U.jpg


p9VLKI8.jpg
Γιαννη καλοριζικο το εργαλειο!!εγω το εριξα πριν απο εσενα!!!!πηγαμε με τον αδελφο σου για δοκιμαστικο!πολυ γρηγορο οπλο,πολυ καλη σκανδαλη απολυτα ζυγιασμενο και ωραιες κατανομες!θα προτιμουσα να ειχε λιγο πιο ψιλο χτενι και περισσοτερα τσοκ απο αυτα που δινουν στην ελλαδα!
νομιζω αυτο το οπλο θα ηταν επισης πολυ ωραιο και σε 81 cm!!σε σχεση με το summit που εχω θα ελεγα πως ειναι πιο κυνηγετικο αφου ειναι και αρκετα πιο ελαφρυ!το αλλο σκ σε περιμενω για hight driven τσιχλα!!!!!
 
Γιαννη καλοριζικο το εργαλειο!!εγω το εριξα πριν απο εσενα!!!!πηγαμε με τον αδελφο σου για δοκιμαστικο!πολυ γρηγορο οπλο,πολυ καλη σκανδαλη απολυτα ζυγιασμενο και ωραιες κατανομες!θα προτιμουσα να ειχε λιγο πιο ψιλο χτενι και περισσοτερα τσοκ απο αυτα που δινουν στην ελλαδα!
νομιζω αυτο το οπλο θα ηταν επισης πολυ ωραιο και σε 81 cm!!σε σχεση με το summit που εχω θα ελεγα πως ειναι πιο κυνηγετικο αφου ειναι και αρκετα πιο ελαφρυ!το αλλο σκ σε περιμενω για hight driven τσιχλα!!!!!
καταλαβα.παει το guerini
ha haaa
 
Γιαννη καλοριζικο το εργαλειο!!εγω το εριξα πριν απο εσενα!!!!πηγαμε με τον αδελφο σου για δοκιμαστικο!πολυ γρηγορο οπλο,πολυ καλη σκανδαλη απολυτα ζυγιασμενο και ωραιες κατανομες!θα προτιμουσα να ειχε λιγο πιο ψιλο χτενι και περισσοτερα τσοκ απο αυτα που δινουν στην ελλαδα!
νομιζω αυτο το οπλο θα ηταν επισης πολυ ωραιο και σε 81 cm!!σε σχεση με το summit που εχω θα ελεγα πως ειναι πιο κυνηγετικο αφου ειναι και αρκετα πιο ελαφρυ!το αλλο σκ σε περιμενω για hight driven τσιχλα!!!!!
Μητσο ευχαριστώ ! Ενδιαφέροντα αυτά που λες.το όπλο δεν το είχα ρίξει πριν το πάρω.το είχα πιάσει πολλές φορές όμως.ειναι όντως πιο κυνηγετικό απο το guerini για γενικό κυνήγι.πιο μανιτζεβέλο,πιο ελαφρύ..το guerini όμως είναι όπλαρα,πραγματικά.το έχω ρίξει και το έχω δει και στο κυνήγι..σε 81cm δεν το πήρα γιατί ίσως να ειναι λίγο δύσχρηστο στο κυνήγι,καθώς το όπλο δεν το ήθελα μόνο για καρτέρι και sporting αλλά και για περπατητο κυνήγι..για γενικό κυνήγι δηλαδή.πιστευω ότι τα 76cm κάνες σε ένα ελαφρύ σχετικά ποζε ειναι η χρυσή τομή για να κανείς τα πάντα,ειδικά σε ψηλά άτομα τα 76cm πέφτουν κουτί κατα την γνώμη μου.
 
Blaser F3 Game με 71εκ. κάννες,5 εσωτερικά και 5 έσω-έξω τσοκ για σκοπευτήριο.
Κατασκευή-φινίρισμα άψογο...
Οπλουργός δεν είμαι,ομως η αλήθεια είναι οτι μετά απο αυτό... δύσκολα με συγκινεί όπλο.
Bl5HbW2.jpg



SDy58SV.jpg


b1ke4NY.jpg


yTRmQvO.jpg


rfOBO22.jpg


VV5wAQi.jpg
ΠΑ ΝΕ ΜΟ ΡΦΟ .shake hands.
 
Blaser F3 Game με 71εκ. κάννες,5 εσωτερικά και 5 έσω-έξω τσοκ για σκοπευτήριο.
Κατασκευή-φινίρισμα άψογο...
Οπλουργός δεν είμαι,ομως η αλήθεια είναι οτι μετά απο αυτό... δύσκολα με συγκινεί όπλο.
Bl5HbW2.jpg



SDy58SV.jpg


b1ke4NY.jpg


yTRmQvO.jpg


rfOBO22.jpg


VV5wAQi.jpg
Ο ΠΛΑ ΡΑ !!! .shake hands. .sarcastic.
Στέλιο, εύχομαι να το ευχαριστιέσαι σε πολλά και όμορφα κυνήγια και αξέχαστες τουφεκιές! .shake hands.
 
Υπέροχα τα blaser σας παίδες, να τα χαίρεστε. Πραγματικά οπλαρες σε όλα τους. Για μένα είναι καημός το συγκεκριμένο, ευελπιστώ κάποια στιγμή...
Το F3 sporting αν θυμάμαι καλά ήταν πολύ ακριβό και γι αυτό είχα επιλέξει ενα 805 sporting. Τώρα νομίζω το F16 ειναι πιο φθηνό και πιο κοντά στα αλλα επώνυμα-άξια όπλα της κατηγορίας.
Παραμένει ο Ναυπλιωτης αντιπρόσωπος;
 
Last edited:
Μόνο απο Κύπρο δηλαδή ;
Καλό απόγευμα! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχες! Ναι ο Ναυπλιώτης είναι αντιπρόσωπος..τελευταία φορά που ρώτησα είχε 3300-3400€ στην Ελλάδα..εξαρτάται από το κατάστημα και ποσό κέρδος βάζει στην τσέπη του ο καταστηματάρχης..εγω 3100€ το πήρα,καθώς ήταν απο τις πρώτες παρτίδες που εισήχθησαν με λίγο χαμηλότερη τιμή,και φίλος ο καταστηματάρχης που ίσως έβγαλε και χαμηλότερο κέρδος..παντως η πολιτική της blaser είναι για μια ενιαία τιμή στην Ευρώπη στα 3270€..αυτό παίζει ελαφρώς με το ΦΠΑ της κάθε χώρας ..δεν έχει δηλαδή τις μεγάλες διάφορες που έχει η beretta που όταν ήταν να πάρω το 692 που το έβρισκα στην Κύπρο 2600€,εδώ είχε 3700€..είχα βγάλει μάλιστα τοτε και άδεια εισαγωγής όπλου..
 
Back
Top