Blaser Team

Δοκιμή του αδελφού μου 30 μέτρα 3 άστρα μαμά τσοκ..όπλο Blaser F16 sporting 76cm.
Την έκανα και ασπρόμαυρη να δείξει καλύτερα στη σκιά του ηλίου..φυσιγγι Κένταυρος sporting 28gr N8.
Ο πίνακας είναι του σκοπευτηρίου κάπου στο ένα μέτρο και κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς..

t2p5P9U.jpg


p9VLKI8.jpg
 
Last edited:
Καλησπερα! Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες! Σακη 3100€ το πηραμε!
Μυρο το οπλο παρθηκε πρωτα απο ολα για κυνηγι,αρα σκεφτομαι να το παρω.ειναι ακριβως το ιδιο με το game (κυνηγετικο μοντελο) με μονες διαφορες οτι το sporting εχει ρυθμιζομενη σκανδαλη,και πιο ψηλη κλιση στο κοντακι.επισης το sporting παιρνει βαρος και στις κανες για να ρυθμιζεις το balance.στο κοντακι παιρνουν και τα δυο (κυνηγετικο και σκοπευτικο) μεχρι και 240gr βαρος.
Στελιο-Ευριπιδη-Βικτωρα θα το εξετασουμε και στο σκοπευτηριο να το ριξετε κιολας.
Εχει 18,65 αυλους,8 ποντους κωνο.βαρος χωρις τα balancer κοντακιου 3280gr,με τα balance που τα περιειχε 3520gr..ειναι τρεις κυλινδροι που αφαιρουνται ολοι η ενας-ενας αναλογα ποσο βαρος θες να δωσεις πισω.
Εχω παραγγειλει και τα balancer των κανων καθως δεν τα περιειχε που ειναι συνολο μεχρι και 240gr..
καλοτουφεκο να ειναι Γιάννη και να το χαρείτε !
αναμένουμε και φωτό να το χαζέψουμε !!
Εχω μια ερώτηση Γιάννη.. μιας που το αρχικό βάρος ειναι καλό για όπλο γενικής χρήσης ήθελα να σε ρωτήσω αν το νιώθεις σωστά ζυγισμένο χωρίς τα αντίβαρα ή για να ζυγίσεις σωστά ειναι απαραίτητα ?
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
Χρήστο όσον αφορά το ερώτημα σου,έχω και εγω την ίδια απορία..πρέπει να είναι ελαφρώς εμπροσθοβαρο χωρίς κανένα αντίβαρο πίσω..με ένα αντίβαρο 80gr πιστευω θα είναι καλό για κυνήγι καθώς θα ζύγιαζει καλά..μιλάμε πάντα για όπλο 76cm.η φωτό είναι από όπλο (76cm) που έφερε το κατάστημα μόλις πούλησε το δικό μας χωρίς κανένα αντίβαρο στο κοντάκι..θα σου απαντήσω με ακρίβεια στο ερώτημα σου μόλις πάω Χανιά καθώς και εγω έχω περιέργεια να δω..στην κάτω φωτό τα τρία βάρακια που μπαίνουν στο κοντάκι.για την ακρίβεια 70grείναι το κάθε βαράκι και περίπου 30gr η ράβδος που βιδωνουν..

BeCWjj2.jpg



Q4E4KiK.jpg
 
Last edited:
To F3 μου με 71 πόντους κάννες είναι τέλειο σε ζύγισμα....
Κάνε ένα εκτενές review για την οπλάρα.pop., με το σταγονόμετρο στα βγάζουμε..! ;)Εντυπώσεις, πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα και ότι άλλο έχεις να πεις.
 
Κάνε ένα εκτενές review για την οπλάρα.pop., με το σταγονόμετρο στα βγάζουμε..! ;)Εντυπώσεις, πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα και ότι άλλο έχεις να πεις.
Χρωστάει για το 687 20 cal review πρώτα .yelling.


Μη βαράτε,θα κάνω και για τα 2..cool.
 
Back
Top