Beretta Team

Εμένα παιδιά μου αρέσουν και τα δύο εξίσου. Άλλες φορές γουστάρω δίκανο άλλες καραμπίνα. Τώρα βέβαια έχω μόνο καραμπίνα δυστυχώς . Η αλήθεια είναι ότι στο σκοπευτήριο βολεύει το δίκανο.
Ωπα σαν να έχουμε πισωγύρισμα.. Έλα να ξεκινάμε να κοιτάμε πάλι για κανένα ωραίο δικανακι
 
Ωπα σαν να έχουμε πισωγύρισμα.. Έλα να ξεκινάμε να κοιτάμε πάλι για κανένα ωραίο δικανακι
Εάν χτυπήσει δίκαννο στα καπάκια μετά από την Vitoria και την montefeltro το σκέφτομαι να αγοράσω θα μετονομαστεί σε σκέφτομαι να γίνω Κόλλιας, τιμής ένεκεν......
 
Το αρνητικο με το δικανο ειναι οτι δεν μπορεις να ρίξεις πανω από 34 γραμμάρια ανετα.
Πρεπει να γίνεις αναγκαστικά να γίνεις καλός σκοπευτής.
Ενώ με την καραμπίνα και να βαράς λιγο στον γάμο του καραγκιόζη δεν πειραζει!
 
Το αρνητικο με το δικανο ειναι οτι δεν μπορεις να ρίξεις πανω από 34 γραμμάρια ανετα.
Πρεπει να γίνεις αναγκαστικά να γίνεις καλός σκοπευτής.
Ενώ με την καραμπίνα και να βαράς λιγο στον γάμο του καραγκιόζη δεν πειραζει!
Γιατί δεν μπορείς να ρίξεις πανω από 34?
 
Εγώ πάντως κυνήγαω κατά 80-90 % με δίκανο..... δηλαδή ορτύκι, μπεκάτσα. Στην πέρδικα παίρνω την καραμπίνα..... όπως και σε περπατητο στην τσίχλα αν και πάω ελάχιστες φορές.....το δίκανο για μένα είναι ιδανικό για κυνήγι φερμας.... ζυγισμένο, ελαφρύ, ελέγχεις οποιαδήποτε στιγμή το εσωτερικό των κανών για ξένα σώματα κτλ, εύκολο και αθόρυβο αν χρειαστεί να αλλάξεις φυσίγγια επειδή σου βγήκε ένα γουρούνι και πολλά άλλα.....
 
Εάν χτυπήσει δίκαννο στα καπάκια μετά από την Vitoria και την montefeltro το σκέφτομαι να αγοράσω θα μετονομαστεί σε σκέφτομαι να γίνω Κόλλιας, τιμής ένεκεν......
Ερχεται δυσκολος χειμωνας, αλλιώς κανα δικανακι winchester απο japan μερια παλαιας κοπης, ισως να το ψαχνα.
 
Με 34 γραμμαρια στο δικανο μπορεις να κυνηγησεις τα παντα πλην αγριοχοιρου.
Και αγριόχοιρο κυνηγάς τα πάντα κυνηγάς για εμένα η καραμπίνα δεν έχει τίποτα παραπάνω από ένα δικανο και αν πούμε και για καλό δικανο τότε αντε γειά
 
Back
Top