Beretta Team

Καλησπέρα ομάδα, έχει δουλέψει κανείς ατσάλινα με την α400? Τι συμβαίνει με τις κατανομές? Και τι τσοκαρισμα να δουλέψω? 3* ή 5*? Ισχύει ότι οι κατανομές στα ατσάλινα είναι πιο σφιχτές στο ίδιο τσοκαρισμα? Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα ατσάλινα σκάγια και πρώτη φορά θα τα δουλεψω
Παρε ενα κουτι και μη το πειραζεις ριξε μολυβι
 
Καλησπέρα ομάδα, έχει δουλέψει κανείς ατσάλινα με την α400? Τι συμβαίνει με τις κατανομές? Και τι τσοκαρισμα να δουλέψω? 3* ή 5*? Ισχύει ότι οι κατανομές στα ατσάλινα είναι πιο σφιχτές στο ίδιο τσοκαρισμα? Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα ατσάλινα σκάγια και πρώτη φορά θα τα δουλεψω
3 αστρα θα δουλεψεις σε ν2και ν3
 
Καλησπέρα ομάδα, έχει δουλέψει κανείς ατσάλινα με την α400? Τι συμβαίνει με τις κατανομές? Και τι τσοκαρισμα να δουλέψω? 3* ή 5*? Ισχύει ότι οι κατανομές στα ατσάλινα είναι πιο σφιχτές στο ίδιο τσοκαρισμα? Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα ατσάλινα σκάγια και πρώτη φορά θα τα δουλεψω
Μια χαρά τα πάει τα ατσάλινα, ναι είναι πιο σφιχτές... 5 άστρα για σούρουπο, 3 άστρα την μέρα δούλεψε σε νούμερο 2...
 
Καλησπέρα ομάδα, έχει δουλέψει κανείς ατσάλινα με την α400? Τι συμβαίνει με τις κατανομές? Και τι τσοκαρισμα να δουλέψω? 3* ή 5*? Ισχύει ότι οι κατανομές στα ατσάλινα είναι πιο σφιχτές στο ίδιο τσοκαρισμα? Είμαι λίγο άσχετος στο θέμα ατσάλινα σκάγια και πρώτη φορά θα τα δουλεψω
Χωρίς να τα έχω δουλέψει, το μόνο το οποίο ξέρω είναι πως δίνουν πιο σφιχτές τουφεκιές σε σχέση με τα απλά σκάγια.
 
Χωρίς να τα έχω δουλέψει, το μόνο το οποίο ξέρω είναι πως δίνουν πιο σφιχτές τουφεκιές σε σχέση με τα απλά σκάγια.
Μην είσαι σίγουρος

https://chuckhawks.com/shotshelldevelopment.html

Και μιλάμε για φυσιγγάρες και """οπλάρες :) """

Following are his patterning results from a 12-gauge 3" Remington 870 Special Purpose with a 28" barrel and factory flush Rem-chokes (pattern average of five, 30" post-shot scribed circle, yardage taped muzzle to target, in-shell pellet count average of five, and true choke constriction from bore gauge).

40 YARDS – Modified flush factory Rem-choke (.018” constriction)
Federal Speed-Shok 3" 1 1/4 oz #2 steel (154 pellets) pattern 115 (75%)
Federal Premium Ultra-Shok 3" 1 1/4 oz #2 steel (147 pellets) pattern 109 (74%)
Federal Black Cloud 3" 1 1/4 oz #2 steel (144 pellets) pattern 92 (64%)
Fiocchi Golden 3” 1 ¼ oz #2 steel (156 pellets) pattern 115 (74%)
Hevi-Metal 3" 1 1/4 oz #2 / #5 (164 pellets) pattern 93 (58%)
HEVI-STEEL 3" 1 1/4 oz #2 steel (148 pellets) pattern 100 (68%)
Kent Fasteel 3" 1 1/4 oz #2 steel (155 pellets) pattern 103 (66%)
Kent Silver Steel 3" 1 1/4 oz #2 steel (153 pellets) pattern 112 (73%)
Remington Sportsman Hi-Speed 3" 1 1/4 oz #2 steel (152 pellets) pattern 110 (72%)
Remington Nitro Steel 3" 1 1/4 oz #2 steel (151 pellets) pattern 117 (77%)
Winchester Xpert Hi-Velocity 3" 1 1/4 oz #2 steel (146 pellets) pattern 106 (73%)
Winchester Drylok Super-X 3" 1 1/4 oz #2 steel (162 pellets) pattern 121 (75%)
Winchester Elite Blind Side 3" 1 3/8 oz #2 steel (176 pellets) pattern 104 (59%)

Μόνο εδώ θέλουμε να βαράμε full με κύλινδρο :)
 
Last edited:
Άντε μπας και μάθουμε κάποτε τίποτα σχετικά με τα όπλα και τα φυσίγγια
Πραγματικές ΣΟΒΑΡΕΣ δοκιμές από τον Joe Hunter
Δείτε και το Browning Citori πέρα από την 870 ...
Και αυτές οι οπλάρες διαλέγουν ΤΑΠΕΣ ??????????
.very funny..sarcastic.

https://randywakeman.com/TheBestPatterningShotshellsJoeHunterTesting.htm
 
Την είχες πουλήσει και την αγόρασες ξανά;
Ναι Στέλιο, για να μην μακρυγορω και θελω δυο σελίδες για την ιστορία......μπουρδουκλωσαν τα μπούτια τους 2 διαφορετικά Α.Τ και άκρη δε έβγαλα......οπότε εδωσα ενα μέρος των χρημάτων και τη πήρα πίσω να ξεμπερδεύουμε......
 
Ναι Στέλιο, για να μην μακρυγορω και θελω δυο σελίδες για την ιστορία......μπουρδουκλωσαν τα μπούτια τους 2 διαφορετικά Α.Τ και άκρη δε έβγαλα......οπότε εδωσα ενα μέρος των χρημάτων και τη πήρα πίσω να ξεμπερδεύουμε......
Έκανες την καλύτερη κίνηση. Αυτό είναι το τουφέκι που πούλησα και ξαναγορασα κι εγώ.
 
Back
Top