Beretta Team

Μπορεί κάποιος να μου πεί για την AL 391 Urika που έχει στενό αυλό αν έχει δοκιμάσει κανείς κάποια φυσιγγια με καλή ποιοτική κατανομή; Έχει κανείς αυτό το όπλο να έχει γνώμη από τύπο φυσσιγιών ή μάρκα;
 
Για μέχρι 36 γρ. για περπατητό κυνήγι για τσίχλα και για καρτέρι σε λαγό. Ποιοτική κατανομή εννοώ να έχει καλή διασπορά γιατί ίσως να νομίζω και λανθασμένα ότι ο αυλός 18.4 δεν θα ανοιξεί την ντουφεκία και θα την κρατήσει στενή.
 
Ξέρει κανένας που μπορώ να βρω ανταλλακτικά λαστιχακια o ring του ελατηρίου της βελόνας και για το πηρακι που την κρατάει στην Α 400 χωρίς να φέρω απ' το εξωτερικό;
 
Για μέχρι 36 γρ. για περπατητό κυνήγι για τσίχλα και για καρτέρι σε λαγό. Ποιοτική κατανομή εννοώ να έχει καλή διασπορά γιατί ίσως να νομίζω και λανθασμένα ότι ο αυλός 18.4 δεν θα ανοιξεί την ντουφεκία και θα την κρατήσει στενή.
Αν θέλεις να ανοίξει η τουφεκιά μήπως να χρησιμοποιήσεις ένα τσοκ πιο ανοιχτο? Γενικά σε σχέση με τα περισσότερα οπλα έχει σχετικά συγκεντρωτικες τουφεκιες. Εγώ για τσίχλες χρησιμοποιώ τα φυσίγγια του ρουμελιωτη (28,30,32) στο περπατητο συνηθως ****αστρα τσοκ και στο καρτερι το ***. Λαγό δεν κυνηγάω αλλά στις φασσες δουλεύω τα b&p mb36 long range και gorilla 34 σε νο6 με *** αστρα και μέχρι τα 40 μέτρα είμαι κουφετο. DSC_0402.JPGDSC_0399.JPGDSC_0066.JPGDSC_2056.JPG
 
Για μέχρι 36 γρ. για περπατητό κυνήγι για τσίχλα και για καρτέρι σε λαγό. Ποιοτική κατανομή εννοώ να έχει καλή διασπορά γιατί ίσως να νομίζω και λανθασμένα ότι ο αυλός 18.4 δεν θα ανοιξεί την ντουφεκία και θα την κρατήσει στενή.
τα παντα μπορεις να ριξεις ,ψαξου με τα τσοκ μονο.
 
Μετά από τον πρώτο έλεγχο της καινούργιας a400 lite παρατήρησα πως το ελατήριο του πιστονιού σαν καν άνοιξε στην άκρη του.
Παραθέτω φωτογραφία για να καταλάβατε τι εννοώ. Είναι κάτι ανησυχητικό ή απλά του δίνω εγώ παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται;IMG_20221009_145717.jpgIMG_20221009_145720.jpg
 
Μετά από τον πρώτο έλεγχο της καινούργιας a400 lite παρατήρησα πως το ελατήριο του πιστονιού σαν καν άνοιξε στην άκρη του.
Παραθέτω φωτογραφία για να καταλάβατε τι εννοώ. Είναι κάτι ανησυχητικό ή απλά του δίνω εγώ παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται;View attachment 57715View attachment 57716
Όχι ρε Έτσι είναι μαμά
 
Για μέχρι 36 γρ. για περπατητό κυνήγι για τσίχλα και για καρτέρι σε λαγό. Ποιοτική κατανομή εννοώ να έχει καλή διασπορά γιατί ίσως να νομίζω και λανθασμένα ότι ο αυλός 18.4 δεν θα ανοιξεί την ντουφεκία και θα την κρατήσει στενή.
ο αυλός δεν έχει σχέση με την διασπορά, το τσοκ σε συνδυασμό με την βυσμάτωση είναι που επηρεάζουν
τα cal 16 &20 παρότι έχουν ΠΟΛΥ πιο στενούς αυλούς από το 12 αρι κάνουν παρόμοιο άνοιγμα της τουφεκιάς με το 12αρι
 
Μετά από τον πρώτο έλεγχο της καινούργιας a400 lite παρατήρησα πως το ελατήριο του πιστονιού σαν καν άνοιξε στην άκρη του.
Παραθέτω φωτογραφία για να καταλάβατε τι εννοώ. Είναι κάτι ανησυχητικό ή απλά του δίνω εγώ παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται;View attachment 57715View attachment 57716
στειλε τις φωτο στην μπερεττα ελλάς να δουμε τι θα σΕ πουν
 
Μετά από τον πρώτο έλεγχο της καινούργιας a400 lite παρατήρησα πως το ελατήριο του πιστονιού σαν καν άνοιξε στην άκρη του.
Παραθέτω φωτογραφία για να καταλάβατε τι εννοώ. Είναι κάτι ανησυχητικό ή απλά του δίνω εγώ παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται;View attachment 57715View attachment 57716
Μπορεί η αίσθηση να είναι φλομπερακι (όπως λένε οι κάτοχοι) πολλά μπλιμπλικια όμως υποψήφια να αστοχήσουν και να θέλουν αλλαγή.
 
ενα μπιμπλικι εχει!το πιστονι !
Με τά εξαρτηματακια του ,κάποια προβλήματα στις ξύλινες πάπιες με τις θυρίδες από τα αέρια,να όλα αυτά σου κακοφαινονται άμα έχεις καλομαθει με καθαρά συστήματα.
 
Last edited:
Back
Top