Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Θα σου αναφέρω κάτι τι να ζητήσει ένα δίκανο .και τι να ζητήσει ένα όπλο αδράνειας τρίχες.Εννοειται πως δεν μπορείς να το συγκρίνεις με ένα Μπερέτα που είναι από τις μεγαλύτερες εταιρίες όπλων .Αλλά κάποτε και η Μπερέτα ήταν μικρή και μεγάλωσε σιγά σιγά .
Όταν η beretta ήταν μικρή οι άλλες εταιρείες δεν υπήρχαν καν .Εταιρείες τεράστιες δημιουργήθηκαν μετά από 200 300 χρόνια .Οπότε μικρή εταιρεία σε σχέση με άλλα μεγαθήρια δεν ήταν ποτέ .Η beretta αυτήν την στιγμή συγκαταλέγεται μέσα στης 10 αρχαιότερες εταιρείες που υπάρχουν στον πλανήτη και ακόμα λειτουργούν .Η Beretta ήταν και είναι μεγαθήριο .Συμφωνώ όμως ότι από κάπου ξεκίνησε ,δεν διαφωνώ μαζί σου απλά συμπληρώνω ότι η beretta είναι κάτι σχεδόν μοναδικό σαν εταιρεία .
 
Το μικρή ή μεγάλη εταιρία να μην σας λέει τίποτα.

Οι εταιρίες χωρίζονται σε 2 κατηγορίες.
Σε αυτές που σέβονται τους πελάτες τους και σε αυτές που δεν τους σέβονται.-
Με την μπερέτα δεν έχω σχέση.
Με την Benelli.it όμως που έχω σας πληροφορώ ότι είναι μια εταιρία που ανήκει στον όμιλο Beretta που ΔΕΝ σέβεται τον πελάτη της.
2 ερωτήσεις διαφορετικού περιεχομένου και σε διαφορετικές χρονικές στιγμές έχω στείλει και δεν έχει απαντηθεί καμία ...
Κατά 2ο δεν υπάρχει email στο site τους, μόνο μια κωλοφόρμα.

Η Yamaha-motor.co.jp είναι μια εταιρία που σέβεται τον πελάτη της.
Δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
Ήθελα ένα user manual μια μεταχειρισμένης εξωλέμβιας.
Η Yamaha Ελλάδος μου είπε ότι πρέπει να το αναζητήσω από τον προηγούμενο χρήστη.
Τους είπα ότι δεν το έχει.
Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τότε, μου είπαν.
Email στην Yamaha-motor.co.jp και την επόμενη ημέρα η Yamaha Ελλάδας με παρακαλούσε να μου στείλει το manual στα Ελληνικά με δική τους χρέωση !!!

Τα παραδείγματα δεν χρησιμοποιήθηκαν τυχαία !!!!
 
Last edited:
Το μικρή ή μεγάλη εταιρία να μην σας λέει τίποτα.

Οι εταιρίες χωρίζονται σε 2 κατηγορίες.
Σε αυτές που σέβονται τους πελάτες τους και σε αυτές που δεν τους σέβονται.-
Με την μπερέτα δεν έχω σχέση.
Με την Benelli.it όμως που έχω σας πληροφορώ ότι είναι μια εταιρία που ανήκει στον όμιλο Beretta που ΔΕΝ σέβεται τον πελάτη της.
2 ερωτήσεις διαφορετικού περιεχομένου και σε διαφορετικές χρονικές στιγμές έχω στείλει και δεν έχει απαντηθεί καμία ...
Κατά 2ο δεν υπάρχει email στο site τους, μόνο μια κωλοφόρμα.

Η Yamaha-motor.co.jp είναι μια εταιρία που σέβεται τον πελάτη της.
Δεν θα το ξεχάσω ποτέ.
Ήθελα ένα user manual μια μεταχειρισμένης εξωλέμβιας.
Η Yamaha Ελλάδος μου είπε ότι πρέπει να το αναζητήσω από τον προηγούμενο χρήστη.
Τους είπα ότι δεν το έχει.
Δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τότε, μου είπαν.
Email στην Yamaha-motor.co.jp και την επόμενη ημέρα η Yamaha Ελλάδας με παρακαλούσε να μου στείλει το manual στα Ελληνικά με δική τους χρέωση !!!

Τα παραδείγματα δεν χρησιμοποιήθηκαν τυχαία !!!!
Θα πάρω όπλο γιαμαχα...χα!χα!!!
 
Παρουσίαση της μπερετα Ελλάς δεν κάνει ούτε για τσοπάνηδες
το αδικούν πολύ αυτό το οπλο
Ο παρουσιαστης ειναι ο δντης πωλησεων Στην παρουσιαση της μπελμοντε μεταξυ των αλλων ειπε οτι διαθετει σκοπευτικο ερυθρης κουκιδας.
 
Ακριβώς.
Εχω κάνει παρόμοιο σχόλιο στο φβ που είδα την παρουσίαση.
Εγω στο γιου τιουμπ εγραψα οτι στο προμο βιντεο το οπλο δεν ειχε τσοκ. Μου απαντησε οτι ειναι προμο βιντεο και αυτος στην παρουσιαση του ειπε οτι εχει 5 τσοκ.
 
H καλή μέρα απ το πρωί φαίνεται!! Περίπου 10 ημέρες έκανε να έρθει.. ελπίζω να το ευχαριστηθώ!!

Το μέτρησα με παχυμετρο 18.8 πίσω και 18.2 μπροστά οπότε αν η κάννη μου είναι 18.6 ακριβώς θεωρείται "σφιχτό" mod η imod με 0.6 σύσφιξη??
 

Attachments

  • 20220209_100908.jpg
    20220209_100908.jpg
    153,5 KB · Προβολές: 26
4/10 σύσφιξη ειναι3.5* δηλ LM ανοιχτό μοντ
Έχεις δίκιο μπερδεύτηκα με τον υπολογισμό!!

Optima plus και η φούστα του είναι 18.8 ;
Ναι το μέτρησα επανειλημμένα!! Μέτρησα και το μαμά 4αρι μου 19.0 πίσω και 18.4 στην εξοδο
 
δεν μετράει σωστά το παχύμετρο σου είναι πολύ ανοιχτά για optima plus


View attachment 41962

View attachment 41963
Έκανα μια δοκιμή εξωτερικά με το παχυμετρο και το μικρόμετρο και δεν βρήκα καμία διαφορά!! Δεν χρησιμοποιώ ηλεκτρονικό, βέβαια βλέπω εσύ ότι το έχεις βάλει πιο μέσα το παχυμετρο, εγώ το μέτρησα στο 1o mm
 
Όταν η beretta ήταν μικρή οι άλλες εταιρείες δεν υπήρχαν καν .Εταιρείες τεράστιες δημιουργήθηκαν μετά από 200 300 χρόνια .Οπότε μικρή εταιρεία σε σχέση με άλλα μεγαθήρια δεν ήταν ποτέ .Η beretta αυτήν την στιγμή συγκαταλέγεται μέσα στης 10 αρχαιότερες εταιρείες που υπάρχουν στον πλανήτη και ακόμα λειτουργούν .Η Beretta ήταν και είναι μεγαθήριο .Συμφωνώ όμως ότι από κάπου ξεκίνησε ,δεν διαφωνώ μαζί σου απλά συμπληρώνω ότι η beretta είναι κάτι σχεδόν μοναδικό σαν εταιρεία .
Και κρατιετε οικογενιακος δε φαληρισε και ξανααγοραστικε ποτε να προσθεσω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top