Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φίλε Άρη είχα το anaconda Mid range στην 391 και μετάνιωσα που το έδωσα. Η καλή του περιοχή που δούλευε ήταν 20-40 μέτρα. Λιιιγο ζόρικο στο περπατητο ειδικά σε κλειστά κομμάτια. Με ένα kicks mod αν θες κάτι σε φρενου πιστεύω την κάνεις την δουλειά σου αρκεί το κοντάκι να σου ψιλοταιριάζει.. Θυμάμαι χαρακτηριστικά το anaconda mid range μου έβγαινε μισό κλικ πιο ανοιχτο από το μαμά 3αρι μου οποτε θα σου είναι λιιιίγο πιο ανοιχτο απότι θες για τα 40-45 μετρα για την τσιχλα. Καλορίζικο το νέο σου απόκτημα
Σε ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα!!!
Το κοντακι μου ταιριαζει καλα, αυτο το kicks το εχω καψουρα να το παρω (τσοκιτιδα) :cool:

Οποτε αν καταλαβα σωστα το mid range δεν θα μου δωσει κατι σημαντικο σε μετρα γιατι το μαμα 4αρι
μεχρι 40μ ειναι αψογο απ οτι εχω δει!!
Το kicks mod πιστευεις οτι ειναι αυτο που θελω για να εχω περιπου συν 10μ απ το 4αρι μου;
 
Σε ευχαριστω πολυ φιλε να εισαι καλα!!!
Το κοντακι μου ταιριαζει καλα, αυτο το kicks το εχω καψουρα να το παρω (τσοκιτιδα) :cool:

Οποτε αν καταλαβα σωστα το mid range δεν θα μου δωσει κατι σημαντικο σε μετρα γιατι το μαμα 4αρι
μεχρι 40μ ειναι αψογο απ οτι εχω δει!!
Το kicks mod πιστευεις οτι ειναι αυτο που θελω για να εχω περιπου συν 10μ απ το 4αρι μου;
Μιας και ειχα/έχω και τα δύο αυτά τσοκ σου λέω αναμφισβητητα ότι το kicks υπερέχει ξεκάθαρα και να κινηθείς προς αυτό ναι. Θεωρώ όμως λίγο δύσκολο το 4αρι να σου δίνει επαναλαμβανομενα καθαρά σκότωματα στην τσίχλα στα 40 μέτρα. Τώρα όσο αφορά ποια συσφιξη να πάρεις το Kicks σου παραθέτω τον πίνακα ''δραστικών μετρων'' της ίδιας της εταιρείας και αποφάσισε μόνος σουScreenshot_20191005-014747.png
 
Last edited:
Μιας και ειχα/έχω και τα δύο αυτά τσοκ σου λέω αναμφισβητητα ότι το kicks υπερέχει ξεκάθαρα και να κινηθείς προς αυτό ναι. Θεωρώ όμως λίγο δύσκολο το 4αρι να σου δίνει επαναλαμβανομενα καθαρά σκότωματα στην τσίχλα στα 40 μέτρα. Τώρα όσο αφορά ποια συσφιξη να πάρεις το Kicks σου παραθέτω τον πίνακα ''δραστικών μετρων'' της ίδιας της εταιρείας και αποφάσισε μόνος σουView attachment 41134

Για το 4αρι τι να σου πω αδερφε, θες να μην ειναι 40μ τα επαναλβανομενα; ειναι 35+ για πλακα.. σε αυτα τα μετρα οσες φορες εχω χασει τσιχλα ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, οταν ειμαι ευστοχος απλα σβηνει !! δεν κρυβω οτι εχω ενθουσιαστει με την optima!!

Σε ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια, πείστηκα!! παρηγγειλα το smoke modified και ελπιζω να το ευχαριστηθω σαν τσοκ !!
 
Για το 4αρι τι να σου πω αδερφε, θες να μην ειναι 40μ τα επαναλβανομενα; ειναι 35+ για πλακα.. σε αυτα τα μετρα οσες φορες εχω χασει τσιχλα ξερω οτι ειναι δικο μου λαθος, οταν ειμαι ευστοχος απλα σβηνει !! δεν κρυβω οτι εχω ενθουσιαστει με την optima!!

Σε ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια, πείστηκα!! παρηγγειλα το smoke modified και ελπιζω να το ευχαριστηθω σαν τσοκ !!
Άρη με το καλό να σου έρθει και πιστεύω ότι θα το κατά ευχαριστηθείς και το kicks mod και μετά σε βλέπω για παραγγελία ακόμα πιο κλειστού τσοκ. Μια απορία λύσε μου όμως αν θες.. Αφού είσαι τόσο ενθουσιασμενος από το 4αρι το black edition και αφού ήθελες κάτι πιο σφιχτό γτ δεν προτίμησες το ίδιο τσοκ σε 2αρι ας πούμε??? Από απλή περιέργεια ρωραω.. Έχω ακούσει από πολλούς ότι τα συγκεκριμένα στις οπτιμα ξυρίζουν. Το Kicks βέβαια είναι άλλη ιστορία..
 
Άρη με το καλό να σου έρθει και πιστεύω ότι θα το κατά ευχαριστηθείς και το kicks mod και μετά σε βλέπω για παραγγελία ακόμα πιο κλειστού τσοκ. Μια απορία λύσε μου όμως αν θες.. Αφού είσαι τόσο ενθουσιασμενος από το 4αρι το black edition και αφού ήθελες κάτι πιο σφιχτό γτ δεν προτίμησες το ίδιο τσοκ σε 2αρι ας πούμε??? Από απλή περιέργεια ρωραω.. Έχω ακούσει από πολλούς ότι τα συγκεκριμένα στις οπτιμα ξυρίζουν. Το Kicks βέβαια είναι άλλη ιστορία..

Μακάρι να είναι αυτό ακριβώς που θέλω και να το αφήσω μόνιμα βιδωμένο στα καρτέρια!!

Για πιο κλειστό δεν πιστεύω ότι θα πάρω γιατί γενικά για εμένα, μου φαίνεται πολύ μακρυά μετά τα 50μ. και σκοπευτικα αλλά και για να βρεις το θήραμα (δεν έχω σκυλο)

Όπως ξαναέγραψα πρόσφατα αγόρασα την 391 μόνο με το 4αρι της, αν τα είχα όλα δεν θα κοίταζα για αλλά τσοκ!!

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα είχα παράπονο με τα stock

Ο ενας λόγος που ήθελα kicks ειναι η παροιμία "Εχθρός του καλού το καλύτερο"... ελπιζω ότι το kicks mod θα μου δώσει καλύτερη τουφεκια από το stock, αν όχι το μόνο που θα χασω θα ειναι ότι αντι στα ίδια περίπου χρηματα να ειχα 2αρι κ 3αρι θα έχω μόνο ένα kicks, μικρό το κακό

Θα δείξει στην πορεία :)
 
Ρε παιδιά ερώτηση, εδώ στην Beretta στην Ελλάδα την παλεύουν? 100 τηλέφωνα να μάθεις κάτι και όταν σου λένε θα σε καλέσουμε εμείς δεν παίρνουν ποτέ.

Ο ένας λέει στον άλλο υπάλληλο ότι θα το κοιτάξει. Αμφιβάλλω αν με εξυπηρέτησε ποτέ κανείς σε 1η φάση

Ούτε τα βασικά δεν ξέρουν όταν ρωτάμε κάτι, για τα όπλα. Για το δε στοκ στα όπλα, καλά κρασιά
 
Ρε παιδιά ερώτηση, εδώ στην Beretta στην Ελλάδα την παλεύουν? 100 τηλέφωνα να μάθεις κάτι και όταν σου λένε θα σε καλέσουμε εμείς δεν παίρνουν ποτέ.

Ο ένας λέει στον άλλο υπάλληλο ότι θα το κοιτάξει. Αμφιβάλλω αν με εξυπηρέτησε ποτέ κανείς σε 1η φάση

Ούτε τα βασικά δεν ξέρουν όταν ρωτάμε κάτι, για τα όπλα. Για το δε στοκ στα όπλα, καλά κρασιά
Εχω ακουσει οτι πανε για φουντο
 
Ρε παιδιά ερώτηση, εδώ στην Beretta στην Ελλάδα την παλεύουν? 100 τηλέφωνα να μάθεις κάτι και όταν σου λένε θα σε καλέσουμε εμείς δεν παίρνουν ποτέ.

Ο ένας λέει στον άλλο υπάλληλο ότι θα το κοιτάξει. Αμφιβάλλω αν με εξυπηρέτησε ποτέ κανείς σε 1η φάση

Ούτε τα βασικά δεν ξέρουν όταν ρωτάμε κάτι, για τα όπλα. Για το δε στοκ στα όπλα, καλά κρασιά
Επαθες τπτ ??? Α ετσι για να μη λενε οτι κραζω μονο τα αμερικανικα καπιοι IMG-d06776fb93fb8b450e4c96e4b2f7618c-V.jpgIMG-5b30ce0c2eed36c9e695275d6dd302bb-V.jpg αλλα και παλι το ιταλικο δουλευει ρολοι αυτη ειναι η διαφορα !!!!! Αλλα ρε παιδια αυτος που κολησε το μαστο δεν ειδε την τρυπα αντε ο σιδιροδρομος ραγισε στη κολληση εγινε και ενα στα τοσσες χιλιαδες οπλα απλα λεω μηπως περνουμε οτι περισευει? Γτ και τρεις μισθοι δεν ειναι και λιγα ευρα
 
Επαθες τπτ ??? Α ετσι για να μη λενε οτι κραζω μονο τα αμερικανικα καπιοι View attachment 41366View attachment 41367 αλλα και παλι το ιταλικο δουλευει ρολοι αυτη ειναι η διαφορα !!!!! Αλλα ρε παιδια αυτος που κολησε το μαστο δεν ειδε την τρυπα αντε ο σιδιροδρομος ραγισε στη κολληση εγινε και ενα στα τοσσες χιλιαδες οπλα απλα λεω μηπως περνουμε οτι περισευει? Γτ και τρεις μισθοι δεν ειναι και λιγα ευρα
Με τι φυσίγγια έγινε αυτό?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top