Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σε όλους σας εδώ στο ενημερωτικό και ενδιαφέρον forums!
Εδώ και αρκετές ημέρες διάβασα σχεδόν όλο το forums και το ένα θέμα είναι ποιό
Ενδιαφέρον από το προηγούμενο με λίγα λόγια σχολείο! και σας ευχαριστώ για όλα αυτά που έμαθα. Συγχαρητήρια σε όλους σας για την ενημέρωση που είναι τόσο απαραίτητη ! Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα όπλο που έχω στην κατοχή μου
Είναι ένα μπερέτα 303 με κάνη 71cm με mobil τσόκ και αυλό 18,3 τι δυνατότητες έχει αυτό το όπλο σε γόμωσης υπόψιν ότι το όπλο δεν είναι Magnum 2ον εδώ στην Ν, Εύβοια το κυνήγι περιορίζετε στην τσίχλα και λίγο στα υδρόβια με θερμοκρασίες που κυμαίνονται πάνω από το μηδέν λόγο τον νοτιάδων αυτή την εποχή .
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Φίλε μου καλε το όπλο σου εχει μια εξαιρετική κάννη που βγάζει εξαιρετικές ντουφεκιές τα πολλά γραμμάρια στα φυσίγγια εγώ ποτε δεν τα γούσταρα και δεν χρειαζονται για τα κυνήγι που κανουμε στην Ελλάδα έτσι στις τσίχλες ένα φυσιγγι 32γραμμαρια είναι υπέρ αρκετο όσο για τα υδρόβια μπορείς να χρησιμοποιείς άφοβα τα 36 γραμμάρια στην αγορά υπάρχουν εξαιρετικά φυσίγγια και Ελληνικά και Εισαγόμενα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτο που θα σου ταιριάζει το όπλο σου κόβει καλά προτιμησε στην αρχή τουλάχιστον τα πιο ανοιχτά στοκ ξεκινώντας από το ic (****) όπως αναγράφεται πάνω στα τσοκ ελπίζω να βοηθησα
 
Φίλε μου καλε το όπλο σου εχει μια εξαιρετική κάννη που βγάζει εξαιρετικές ντουφεκιές τα πολλά γραμμάρια στα φυσίγγια εγώ ποτε δεν τα γούσταρα και δεν χρειαζονται για τα κυνήγι που κανουμε στην Ελλάδα έτσι στις τσίχλες ένα φυσιγγι 32γραμμαρια είναι υπέρ αρκετο όσο για τα υδρόβια μπορείς να χρησιμοποιείς άφοβα τα 36 γραμμάρια στην αγορά υπάρχουν εξαιρετικά φυσίγγια και Ελληνικά και Εισαγόμενα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτο που θα σου ταιριάζει το όπλο σου κόβει καλά προτιμησε στην αρχή τουλάχιστον τα πιο ανοιχτά στοκ ξεκινώντας από το ic (****) όπως αναγράφεται πάνω στα τσοκ ελπίζω να βοηθησα
Σ'ευχαριστώ πολύ angelo για όλα αυτά τα χρήσιμα πού έγραψες
 
Φίλε μου καλε το όπλο σου εχει μια εξαιρετική κάννη που βγάζει εξαιρετικές ντουφεκιές τα πολλά γραμμάρια στα φυσίγγια εγώ ποτε δεν τα γούσταρα και δεν χρειαζονται για τα κυνήγι που κανουμε στην Ελλάδα έτσι στις τσίχλες ένα φυσιγγι 32γραμμαρια είναι υπέρ αρκετο όσο για τα υδρόβια μπορείς να χρησιμοποιείς άφοβα τα 36 γραμμάρια στην αγορά υπάρχουν εξαιρετικά φυσίγγια και Ελληνικά και Εισαγόμενα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτο που θα σου ταιριάζει το όπλο σου κόβει καλά προτιμησε στην αρχή τουλάχιστον τα πιο ανοιχτά στοκ ξεκινώντας από το ic (****) όπως αναγράφεται πάνω στα τσοκ ελπίζω να βοηθησα
Σ' ευχαριστώ πολύ angelo
Εχεις ενα απο τα καλητερα αυτογεμη που εχουν βγει ποτε με φυσυγγια μεχρει 36 γρ..θα εισαι οκ..για κυχλα απο 28γρ.μεχρει 32...για παπια 34/36 γρ..μην ζητας να σου πουν μαρκες ειναι κατι που πρεπει να ψαχτης μονος σου
 
Καλώς ήρθες Ξενοκράτη, κάνε τις δοκιμές σου με διάφορα φυσίγγια του εμπορίου ώστε να δεις πιο ταιριάζει στο στυλ σου και στην κάννη σου. Όσο ανεβαίνεις σε γραμμάρια κατέβαινε σε νούμερο.
Σ'ευχαριστώ πολύ!
 
Φίλε μου καλε το όπλο σου εχει μια εξαιρετική κάννη που βγάζει εξαιρετικές ντουφεκιές τα πολλά γραμμάρια στα φυσίγγια εγώ ποτε δεν τα γούσταρα και δεν χρειαζονται για τα κυνήγι που κανουμε στην Ελλάδα έτσι στις τσίχλες ένα φυσιγγι 32γραμμαρια είναι υπέρ αρκετο όσο για τα υδρόβια μπορείς να χρησιμοποιείς άφοβα τα 36 γραμμάρια στην αγορά υπάρχουν εξαιρετικά φυσίγγια και Ελληνικά και Εισαγόμενα είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτο που θα σου ταιριάζει το όπλο σου κόβει καλά προτιμησε στην αρχή τουλάχιστον τα πιο ανοιχτά στοκ ξεκινώντας από το ic (****) όπως αναγράφεται πάνω στα τσοκ ελπίζω να βοηθησα
 
Καλησπέρα σε όλους σας εδώ στο ενημερωτικό και ενδιαφέρον forums!
Εδώ και αρκετές ημέρες διάβασα σχεδόν όλο το forums και το ένα θέμα είναι ποιό
Ενδιαφέρον από το προηγούμενο με λίγα λόγια σχολείο! και σας ευχαριστώ για όλα αυτά που έμαθα. Συγχαρητήρια σε όλους σας για την ενημέρωση που είναι τόσο απαραίτητη ! Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα όπλο που έχω στην κατοχή μου
Είναι ένα μπερέτα 303 με κάνη 71cm με mobil τσόκ και αυλό 18,3 τι δυνατότητες έχει αυτό το όπλο σε γόμωσης υπόψιν ότι το όπλο δεν είναι Magnum 2ον εδώ στην Ν, Εύβοια το κυνήγι περιορίζετε στην τσίχλα και λίγο στα υδρόβια με θερμοκρασίες που κυμαίνονται πάνω από το μηδέν λόγο τον νοτιάδων αυτή την εποχή .
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Φίλε μου τις δυνατότητες των λειοκανων κανένας άνθρωπος δεν μπορεί τις εξαντλήσει . Μια χαρά είναι το τουφέκι δοκίμασε 3-4 μάρκες για το κάθε θήραμα και είσαι έτοιμος.

Για τσίχλα θα σου πρότεινα express 32 και hit του δορκα

Για υδρόβια caccia της Νόμπελ στα 36 g

Και speed πάλι της Νόμπελ στα 34

Έχει πάρα πολλά καλά ....αυτά πιστεύω τα βρίσκεις εύκολα για αυτό στα έγραψα
 
Φίλε μου τις δυνατότητες των λειοκανων κανένας άνθρωπος δεν μπορεί τις εξαντλήσει . Μια χαρά είναι το τουφέκι δοκίμασε 3-4 μάρκες για το κάθε θήραμα και είσαι έτοιμος.

Για τσίχλα θα σου πρότεινα express 32 και hit του δορκα

Για υδρόβια caccia της Νόμπελ στα 36 g

Και speed πάλι της Νόμπελ στα 34

Έχει πάρα πολλά καλά ....αυτά πιστεύω τα βρίσκεις εύκολα για αυτό στα έγραψα
Καλησπέρα Nikws ! Σ΄ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα δοκιμαστούν όλα αυτά ..,
 
Φίλε μου τις δυνατότητες των λειοκανων κανένας άνθρωπος δεν μπορεί τις εξαντλήσει . Μια χαρά είναι το τουφέκι δοκίμασε 3-4 μάρκες για το κάθε θήραμα και είσαι έτοιμος.

Για τσίχλα θα σου πρότεινα express 32 και hit του δορκα

Για υδρόβια caccia της Νόμπελ στα 36 g

Και speed πάλι της Νόμπελ στα 34

Έχει πάρα πολλά καλά ....αυτά πιστεύω τα βρίσκεις εύκολα για αυτό στα έγραψα
Αν εξαιρέσεις το speed που δν μου αρέσει, τα άλλα δύο (express 32 και percorso caccia 36) ειναι τα φυσίγγια που δουλεύω κατά κόρον και εγώ και τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. Αν θέλει και μια επιλογή στα 34γρ ο Ξενοκράτης προσθέτοντας στα άλλα δύο και το 34αρι του ρουμελιωτη είναι καλυμμένος για όλη τη σεζόν. Αυτά χρησιμοποιώ εγώ πάντως
 
Είναι ένα μπερέτα 303 με κάνη 71cm με mobil τσόκ και αυλό 18,3 τι δυνατότητες έχει αυτό το όπλο σε γόμωσης υπόψιν ότι το όπλο δεν είναι Magnum 2ον εδώ στην Ν, Εύβοια το κυνήγι περιορίζετε στην τσίχλα και λίγο στα υδρόβια με θερμοκρασίες που κυμαίνονται πάνω από το μηδέν λόγο τον νοτιάδων αυτή την εποχή .
Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Το ανώτερο όριο του όπλου σου είναι τα 42γρ semi magnum σε 70mm κάλυκα!
Δεν υπάρχει όμως λόγος να φτάσεις εκεί, εκτός από πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις. Μέχρι τα 36 γρ μπορείς να κάνεις παπάδες, αρκεί να πηγαίνει η τουφεκιά εκεί που κοιτάς.
 
Αν εξαιρέσεις το speed που δν μου αρέσει, τα άλλα δύο (express 32 και percorso caccia 36) ειναι τα φυσίγγια που δουλεύω κατά κόρον και εγώ και τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. Αν θέλει και μια επιλογή στα 34γρ ο Ξενοκράτης προσθέτοντας στα άλλα δύο και το 34αρι του ρουμελιωτη είναι καλυμμένος για όλη τη σεζόν. Αυτά χρησιμοποιώ εγώ πάντως
Κώστα σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
 
Τι ευχαριστεις το θέμα είναι να σου ταιριάξουν και να τα ευχαριστηθείς. Να γνωρίζεις όμως ότι και τα τρία είναι αρκετά συγκεντρωτικα φυσιγγια. Ορίστε και 3 ενδεικτικές δοκιμές που έκανα εχτές για να έχεις μια εικόνα στα 45 μετρα με το εργοστασιακό φουλ τσοκ της berettas μου 391 576957705771
 
Τι ευχαριστεις το θέμα είναι να σου ταιριάξουν και να τα ευχαριστηθείς. Να γνωρίζεις όμως ότι και τα τρία είναι αρκετά συγκεντρωτικα φυσιγγια. Ορίστε και 3 ενδεικτικές δοκιμές που έκανα εχτές για να έχεις μια εικόνα στα 45 μετρα με το εργοστασιακό φουλ τσοκ της berettas μου 391 View attachment 5769View attachment 5770View attachment 5771
Το περκορσο με 4* σου ανοίγει κιαλλο; Τα σωληνοειδή κυαθια δεν αγαπάνε πολύ τα κλειστά τσοκ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top