Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κωστα εδω ολοι τετοιεs εχουμε και δεν εχω δει ποτε σπασμενο κλειστρο ουτε εχω ακουσει για εμπλοκεs. Την δικια μου αν τη δειs θα πειs πωs θελει αποσυρση και ομωs το τουφεκι πραγματικα σκοτωνει.
Ναι ρε παιδί μου δν αντιλέγω απλά υπήρξαν και κάποια 302 που είχαν θέμα....
Οσο για τηs βολεs με 57 εκατοστα κανη πρεπει να δειs για να πιστεψειs..
Όσο για αυτή τη συζήτηση φένεται ενδιαφέρον....Συνέχισε αν θες εδώ... :)

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Τουφεκιές-στα-όρια.183/
 
Eμενα αντιθετος... οσοι φιλοι μου της ειχαν της ξεφορτωθηκαν ολοι (μαζι κι εγω)
ειχαν αγανακτηση με δαυτες... ολο βλαβες εβγαζαν.
Πηραν τις Αμερικανες και ησυχασαν (οπως κι εγω).
Οποτε μονο αξιοπρεπης δεν θα της ελεγα.
Αξιοπρεπεστατες και όχι μόνο.οι Αμερικάνοι 302 303 390 α400 xtreme τις έχουν στην 15αδα με τα καλύτερα παπιοτουφεκα.τωρα αν αυτοί δε ξέρουν τι να πω .όσο για τα σπασμένα κλείστρα ναι υπήρξαν με φυσίγγια δυναμίτες τύπου λαμπρό μπλε και όταν τ όπλο δεν καθαριζοταν κι έφραζαν οι τρύπες είναι φυσιολογικό να γίνει η ζημιά για αυτό ενισχύθηκε το κλείστρο στη 303.λες ότι πήρες Αμερικάνα.να ξεκαθαρίσω ότι win και brown.μονο αμερικανες δεν είναι.μιση Πορτογαλία μισό Βέλγιο χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλα όπλα.η μόνη Αμερικάνα είναι πλέον η rem αλλά αν μιλήσουμε για τη 1100 καλύτερα να το ξεχάσουμε.κατοχος ήμουνα και ξέρω.για να κυνηγήσεις έπρεπε να έχεις 2 σακουλάκια ανταλλακτικά μαζί σου και στο καθάρισμα έπρεπε να είσαι μηχανολόγος μηχανικός ή να έχεις συνεργείο αυτοκινητων
 
Οπλα ειναι ολα παιδια, εδω διαλυομαστε εμεις...ακολουθωντας το "παν μετρον αριστον" στις γομωσεις και τον επιμελη
καθαρισμο του οπλου, εχουμε παντοτε ενα αξιοπιστο εργαλειο. Καποια ξεχωρισαν, αληθες, καποια ξεχωρισαν για τις "ιδιαιτεροτητες
τους, δυσκολα οπλα, το χομπι μας ομως εξαρταται απο αυτα, φροντιστε τα και θα χετε τα καλυτερα τουφεκια!!!
 
Αδιαμφισβητητα η beretta 302 303 εχουν αφησει το στιγμα τους στους κυνηγοτοπους της χωρας μας ,σαφεστατα και καποια απο αυτα θα εβγαλαν καποιο θεμα ομως αυτα ηταν η εξαιρεση και οχι ο κανονας
 
Ναι ρε παιδί μου δν αντιλέγω απλά υπήρξαν και κάποια 302 που είχαν θέμα....

Όσο για αυτή τη συζήτηση φένεται ενδιαφέρον....Συνέχισε αν θες εδώ... :)

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Τουφεκιές-στα-όρια.183/
Tοσεs που εχουν πουληθει φιλε φυσιολογικο ειναι να βγει και κατι που πιστευω θα ηταν απο κακο χειρισμο εδω τιs δικεs μαs τιs καθαριζουμε μια φορα στα 3 χρονια και ριχνουν ολοχρονιs χωριs κανενα θεμα και δεν εχει ακουστει τιποτα σε σχεση με αλλα καινουργια οπλα που τα κρατανε κανενα μηνα η χρονο στην καλυτερη και μετα τα ξεφορτωνοντε οσο οσο μεσα και τα βελγικα
 
Νίκο χωρίς παρεξήγηση μιας και δεν γνωριζόμαστε αλλά βγάζεις έναν φανατικό τόνο σε όποιον σου λέει κάτι για τις μπερετα. Φυσικά και υπήρξαν 302 και 303 με προβλήματα. Όπως εσυ πίνεις νερό στο άκουσμα τους άλλοι πίνουν στο άκουσμα των 1100, της sx κλπ. Στο φόρουμ πρέπει να ακούγονται όλες οι απόψεις και κανένας δεν έχει το δικαίωμα να λέει σε κάποιον να μη καταθέτει την δική του. Δεν είμαστε εχθροί εδώ μέσα. Άνθρωποι με την ίδια τρέλα και διαφορετικά γούστα είμαστε. Καλή συνέχεια.
 
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες της εταιρείας και του συστήματος λειτουργίας για Beretta Α303. Φίλος παραπονέθηκε ότι με φυσίγγια 30γρ το όπλο του έκανε εμπλοκές. Είτε δεν άνοιγε καν το κλείστρο μετά την τουφεκιά, είτε άνοιγε λίγο χωρίς να γίνει εξολκευση. Του είπα να το καθαρίσει ενδελεχώς, να δει μήπως οι τρύπες των αερίων στην κάννη έχουν "βουλώσει" και αν είναι να αγοράσει και επανατατικό ελατήριο.
Τι πιστεύετε εσείς; Έχει συμβεί σε κάποιον σας; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Για να επανέλθω, τελικά το ζήτημα είναι ότι σε κάποιο καθάρισμα χάθηκε το νο8 του σχεδιαγράμματος της Μπερέτα, piston bush snap ring. Ένα σκατουλακι που Ιταλία το βρήκαμε 0.12€, Ελλάδα 1.80€ από vendors το κόστος του οποίου μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολή φτάνει σχεδόν 8€.... Όταν πήραμε τηλέφωνο μήπως μπορούν να το στείλουν κάπως πιο φτηνά η απάντηση ήταν δεν γίνεται πάρτε το από αλλού αν θέλετε.... Έχει παραγγείλει κανείς ποτέ από omps2;
 
Ένα, κατά την άποψή μου, πολύ καλοφτιαγμένο βιντεάκι, που οι φανατικοί Μπερετόφιλοι θα το έχουν δει, αλλά για τους υπόλοιπους νομίζω οτι αξίζει...
*Συγγνώμη αν το έχει ξανανεβάσει άλλος, αλλά δεν έχω διαβάσει και τις 357 σελίδες του νήματος...:)
 
Για να επανέλθω, τελικά το ζήτημα είναι ότι σε κάποιο καθάρισμα χάθηκε το νο8 του σχεδιαγράμματος της Μπερέτα, piston bush snap ring. Ένα σκατουλακι που Ιταλία το βρήκαμε 0.12€, Ελλάδα 1.80€ από vendors το κόστος του οποίου μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολή φτάνει σχεδόν 8€.... Όταν πήραμε τηλέφωνο μήπως μπορούν να το στείλουν κάπως πιο φτηνά η απάντηση ήταν δεν γίνεται πάρτε το από αλλού αν θέλετε.... Έχει παραγγείλει κανείς ποτέ από omps2;
θα πας σε ενα μαγαζι με βιομηχανικα και θα ζητησεις 10αρα ασφαλεια αξονα παρε 3΄4 να εχεις κοστος 0,50 λεπτα .Προσεξε καλα μηπως η πατουρα απο το κυλινδρακι εχει χαλασει Την επαθα με μια β80 σε εμενα ειχε χαλασει η πατουρα και πεταγε την ασφαλεια κατα την ντουφεκια Ετσι πηγα σε οπλουργο και μου εδωσε μαμα καινουργιο Προσεξε τα ιμιτασιον ελληνικα αντακα ειναι για τον/.,/,/,/,΄΄΄΄΄Την πατησα αγορασα ενα ανοξειδωτο το οποιο ηταν για κλωτσιες το εδειξα στον οπλουργο γελασε το πηρε και το πετξε στα σκουπιδια
 
Last edited:
Οι Berettes εχουν χτισει σπιτια τωρα αυτα που λεs μονο σαν παιδικα και κακοβουλα μπορω να τα ακουσω και να γελασω

Φιλε Νικο εσυ μπορει να νομιζεις οτι θες και να τα θεωρης παιδικα και κακοβουλα οπως λες....
και φυσικα να εχεις την αποψη σου οποια κι αν ειναι αυτη.
Αυτα που εγραψα εγω ομως πιο πανω ειναι αναμφισβητητη πραγματικοτητα και γεγονατα που
εχουν συμβη στο παρελθον σε εμενα και σε φιλους μου τα οποια δεν ξεχνιονται και ουτε αμφισβητουνται απο κανεναν
που θελει να υποστηριξει για οποιοδηποτε λογο καποια συγκεκριμενη εταιρια ,
Τωρα ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει οπως κι εσυ τα δικα σου, δικαιωμα σου ειναι.
Αλλα φιλε δεν εχεις δικαιωμα σε καμια περιπτωση να θες να ακυρωσεις καποια πραγματικα γεγονοτα
που εχουν συμβει σε αλλους συγκινηγους σου.
 
Αξιοπρεπεστατες και όχι μόνο.οι Αμερικάνοι 302 303 390 α400 xtreme τις έχουν στην 15αδα με τα καλύτερα παπιοτουφεκα.τωρα αν αυτοί δε ξέρουν τι να πω .όσο για τα σπασμένα κλείστρα ναι υπήρξαν με φυσίγγια δυναμίτες τύπου λαμπρό μπλε και όταν τ όπλο δεν καθαριζοταν κι έφραζαν οι τρύπες είναι φυσιολογικό να γίνει η ζημιά για αυτό ενισχύθηκε το κλείστρο στη 303.λες ότι πήρες Αμερικάνα.να ξεκαθαρίσω ότι win και brown.μονο αμερικανες δεν είναι.μιση Πορτογαλία μισό Βέλγιο χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι καλα όπλα.η μόνη Αμερικάνα είναι πλέον η rem αλλά αν μιλήσουμε για τη 1100 καλύτερα να το ξεχάσουμε.κατοχος ήμουνα και ξέρω.για να κυνηγήσεις έπρεπε να έχεις 2 σακουλάκια ανταλλακτικά μαζί σου και στο καθάρισμα έπρεπε να είσαι μηχανολόγος μηχανικός ή να έχεις συνεργείο αυτοκινητων

Αξιοπρεπεστατες ισως για λιγους... οσο για τα σπασμενα κλειστρα εγω και σε οσους φιλους μου της ειχαν
που κυνηγουσαν ποτε δεν ριχναμε φυσιγγια δυναμιτες παντα 31-32γρ και σπανια 34γρ. το χειμωνα
οποτε δεν τιθεται κανενα θεμα υπεργομωσης φυσιγγιων φαντασου να ριχναμε και τετοια τι θα γινοταν...
Το κλειστρο τις 303 δεν ενισχηθηκε στην ουσια γιατι μετα ακομα και η 303 το ειχαν παλι το θεμα αυτο
και ισως και πιο εντονο, παθων και με την 303 οταν την πηρα μετα αλλα παλι και σε πολλους αλλους εδω.
Οι αμερικανοι δε στην χωρα τους σπανια κυνηγουν με μπερετες αυτα που λενε διαφορα και γραφονται
στα διαφορα site ειναι παραμυθια και μαρκετινγ απλως,
Εχω φιλους φανατικους κυνηγους Αμερικη και καναδα χρονια και μου εχουν πει εκει τα οπλα που δουλευουν
και ειδικα σε βαλτους για παπια και χηνες δουλευουν παντα , Browning - Winchester - και Mossberg.
Οσο για της καινουργιες Browning-Winchester ναι τωρα γινονται μισες πορτογαλια μισες βελγιο,
αλλα αυτη που εχω δεν ειναι απο τις καινουριες... ειναι καθαρη βελγικια και οσοι της εχουν δεν τις πουλανε
γιατι ξερουν τι οπλα ειναι.
 
Ακου βλαβη η beretta τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?

Νικο (μου επιτρεπεις τον ενικο) Ενω συμφωνω μαζι σου σε πολλα θεματα ,( οπως για πχ οτι αφορα τις κοντες κανες,)για τις ζημιες στα σιδερα που λεγονται καραμπινες, τις πιο πολλες ζημιες που εχω δει με τα δικα μου τα ματια τις εχω δει στα beretta.Εν δυναμει ολα τα ημιαυτοματα κανουν εμπλοκες,η βγαζουν ζημιες αλλα λιγοτερο πχ benelli αλλα περισσοτερο πχ beretta και τα συναφη. Μην εισαι δογματικος , εξαλλου ενα καλο κυνηγι το κανεις μονο αν εχεις καλο σκυλι. Τα υπολοιπα ειναι αμπελοφιλοσοφιες.
 
Νικο (μου επιτρεπεις τον ενικο) Ενω συμφωνω μαζι σου σε πολλα θεματα ,( οπως για πχ οτι αφορα τις κοντες κανες,)για τις ζημιες στα σιδερα που λεγονται καραμπινες, τις πιο πολλες ζημιες που εχω δει με τα δικα μου τα ματια τις εχω δει στα beretta.Εν δυναμει ολα τα ημιαυτοματα κανουν εμπλοκες,η βγαζουν ζημιες αλλα λιγοτερο πχ benelli αλλα περισσοτερο πχ beretta και τα συναφη. Μην εισαι δογματικος , εξαλλου ενα καλο κυνηγι το κανεις μονο αν εχεις καλο σκυλι. Τα υπολοιπα ειναι αμπελοφιλοσοφιες.
Ναι φιλε στον ενικο μιλαμε αλλα εσυ το παρακανεs.1 λεs οτι εχειs δει βλαβεs στα beretta αν ειναι δυνατον και 2 Αλλα λιγοτερο πχ benelli που τα benelli ειναι ο ορισμοs τηs εμπλοκηs και του σκορπισματοs εχειs πλακα χαχαχαχαχαχα αααααααααααααααααααααααα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top