Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχω την εντύπωση ότι κανονικά το όπλο δίνεται με 5 τσοκ εδώ τώρα ότι θέλει κάνει ο καθένας ,η κάννη της είναι η κλασσική stellium HP ,κάννη που αδιαμφισβήτητα βγάζει πολύ όμορφες τουφεκιές ,όπως όμορφες τουφεκιές βγάζει και η tribore ,στον πίνακα πιστεύω ότι ίσως η fabarm να δίνει ένα κλικ πιο στενές τουφεκιές χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι τουλάχιστον για εμένα .
Η Μπερέτα έδινε 5 τσοκ σε όλα τα όπλα μέχρι την 391 από την 400 και μετά άρχισε τις κακές συνήθειες της μπενελι και δινει 3 συνήθως κύλινδρο μισό και φουλ εκτός την καινούργια την plus που δίνει τα μαύρα εσω εξω σε πεντάδα αλλά τα πληρώνεις 2200
 
Η Μπερέτα έδινε 5 τσοκ σε όλα τα όπλα μέχρι την 391 από την 400 και μετά άρχισε τις κακές συνήθειες της μπενελι και δινει 3 συνήθως κύλινδρο μισό και φουλ εκτός την καινούργια την plus που δίνει τα μαύρα εσω εξω σε πεντάδα αλλά τα πληρώνεις 2200
Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης η benelli εκτός από την crio που έδινε ένα τσοκ το οποίο δεν το κατάλαβα ποτέ ανέκαθεν έδινε και δίνει 5 τσοκ σε όλα τα μοντέλα της εκτός από τα μ1 και μοντεφελτρο που παίζουν κάτω από 900 ευρώ!Ακόμα και τα m2 και τα vinci προσφοράς με 5 τσοκ ερχότανε!!!
Η m2 που είχες με πόσα την είχες πάρει;
 
Χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης η benelli εκτός από την crio που έδινε ένα τσοκ το οποίο δεν το κατάλαβα ποτέ ανέκαθεν έδινε και δίνει 5 τσοκ σε όλα τα μοντέλα της εκτός από τα μ1 και μοντεφελτρο που παίζουν κάτω από 900 ευρώ!Ακόμα και τα m2 και τα vinci προσφοράς με 5 τσοκ ερχότανε!!!
Η m2 που είχες με πόσα την είχες πάρει;
Δεν υπάρχει καμμία αντιπαράθεση συζήτηση γίνεται.ναι και η m2 5 ειχε
 
οι περισοτεροι εχουν αντιθετη αποψη λενε για εμπλοκες :(
Νίκο άστο αυτό το κομμάτι των εμπλοκών.μπορει να τύχει σε οποιοδήποτε μοντέλο οποιασδήποτε εταιρείας και δεν είναι ο κανόνας εκτός κάποιων εξαιρέσεων.ετσι που γίνεται η παραγωγή σήμερα θα υπάρξουν και τέτοιες περιπτώσεις.π.χ παίρνουν προπερυσι 3 γνωστοί μου 3 xtrema της προσφοράς από το ίδιο μαγαζί την ίδια μέρα έρχονται αμεσως σκοπευτήριο.οι 2 δούλευαν ρολόι ηια παρουσίασε θέμα στα 24 γραμμάρια.συμβαινει
 
Νίκο άστο αυτό το κομμάτι των εμπλοκών.μπορει να τύχει σε οποιοδήποτε μοντέλο οποιασδήποτε εταιρείας και δεν είναι ο κανόνας εκτός κάποιων εξαιρέσεων.ετσι που γίνεται η παραγωγή σήμερα θα υπάρξουν και τέτοιες περιπτώσεις.π.χ παίρνουν προπερυσι 3 γνωστοί μου 3 xtrema της προσφοράς από το ίδιο μαγαζί την ίδια μέρα έρχονται αμεσως σκοπευτήριο.οι 2 δούλευαν ρολόι ηια παρουσίασε θέμα στα 24 γραμμάρια.συμβαινει
παντός σαν όπλο η Α300 outlanter στο εξωτερικό πούλησε αρκετά
 
Και πολύ ωραίο όπλο το είχα πριν δύο χρόνια και το κατευχαριστηθηκα ...ωραίο φτηνό χωρίς προβλήματα και χωρίς εμπλοκές...
Το βλεπω τωρα το πηγανε στα 1150€...! Οποτε το εχεις δοκιμασει....! Απο τα οπλα που μου αρεσουν!
 
Νίκο άστο αυτό το κομμάτι των εμπλοκών.μπορει να τύχει σε οποιοδήποτε μοντέλο οποιασδήποτε εταιρείας και δεν είναι ο κανόνας εκτός κάποιων εξαιρέσεων.ετσι που γίνεται η παραγωγή σήμερα θα υπάρξουν και τέτοιες περιπτώσεις.π.χ παίρνουν προπερυσι 3 γνωστοί μου 3 xtrema της προσφοράς από το ίδιο μαγαζί την ίδια μέρα έρχονται αμεσως σκοπευτήριο.οι 2 δούλευαν ρολόι ηια παρουσίασε θέμα στα 24 γραμμάρια.συμβαινει

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου..!!
Έχω αλλάξει πόσες καραμπίνες στη κυνηγετική μου ζωή απο Beretta - Branchi - Benelli - Breda - Baikal - Browning σε καμία δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εμπλοκών κατα κανόνα, όμως σε όλες είχα εμπλοκές κατα συνθήκη είτε γιατί δεν κούμπωνε σωστά στον ώμο είτε γιατί υπήρχε αστοχία φυσιγγιού .. αυτά όμως ήταν λογικά και μεμονωμένα περιστατικά...
 
Νίκο άστο αυτό το κομμάτι των εμπλοκών.μπορει να τύχει σε οποιοδήποτε μοντέλο οποιασδήποτε εταιρείας και δεν είναι ο κανόνας εκτός κάποιων εξαιρέσεων.ετσι που γίνεται η παραγωγή σήμερα θα υπάρξουν και τέτοιες περιπτώσεις.π.χ παίρνουν προπερυσι 3 γνωστοί μου 3 xtrema της προσφοράς από το ίδιο μαγαζί την ίδια μέρα έρχονται αμεσως σκοπευτήριο.οι 2 δούλευαν ρολόι ηια παρουσίασε θέμα στα 24 γραμμάρια.συμβαινει
Συνηθίζεται νομιζω στα καινούργια οπλα σε χαμηλες γομωσεις να κανουν καμια εμπλοκή... Μαλλον επειδη ειναι ακόμα φρέσκα και θενε λιγο δουλεμα... Ισως παντα...
 
Κρίνοντας από την Urika που έχω από το 2004 και ρίχνοντας φυσίγγια ελαφριά έως πολύ βαριά, δεν βρίσκω τον λόγο της ύπαρξης κάποιου συστήματος Kick-off.
Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό και η αίσθηση της τουφεκιάς είναι διαφορετική για τον κάθε χρήστη του όπλου και ίσως το συγκεκριμένο όπλο που δεν γνωρίζω να χρειάζεται το συγκεκριμένο σύστημα. Το σίγουρο είναι ότι ο αγοραστής, με το kick off στο κοντάκι δύσκολα θα αποφασίσει την κατασκευή από την αρχή νέου κοντακίου, με αποτέλεσμα να συμβιβαστεί σε πιθανώς λάθος μέτρα...
 
Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου..!!
Έχω αλλάξει πόσες καραμπίνες στη κυνηγετική μου ζωή απο Beretta - Branchi - Benelli - Breda - Baikal - Browning σε καμία δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εμπλοκών κατα κανόνα, όμως σε όλες είχα εμπλοκές κατα συνθήκη είτε γιατί δεν κούμπωνε σωστά στον ώμο είτε γιατί υπήρχε αστοχία φυσιγγιού .. αυτά όμως ήταν λογικά και μεμονωμένα περιστατικά...
Εγώ φίλε μου είχα beretta 303 ,benelli crio,beretta A400 uniko με το μόνο από αυτά που είδα εμπλοκή ήταν με την crio ,δεν μιλάω για συνήθεις εμπλοκές αλλά μια 5ετια που την κράτησα είχα καμια 20αρια εμπλοκές ,εάν θυμάμαι καλά συνήθως στις κατακόρυφες τουφεκιές μάλλον δεν κουμπωνα το κοντάκι σωστά στον ώμο ,αλλά με τις beretta ακόμα και έτσι εμπλοκή δεν είχα ποτέ ,βέβαια την 303 και την crio κάτω από 32gr δεν έριχνα ,με την Α400 τα 24gr και τα 28 τα έχω λιώσει ούτε μια εμπλοκή ποτέ και μιλάμε για πολλά φυσίγγια λόγω σκοπευτηρίου
 
Κρίνοντας από την Urika που έχω από το 2004 και ρίχνοντας φυσίγγια ελαφριά έως πολύ βαριά, δεν βρίσκω τον λόγο της ύπαρξης κάποιου συστήματος Kick-off.
Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό και η αίσθηση της τουφεκιάς είναι διαφορετική για τον κάθε χρήστη του όπλου και ίσως το συγκεκριμένο όπλο που δεν γνωρίζω να χρειάζεται το συγκεκριμένο σύστημα. Το σίγουρο είναι ότι ο αγοραστής, με το kick off στο κοντάκι δύσκολα θα αποφασίσει την κατασκευή από την αρχή νέου κοντακίου, με αποτέλεσμα να συμβιβαστεί σε πιθανώς λάθος μέτρα...
Η αλήθεια είναι ότι από την Α400 και μετά που έβαλε περιστροφικό κλειστρο και το ελλατηριο μπροστά η αίσθηση της ανάκρουσης δεν έχει καμία σχέση με την urika είναι πιο έντονη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top