Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η σχεδόν ολοκληρωτική απόσβεση της ανάκρουσης ,που υπόσχεται - και μάλλον πετυχαίνει - το kick off είναι όλα τα λεφτά σε ένα όπλο. Αν είσαι οπαδός της λειτουργικότητας το εκτιμάς και δεν επιρρεάζεσαι από την σχεδιαστική ανορθογραφία.
( Τώρα το να μιλάμε για σχεδιαστική ανορθογραφία σε ιταλικό όπλο ,γενικά προϊόν , είναι από μόνο του ρίσκο αλλά λέμε τώρα ).
Εμένα με χαλάει περισσότερο το ότι (μάλλον) το κοντάκι δεν πάει πιο κάτω από το 36,5 που βλέπω.
Δηλαδή εμας τους κοντούς δεν μας υπολογίζει κανείς; .hair.
 
Και εμένα πάντως το kick off μου αρέσει πάρα πολύ ,λειτουργεί πολύ καλά ,θα εκτιμηθεί πολύ σε βαριές γομωσεις ,σε παγανες όπου θα πέσουν πολλές τουφεκιές και στο τέλος της παγανας το μεσημέρι θα είσαι ο πιο ξεκούραστος από όλους ,το kick off ακόμα και σε λάθος επωμιση βοηθάει να μην την ακούσεις στερεοφωνικά .
 
Οπλαρα είναι. Πολύ όμορφο δε με χαλάει καθόλου που έχει το κικ οφ σε εμφάνιση. Ειδικά όταν ρίχνεις πολλές τουφεκιές δε θα καταλαβαίνεις τιποτα. Απλως αυτο που ειπε κι ο Μάριος βλεπω οτι γυαλιζει εντονα η βαση της και σε ενα καρτερι αυτο ειναι θεματακι.
 
Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το πρόβλημα με τα καρτερια και την γυαλαδα του όπλου ,το όπλο άλλωστε όταν σηκωθεί στον ώμο όλα είναι δρομολογημένα δεν νομίζω ότι προλαβαίνει ένα θήραμα να αντιδρασει ,καρτεριτζης δεν είμαι μπορεί να κάνω και λάθος δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτό το κυνήγι καμία τσίχλα στα μπασιματα θα πάω ,ας μας πουν της εμπειρίες τους τα παιδιά που κάνουν καρτερια .
 
Προσωπικά σε εμένα και στους δικους μου μου που δουλεύουμε οπλα με ασημί βάση στο καρτέρι δεν μου έτυχε ποτε να αντιληφθώ πως μας κατάλαβε το θήραμα από αντανάκλαση που έκανε η βάση του οπλου
 
Λοιπον λογω τρελης κινησης στον Κηφησο (ασφαλτοστρωνανε ενα κομματι στο υψος των ΚΤΕΛ με κατευθυνση Πειραια -ειλικρινα αν δεν ειναι αναγκη μην περασετε απο εκει πικρααααα)
εφτασα Καλκαντζακο 20 λεπτα πριν κλεισει και μεσα στα νευρα αφου εκανα 1:30 Μεταμορφωση εκει και δεν ειχα πολυ χρονο.
Το οπλο ηταν 66 εκατοστα προς το παρον ουτε στην Αθηνας ειχαν 71.
Η σκοπευτικη του γραμμη ειναι καθαρη, το ζυγισμα του ωραιο, βαρος δεν μετρησα με ζυγαρια αλλα ηταν πολυ ευχαριστο κοντα στα 3 κιλα θα ειναι οπως το εκοψα.
Μου ηταν κοντο απο αποψη μηκους και εχανα ριγα αμα κουμπωνα καλα αλλα αυτο εχει να κανει με το σωματοτυπο μου. Με μια προσθηκη ξυλου και φλαντζες θα ερθει.
Απο απτη ποιοτητα ηταν καλο αλλα πιστευω και οτι η αντιστοιχη Fabarm L4S Grey Hunter δεν εχει να ζηλεψει κατι σε αυτον τον τομεα και μαλιστα με λμικροτερο κοστος κτησης.
Το οπλο ερχεται με ωραια πλαστικη σκληρη θηκη και 3 thinwall εσωτερικα HP τσοκ.
Το kick off αρχικα σε ξενιζει αλλα το συνηθιζεις ευκολα. Το αν δουλευει ( που δεν εχω καμια αντιρρηση οτι θα δουλευει) το βλεπεις στην πραξη.
Η λαβη του επιτελους ειναι μια λαβη που χωραει και χερουκλες οπως τη δικια μου ( εβαλα σχετικη φωτο για να φανει)
Θα ημουν πολυυυυυ περιεργος να εβλεπα συγκριτικο βολων-κατανομων-διατρησεις στα ιδια μετρα με ιδια τσοκ (συσφιξεις), ιδια φυσιγγια Α400 Upland με την Fabarm L4S.
H Βαση της ειναι πολυ ομορφη και το λεω εγω που ειμαι θιασωτης των μαυρων βασεων στα αυτογεμη και οχι ασημι.
Σιγουρα θα παιξει μεγαλη μπαλα στα κυνηγετικα τερραιν και ευχομαι να βγει απροβληματιστη ωστε να χαρισει στους μελλοντικους κατοχους ωραιες κυνηγετικες και οχι μονο στιγμες.
 
Ωραίο όπλο .. Έρωτας οι παραστάσεις πάνω του.. όσο και αν είναι ορατό στη φάσσα αξίζει να το κρατάς..!!
Σταύρο αυτό που είδες στον Καλκαντζάκο είναι με 71 εκ κάνη ή με 66 εκ ... ?
Βαγγελη μονο 66 ειχε και Κηφισο και Αθηνας
 
Λοιπον λογω τρελης κινησης στον Κηφησο (ασφαλτοστρωνανε ενα κομματι στο υψος των ΚΤΕΛ με κατευθυνση Πειραια -ειλικρινα αν δεν ειναι αναγκη μην περασετε απο εκει πικρααααα)
εφτασα Καλκαντζακο 20 λεπτα πριν κλεισει και μεσα στα νευρα αφου εκανα 1:30 Μεταμορφωση εκει και δεν ειχα πολυ χρονο.
Το οπλο ηταν 66 εκατοστα προς το παρον ουτε στην Αθηνας ειχαν 71.
Η σκοπευτικη του γραμμη ειναι καθαρη, το ζυγισμα του ωραιο, βαρος δεν μετρησα με ζυγαρια αλλα ηταν πολυ ευχαριστο κοντα στα 3 κιλα θα ειναι οπως το εκοψα.
Μου ηταν κοντο απο αποψη μηκους και εχανα ριγα αμα κουμπωνα καλα αλλα αυτο εχει να κανει με το σωματοτυπο μου. Με μια προσθηκη ξυλου και φλαντζες θα ερθει.
Απο απτη ποιοτητα ηταν καλο αλλα πιστευω και οτι η αντιστοιχη Fabarm L4S Grey Hunter δεν εχει να ζηλεψει κατι σε αυτον τον τομεα και μαλιστα με λμικροτερο κοστος κτησης.
Το οπλο ερχεται με ωραια πλαστικη σκληρη θηκη και 3 thinwall εσωτερικα HP τσοκ.
Το kick off αρχικα σε ξενιζει αλλα το συνηθιζεις ευκολα. Το αν δουλευει ( που δεν εχω καμια αντιρρηση οτι θα δουλευει) το βλεπεις στην πραξη.
Η λαβη του επιτελους ειναι μια λαβη που χωραει και χερουκλες οπως τη δικια μου ( εβαλα σχετικη φωτο για να φανει)
Θα ημουν πολυυυυυ περιεργος να εβλεπα συγκριτικο βολων-κατανομων-διατρησεις στα ιδια μετρα με ιδια τσοκ (συσφιξεις), ιδια φυσιγγια Α400 Upland με την Fabarm L4S.
H Βαση της ειναι πολυ ομορφη και το λεω εγω που ειμαι θιασωτης των μαυρων βασεων στα αυτογεμη και οχι ασημι.
Σιγουρα θα παιξει μεγαλη μπαλα στα κυνηγετικα τερραιν και ευχομαι να βγει απροβληματιστη ωστε να χαρισει στους μελλοντικους κατοχους ωραιες κυνηγετικες και οχι μονο στιγμες.
Έχω την εντύπωση ότι κανονικά το όπλο δίνεται με 5 τσοκ εδώ τώρα ότι θέλει κάνει ο καθένας ,η κάννη της είναι η κλασσική stellium HP ,κάννη που αδιαμφισβήτητα βγάζει πολύ όμορφες τουφεκιές ,όπως όμορφες τουφεκιές βγάζει και η tribore ,στον πίνακα πιστεύω ότι ίσως η fabarm να δίνει ένα κλικ πιο στενές τουφεκιές χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι τουλάχιστον για εμένα .
 
Λοιπον λογω τρελης κινησης στον Κηφησο (ασφαλτοστρωνανε ενα κομματι στο υψος των ΚΤΕΛ με κατευθυνση Πειραια -ειλικρινα αν δεν ειναι αναγκη μην περασετε απο εκει πικρααααα)
εφτασα Καλκαντζακο 20 λεπτα πριν κλεισει και μεσα στα νευρα αφου εκανα 1:30 Μεταμορφωση εκει και δεν ειχα πολυ χρονο.
Το οπλο ηταν 66 εκατοστα προς το παρον ουτε στην Αθηνας ειχαν 71.
Η σκοπευτικη του γραμμη ειναι καθαρη, το ζυγισμα του ωραιο, βαρος δεν μετρησα με ζυγαρια αλλα ηταν πολυ ευχαριστο κοντα στα 3 κιλα θα ειναι οπως το εκοψα.
Μου ηταν κοντο απο αποψη μηκους και εχανα ριγα αμα κουμπωνα καλα αλλα αυτο εχει να κανει με το σωματοτυπο μου. Με μια προσθηκη ξυλου και φλαντζες θα ερθει.
Απο απτη ποιοτητα ηταν καλο αλλα πιστευω και οτι η αντιστοιχη Fabarm L4S Grey Hunter δεν εχει να ζηλεψει κατι σε αυτον τον τομεα και μαλιστα με λμικροτερο κοστος κτησης.
Το οπλο ερχεται με ωραια πλαστικη σκληρη θηκη και 3 thinwall εσωτερικα HP τσοκ.
Το kick off αρχικα σε ξενιζει αλλα το συνηθιζεις ευκολα. Το αν δουλευει ( που δεν εχω καμια αντιρρηση οτι θα δουλευει) το βλεπεις στην πραξη.
Η λαβη του επιτελους ειναι μια λαβη που χωραει και χερουκλες οπως τη δικια μου ( εβαλα σχετικη φωτο για να φανει)
Θα ημουν πολυυυυυ περιεργος να εβλεπα συγκριτικο βολων-κατανομων-διατρησεις στα ιδια μετρα με ιδια τσοκ (συσφιξεις), ιδια φυσιγγια Α400 Upland με την Fabarm L4S.
H Βαση της ειναι πολυ ομορφη και το λεω εγω που ειμαι θιασωτης των μαυρων βασεων στα αυτογεμη και οχι ασημι.
Σιγουρα θα παιξει μεγαλη μπαλα στα κυνηγετικα τερραιν και ευχομαι να βγει απροβληματιστη ωστε να χαρισει στους μελλοντικους κατοχους ωραιες κυνηγετικες και οχι μονο στιγμες.
Thinwall η Μπερέτα?είσαι σίγουρος?ή μήπως γραφουνε optima hp?
 
Θα ημουν πολυυυυυ περιεργος να εβλεπα συγκριτικο βολων-κατανομων-διατρησεις στα ιδια μετρα με ιδια τσοκ (συσφιξεις), ιδια φυσιγγια Α400 Upland με την Fabarm L4S

τα μαμα τσοκ της L4S αδικούν πολύ την κάννη,,ναι μεν βγάζουν τουφεκιά αλλά είναι κάτι παρόμοιο με τα τσοκ της Browning σε λίγο καλύτερη απόδοση
 
Ρε παιδια η a300 outlander γιατι δεν ακουγεται καθολου? Φαινεται ωραιο οπλο (δεν εχω επωμισει) και στηριζεται στον μηχανισμο των παλιων!!
Και πολύ ωραίο όπλο το είχα πριν δύο χρόνια και το κατευχαριστηθηκα ...ωραίο φτηνό χωρίς προβλήματα και χωρίς εμπλοκές...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top