Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για μένα μείνε στο express 32 και παίξε με τα νούμερα άμα το βρίσκεις σε καλή τιμή.
Σε αυτό και στο 30αρι του ρουμελιωτη έχω καταλήξει εγώ δν αλλάζω. Για τον Ευριπιδη το έλεγα που του αρέσει το τορντο που εγώ απεχθάνομαι..
 
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες της εταιρείας και του συστήματος λειτουργίας για Beretta Α303. Φίλος παραπονέθηκε ότι με φυσίγγια 30γρ το όπλο του έκανε εμπλοκές. Είτε δεν άνοιγε καν το κλείστρο μετά την τουφεκιά, είτε άνοιγε λίγο χωρίς να γίνει εξολκευση. Του είπα να το καθαρίσει ενδελεχώς, να δει μήπως οι τρύπες των αερίων στην κάννη έχουν "βουλώσει" και αν είναι να αγοράσει και επανατατικό ελατήριο.
Τι πιστεύετε εσείς; Έχει συμβεί σε κάποιον σας; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω τους γνώστες της εταιρείας και του συστήματος λειτουργίας για Beretta Α303. Φίλος παραπονέθηκε ότι με φυσίγγια 30γρ το όπλο του έκανε εμπλοκές. Είτε δεν άνοιγε καν το κλείστρο μετά την τουφεκιά, είτε άνοιγε λίγο χωρίς να γίνει εξολκευση. Του είπα να το καθαρίσει ενδελεχώς, να δει μήπως οι τρύπες των αερίων στην κάννη έχουν "βουλώσει" και αν είναι να αγοράσει και επανατατικό ελατήριο.
Τι πιστεύετε εσείς; Έχει συμβεί σε κάποιον σας; Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Αυτά που είπες και πρόσθεσε κι ένα ελατήριο αποθήκης ώστε και τα 2 να είναι καινούργια.αν συνεχίσει να το κάνει βλέπουμε.βασικοτατο όμως να καθαριστούν πρώτα απ' όλα οι τρύπες στο ποτηράκι της κανης.η 302 η δικιά μου ρίχνει και 24αρια
 
Αυτά που είπες και πρόσθεσε κι ένα ελατήριο αποθήκης ώστε και τα 2 να είναι καινούργια.αν συνεχίσει να το κάνει βλέπουμε.βασικοτατο όμως να καθαριστούν πρώτα απ' όλα οι τρύπες στο ποτηράκι της κανης.η 302 η δικιά μου ρίχνει και 24αρια
οι τρυπες πρωτα
 
Καλημερα σας.θα ήθελα την βοήθεια σας.εχω μια Α 400 xplor light.την εχω γύρω στα 8 χρονια.απο πέρσι αρχισε να μου κανει εμπλοκές(οχι συνέχεια και οχι με κάποια συγκεκριμένη μάρκα φυσιγγίων).μου πετάει το φυσίγγι που πυροβολαω και το δεύτερο φυσιγγι μένει στην γλώσσα.κλεινει το κλείστρο χωρις φυσιγγι δλδ.μετα απο τηλ στην Αθήνα και θες/νίκη αλλαξα την γλώσσα και του κουμπάκι κατω απο αυτήν.για το φυσιγγι να βγαίνει.αλλα παλι τα ίδια.εχει κανεις κανενα ίδιο περιστατικό να μου πει η καποιος αλλη γνώμη το τι να κανω;ευχαριστω.
 
Καλημερα σας.θα ήθελα την βοήθεια σας.εχω μια Α 400 xplor light.την εχω γύρω στα 8 χρονια.απο πέρσι αρχισε να μου κανει εμπλοκές(οχι συνέχεια και οχι με κάποια συγκεκριμένη μάρκα φυσιγγίων).μου πετάει το φυσίγγι που πυροβολαω και το δεύτερο φυσιγγι μένει στην γλώσσα.κλεινει το κλείστρο χωρις φυσιγγι δλδ.μετα απο τηλ στην Αθήνα και θες/νίκη αλλαξα την γλώσσα και του κουμπάκι κατω απο αυτήν.για το φυσιγγι να βγαίνει.αλλα παλι τα ίδια.εχει κανεις κανενα ίδιο περιστατικό να μου πει η καποιος αλλη γνώμη το τι να κανω;ευχαριστω.
Επανατατικο έχεις αλλάξει?αν όχι είναι η πρώτη σου κίνηση όπως και να δεις ότι οι τρύπες αερίων είναι καθαρες
 
Αυτά που είπες και πρόσθεσε κι ένα ελατήριο αποθήκης ώστε και τα 2 να είναι καινούργια.αν συνεχίσει να το κάνει βλέπουμε.βασικοτατο όμως να καθαριστούν πρώτα απ' όλα οι τρύπες στο ποτηράκι της κανης.η 302 η δικιά μου ρίχνει και 24αρια
Πραγματικά δεν ξέρουν τι θα πει εμπλοκή αυτά τα τουφεκια και εγώ με 24 28 τη δουλεύω το χειμωνα
 
λοιποοοον μερικες δοκιμουλες σημερα με τα φυσιγγακια που θα χρησ.στις πιτσιλωτες αλλα αυτη τη φορα με τη γριουλα 302
νομιζω οτι το γριουλινι παρ ολη την ηλικια του στεκεται αξιοπρεπεστατα απεναντι σε σημερινα οπλα
Μονο αξιοπρεπης;
Οι 302 και 303 ειναι απο τα οπλα που αφησαν και αφηνουν εποχη.
Εχω φιλους που ακομα τις κυνηγανε και ποτε δεν σκεφτηκαν να αλλαξουν οπλο.
 
Μονο αξιοπρεπης;
Οι 302 και 303 ειναι απο τα οπλα που αφησαν και αφηνουν εποχη.
Εχω φιλους που ακομα τις κυνηγανε και ποτε δεν σκεφτηκαν να αλλαξουν οπλο.

Eμενα αντιθετος... οσοι φιλοι μου της ειχαν της ξεφορτωθηκαν ολοι (μαζι κι εγω)
ειχαν αγανακτηση με δαυτες... ολο βλαβες εβγαζαν.
Πηραν τις Αμερικανες και ησυχασαν (οπως κι εγω).
Οποτε μονο αξιοπρεπης δεν θα της ελεγα.
 
Eμενα αντιθετος... οσοι φιλοι μου της ειχαν της ξεφορτωθηκαν ολοι (μαζι κι εγω)
ειχαν αγανακτηση με δαυτες... ολο βλαβες εβγαζαν.
Πηραν τις Αμερικανες και ησυχασαν (οπως κι εγω).
Οποτε μονο αξιοπρεπης δεν θα της ελεγα.
Οι Berettes εχουν χτισει σπιτια τωρα αυτα που λεs μονο σαν παιδικα και κακοβουλα μπορω να τα ακουσω και να γελασω
 
Ακου βλαβη η beretta τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα?
Είναι λες απίθανο;
Όπλα είναι όλα Νίκο.....Κινούμενα μέροι έχουν όλα τους....άρα σαν όπλα έχουν κάθε δικαίωμα να βγάλουν βλάβη....
Και μιλάω για όλα τα αυτογεμή...όχι μόνο για Beretta.
 
Είναι λες απίθανο;
Όπλα είναι όλα Νίκο.....Κινούμενα μέροι έχουν όλα τους....άρα σαν όπλα έχουν κάθε δικαίωμα να βγάλουν βλάβη....
Και μιλάω για όλα τα αυτογεμή...όχι μόνο για Beretta.
Φίλε Κώστα έχω μια 302 που δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει υποστεί όπλο τόση κακομεταχειρηση που έχει φάει αυτό το όπλο είναι σακατεμενο κυριολεκτικά το έχω βγάλει από κολυμπά με λασπεs και συνέχισε κανονικά στα 15 χρόνια δεν ξέρω τι θα πει εμπλοκή για την 391 δε θα πω κατι οπότε αs μη λέμε ότι θέλουμε
 
Φίλε Κώστα έχω μια 302 που δεν υπάρχει καμία περίπτωση να έχει υποστεί όπλο τόση κακομεταχειρηση που έχει φάει αυτό το όπλο είναι σακατεμενο κυριολεκτικά το έχω βγάλει από κολυμπά με λασπεs και συνέχισε κανονικά στα 15 χρόνια δεν ξέρω τι θα πει εμπλοκή για την 391 δε θα πω κατι οπότε αs μη λέμε ότι θέλουμε
Για την 302 εκτός από τα κλείστρα που είχαν θέμα έχω ακούσει και καλά λόγια για την κάννη της....φίλος μου μπεκατσάς του είχε σπάσει η ουρά του κλείστρου 2 φορές αλλά την έχει ακόμη κ την κυνηγάει και δν τη δίνει με τίποτα....είναι πένα το όπλο όμως...Καθαρό.
 
Για την 302 εκτός από τα κλείστρα που είχαν θέμα έχω ακούσει και καλά λόγια για την κάννη της....φίλος μου μπεκατσάς του είχε σπάσει η ουρά του κλείστρου 2 φορές αλλά την έχει ακόμη κ την κυνηγάει και δν τη δίνει με τίποτα....είναι πένα το όπλο όμως...Καθαρό.
Κωστα εδω ολοι τετοιεs εχουμε και δεν εχω δει ποτε σπασμενο κλειστρο ουτε εχω ακουσει για εμπλοκεs. Την δικια μου αν τη δειs θα πειs πωs θελει αποσυρση και ομωs το τουφεκι πραγματικα σκοτωνει. Οσο για τηs βολεs με 57 εκατοστα κανη πρεπει να δειs για να πιστεψειs..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top