Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σωστά . Το οποίο έχει αποσυναρμολογηθη πλέον . Είχαν ένα 5-10% ποιο καλή απόδοση . Είχα μια Breda ernes 2000 με τέτοια κάνη .
Εγώ έχω μια Breda Astro και δεν την αλλάζω με τίποτα !!
Θα φερω σε γνωση σας κατι το οποιο μια που εισθε κατοχοι Breda και συζητουμε για την θερμικη σφυρηλατηση της κανης .Οι κανες της Breda που ειναι κατασκευασμενες με θερμικη διαδικασια φερουν επανω στην κανη μεσα σε ενα κυκλο το γραμμα R.Αυτες οι κανες ειναι περιζητητες διοτι εχουν αυτη την διαφορα του βλητικου αποτελεσματος.Οσες δεν εχουν αυτο το χαρακτηριστικο ειναι ψυχρης διαδικασιας.Το ερωτημα για την 302 ετεθει απο μενα μονο και μονο για το θεωρητικο του θεματος .
 
Θα φερω σε γνωση σας κατι το οποιο μια που εισθε κατοχοι Breda και συζητουμε για την θερμικη σφυρηλατηση της κανης .Οι κανες της Breda που ειναι κατασκευασμενες με θερμικη διαδικασια φερουν επανω στην κανη μεσα σε ενα κυκλο το γραμμα R.Αυτες οι κανες ειναι περιζητητες διοτι εχουν αυτη την διαφορα του βλητικου αποτελεσματος.Οσες δεν εχουν αυτο το χαρακτηριστικο ειναι ψυχρης διαδικασιας.Το ερωτημα για την 302 ετεθει απο μενα μονο και μονο για το θεωρητικο του θεματος .


Καλούτσικη ήταν...και με βιδωτή ουρά...

 
Θα φερω σε γνωση σας κατι το οποιο μια που εισθε κατοχοι Breda και συζητουμε για την θερμικη σφυρηλατηση της κανης .Οι κανες της Breda που ειναι κατασκευασμενες με θερμικη διαδικασια φερουν επανω στην κανη μεσα σε ενα κυκλο το γραμμα R. Αυτες οι κανες ειναι περιζητητες διοτι εχουν αυτη την διαφορα του βλητικου αποτελεσματος.Οσες δεν εχουν αυτο το χαρακτηριστικο ειναι ψυχρης διαδικασιας.Το ερωτημα για την 302 ετεθει απο μενα μονο και μονο για το θεωρητικο του θεματος .

Παναγιώτη σου απαντώ εδώ και παρακαλώ να μεταφερθεί από τους διαχειριστές στο BREDA TEAM.
Όντως οι κάνες που έφεραν το λογότυπο BREDA και το γράμμα R σε κύκλο ήταν κατεργασμένες με θερμή σφυρηλάτηση αλλά αυτό ίσχυε μόνο για εκείνη την εποχή !! (Πέρσι είδα μια TITANO με το BREDA R)
Επίσης έχει γραφεί στην γειτονική μας Ιταλία ότι πέρα από το λογότυπο BREDA R , την ημερομηνία κατασκευής και πότε σταμάτησε το εργοστάσιο να παράγει τέτοιες κάνες , μόνο οι κάνες με το συγκεκριμένο κυματοειδές ανάγλυφο πάνω στην ρίγα ήταν σφυρηλατημένες εν θερμώLenovo_A1000_IMG_20190809_172406.jpg.
 
Πολυ ομορφα ολα φιλε Mixale αλλα οπως ειπες και εσυ πιστευω οτι πρεπει να το κλεισουμε το θεμα με τις ωραιες αναφορες στην σπουδαια αυτη κατασκευη της Breda σε αυτο το ποστ για να μη γινουμε αλλο ανακολουθοι πιστευω να συμφωνησουμε σε αυτο.Επανερχομαι στο θεμα της Α302 που με αφορα καθοτι δεν μου εχει απαντηθει το θεμα για την κατασκευη της κανης και θελω να βαλω ενα 2ο θεμα που αφορα την αγορα της.Σημερα ηρθα σε μια 1η συμφωνια για την αγορα της οσο αφορα το τελικο ποσο και ειναι οπως ειχα πει τα 300 ευρω.Ομως με απασχολει η εξης επιπλεον σκεψη κατα ποσο σημερα θα εδινε χρηματα καποιος για την αγορα ενος οπλου που η αγορα του εγινε το 1982 δηλαδη ενα οπλο 37 ετων ασχετα αμα ειναι σχεδον αριχτο.Εγω βεβαια της απεδωσα ενα προσωνυμιο Α302 greystoane δεδομενου του 18.2 αυλου που εχει.Την τελικη απαντηση πρεπει να την δωσω αυριο βραδυ και εαν ειχα καποια τοποθετηση απο τους συναδελφους θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα .Με απασχολει μηπως δεν ανταποκριθει στο θεμα του βλητικου αποτελεσματος εφοσον το κομματι της αξιοποιστιας και της ποιοτητας ειναι καπως δεδομενο.
 
Επανερχομαι στο θεμα της Α302 που με αφορα καθοτι δεν μου εχει απαντηθει το θεμα για την κατασκευη της κανης και θελω να βαλω ενα 2ο θεμα που αφορα την αγορα της.Σημερα ηρθα σε μια 1η συμφωνια για την αγορα της οσο αφορα το τελικο ποσο και ειναι οπως ειχα πει τα 300 ευρω.Ομως με απασχολει η εξης επιπλεον σκεψη κατα ποσο σημερα θα εδινε χρηματα καποιος για την αγορα ενος οπλου που η αγορα του εγινε το 1982 δηλαδη ενα οπλο 37 ετων ασχετα αμα ειναι σχεδον αριχτο.Εγω βεβαια της απεδωσα ενα προσωνυμιο Α302 greystoane δεδομενου του 18.2 αυλου που εχει.Την τελικη απαντηση πρεπει να την δωσω αυριο βραδυ και εαν ειχα καποια τοποθετηση απο τους συναδελφους θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα .Με απασχολει μηπως δεν ανταποκριθει στο θεμα του βλητικου αποτελεσματος εφοσον το κομματι της αξιοποιστιας και της ποιοτητας ειναι καπως δεδομενο.
Από τη στιγμή που το όπλο είναι άρριχτο όπως λες, δεν έχει σημασία η ηλικία του, εγώ θα το πήγαινα να το δεί και κάποιος οπλουργός και θα άλλαζα ίσως κάποια ελατήρια για σιγουριά. Η τιμή του είναι εξαιρετική και θα πρέπει να σκεφτείς πόσο θα πρέπει να ανέβεις σε μπάτζετ για να πάρεις ένα νεότερο όπλο σε αντίστοιχη κατάσταση.
Εάν το οικονομικό δεν είναι θέμα, βάλε τα πλαίσια σου και ψάξε κάτι άλλο, επιλογές υπάρχουν πολλές.
Προσωπικά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες: Ακόμα το σκέφτεσαι;
 
Τα όπλα δεν είναι γιαούρτια για να έχουν ημερομηνία λήξεως υπάρχει στην κατοχή του πατέρα μου γαρ 85 ετών ,συρματερο πλαγιοκανο αγορασμενο μεταχειρισμένο πριν 55 χρόνια με απίστευτη χρήση άκρως λειτουργικό ακόμη,με μοναδικό κειμήλιο τα σημάδια του χρόνου..
Αν δεν το θέλει ο φίλος να βάλω κατι παραπάνω να το πάρω εγώ μεταξύ σοβαρού και αστείου
 
Γειά σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, έχω την BERETTA A400 lite και σκέφτομαι στο μέλλον που θα κυκλοφορήσει η BERETTA A400 plus να πάρω μία κάννη λόγω υπρηψωμενης ριγας και ρωτάω πρώτον αν θα ταιριάζει η κάννη δεύτερο αν σκοπευτικα είναι καλύτερη και τρίτο πόσο περίπου θα κοστίζει....
 
Παυλο εαν εισαι μεσα αυτη την στιγμη περασε μια αποψη για τα οσα εχω ζητησει για την 302 που προτιθεμαι να αγορασω.Πως το βρισκεις το θεμα.
 
μια αποψη για τα οσα εχω ζητησει για την 302 που προτιθεμαι να αγορασω.

Μην την παρεις οσο καινουρια κι αν ειναι γιατι μετα θα το μετανιωσεις, την ειχα χρονια, ολο ζημιες εβγαζε,
ασε που σπανε κλειστρα και δυσκολο να βρεις μιας και ειναι παλιο μοντελο πλεον και ειναι και πανακριβα.

Μην πετας τα λεφτα σου γι αυτο το οπλο δεν αξιζει τον κοπο.
 
Μην την παρεις οσο καινουρια κι αν ειναι γιατι μετα θα το μετανιωσεις, την ειχα χρονια, ολο ζημιες εβγαζε,
ασε που σπανε κλειστρα και δυσκολο να βρεις μιας και ειναι παλιο μοντελο πλεον και ειναι και πανακριβα.

Μην πετας τα λεφτα σου γι αυτο το οπλο δεν αξιζει τον κοπο.
Τι ζημιές σου είχε βγάλει,είχε και η δίκη σου σπασμένο κλειστρο;
 
Για την 302 ακούγεται ότι ήταν ένα εξαιρετικό όπλο. Ως ένα βαθμό αυτό είναι αλήθεια, γιατί κατέχω την 303 Και είναι ένα όπλο με απλό αξιόπιστο μηχανισμό, και γενικά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τα 300 ευρώ είναι λίγα για ένα καλό όπλο σχεδόν αμεταχειριστο κι ας είναι 30 ετιας. Μέχρι εκεί όμως...Δεν μπορώ να ακούω το αιρετικό τα παλιά ήταν καλύτερα τα καινούρια είναι μάπα κλπ, ή το ότι η 302 χτύπαγε τα πουλιά στου διαόλου το κέρατο και οι υπόλοιπες καινούριες καραμπίνες είναι νεροπιστολα. Αν πιάσει κάποιος στα χέρια του και κατέχει μια καλή καινούρια καραμπίνα γρήγορα παρκάρει στον οπλοβαστο την παλιά. Αυτή είναι η αλήθεια. Γι αυτο κι εκτός ελαχίστων περιπτώσεων όσοι έχουμε παλιά και καινούρια όπλα χρησιμοποιούμε τα νεότερα τελικά. Αλλά πάντα 300 ευρω για μια beretta σειράς 300 σε σχεδόν αμεταχειριστη κατάσταση είναι λίγα. Αν είχα σκοπό να κυνηγάω με το όπλο κι εγώ θα το έπαιρνα μ' αυτά τα λεφτά.
 
Για την 302 ακούγεται ότι ήταν ένα εξαιρετικό όπλο. Ως ένα βαθμό αυτό είναι αλήθεια, γιατί κατέχω την 303 Και είναι ένα όπλο με απλό αξιόπιστο μηχανισμό, και γενικά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Τα 300 ευρώ είναι λίγα για ένα καλό όπλο σχεδόν αμεταχειριστο κι ας είναι 30 ετιας. Μέχρι εκεί όμως...Δεν μπορώ να ακούω το αιρετικό τα παλιά ήταν καλύτερα τα καινούρια είναι μάπα κλπ, ή το ότι η 302 χτύπαγε τα πουλιά στου διαόλου το κέρατο και οι υπόλοιπες καινούριες καραμπίνες είναι νεροπιστολα. Αν πιάσει κάποιος στα χέρια του και κατέχει μια καλή καινούρια καραμπίνα γρήγορα παρκάρει στον οπλοβαστο την παλιά. Αυτή είναι η αλήθεια. Γι αυτο κι εκτός ελαχίστων περιπτώσεων όσοι έχουμε παλιά και καινούρια όπλα χρησιμοποιούμε τα νεότερα τελικά. Αλλά πάντα 300 ευρω για μια beretta σειράς 300 σε σχεδόν αμεταχειριστη κατάσταση είναι λίγα. Αν είχα σκοπό να κυνηγάω με το όπλο κι εγώ θα το έπαιρνα μ' αυτά τα λεφτά.
Και εγ από τοτε που πήρα το νέο αποκτημα(930) την παροπλίσα την γριά αλλά δεν μπορώ να μην θυμάμαι πως όπλο αεριων που το καθάριζα μια φορά τη σεζόν δεν μου έκανε ποτε εμπλοκη,είχε πολύ καλή σκανδάλη για την τεχνολογίας της και σκότωνε μια χαρά!Έπομενως για όπλο θεώρητικα που δεν έχει ριξει και με τσοκακια θεωρώ πως είναι εξαιρετική τιμη
 
Γειά σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, έχω την BERETTA A400 lite και σκέφτομαι στο μέλλον που θα κυκλοφορήσει η BERETTA A400 plus να πάρω μία κάννη λόγω υπρηψωμενης ριγας και ρωτάω πρώτον αν θα ταιριάζει η κάννη δεύτερο αν σκοπευτικα είναι καλύτερη και τρίτο πόσο περίπου θα κοστίζει....
Δε νομίζω ότι θα ταιριάζει η κανη σκοπευτικά δε ξέρω κατά πόσο θα σου κάνει η υπεριψωμενη ρίγα και καλύτερα να πάρεις άλλο όπλο απ' το να πληρώσεις μια κανη καινούργια σε Μπερέτα
 
Μην την παρεις οσο καινουρια κι αν ειναι γιατι μετα θα το μετανιωσεις, την ειχα χρονια, ολο ζημιες εβγαζε,
ασε που σπανε κλειστρα και δυσκολο να βρεις μιας και ειναι παλιο μοντελο πλεον και ειναι και πανακριβα.

Μην πετας τα λεφτα σου γι αυτο το οπλο δεν αξιζει τον κοπο.
Διαφωνώ κάθετα οριζόντια και πλαγίως.αγορασμενη το 1981-82 από τον πατέρα μου με μια κανη απλή και μια μάγκνουμ έχει ρίξει πολλές χιλιάδες φυσίγγια απλά semi και magnum δεν έχει κάνει ποτέ εμπλοκή και ούτε κλείστρο έσπασε ποτέ και μιλάμε για ένα όπλο που έχει κυνηγήσει σχεδόν σε όλη την Ελλάδα και περισσότερο στη βόρεια Ελλάδα με ότι αυτό συνεπαγεται.αν τ όπλο συντηρείται σωστά δεν παρουσιάζει απολύτως τίποτα.αν δεν συντηρείται όπως πρέπει τότε θα βγάλει ότι του κατέβει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top