Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδες θα απευθυνω ερωτημα αγορας και θελω την εκτιμηση σας . Βeretta A302 18.3αυλος 70αρα θαλαμη 5τσοκ με 300 φυσιγγια στα Σκοπια αγορα στην Γερμανια το 80 μου προσφερετε προς αγορα για 300 ευρω.Η τιμη ειναι υπερβολικη η αποδεκτη δεδομενου του ετους παλαιοτητας.Αξιζει τον κοπο η θα πανε χαμενα τα ευρωπουλα.Παρακαλω για την συμβουλη σας δεδομενου οτι εχω χρονια φυγει απο τον χωρο της Βeretta.
Ακομα εδω εισαι????
 
Παιδες σημερα πηρα την Α302 του φιλου για δοκιμη και αναφερω τα πρωτα στοιχεια του οπλου που ειναι κτυπημενα στην κανη και στη βαση επισης του οπλου οι σφραγιδες. CAM 70 1040 18.2 οι σφραγιδες και απο την αλλη P.BERETTA-Made in Italy και απο κατω ΑLLOYED CR.MO. QUENCHED HIGH TENSILE STEEL .Η πρωτη ερωτηση ειναι η Α 302 ειχε βγαλει κανη με 18.2 αυλο;2η οποια 302 που εχετε γραφουν τα στοιχεια για το μεταλλο της κανης;3η ΑΗ ειναι χρονολογια κατασκευης που ειναι το ετος 1981 ο φιλος την αγορασε στην Γερμανια το 1982 με τα στοιχεια των αποδειξεων και 4η Η κανη αυτη ειναι ψυχρης η θερμης σφυρηλατησης;Το οπλο ειναι πραγματι χαρτι και αυριο θα το δοκιμασω βλητικα να δω τι βγαζει και εαν αξιζει να αγοραστει.Τελος με ισιο το κοντακι επωμιζεται απιστευτα οσο με αφορα .Το βαρος του οπλου ειναι ακριβως 3.240γρ.Οποιος συναδελφος μπορει να βοηθησει στις ερωτησεις μου τον ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Παναγιώτη κι εμένα ακριβώς τα ίδια στοιχεία γράφουν και οι 2 κανες της 302 που έχω.ναι το ah είναι η χρονολογία κατασκευής αλλά εμένα έχουν και οι 2 κανες 18,4 αυλό.ξετω σίγουρα ότι έβγαζε με 18,3 αλλά μπορεί να υπήρχαν εκδόσεις και με 18,2.ειναι με τα drop in τσοκ έτσι?
 
Παναγιώτη κι εμένα ακριβώς τα ίδια στοιχεία γράφουν και οι 2 κανες της 302 που έχω.ναι το ah είναι η χρονολογία κατασκευής αλλά εμένα έχουν και οι 2 κανες 18,4 αυλό.ξετω σίγουρα ότι έβγαζε με 18,3 αλλά μπορεί να υπήρχαν εκδόσεις και με 18,2.ειναι με τα drop in τσοκ έτσι?
Ακριβως παρολα αυτα και η 302 που ειχα αγορασει και εγω ειχε 18.4 με 2 αστρα σταθερο.Για τον λογο αυτο εχω ερωτηματικο εχει κανεις απο μας τετοιο οπλο με 18.2;
 
Παιδες σημερα πηρα την Α302 του φιλου για δοκιμη και αναφερω τα πρωτα στοιχεια του οπλου που ειναι κτυπημενα στην κανη και στη βαση επισης του οπλου οι σφραγιδες. CAM 70 1040 18.2 οι σφραγιδες και απο την αλλη P.BERETTA-Made in Italy και απο κατω ΑLLOYED CR.MO. QUENCHED HIGH TENSILE STEEL .Η πρωτη ερωτηση ειναι η Α 302 ειχε βγαλει κανη με 18.2 αυλο;2η οποια 302 που εχετε γραφουν τα στοιχεια για το μεταλλο της κανης;3η ΑΗ ειναι χρονολογια κατασκευης που ειναι το ετος 1981 ο φιλος την αγορασε στην Γερμανια το 1982 με τα στοιχεια των αποδειξεων και 4η Η κανη αυτη ειναι ψυχρης η θερμης σφυρηλατησης;Το οπλο ειναι πραγματι χαρτι και αυριο θα το δοκιμασω βλητικα να δω τι βγαζει και εαν αξιζει να αγοραστει.Τελος με ισιο το κοντακι επωμιζεται απιστευτα οσο με αφορα .Το βαρος του οπλου ειναι ακριβως 3.240γρ.Οποιος συναδελφος μπορει να βοηθησει στις ερωτησεις μου τον ευχαριστω εκ των προτερων.
Κ εγω πιστευω οτι αξιζει το οπλο! Εγω εχω την Α300 1975 αυλο 18.5mm, καννη76cm, εχει ριξει παραπολλα φυσιγγια magnum και συνεχιζει να ριχνει χωρις προβλημα στο κλειστρο (το αναφερω γιατι εχουν ιδιο μηχανισμο με την 302 εκτος τπ cut off)! 302 εχει καποιος μπαρμπας στην παρεα (Cam70) χωρις καποιο προβλημα ολα αυτα τα χρονια και με αυλο αν θυμαμαι καλα 18.3! Εχω ακουσει για σπασμενα κλειστρα αλλα ποτε δεν εχω δει...
 
Ακριβως παρολα αυτα και η 302 που ειχα αγορασει και εγω ειχε 18.4 με 2 αστρα σταθερο.Για τον λογο αυτο εχω ερωτηματικο εχει κανεις απο μας τετοιο οπλο με 18.2;
βρηκες 302 με αυλο 18,2 ?με 5 αστρα θα παραμιλας με αυτο το οπλο!
 
Ακριβως παρολα αυτα και η 302 που ειχα αγορασει και εγω ειχε 18.4 με 2 αστρα σταθερο.Για τον λογο αυτο εχω ερωτηματικο εχει κανεις απο μας τετοιο οπλο με 18.2;
Μην πολύ κολλάς στο τι γράφει η σφραγίδα. Πήγαινε σε έναν μηχανικό που να έχει κυλινδρόμετρο στο εύρος που μας ενδιαφέρει και μέτρησε το κοίλο μόνος σου.
 
Παιδες σημερα πηρα την Α302 του φιλου για δοκιμη και αναφερω τα πρωτα στοιχεια του οπλου που ειναι κτυπημενα στην κανη και στη βαση επισης του οπλου οι σφραγιδες. CAM 70 1040 18.2 οι σφραγιδες και απο την αλλη P.BERETTA-Made in Italy και απο κατω ΑLLOYED CR.MO. QUENCHED HIGH TENSILE STEEL .Η πρωτη ερωτηση ειναι η Α 302 ειχε βγαλει κανη με 18.2 αυλο;2η οποια 302 που εχετε γραφουν τα στοιχεια για το μεταλλο της κανης;3η ΑΗ ειναι χρονολογια κατασκευης που ειναι το ετος 1981 ο φιλος την αγορασε στην Γερμανια το 1982 με τα στοιχεια των αποδειξεων και 4η Η κανη αυτη ειναι ψυχρης η θερμης σφυρηλατησης;Το οπλο ειναι πραγματι χαρτι και αυριο θα το δοκιμασω βλητικα να δω τι βγαζει και εαν αξιζει να αγοραστει.Τελος με ισιο το κοντακι επωμιζεται απιστευτα οσο με αφορα .Το βαρος του οπλου ειναι ακριβως 3.240γρ.Οποιος συναδελφος μπορει να βοηθησει στις ερωτησεις μου τον ευχαριστω εκ των προτερων.
Έχω μια 302 με τρεις κάνες 61,66,71 εκ. Η κάνη 66 ( σταθερό 3*) γράφει άυλο 18.4 και η 71 σταθερό φουλ γράφει άυλο 18.2. Από αξιοπιστία δεν είχα κανένα θέμα ποτέ, ο ξάδερφος μου με μια 302 (20ετιας συνεχής χρήσης) έχοντας ρίξει ένα τραίνο φυσηγγια αυτά τα χρόνια είχε μια αβαρια στο κλειστρο όπως έγραψες. Πάντως η τιμή της για την κατάσταση του όπλου είναι χάρισμα.
 
Παιδες σας ευχαριστω ολους και ενημερωνω την καλοσυνη σας οτι σημερα ειχα το οπλο στην διαθεση μου το ελυσα και καθαρισα καθε κομματι του και ειχα μια πληρη εικονα της καταστασης του.Πραγματι ειναι αμεταχειριστο και αποφασισα αυριο που θα συναντηθω με τον φιλο να ολοκληρωσω η οχι την αγορα του.Θα σας κρατησω ενημερους.
 
Φιλοι μου καλοι μετα απο μια ενημερωση που ειχα οσο αφορα την κανη της εν λογω Α302 οτι η κατασκευη της ειναι θερμης σφυρηλατησης ειναι κανεις απο εσας σε θεση να το επιβεβαιωση ;
 
εχει καμμια σχεση στην αποδοση της καννης η στην ασφαλεια της αμα ειναι η δεν ειναι?
εχει καμμια σχεση στην αποδοση της καννης η στην ασφαλεια της αμα ειναι η δεν ειναι?
To ερωτημα μου ειναι ακαδημαικο και οχι πρακτικο.Παρολα αυτα εχεις υποψιν σου εαν οι κανες της Breda που κατασκευαστηκαν με θερμη διαδικασια ειχαν βλητικη διαφορα απο αυτες που κατασκευαστηκαν μετα το 1996 ψυχρης διαδικασιας;Ας κανω και εγω το ερωτημα τωρα.
 
εχει καμμια σχεση στην αποδοση της καννης η στην ασφαλεια της αμα ειναι η δεν ειναι?
αναλογα με την επεξεργασια της κανης υπαρχουν ή οχι παραμενουσες ττασεις στην δομή του μεταλλου.
Θεμα ασφαλειας δεν υπαρχει, αν ζεσταθεί η κανη μπορεί θεψριτικα να επειρεασει την βλητική της κανης.
 
αναλογα με την επεξεργασια της κανης υπαρχουν ή οχι παραμενουσες ττασεις στην δομή του μεταλλου.
Θεμα ασφαλειας δεν υπαρχει, αν ζεσταθεί η κανη μπορεί θεψριτικα να επειρεασει την βλητική της κανης.
Aπαντησες σωστα οσο αφορα το θεμα ασφαλειας καθοτι στο βλητικο αποτελεσμα εχει μια υπεροχη η θερμικη διαδικασια πραγμα το οποιο εχουν επιβεβαιωσει οι γειτονες Ιταλοι με τις τελευταιες κανες της Breda που ειχαν κατασκευασθει με θερμικη επεξεργασια .Αλλα επαναλαμβανω το ερωτημα ξερει κανεις εαν ειναι θερμικης επεξεργασιας η κανη της 302 που αναφερομαι ποιο πανω;
 
Aπαντησες σωστα οσο αφορα το θεμα ασφαλειας καθοτι στο βλητικο αποτελεσμα εχει μια υπεροχη η θερμικη διαδικασια πραγμα το οποιο εχουν επιβεβαιωσει οι γειτονες Ιταλοι με τις τελευταιες κανες της Breda που ειχαν κατασκευασθει με θερμικη επεξεργασια .Αλλα επαναλαμβανω το ερωτημα ξερει κανεις εαν ειναι θερμικης επεξεργασιας η κανη της 302 που αναφερομαι ποιο πανω;

Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα , μόνο το εργοστάσιο της BREDA διέθετε μηχανήματα θερμής σφυρηλάτησης .
 
Από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα , μόνο το εργοστάσιο της BREDA διέθετε μηχανήματα θερμής σφυρηλάτησης .
Σωστά . Το οποίο έχει αποσυναρμολογηθη πλέον . Είχαν ένα 5-10% ποιο καλή απόδοση . Είχα μια Breda ernes 2000 με τέτοια κάνη .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top