Beretta A302

Status
Not open for further replies.
Ωραίο αυλό ωραίο σταθερό τσοκαρισμα βαφή κερακοτ .Αυτά εννοώ και σπάνια κανη στα 18.5 . Βέβαια το 18.6 ακόμη σπανιότερο.
Βρε φίλε,το ζητούμενο είναι να βρει κάποιος ένα τέτοιο όπλο εργοστασιακό,απείραχτο...
Μόνο που έχει ξανά βαφτεί δεν.........
 
Είναι πάντως κάποιοι που έχουν κάνει μετατροπές, βαφές, κοντάκια και ότι άλλο στα όπλα τους που τους ικανοποιούν και έχουν δώσει ένα σκασμό λεφτά, έχουν την εντύπωση (όταν τα πουλάνε) ότι θα τα γουστάρει και ο άλλος και είναι πρόθυμος να τα πληρώσει.
Όχι δεν παίρνει αξία το όπλο, αντίθετα χάνει κιόλας. Για παράδειγμα εγώ αν αγόραζα ένα οπλο με σταθερό φουλ θα το άνοιγα, αλλά δεν θα ήθελα να το έχει ανοίξει ο προκάτοχος. Έτσι είναι τα πράγματα.
 
Προσωπικά θα προτιμούσα να βρώ ένα τροποιημένο και να το πλήρωνα στην μισή ίσως και παρακάτω τιμή απο ότι θα μου στοίχιζε εάν εκανά τις μετατροπές μόνος μου.
Για το ξαναβαμμένο συμφωνούμε πως μπορεί να κρύβει ατέλειες χωρίς αυτό να είναι πανάκεια.
 
Πόσο εύκολο είναι να πάρεις ένα ξαναβαμενο αυτοκίνητο; μόνο σε τιμή ξεφτίλα και μετά από έλεγχο ότι στο δρόμο δεν τραβάει δεξιά αριστερά.
 
Υπαρχει τετοια πληθωρα οπλων προς πωληση, απειραχτα που με εναν καλο ελεγχο οπλουργου πιστοποιεις τι πας να αγορασεις.
Ομως...
Υπαρχει μια παροιμια που λεει οτι ¨για ολα τα κοκκαλα υπαρχει και ενας σκυλος .
Το σαπιο κοκκαλο περιμενει αυτον που δεν βαζει τη λογικη του να δουλεψει , αλλα το συναισθημα και τη φαντασια.
 
Προτιμώ ένα μεταχειρισμένο με σημάδια, παρά ξαναβαμμένο
Άποψη είναι αυτή.Τοτε να δω πότε θα πουληθούν η μπενελι με τα βαμμένα καπάκια οι μισές επειδή ξεθώριαζαν.Αλλου θέλει κοίταγμα ένα όπλο όχι εάν έχει βαφτεί μπερδευεστε κάποιοι.Σκεψου να βλέπατε τη δική μου 302 με αγγλε 56 εκ αριγη ,κώνο στο ψιλακη ,χαραγμένες ξανά ψάθες ,γυαλισμένη βάση λευκή βάρος 3 κιλά με ελαφρομενο πιστόνι διάτρητο που την έχει πάρει φίλος και κυνηγά μπεκάτσες με αυτή έχοντας στη άκρη τη μπενελι μπεκάτσα supreme.Και ενώ έχει ρίξει πολλές χιλιάδες φυσίγγια μαζί μου και τον πατέρα μου όπλο του 1987 θα συνεχίσει για πολλά χρόνια ακόμη .Εμπλοκή άγνωστη λέξη μόνο ελατήριο επανάστασης έχει αλλαχτεί ,οπλουργος άγνωστη λέξη και αυτή.Γιατι την έδωσα γνωστή κατάληξη διότι ποτέ ότι και να κάνω δε μπορώ να τα βρω με κοντάκι μπερετας μόνο αν φτιάξω νέο και δεύτερο τη βαρέθηκα.
 
Σκεψου να βλέπατε τη δική μου 302 με αγγλε 56 εκ αριγη ,κώνο στο ψιλακη ,χαραγμένες ξανά ψάθες ,γυαλισμένη βάση λευκή βάρος 3 κιλά με ελαφρομενο πιστόνι διάτρητο που την έχει πάρει φίλος και κυνηγά μπεκάτσες με αυτή έχοντας στη άκρη τη μπενελι μπεκάτσα supreme.Και ενώ έχει ρίξει πολλές χιλιάδες φυσίγγια μαζί μου και τον πατέρα μου όπλο του 1987 θα συνεχίσει για πολλά χρόνια ακόμη .Εμπλοκή άγνωστη λέξη μόνο ελατήριο επανάστασης έχει αλλαχτεί ,οπλουργος άγνωστη λέξη και αυτή.Γιατι την έδωσα γνωστή κατάληξη διότι ποτέ ότι και να κάνω δε μπορώ να τα βρω με κοντάκι μπερετας μόνο αν φτιάξω νέο και δεύτερο τη βαρέθηκα.
Τον κώνο τι τον θέλει στις μπεκάτσες ;
Του φεύγουν μακρυά ;
Τρύπιο πιστόνι ;
Ευτυχώς που την ξεφορτώθηκες.
 
Last edited:
Άποψη είναι αυτή.Τοτε να δω πότε θα πουληθούν η μπενελι με τα βαμμένα καπάκια οι μισές επειδή ξεθώριαζαν.Αλλου θέλει κοίταγμα ένα όπλο όχι εάν έχει βαφτεί μπερδευεστε κάποιοι.Σκεψου να βλέπατε τη δική μου 302 με αγγλε 56 εκ αριγη ,κώνο στο ψιλακη ,χαραγμένες ξανά ψάθες ,γυαλισμένη βάση λευκή βάρος 3 κιλά με ελαφρομενο πιστόνι διάτρητο που την έχει πάρει φίλος και κυνηγά μπεκάτσες με αυτή έχοντας στη άκρη τη μπενελι μπεκάτσα supreme.Και ενώ έχει ρίξει πολλές χιλιάδες φυσίγγια μαζί μου και τον πατέρα μου όπλο του 1987 θα συνεχίσει για πολλά χρόνια ακόμη .Εμπλοκή άγνωστη λέξη μόνο ελατήριο επανάστασης έχει αλλαχτεί ,οπλουργος άγνωστη λέξη και αυτή.Γιατι την έδωσα γνωστή κατάληξη διότι ποτέ ότι και να κάνω δε μπορώ να τα βρω με κοντάκι μπερετας μόνο αν φτιάξω νέο και δεύτερο τη βαρέθηκα.
Όλα πουλιούνται στη σωστή τιμή και για όλα υπάρχει τιμή.
 
Πόσο εύκολο είναι να πάρεις ένα ξαναβαμενο αυτοκίνητο; μόνο σε τιμή ξεφτίλα και μετά από έλεγχο ότι στο δρόμο δεν τραβάει δεξιά αριστερά.
πριν απο ενα μήνα βάψαμε το αμάξι της κυράς, ένα opel corsa 1200 του 2003. Το αμάξι έχει 125.000 χλμ κι αυτό γιατί πάει το καλοκαίρι κάποιες φορές Χαλκιδική στη πεθερά... Είναι σε εξαιρετική κατάσταση με όλα του τα σέρβις στην Opel μεχρι σήμερα και απλά επειδή ...ξεθώριασε το χρώμα το βάψαμε Θα το αγόραζες ή όχι;
 
πριν απο ενα μήνα βάψαμε το αμάξι της κυράς, ένα opel corsa 1200 του 2003. Το αμάξι έχει 125.000 χλμ κι αυτό γιατί πάει το καλοκαίρι κάποιες φορές Χαλκιδική στη πεθερά... Είναι σε εξαιρετική κατάσταση με όλα του τα σέρβις στην Opel μεχρι σήμερα και απλά επειδή ...ξεθώριασε το χρώμα το βάψαμε Θα το αγόραζες ή όχι;
Αν γνωριζόμαστε και ήξερα το ιστορικό του αυτοκινήτου ήταν και στα χρήματα που θα ήθελα να διαθέσω ναι.
 
Τον κώνο τι τον θέλει στις μπεκάτσες ;
Του φεύγουν μακρυά ;
Τρύπιο πιστόνι ;
Ευτυχώς που την ξεφορτώθηκες.
Βασίλη μου δυστυχώς εσύ κρατά ένα εργοστασιακό μη φοβού και σκοτωθείς από το όπλο σου και άσε εμένα να πειράματιζομαι .
 
Δε τρυπιετε το πιστονι μαλων ενωει το σωληνα με το μπρατσο
Ακριβώς να το πω έμβολο για όσους δεν κατάλαβαν και παρεπιμπτωντος δεν έχει χαλάσει το ποτηράκι των αερίων ούτε έχει σπάσει κλείστρο και είχε ρίξει και πολλά Ολύμπους του κουτουμανου 40 άρια ,μήπως επειδή είχε έρθει από Ιταλία κατευθείαν από ναυτικό δε ξέρω γιατί εδώ που διαβάζω όλο σπασμένα κλείστρα βλέπω για 302 και 303 .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top