Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
View attachment 30754
Είπα να κάνω μια αναβάθμιση φέτος στον εξοπλισμό μου, όσα χρόνια μένουν με ελεύθερο και παραδοσιακό κυνήγι, να τα κάνω με ένα απλό και αξιόπιστο όπλο.
Έτσι είπα να φτάσω έως τη Montefeltro, με τα ξύλα και όλα τα παρελκόμενα μέσα στην τιμή, όπως βαλίτσα, φλάντζες κι όλα (5) τα (crio plus) τσοκ.
Τα ξύλα είναι τα ελαφριά της έκδοσης προσφοράς Extra Leggero/Light, τα οποία παραδόξως είναι αρκετά ωραία στο μάτι, δεν το περίμενα, πίστευα θα είχαν πιο απλή/φτηνή όψη.
66 εκατοστά για όλα τα κυνήγια, έχω και απ' τη Raffaello άλλες δύο κάννες, 61 και 70, οπότε είναι καλυμμένοι όλοι οι πιθανοί συνδυασμοί.
Καλή σεζόν να έχουμε με υγεία, ασφάλεια και χωρίς παρατράγουδα!
View attachment 30755

View attachment 30756View attachment 30757View attachment 30758

ΥΓ: Ευχαριστώ πολύ τους συμφορουμίτες που το συζητήσαμε αυτόν τον καιρό για την επιλογή του όπλου, καθώς και τις οδηγίες/βοήθεια για τη διαδικασία άδειας αγοράς και εύρεσης γιατρών, ξέρουν αυτοί :)
Καλορίζικη και καλοτουφεκη γιατρέ μου .
Να και η δίκη μου ελάφρυνμενη αδελφούλα της , η προσωποποίηση του οπλου του φερματζη (και όχι μόνο βέβαια ).
 
Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω,έχω στην benelli TL αποθήκη έξτρα από εργοστάσιο για τα φυσίγγια πήρα σε δύο επώνυμα μαγαζιά για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να την βγάλω και να βάλω την κανονική αποθήκη 3+ 2 και όλοι μου είπαν πως δεν μπορώ να το κάνω, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον λόγο που δεν γίνεται κάτι τέτοιο;;
Φίλε μου εγώ πήρα μια βίδα αποθήκης και έκοψα τη μεγάλη αποθήκη σέ τορνο. Μετά βάζεις ότι θές....!!!
 
Καλησπέρα στο team έκανα κάποιες δοκιμές με την Crio comfort μου και διαπίστωσα τα εξής:
- το όπλο έχει αρκετή ανάκρουση μετά τα 34-36 γραμμάρια αλλά όχι κάτι το τραγικό. Ίσος είναι και λόγω ζέστης ίσως όμως και λόγο αυλού
- η διάτρηση σε όλα τα φυσίγγια/νούμερα σκαγιων ήταν μεγαλύτερη από την μ2 και από beretta a400 xplore light με ίδια τσοκ και μήκος κάνης
- τέλος η κατανομή ήταν ελαφρώς πιο ανοιχτή αλλά με πιο καλή περιφέρεια και πιο ισοκατανομή των σκαγιων στον πίνακα.
 
Καλησπέρα παιδιά έχω μια ερώτηση να κάνω,έχω στην benelli TL αποθήκη έξτρα από εργοστάσιο για τα φυσίγγια πήρα σε δύο επώνυμα μαγαζιά για να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να την βγάλω και να βάλω την κανονική αποθήκη 3+ 2 και όλοι μου είπαν πως δεν μπορώ να το κάνω, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τον λόγο που δεν γίνεται κάτι τέτοιο;;
Το ςκανα εγω φιλς παρς μια μΙα τριαρα αποθηκη και μια βιδα παπιας κοντο ρλλατιριο
και ςισαι κομπλς θα βαλςις κοκκινη locktite και ολα καλα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top