Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για την benelli Vinci τι γνώμη έχετε ρε παιδιά; ευχαριστώ
Άλλοι δεν την αλλάζουν με τίποτα και άλλοι κάνουν παράπονα.Η vinci έχει δικό της μηχανισμό που δεν έχει σχέση με τις άλλες benelli.Ειναι λοιπόν λίγο τύχη τι θα σου κάτσει....
 
Για την benelli Vinci τι γνώμη έχετε ρε παιδιά; ευχαριστώ
Εγώ δεν την πήρα γιατί δεν υπήρχε στα 71cm. Φοβήθηκα και λίγο τα κουμπώματα της αλλά 2 που επιασα στα χέρια κανένα κούνημα. Και οι 2 καταπονημένες αλλά στιβαρές. Για τί κυνήγι την θέλεις ? Την έχεις πιάσει στα χέρια σου?
 
Εγώ δεν την πήρα γιατί δεν υπήρχε στα 71cm. Φοβήθηκα και λίγο τα κουμπώματα της αλλά 2 που επιασα στα χέρια κανένα κούνημα. Και οι 2 καταπονημένες αλλά στιβαρές. Για τί κυνήγι την θέλεις ? Την έχεις πιάσει στα χέρια σου?
Αν παρει κουνήματα λενε πως ρυθμιζεται και τα μαζεύει...
 
Εγώ δεν την πήρα γιατί δεν υπήρχε στα 71cm. Φοβήθηκα και λίγο τα κουμπώματα της αλλά 2 που επιασα στα χέρια κανένα κούνημα. Και οι 2 καταπονημένες αλλά στιβαρές. Για τί κυνήγι την θέλεις ? Την έχεις πιάσει στα χέρια σου?
Για περπατητο φίλε την θέλω περδικα, μπεκατσα
 
Για την benelli Vinci τι γνώμη έχετε ρε παιδιά; ευχαριστώ
Την έχουν 2 παιδιά που ξέρω είναι πολύ ευχαριστημένοι.. Κάθεται και πολύ καλά και έχει ωραίο πιάσιμο αλλά αλλιώς φαίνεται στον καθένα γτ όπως είπαν και άλλοι φίλοι διαφέρει από τις υπόλοιπες benelli
 
Παιδιά έστειλα ένα μήνυμα στη Μπενελι για την κάννη του Σταύρου και μου είπαν ότι μπορεί να ρίχνει ατσάλινα. Παρόλα αυτά για περισσότερες λεπτομέρειες με παρέπεμψαν στον Κύργια...
Εγώ προσωπικά στα 3*,4*,5* θα το εμπιστευομουν για φυσίγγια με ατσάλι για παλιά όπλα. Θα στείλω και στον Κύργια με το σειριακό αριθμό και θα επανέλθω
Για να επανέλθω στο θέμα, η απάντηση που έλαβα από Κύργια ήταν:
"
Καλησπέρα σας,

Στείλτε μας αν μπορείτε μια φωτογραφία με τις σφραγίδες της κάννης,γιατί είναι περίεργο ότι δεν έχει σφραγίδα για ατσάλινα.
Παρόλα αυτά γίνεται κανονικά η χρήση ατσάλινων σκαγιών με 3*,4* και 5* τσοκ."
Άρα και ο Κύργιας έδωσε το πράσινο φως για το συγκεκριμένο όπλο. Να σημειώσω πως δεν ανέφερα στο μήνυμα μου, ότι είχα λάβει πρότερα τη διαβεβαίωση της Benelli, ώστε να δω αυτούσια και την άποψη της αντιπροσωπείας.
Έχω στείλει τη φωτό που είχε βάλει ο Σταύρος και στο φόρουμ.
Λογικά από Δευτέρα θα έχουμε μια απάντηση και επ αυτής.
 
Παιδιά το εξάρτημα που πρέπει να ξεβιδώσουμε για να αποκτήσουμε πρόσβαση στο επανατατικό ελατήριο ξεβιδώνει εύκολα ή χρειάζεται θέρμανση?
Δείτε εδώ το εξάρτημα
IMG_20200307_182733.jpg

Μιλάω για όπλα σχετικά πρόσφατης κατασκευής και όχι τα παλιότερα που είχαν κόλλα σπειρωμάτων.
Τα νέα έχουν ασφάλιση με πλαστικό δαχτυλίδι σαν τα παξιμάδια ασφαλείας.
Παρακαλώ απαντήσεις από όσους έχουν αφαιρέσει το εξάρτημα αυτό.
Ευχαριστώ.

Μην μου απαντήσετε "γιατί δεν παίρνεις τηλ . τον Κύργια 2310-225895, 2310-227851 " ...
 
Last edited:
Παιδιά το εξάρτημα που πρέπει να ξεβιδώσουμε για να αποκτήσουμε πρόσβαση στο επανατατικό ελατήριο ξεβιδώνει εύκολα ή χρειάζεται θέρμανση?
Δείτε εδώ το εξάρτημα
View attachment 10339

Μιλάω για όπλα σχετικά πρόσφατης κατασκευής και όχι τα παλιότερα που είχαν κόλλα σπειρωμάτων.
Τα νέα έχουν ασφάλιση με πλαστικό δαχτυλίδι σαν τα παξιμάδια ασφαλείας.
Παρακαλώ απαντήσεις από όσους έχουν αφαιρέσει το εξάρτημα αυτό.
Ευχαριστώ.

Μην μου απαντήσετε "γιατί δεν παίρνεις τηλ . τον Κύργια 2310-225895, 2310-227851 " ...
Χρειαζεται ζεσταμα.
 
Παιδιά το εξάρτημα που πρέπει να ξεβιδώσουμε για να αποκτήσουμε πρόσβαση στο επανατατικό ελατήριο ξεβιδώνει εύκολα ή χρειάζεται θέρμανση?
Δείτε εδώ το εξάρτημα
View attachment 10339

Μιλάω για όπλα σχετικά πρόσφατης κατασκευής και όχι τα παλιότερα που είχαν κόλλα σπειρωμάτων.
Τα νέα έχουν ασφάλιση με πλαστικό δαχτυλίδι σαν τα παξιμάδια ασφαλείας.
Παρακαλώ απαντήσεις από όσους έχουν αφαιρέσει το εξάρτημα αυτό.
Ευχαριστώ.

Μην μου απαντήσετε "γιατί δεν παίρνεις τηλ . τον Κύργια 2310-225895, 2310-227851 " ...
Εγω στην montefeltro που εχει το ιδιο ακριβως εξαρτημα το ξεβιδωσα χωρις ζεσταμα...και δεν ειδα να εχει υπολειμματα κολλας στα σπειρωματα! Εχω δει κολλα στο εξαρτημα που εχεις στην φωτο χωρις το πλαστικο...αλλα σε m1 super 90....
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top