Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ηλία ο φίλος είναι ο ορισμός του αμελή. Με τα σημερινά δύο του έχω καθαρίσει 9 όπλα, και έχει δύο,τρία ακόμη. Νά τά βλέπεις και να κλαίς........ Για πες μου πως μπορώ να το συνεφερω;;
Εγώ στην αρχή νόμιζα ότι έβαλα ακατάλληλο λάδι, αφού όμως διαπίστωσα ότι ήταν σε όλο το όπλο άρχισα με οινόπνευμα ασετον κλπ και πολύ τρίψιμο, κανένα αποτέλεσμα πήγα σε χρωματοπολειο και πήρα διαλυτικό και νεφτι και προσεκτικά το έτριψα. Αποτέλεσμα να αλλάξει η απόχρωση του πλαστικού και να καταστρέψω και το πελμα.Πωληθηκε για αισθητικούς λόγους. Ένας οπλουργος ίσως μπορεί να το επαναφέρει χωρίς να είμαι σίγουρος.Ο πολυμερισμος σε πλαστικό οφείλεται κατά κύριο λόγω σε κακή ποιότητα πλαστικού η κακής επεξεργασίας του πλαστικού κατά την κατασκευή,και λιγότερο σε εξωγενείς παράγοντες. Έχω ακούσει πάντως πολλά παράπονα σε οπλα με πλαστικό για πολυμερισμο ακομη και μετα απο σχολαστική συντήρηση
 
Είναι το soft touch μια μεμβράνη που πολυμερίζεται.Το πλαστικό από κάτω δεν έχει πρόβλημα.Το έχω πάθει σε μίξερ του καφέ ,σε πολυσουγιαδακι και σε κομμάτι του ταμπλό της χ3 .Η προεργασία με το ασταρωμα για να δεχθεί κεραμική βαφή η υδροβαφη θα λύση πιστεύω το πρόβλημα.Πρεπει να ρωτήσεις αυτούς που τις κάνουν αν έχουν αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα.Ετσι ίσως καθαρίσεις με 100 περίπου αντί για 400 που μπορεί και να ξανά συμβεί.Ερωτηση στον αντιπρόσωπο έχει κάνει κανένας.
 
Είναι το soft touch μια μεμβράνη που πολυμερίζεται.Το πλαστικό από κάτω δεν έχει πρόβλημα.Το έχω πάθει σε μίξερ του καφέ ,σε πολυσουγιαδακι και σε κομμάτι του ταμπλό της χ3 .Η προεργασία με το ασταρωμα για να δεχθεί κεραμική βαφή η υδροβαφη θα λύση πιστεύω το πρόβλημα.Πρεπει να ρωτήσεις αυτούς που τις κάνουν αν έχουν αντιμετωπίσει τέτοια προβλήματα.Ετσι ίσως καθαρίσεις με 100 περίπου αντί για 400 που μπορεί και να ξανά συμβεί.Ερωτηση στον αντιπρόσωπο έχει κάνει κανένας.
Κι εγώ το έπαθα αυτό σε ένα μίξερ καφέ όπως κι εσύ. Δεν υπάρχει χειρότερο. Όχι μονο αισθητικά αλλά κολλάει στο χέρι και είναι... χάλι. Εγώ αν θυμάμαι καλά το καθάρισα με οινόπνευμα και έριξα σπρέι σιλικόνης και ξαναπήρε κάπως το χρώμα της. Βασικά πήγα να την πετάξω αρχικά αλλά λέω άσε να το δοκιμάσω πρώτα. Σε όπλα τώρα αυτό το πράγμα δεν επιτρέπεται ότι μάρκα και να είναι.
 
Διαβάστε και εδώ.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πρόβλημα-στα-συνθετικά-μέρη-σε-benelli-comfort.462/

Ποτέ καθάρισμα πλαστικών ή με ένα ελάχιστα μουσκεμένο με νερό πανάκι αν έχουν λάσπες κτλ
Το πιο ασφαλές.
Κάποιος έλυσε το πρόβλημα με υδροβαφη , οπότε υπάρχει λύση δεν χρειάζεται να τα πετάξεις.
 
Καλησπέρα ομάδα ,λοιπόν μόλις καθάριζα την κάνη παρατήρησα ότι το τσοκ (κικς) κάνει ένα σκαλοπάτι ,δλδ στην ένωση κανης με τσοκ η κάνη είναι πιο μεγάλη ,έβαλα ένα πλαστικό καλαμάκι και σέρνοντας το από μέσα προς τα έξω μόλις φτάσει στο τσοκ κατεβαίνει κάτι δέκατα του χιλιοστού ,είναι φυσιολογικό αυτό ,εμένα η κάνη είναι με 18,5 αυλο το γράφει επάνω ενώ το τσοκ μάλλον για 18,3-18,4 ,μήπως παίζει αυτό ρολο ;
 
Καλησπέρα ομάδα ,λοιπόν μόλις καθάριζα την κάνη παρατήρησα ότι το τσοκ (κικς) κάνει ένα σκαλοπάτι ,δλδ στην ένωση κανης με τσοκ η κάνη είναι πιο μεγάλη ,έβαλα ένα πλαστικό καλαμάκι και σέρνοντας το από μέσα προς τα έξω μόλις φτάσει στο τσοκ κατεβαίνει κάτι δέκατα του χιλιοστού ,είναι φυσιολογικό αυτό ,εμένα η κάνη είναι με 18,5 αυλο το γράφει επάνω ενώ το τσοκ μάλλον για 18,3-18,4 ,μήπως παίζει αυτό ρολο ;
Έτσι πρέπει να είναι, το αντίθετο θα ήταν επικίνδυνο.
 
Το τσοκ πρέπει να έχει ιδιο αυλό με τη κάνη η πιο ανοιχτό ανάλογα τη κατασκευή του όχι μικρότερο να δημιουργεί εμφραξη απότομη ο φίλος πιο πάνω πρέπει να μην έχει καταλάβει τι έγραψες
Ναι δεν έχει θέμα ασφαλείας γιατί η κάνη είναι μικροτερη άρα δε συναντάνε εμπόδιο τα σκάγια κατά την έξοδο ,αλλά βλητικά δεν θα ήταν καλύτερα να μην το έκανε ;;;
 
Last edited:
Το ιδανικό θα ήταν να είναι ακριβώς το ίδιο που μερικές φορές δεν συμβαίνει ούτε με τα εργοστασιακό τσοκ γιατί καμιά εταιρία δεν χτίζει ταα τσακ βάση ακριβώς κάθε κάνη είναι παραγωγή εδώ γράφουνε αυλό 18.4 και μετρας και είναι 18.35 η το ανάποδο γι'αυτό και τα τσοκ πάντα ειναι λίγο μπόλικα προς τα πάνω εννοείτε ανοιχτοτερα ιδανικά τσοκαρισματα πετυχαίνεις μόνο σε σταθερά όπλα που πλεον υπάρχει δυνατότητα να διαμορφωθεί το τσακ αλλά περιορίζεσαι μετά στα κυνηγια και πρέπει να παιζεις με φυσίγγια διαφορετικά τι νακανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε όλα μακαρι να ειχαμε τρικανο με τρια διαφερετικα τσοκ σταθερα
 
Δοκιμή σήμερα στο πίνακα
 

Attachments

  • CB6F79BE-98AE-479E-9729-50D2253A908F.jpeg
    CB6F79BE-98AE-479E-9729-50D2253A908F.jpeg
    307,4 KB · Προβολές: 71
  • 0414AD39-D2E9-416C-801E-53B95BCE89BD.jpeg
    0414AD39-D2E9-416C-801E-53B95BCE89BD.jpeg
    340,5 KB · Προβολές: 76
  • A7914A31-4447-4206-B2A6-D743EE3F4863.jpeg
    A7914A31-4447-4206-B2A6-D743EE3F4863.jpeg
    386,7 KB · Προβολές: 74
  • 179A0FAA-EFBA-40FE-945A-54A88F235443.jpeg
    179A0FAA-EFBA-40FE-945A-54A88F235443.jpeg
    369 KB · Προβολές: 73
  • 59E025D8-14B4-4B7F-B446-BCC3579B8700.jpeg
    59E025D8-14B4-4B7F-B446-BCC3579B8700.jpeg
    352,1 KB · Προβολές: 73
Έχει κάποιος προς πώληση τσοκ για μπενελλι κριό πλας; Ψάχνω anacoda long range, carlsons black cloud, Teague super extended im.. και οτιδήποτε έχεις κάποιος ας το παραθέσει . Ευχαριστώ
Αυτός δίνει ένα patternmaster code black duck αν σε ενδιαφέρει...
https://www.car.gr/xyma/view/33259579-tsok-mobile-kai-crio-plus
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top