Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο κουμπάρος ξιγηθηκε σπαθί ,έκανε δωράκι σοβαρό ,έχει κανεις ίδιο να μετρήσει μπροστά με παχυμετρο να δούμε ποσο είναι ,γιατί πολύ ανοιχτό μου φαίνεται για xf
 

Attachments

  • F8AD776C-DE0C-4066-9D72-5D735AA084C0.jpeg
    F8AD776C-DE0C-4066-9D72-5D735AA084C0.jpeg
    325,1 KB · Προβολές: 37
Ο κουμπάρος ξιγηθηκε σπαθί ,έκανε δωράκι σοβαρό ,έχει κανεις ίδιο να μετρήσει μπροστά με παχυμετρο να δούμε ποσο είναι ,γιατί πολύ ανοιχτό μου φαίνεται για xf
τελικά σε τι συμπέρασμα κατέληξες ?
Ποιο τσοκ ειναι καλύτερο ?
 
Κάντο μόνος σου, δεν είναι δύσκολο. Όχι όμως με dremel. Διαφορετικής τραχύτητας γιαλόχαρτα τυλιγμένα στο πίσω μέρος (στέλεχος) ενός λεπτού τρυπανιού και τρίψιμο με το χέρι μέχρι να επιτευχθεί η επιθυμητή στιλπνότητα.
 
όποιος το καταφέρει του στέλνω και το δικό μου κλείστρο ... δείτε από 3:30

Το χω κανει εδω και χρονια παιδια αλλα λετε να μη το σκεφτηκαν στη μπενελλι δεν ειναι τυχεα ετσι ειναι καπιο ειδος φρεναρισματος το σκαλοπατακι που εχουν αφησει να κοβει τη φορα του κλειστρου και να κλειδωνει εαν το φατε οπως εγω κλεινοντας το κλειστφο χοροπηδαει πολυ πριν κλεισει μη το κανετε στα οπλα σας εγω δεν αντιμετοπισα καπιο προβλνμα λειτουργειας σφαλειας παντως μονο τη σπαστικη παλινδρομηση
 
Οχι αφαίρεση μετάλλου, καμία αλλαγή στη γεωμετρία του μηχανισμού.
Μόνο λείανση των επιφανειών επαφής αν και όπου χρειάζεται.

Καλή Χρονιά με Υγεία σε Όλους.
Πιστεψεμε ειναι τοσο καλα λειασμενο ειδικα το χρομειωμενο που το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι να χαλασουμε τη λειανση
 
Το χω κανει εδω και χρονια παιδια αλλα λετε να μη το σκεφτηκαν στη μπενελλι δεν ειναι τυχεα ετσι ειναι καπιο ειδος φρεναρισματος το σκαλοπατακι που εχουν αφησει να κοβει τη φορα του κλειστρου και να κλειδωνει εαν το φατε οπως εγω κλεινοντας το κλειστφο χοροπηδαει πολυ πριν κλεισει μη το κανετε στα οπλα σας εγω δεν αντιμετοπισα καπιο προβλνμα λειτουργειας σφαλειας παντως μονο τη σπαστικη παλινδρομηση
Ευχαριστώ Τόλη, απορρίπτεται.
 
Ευχαριστώ Τόλη, απορρίπτεται.
Απορτιπτετε ρε συ ενωειτε μη σκατε με το κλικ ρε σεις σιγα το πραγμα τωρα εγω προχθες με το δισκανδαλο πλαγιο μου κανε νουμερα η δευτερη κανη δυο τεις φορες τι να λεμε τωρα παρεπιπτωντος μια φορα επαθα κλικ σε μια φασσα τοσο μεγαλη που καλυτερα να μου το κανε σε γουρουνι
 
Το χω κανει εδω και χρονια παιδια αλλα λετε να μη το σκεφτηκαν στη μπενελλι δεν ειναι τυχεα ετσι ειναι καπιο ειδος φρεναρισματος το σκαλοπατακι που εχουν αφησει να κοβει τη φορα του κλειστρου και να κλειδωνει εαν το φατε οπως εγω κλεινοντας το κλειστφο χοροπηδαει πολυ πριν κλεισει μη το κανετε στα οπλα σας εγω δεν αντιμετοπισα καπιο προβλνμα λειτουργειας σφαλειας παντως μονο τη σπαστικη παλινδρομηση
Ακόμη και σε μη τροποποιημένα όπλα τα κάνει, ίσως σε μικρότερο βαθμό αλλά έτσι δουλεύει το σύστημα αδρανείας που χρησιμοποιούν.
Πάντως και εγώ συμφωνώ στη μη αφαίρεση υλικού από ζωτικής σημασίας εξαρτήματα του μηχανισμού.
Δείτε με προσοχή στο παρακάτω βίντεο την (ελάχιστη) παλινδρόμηση του κλείστρου πριν αυτό κλειδώσει.
 
Το λεγόμενο κλικ το οποίο μου έχει συμβεί μόνο μια φορά έχω την εντύπωση πως έχει δημιουργηθεί για λόγους ασφαλείας από την εταιρία το οποίο εξαλειψε στην power bor από ότι έχω διαβάσει δεν νομίζω ότι τέτοια εταιρία αν ήθελε δεν θα το είχε λύσει αν ήταν όντως πρόβλημα τώρα καλό είναι να μην πειραζεται οτιδήποτε σε αυτό το κομμάτι .Και θέλω να ρωτήσω και κάτι για όποιον έχει κάνει επιμήκυνση κώνου σε μπενελι ριχνει το ίδιο χωρίς πρόβλημα στα λίγα γρ η έχει πρόβλημα στην επαναφορά διότι διεύρυνση αυτόματα σημαίνει μικρότερη πίεση και ανακρουση εννοείται.Διότι σκέφτομαι ίσως να πειράξω την σουπερ σπορτ μετά από 11 χρόνια κατοχής τής και αν γνωρίζεται κάποιον να εγγυηθεί ότι θα βελτιωθεί βλητικα και δεν θα μου χαλάσει τη κάνη.Αφού πριν το κάνω θα έχω ρίξει σε σταθερό στόχο από δύο φυσίγγια ξεκινώντας από 28 έως 36γρ με το ίδιο τσοκ για να έχω μετρο σύγκρισης μετά τη βελτιωση .
 
Σε φόρουμ στην Αμερική Γιάννη έχω διαβάσει ότι μετά από επέμβαση επιμήκυνσης κώνου άρχισαν εμπλοκές με μαλακά φυσίγγια. Αλλά Αμέρικα εκεί τα μεγαλώνουν υπερβολικά όλα, αν έκανε ένα κώνο 8-9-10εκ είναι πολύ πιθανό να έβγαζε εμπλοκές, μετά θα ήθελε ψάξιμο με πιο μαλακό επανατατικο ελατήριο και πάλι δεν ξέρω αν αυτό είναι η λύση.
Ο παπατσαρούχας νομίζω δεν τον πάει πάνω από 3,5εκ τον κώνο, πιστεύω δε χρειάζεται και περισσότερο από βλητικής άποψης και από λειτουργικής θα είναι κομπλέ επίσης.
 
Σε φόρουμ στην Αμερική Γιάννη έχω διαβάσει ότι μετά από επέμβαση επιμήκυνσης κώνου άρχισαν εμπλοκές με μαλακά φυσίγγια. Αλλά Αμέρικα εκεί τα μεγαλώνουν υπερβολικά όλα, αν έκανε ένα κώνο 8-9-10εκ είναι πολύ πιθανό να έβγαζε εμπλοκές, μετά θα ήθελε ψάξιμο με πιο μαλακό επανατατικο ελατήριο και πάλι δεν ξέρω αν αυτό είναι η λύση.
Ο παπατσαρούχας νομίζω δεν τον πάει πάνω από 3,5εκ τον κώνο, πιστεύω δε χρειάζεται και περισσότερο από βλητικής άποψης και από λειτουργικής θα είναι κομπλέ επίσης.
Εκει ομως εχουνε και κατι φυσιγγια πουφ ρε παιδια
 
Το λεγόμενο κλικ το οποίο μου έχει συμβεί μόνο μια φορά έχω την εντύπωση πως έχει δημιουργηθεί για λόγους ασφαλείας από την εταιρία το οποίο εξαλειψε στην power bor από ότι έχω διαβάσει δεν νομίζω ότι τέτοια εταιρία αν ήθελε δεν θα το είχε λύσει αν ήταν όντως πρόβλημα τώρα καλό είναι να μην πειραζεται οτιδήποτε σε αυτό το κομμάτι .Και θέλω να ρωτήσω και κάτι για όποιον έχει κάνει επιμήκυνση κώνου σε μπενελι ριχνει το ίδιο χωρίς πρόβλημα στα λίγα γρ η έχει πρόβλημα στην επαναφορά διότι διεύρυνση αυτόματα σημαίνει μικρότερη πίεση και ανακρουση εννοείται.Διότι σκέφτομαι ίσως να πειράξω την σουπερ σπορτ μετά από 11 χρόνια κατοχής τής και αν γνωρίζεται κάποιον να εγγυηθεί ότι θα βελτιωθεί βλητικα και δεν θα μου χαλάσει τη κάνη.Αφού πριν το κάνω θα έχω ρίξει σε σταθερό στόχο από δύο φυσίγγια ξεκινώντας από 28 έως 36γρ με το ίδιο τσοκ για να έχω μετρο σύγκρισης μετά τη βελτιωση .
Το μέτρο σύγκρισης που θες να έχεις να το κάνεις με φουλ τσοκ.
 
Ο Παπαρττσαρουχας που είχα ρωτήσει κάνει αποχρωμιωση πρώτα πράγμα που ανεβάζει τον αυλό του όπλου και δεν θέλω να αλλάξει αυλό καλός είναι ο 18.35 που έχει για μένα .
Ποτε ρωτησες φιλε μου εγω Εχειδυο τρια χρονια που εκανα και εκοβε το αλεζουαρ του χρωμιο μονο κωνο μου εκοψε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top