Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο Παπαρττσαρουχας που είχα ρωτήσει κάνει αποχρωμιωση πρώτα πράγμα που ανεβάζει τον αυλό του όπλου και δεν θέλω να αλλάξει αυλό καλός είναι ο 18.35 που έχει για μένα .
Πριν αποχρωμειωσεις τη κάννη πληκτρολόγησε κυνηγός και φύση ιατρική των όπλων είναι άρθρο του Χρήστου Χατζιωτη ,διαβάσετε με προσοχή και ιδίως για την αποχρωμειωση χωρίς λόγο.
 
Δεν πρόκειται ποτέ να αποχρωμιωσω κάνη ειδικά στη σουπερ σπορτ γι'αυτό δεν ασχοληθηκα γνωρίζω ανθρώπους που φτιάχνουν κωνους αλλά θεωρώ τον παπαρσαρουχα πολύ καλό οπλουργο με γνώσεις γι'αυτό ρώτησα εκεί δεν υποτιμώ κανέναν άλλο αλλά δεν παίζω και μπαρμπουτι τη κάνη μου χωρίς εγγυήσεις .Γιατί ασχολουμε πολύ με τα όπλα από παιδί και οι τεχνικοί πάσης φύσεως στη χώρα μας ειναι στη πλειοψηφία για οποιον έχει βασικές γνώσεις για πολλά γέλια και επειδή έχω δει πολλά έργα έχω αποφασίσει να μην γελάω με τα χάλια μου μετά από δική μου τουλάχιστον επιλογή.
 
Δεν πρόκειται ποτέ να αποχρωμιωσω κάνη ειδικά στη σουπερ σπορτ γι'αυτό δεν ασχοληθηκα γνωρίζω ανθρώπους που φτιάχνουν κωνους αλλά θεωρώ τον παπαρσαρουχα πολύ καλό οπλουργο με γνώσεις γι'αυτό ρώτησα εκεί δεν υποτιμώ κανέναν άλλο αλλά δεν παίζω και μπαρμπουτι τη κάνη μου χωρίς εγγυήσεις .Γιατί ασχολουμε πολύ με τα όπλα από παιδί και οι τεχνικοί πάσης φύσεως στη χώρα μας ειναι στη πλειοψηφία για οποιον έχει βασικές γνώσεις για πολλά γέλια και επειδή έχω δει πολλά έργα έχω αποφασίσει να μην γελάω με τα χάλια μου μετά από δική μου τουλάχιστον επιλογή.
Kαλησπερα και Καλη Χρονια σε ολους.ΕΓΚΛΗΜΑ θα τελει εαν πειραξεις την κανη της SS διοτι 1ον εχει κοντα στα 800ευρω και 2ον η κανη αυτη κατασκευαζεται για το αθλημα FITACH με ιδιαιτερα βλητικα χαρακτηριστικα για να κτυπα το δισκακι στα 35-50m.Σεταρε με ενα φυσιγγι μετα απο δοκιμες και μετα ελα πες μας παλι εαν σκεφτεσαι αυτα που θελεις.Με το συμπαθειο.
 
Kαλησπερα και Καλη Χρονια σε ολους.ΕΓΚΛΗΜΑ θα τελει εαν πειραξεις την κανη της SS διοτι 1ον εχει κοντα στα 800ευρω και 2ον η κανη αυτη κατασκευαζεται για το αθλημα FITACH με ιδιαιτερα βλητικα χαρακτηριστικα για να κτυπα το δισκακι στα 35-50m.Σεταρε με ενα φυσιγγι μετα απο δοκιμες και μετα ελα πες μας παλι εαν σκεφτεσαι αυτα που θελεις.Με το συμπαθειο.
Χρονια πολλα καλη χρονια φιλε μου που χαθηκες?
 
Οφειλω να ομολογησω οτι εχεις ιδιαιτερη αντιληψη και ευχομαι να σε συνοδευει και σκοπευτικα.Καταλαβες πραγματικα ποιος ειμαι;
Φιλε μου μαζι δεν ειχαμε διαφωνιες για την ss και προσεξεμε φιλικα μιλαω ουτε ειρωνευομαι ουτε τπτ
 
Γνωρίζω τις ικανότητες της φίλε απλά σκεφτόμουν μηπως και αναβαθμιστεί κιαλο αλλα δεν βλεπω να την πειράζω αν εχεις τις ικανότητες να την υποστηρίξεις τα 50 μέτρα ειναι λίγα οπως και το καλυτερο τσοκ της για μικτη χρήση ειναι το 4αρι ευχαριστω παντως για τη συμβουλή.
 
Γνωρίζω τις ικανότητες της φίλε απλά σκεφτόμουν μηπως και αναβαθμιστεί κιαλο αλλα δεν βλεπω να την πειράζω αν εχεις τις ικανότητες να την υποστηρίξεις τα 50 μέτρα ειναι λίγα οπως και το καλυτερο τσοκ της για μικτη χρήση ειναι το 4αρι ευχαριστω παντως για τη συμβουλή.
IMG_20201218_170746.jpg
Εμενα με την breda κανη μια χαρα παει μαμα 70 αρα θαλαμη αχαχαχαχααχ
 
Το λεγόμενο κλικ το οποίο μου έχει συμβεί μόνο μια φορά έχω την εντύπωση πως έχει δημιουργηθεί για λόγους ασφαλείας από την εταιρία το οποίο εξαλειψε στην power bor από ότι έχω διαβάσει δεν νομίζω ότι τέτοια εταιρία αν ήθελε δεν θα το είχε λύσει αν ήταν όντως πρόβλημα τώρα καλό είναι να μην πειραζεται οτιδήποτε σε αυτό το κομμάτι .Και θέλω να ρωτήσω και κάτι για όποιον έχει κάνει επιμήκυνση κώνου σε μπενελι ριχνει το ίδιο χωρίς πρόβλημα στα λίγα γρ η έχει πρόβλημα στην επαναφορά διότι διεύρυνση αυτόματα σημαίνει μικρότερη πίεση και ανακρουση εννοείται.Διότι σκέφτομαι ίσως να πειράξω την σουπερ σπορτ μετά από 11 χρόνια κατοχής τής και αν γνωρίζεται κάποιον να εγγυηθεί ότι θα βελτιωθεί βλητικα και δεν θα μου χαλάσει τη κάνη.Αφού πριν το κάνω θα έχω ρίξει σε σταθερό στόχο από δύο φυσίγγια ξεκινώντας από 28 έως 36γρ με το ίδιο τσοκ για να έχω μετρο σύγκρισης μετά τη βελτιωση .
Πολύ σωστά γράφεις,δεν είναι τυχαίο η κατασκευή του κλείστρου της benelli...
Όσο για τον κώνο έχω κάνει σε τέσσερα όπλα μου,δεν το είχαν ανάγκη αλλά εγώ ήθελα να δω διαφορες και πράγματι οι κάννες πήραν τα μέγιστα σε συγκεντρώσεις και ισοκατανομες...
Κατά την άποψη μου αξίζει να επιμηκύνεις τον κώνο σε οποιοδήποτε όπλο...
Όμως δεν κάνουν όλοι την ίδια δουλειά σε αυτόν τον τομέα...
Έγω βρήκα μετά από λάθος στην αρχή επιλογές τον κατάλληλο μάστορα...
 
Φιλε μου μαζι δεν ειχαμε διαφωνιες για την ss και προσεξεμε φιλικα μιλαω ουτε ειρωνευομαι ουτε τπτ
Ναι φιλε Τολη και επανηλθα μετα απο μια περιπετεια και με καλη διαθεση πλεον στο ομορφο και ευχαριστω χωρο μας το forum με διαφορετικο ομως ιδιο κατα την εννοια προσωνυμιο PITER αντι PIT διοτι οταν βρηκα την καλη μου διαθεση πλεον ειδα οτι ειχαν χαθει οι κωδικοι στην διευθυνση και δημιουργησα νεο προφιλ.Συγχωρεστεμε αλλα ηθελα να εμφανιστω ως νεο μελος και νεος κυνηγος για να παρω μια αποψη εμεροληπτη για οσα εχω ζητησει .Θα εξηγηθω στη συνεχεια τι μου εχει τυχει τωρα και με εχει βαλει σε προβληματισμο.
 
Εγω φιλε το θορυβο δε μπωρουσα
Εγώ Τόλη που πέρασαν από τα χέρια μου 2 super sport δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το porting..
Κάθε άλλο τα όπλα αυτά έχουν και καλύτερες δευτερες και τρίτες βολές λόγω του porting,χωρίς αναπήδηση...
 
Εγώ Τόλη που πέρασαν από τα χέρια μου 2 super sport δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το porting..
Κάθε άλλο τα όπλα αυτά έχουν και καλύτερες δευτερες και τρίτες βολές λόγω του porting,χωρίς αναπήδηση...
Ας ξεκινησουμε λοιπον εν αρχη Τακη εχεις απολυτο δικιο θα προσθεσω ομως οτι δεν χρειαζεται και κανενα κωνο η συγκεκριμενη κανη και αιτιολογω οτι ειναι απο κατασκευης πολυ συγκεντρωτικη.Δοκιμη 5 οπλα στο τεμπλο 1χ1 στα 50μ WINTER No5 FABARM -BERETTA 391-RAFAELLO CRIO-BROWNING FUSION απολυτη συγκεντρωση στο κυκλο των 76cm.Eπειδη το κυνηγω το οπλο αυτο το IC αποδιδει και ως LM δοκιμαζεις φυσιγγια με αποσπομενο πατο που εχουμε εξαιρετικα στην διαθεση μας και παιρνεις αποτελεσμα ομορφες κατανομες .Πρωινα και βραδινα ενα εξοδο σε τσοκ διαπορεα θα δει τα απιστευτα .Αυτα απο την δικη μου ενασχοληση για να λυσω και εγω τον γριφο που με απασχολουσε.
 
Το όπλο το έχω από το 2009 αυτό που με ζοριζε ηταν οι κοντινές τουφεκιες γιατί χαλαγε τα πουλιά αλλα το εχω λυσει με αναστροφο τσοκ .
Δοκιμες για να σεταρεις το οπλο σου εισαι κομπλε σε ολα.Ενα ερωτημα αν μου επιτρεπεις η κανη και το φοντερο σου εχουν βγαλει καθολου πικες σκουριας;
 
Ναι φιλε Τολη και επανηλθα μετα απο μια περιπετεια και με καλη διαθεση πλεον στο ομορφο και ευχαριστω χωρο μας το forum με διαφορετικο ομως ιδιο κατα την εννοια προσωνυμιο PITER αντι PIT διοτι οταν βρηκα την καλη μου διαθεση πλεον ειδα οτι ειχαν χαθει οι κωδικοι στην διευθυνση και δημιουργησα νεο προφιλ.Συγχωρεστεμε αλλα ηθελα να εμφανιστω ως νεο μελος και νεος κυνηγος για να παρω μια αποψη εμεροληπτη για οσα εχω ζητησει .Θα εξηγηθω στη συνεχεια τι μου εχει τυχει τωρα και με εχει βαλει σε προβληματισμο.
Μετα απο αυτο καταλαβαινεις στα ποσα μετρα κατεβαζω τις φασσες αχαχαχααχαχαχαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top