Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιαννη ομορφες τουφεκιες! Προσωπικα με εντυπωσιασε η τριτη τουεφεκια! Για 43μ με Νο 7,5 και 28γρ με 2* μου φαινεται τέλεια!
Εκτος αν μπερδευτηκα εγω και δεν εβγαλες φωτο τη βολη των 43 μετρων γιατι η δευτερη φωτο και η τριτη μου φαινονται ολοιδιες. Σαν να εβγαλες δυο φωτο την ιδια βολη...
 
Last edited:
Γιαννη ομορφες τουφεκιες! Προσωπικα με εντυπωσιασε η τριτη τουεφεκια! Για 43μ με Νο 7,5 και 28γρ με 2* μου φαινεται τέλεια!
Εκτος αν μπερδευτηκα εγω και δεν εβγαλες φωτο τη βολη των 43 μετρων γιατι η δευτερη φωτο και η τριτη μου φαινονται ολοιδιες. Σαν να εβγαλες δυο φωτο την ιδια βολη...
Καλο απόγευμα! Χρήστο η ιδια βολή ειναι έβαλα και την δευτερη φωτο που ηταν πιο καθαρή! Και εμενα μου άρεσε πολυ!
 
όχι μονο δεν εχει cast off αλλα και λιγο cast on , αριστεριζει δηλαδή το κοντακι , τωρα γερνεις κεφαλι και μπαινεις κεντρο , σε αυθορμητη επωμιση και κεφαλι ακινητο η τουφεκια θα παει ολη αριστερα
Απο την πρωτη στιγμη που επωμίσα το οπλο,μεχρι και τωρα που το επωμιζω ειμαι κατα ενα παράξενο τροπο ΚΕΝΤΡΟ! Χωρις να γερνώ καθολου κεφαλι οπως και να το επωμιζω αργα η γρήγορα ειμαι κεντρο.. Επειδη ξερεις απο κοντακια Benelli μηπως συμβαίνει κατι αλλο? μηπως ειναι το λεπτο χτένι? γιατι δεν χρειάζομαι cast off σε αυτο το οπλο;; Ισως βοηθησουν καποιες αυθορμητες φωτο..
R9nK4ur.jpg

Και η εικονα απο μπροστα :
vqm0y1b.jpg

eyUtLDf.jpg
 
Last edited:
Γιαννη τα σκονιζες τα πιατακια με τη benelli!πουλα τη beretta σε μενα!
Οντως επαιξες πολυ ωραια!αλλα η beretta 304 σε σκοπευτικη γραμμη μακραν μπροστα!
Ναι εμεινα πολυ ευχαριστημενος για πρωτη φορα που εριξα με την Benelli! Και βλητικα οσον αφορα τα σπασιματα ηταν πολυ καλα ! Και τα δυο οπλα εχουν καλη σκοπευτικη γραμμη! Προσώπικα με βολευει καλυτερα της Centro λογω 8 αρας ριγας!
 
Απο την πρωτη στιγμη που επωμίσα το οπλο,μεχρι και τωρα που το επωμιζω ειμαι κατα ενα παράξενο τροπο ΚΕΝΤΡΟ! Χωρις να γερνώ καθολου κεφαλι οπως και να το επωμιζω αργα η γρήγορα ειμαι κεντρο.. Επειδη ξερεις απο κοντακια Benelli μηπως συμβαίνει κατι αλλο? μηπως ειναι το λεπτο χτένι? γιατι δεν χρειάζομαι cast off σε αυτο το οπλο;; Ισως βοηθησουν καποιες αυθορμητες φωτο..
R9nK4ur.jpg

Και η εικονα απο μπροστα :
vqm0y1b.jpg

eyUtLDf.jpg
το σημειο που παταει το κοντακι στον ωμο σου με δικαιωνει ως προς αυτό που εγραψα ότι το κοντακι σου εχει καστ ον , και όχι καστ οφφ , από εκει και περα γερνεις το κεφαλι και μαλιστα πολύ , η ιδανικη επωμιση είναι όπως οδηγούμε το αυτοκινητο , τα ματι ισια και παραλληλα , όχι το ένα επανω το άλλο κατω , το κοντακι ταιριαξε παρολα αυτά στον τροπο που επωμιζεις , αν εσυ εισαι ευχαριστημένος εμενα δεν μου πεφτει λογος
 
το σημειο που παταει το κοντακι στον ωμο σου με δικαιωνει ως προς αυτό που εγραψα ότι το κοντακι σου εχει καστ ον , και όχι καστ οφφ , από εκει και περα γερνεις το κεφαλι και μαλιστα πολύ , η ιδανικη επωμιση είναι όπως οδηγούμε το αυτοκινητο , τα ματι ισια και παραλληλα , όχι το ένα επανω το άλλο κατω , το κοντακι ταιριαξε παρολα αυτά στον τροπο που επωμιζεις , αν εσυ εισαι ευχαριστημένος εμενα δεν μου πεφτει λογος
Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές ! Παντως ετσι επωμιζω! Σταθερά και παντα! Θα προσπαθήσω πιο όρθιο το κεφαλι αλλα αναγκαστικά επρεπε να σκύψω ειδικά μπροστα για να βγει και η φωτο..
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
Με το καλό Πάνο αφού το έχεις κυνηγήσει κιόλας είσαι αρχηγοπουλο.
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
Την επιασα πριν λιγες μερες εδω σε κυνηγομαγαζο που την πουλουσε μεταχειρισμενη κοντα στα 900 ευρω αν θυμαμαι καλα.. Ακριβως το ιδιο οπλο που λες! Ειχε εξωτερικα τσοκ αυτη που ειδα! Σε 61 ! Τρομερη ποιοτητα και ζυγισμα,ωραια ξυλα και ωραιο σκαλισμα! Καλοτουφεκη,πραγματικα μοναδικο οπλο και ισως να μην ξαναβγουν ποτε οπλα με αυτη την ποιοτητα κατα την προσωπικη μου γνωμη!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top