Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλο μεσημερι! Μολις πηρα και επισημα το οπλο!! Πηγε στον οπλουργο και μακρυνε στα 38,3..πελμα εβαλα το Limbsaver AirTech precision..
M87YADk.jpg

JkPZ8SL.jpg

ZYmbrBI.jpg

CY1jxKY.jpg
Καλορίζικο και καλοντούφεκο Γιάννη!
1η φορά βλέπω αυτό το πέλμα, φαίνεται αρκετά ποιοτικό, οταν δοκιμάσεις το όπλο πες και για την αίσθηση που σου δίνει το πέλμα...
 
ηρθε σημερα ο ψηλεας με την μπενελα και παρολο που μου επεφτε μακρυ το τουφεκι οταν το επωμισα αν και δεν εριξα εντυπωσιαστηκα απο τη ριγα την ευκολια στο γυρισμα και την πολυ ωραια σκοπευτικη γραμμη.περισσοτερα θα σας πει ο ψηλος.εμενα παντως μ αρεσε
 
Last edited:
ηρθε σημερα ο ψωλεας με την μπενελα και παρολο που μου επεφτε μακρυ το τουφεκι οταν το επωμισα αν και δεν εριξα εντυπωσιαστηκα απο τη ριγα την ευκολια στο γυρισμα και την πολυ ωραια σκοπευτικη γραμμη.περισσοτερα θα σας πει ο ψηλος.εμενα παντως μ αρεσε
Τι ακριβώς εννοεις Ευριπίδη....what..sarcastic.
 
Γαννη καλοριζικο το οπλο . μην ξεχνας ποτε κατι , το καλυτερο πελμα του πλανητη είναι αχρηστο σε κοντακι με λαθος γωνια πιτς ως προς το σωμα του χειριστη του οπλου
 
Καλησπερα! Ολος ο κοσμος του hunterlife (Στελιος-Βικτωρας-Ευριπιδης ) ηταν σκοπευτηριο σημερα και τα ειπαμε! Εγω εριξα πρωτη φορα(την τεταρτη και πεμπτη πουλα για φετος) με τη Benelli Centro και το οπλο σαν πρωτη εντυπωση μετα απο 2 πουλες και καμια 70 φυσιγγια (28gr) μου αφησε αριστες εντυπωσεις.τρομερο ζυγισμα,ερχετε στον ωμο πανευκολα,το κοντακι φαινεται να ειναι σωστο πανω μου.σκοπευτικη γραμμη αριστη,εχει ριγα 8 χιλιοστων..με μια λεξη τρομερα μανιτζεβελο οπλο.ανακρουση πιο πολυ απο την beretta 304 ,αλλα οχι ενοχλητικη με 28γρ..στον ωμο δεν ενοιωσα κατι ενοχλητικο αλλα και το πελμα ειναι παρα πολυ μαλακο..βλητικα τωρα οπως ειδα τα σπασιματα σε ορισμενα trap δισκακια μακρινα ,δεν τα περιμενα ετσι με ενα απλο mobilchoke 4 αστρα!!!! Πολυ καλα εως παρα πολυ καλα οσα μακρινα σπασιματα εκανα..επισης ΚΑΜΙΑ εμπλοκη...ενα αλλο που προσεξα και μου αρεσε πολυ ηταν οτι διπλα σε super poze με 76 ποντους κανες,ειχα ιδια η και μεγαλυτερη σκοπευτικη γραμμη!!! Το μονο μειονεκτημα της benelli σε σχεση με την beretta 304 ειναι η αναπηδηση κανης και το αυξημενο λακτισμα..η beretta σε δευτερη βολη ειναι πιο σταθερη..δεν ειναι ομως και τα δυο τοσο ενοχλητικα με 28gr φυσιγγια....απο καθαρισμα βεβαια τιποτα ενω με την beretta θα ηθελα μιση ωρα!! Φαινεται σε περπατητο τσιχλας και μπηχτες κοντινες βολες,που ειναι το κυριο κυνηγι μου να ειναι ιδανικο οπλο με μαλακα φυσιγγια! Οχι οτι η beretta δεν ειναι μανιτζεβελη και ζυγισμενη αλλα η Centro ειναι το ΚΑΤΙ αλλο σε αυτο.Σπυρο το πελμα ειναι ΠΟΛΥ μαλακο σαν να εχει αεροθαλαμους μεσα..δεν νιωθεις σχεδον τιποτα στον ωμο..αλλα θελει ψαξιμο γιατι τοσο μαλακο πελμα ισως εχει αλλα μειονεκτηματα..
 
Το μονο μειονεκτημα της benelli σε σχεση με την beretta 304 ειναι η αναπηδηση κανης και το αυξημενο λακτισμα
Γιαννη μπορεις να βαλεις τα δυο οπλα δεμενα διπλα διπλα με το πελμα να παταει στο πατωμα και να βγαλεις φωτο να δουμε ολοι τι κλιση εχουν τα κοντακια τους ?
 
Γιαννη μπορεις να βαλεις τα δυο οπλα δεμενα διπλα διπλα με το πελμα να παταει στο πατωμα και να βγαλεις φωτο να δουμε ολοι τι κλιση εχουν τα κοντακια τους ?
Καλησπερα! Δημητρη αυριο θα βγαλω φωτο και τα δυο οπλα,γιατι την beretta την εχω στο χωριο! Σας ευχαριστω και παλι ολους για τα καλοριζικα!
 
κανε μου μια χαρη και βαλε φωτο τα δυο οπλα διπλα διπλα και θα τα πουμε μετα
Οκ! Οπως το ειδα παντως να καθεται
στον ωμο απο κατακορυφη βολη -μεσαιου υψους και χαμηλη φαινοταν καλα..επαφη σε ολο τον ωμο παντα.. Γενικα παντως εντυπωσιαστηκα απο το οπλο..
 
κανε μου μια χαρη και βαλε φωτο τα δυο οπλα διπλα διπλα και θα τα πουμε μετα
Καλο απογευμα! Μετρησα και τα δυο κοντακια με ακριβεια ενος χιλιοστου πανω-κατω και εχουμε:
Benelli Centro 66 cm
Μηκος κοντακιου απο σκανδαλη μεση:38,3
Πανω:39
Κατω:39,2
Beretta A304 66cm
Μηκος κοντακιου απο σκανδαλη
Μεση:38.1
Πανω:39
Κατω:39
Επωμισα και με τα δυο οπλα χωρις μπλουζα και ειδα οτι και στα δυο οπλα το πελμα κολλα ΟΛΟ στον ωμο σε ολα τα στυλ βολης.επισης οπως το πιεζω πισω με δυναμη αφηνει αποτυπωμα ολο το περιγραμα του πελματος στον ωμο και στα δυο οπλα..
ioY5uUL.jpg

Xv3waXA.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top