Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ πάντως αν πάρω σκέφτομαι τη m2 της προσφοράς και όχι τη Vinci
.shake hands. δεν θα το μετανιώσεις φίλε, αλλά όχι αυτή με την μεγάλη αποθήκη, προσωπικά νομίζω ότι χάνει πολύ το όπλο και στην όψη και σε ζυγισμα.
 
κωνσταντινε πηγα σε μαγαζι εχθες και την επωμισα και το ζυγισμα ειναι μια χαρα.ασε που μου ερχεται κουτι στο ματι λες και ειναι κομμενη και ραμενη στα μετρα μου.οσον αφορα την οψη απο κοντα ειναι πιο καλη απ οτι στην φωτογραφια και δεν με χαλαει
 
κωνσταντινε πηγα σε μαγαζι εχθες και την επωμισα και το ζυγισμα ειναι μια χαρα.ασε που μου ερχεται κουτι στο ματι λες και ειναι κομμενη και ραμενη στα μετρα μου.οσον αφορα την οψη απο κοντα ειναι πιο καλη απ οτι στην φωτογραφια και δεν με χαλαει
Όλα καλά λοιπόν ;) .
 
Κωσταντίνε ευχαριστώ πολύ..
Εϊναι πολύ ματζίβελο όπλο και με φυσίγγια 28 αντε έως 33 στο τσακίρ κέφι με πολύ κρύο η ανακρουση είναι μια χαρά...
Παρακαλώ φίλε, μέχρι 38γρ έχω ρίξει με την Ultra Light και δεν είχα πρόβλημα, αλλά λίγα φυσιγγια όμως. Όλες οι εταιρίες έχουν κάτι καλό να παρουσιάσουν αλλά η benelli όπως λες μανιτζεβελο το έχει πετύχει 1000 % λόγο μηχανισμού πιστεύω και σχεδίασης και δεν υπάρχει εταιρεία νομίζω στα αυτογεμη να την ανταγωνιστεί σε αυτόν τον τομέα, ακόμα και τα super magnum μοντέλα της έχουν αυτή την ιταλική φινέτσα και δεν είναι χοντροκομενα όπως άλλων εταιρειών.
 
Την επιασα πριν λιγες μερες εδω σε κυνηγομαγαζο που την πουλουσε μεταχειρισμενη κοντα στα 900 ευρω αν θυμαμαι καλα.. Ακριβως το ιδιο οπλο που λες! Ειχε εξωτερικα τσοκ αυτη που ειδα! Σε 61 ! Τρομερη ποιοτητα και ζυγισμα,ωραια ξυλα και ωραιο σκαλισμα! Καλοτουφεκη,πραγματικα μοναδικο οπλο και ισως να μην ξαναβγουν ποτε οπλα με αυτη την ποιοτητα κατα την προσωπικη μου γνωμη!
Γιάννη αυτή με τα σκαλίσματα που λές είναι η Special Lusso.
H Special είναι χωρίς πλουμπίδια και ψιψινια πιο απλή
Οντως όμως πολύ ωραίο όπλο
 
Καλοριζικο Πανο, να σε δω ποιο θα διαλεγεις τωρα στα περπατητα... Special η Light??? :).hit.
Θα πάρεις το Μ2 να πάμε για περπατητό ... Στη μέση θα έχουμε τον αρμονικό....
και που σαι ...θα μαι για ψάρεμα στο μέρος το έτσι... αν θές έλα..
 
Γιάννη αυτή με τα σκαλίσματα που λές είναι η Special Lusso.
H Special είναι χωρίς πλουμπίδια και ψιψινια πιο απλή
Οντως όμως πολύ ωραίο όπλο
Την Special lusso ειδα,εχεις απολυτο δικιο! τωρα βλεπω και την special σε φωτο! Χωρις τα σκαλισματα και λιγο διαφορετικα ξυλα! Τα αλλα παραμενουν ιδια!! Οπλαρα οπως και να χει!! Καλοτουφεκο και παλι!
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
καλορίζικο γι άλλη μια φορά φιλαράκι με κάθε αγορά σου ανεβάζεις την ποιότητα της συλλογής σου :)

η μεγάλη αποθήκη στο μοντέλο προσφοράς είναι μασίφ πάνω στο όπλο και δεν αφαιρείται,αντίθετα με την κανονική αποθήκη μπορείς να την προσθαφαιρείς ;)
 
Last edited:
κωνσταντινε πηγα σε μαγαζι εχθες και την επωμισα και το ζυγισμα ειναι μια χαρα.ασε που μου ερχεται κουτι στο ματι λες και ειναι κομμενη και ραμενη στα μετρα μου.οσον αφορα την οψη απο κοντα ειναι πιο καλη απ οτι στην φωτογραφια και δεν με χαλαει

Ευριπίδη επώμισες και αυτήν με την κανονική θαλάμη για να τις συγκρίνεις;;
 
Last edited:
Ευριπίδη επώμισες και αυτήν με την κανονική θαλάμη για να τις συγκρίνεις;;
χρηστο δεν την ειχε αλλα ετσι ψημενος οπως ειμαι μαλλον την πεμπτη αν εχουμε την υγεια μας το απογευμα παω για προκαταβολη
 
χρηστο δεν την ειχε αλλα ετσι ψημενος οπως ειμαι μαλλον την πεμπτη αν εχουμε την υγεια μας το απογευμα παω για προκαταβολη

Αποφασισμένο σε βλέπω! :) Οπότε κάνεις αυτό που λέει η καρδιά σου. Με το καλό λοιπόν και περιμένουμε νέα! ;)
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
Καλοντουφεκο το νέο απόκτημα.
 
Βλέπω έχουν πάρει εμπρός για τα καλά οι αγορές Benelli....
Θα συνεχίσω και εγώ μιας και προχθές κατέθεσα τα έγγραφα για την έκδοση άδειας αγοράς..
Rafaello Special με 61 cm κάννη ..
Πρόκειται για υπεράριστο όπλο που ανήκει στον πατέρα του Τζέρυ...
Βασικό πλεονέκτημα μεταξύ των άλλων ότι το όπλο το έχω κυνηγήσει και μου έχει αρέσει πολύ...
3 Beretta, 1 Brown και μου έλειπε το Μπενελάκι...
Ωραιες παρεες εχετε κυριε, να τις χαιρεσθε και να τις ευχαριστιεστε!!! Θα σας ανταμειψουν!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top