Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπάρχει να θέλεις να μάθεις υπάρχει και η ειρωνεία επειδή δεν σε ξέρω και δεν με ξέρεις πρόσεχε λίγο τα λόγια σου και ξεστραβωσου λίγο εγώ τα ξέρω αλλά αν συνεχίσεις με αυτό τον τρόπο θα σε βγάλει σε λάθος δρόμο εντελώς φιλικά
εσύ το πεζής ειρωνία καταλαβες όταν ρώτησα για την πάπια το έπαιξες ειρωνεία και μην λες να ξεστραβοθο εγώ οκ
 
Καλησπέρα στην παρέα,
Θα ήθελα την άποψη κατόχων κυρίως, της montefeltro comfort.

Ρίχνω το τελευταίο διάστημα με την Vinci που ψηλοτουφεκαει εμφανώς και θα ήθελα να ρωτήσω αν όντως ισχύει ότι τα όπλα της Benelli με υπερυψωμένη ρίγα ρίχνουν, εσκεμμένα από την εταιρεία, ψηλα !!

Να πάω στην modefeltro ή να κοιτάξω κάτι άλλο ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους απαντήσουν
Ισως ομως να σου ειναι κοντο το κοντακι δωκιμασε να βαλεις ενα πελμα φορετο των 8€ να το μακρενεις λιγο και μετα πας για περισοτερα εξοδα
 
συναδελφοι εχω μια μ2 comfort θελω να ρωτησο στην παπια βλεπω ενα κουνημα δεξια αριστερα μπορει να μου πει κανεις τι ειναι;
Η πάπια "νέου τύπου” που σου είχα γράψει.
Το εξόγκωμσ στο άκρο της πάπιας μπαίνει στις εσοχές της βάσης και η πάπια δεν κουνιέται δεξια-αριστερά.
 

Attachments

  • IMG_20201007_134655.jpg
    IMG_20201007_134655.jpg
    97,9 KB · Προβολές: 60
Η φωτογραφια ειναι απο Μ2 comfort?
Ναι παιδιά, m2 comfort αγορασμένη τον Φλεβάρη του '20.
Θεωρώ ότι αυτά τα εξογκώματα εξυπηρετούν αυτόν τον λόγο.
Η πάπια δεν κουνιέται καθόλου.
Θα δούμε βέβαια με τον καιρό.
Στην rem 1187 που μου κουνιόταν η πάπια έλυσα το πρόβλημα με ταινίες όπως έγραψαν οι προηγούμενοι.
 
Last edited:
Ναι παιδιά, m2 comfort αγορασμένη τον Φλεβάρη του '20.
Θεωρώ ότι αυτά τα εξογκώματα εξυπηρετούν αυτόν τον λόγο.
Η πάπια δεν κουνιέται καθόλου.
Θα δούμε βέβαια με τον καιρό.
Στην rem 1187 που μου κουνιόταν η πάπια έλυσα το πρόβλημα με ταινίες όπως έγραψαν οι προηγούμενοι.
Τα αυτακια αυτα τα εχουν ολες η συνθετικες μπενελλι ραφαελο μοντεφελτρο τωρα πως στη μ2 κανανε τετια πατατα δε μπωρω να καταλαβω
 
Οπότε παιδιά οι λύσεις είναι 2.
- Αγορά νέας πάπιας (όποιος ρωτήσει τιμή ας το γράψει και εδώ)
- Ταινία ή άλλη πατέντα.

@Tolis SBE1 Τα μοντέλα που αναφέρεις με την πάπια με τα αυτάκια, έχουν θέμα με το κούνημα σε βάθος χρόνου ?
 
Ναι παιδιά, m2 comfort αγορασμένη τον Φλεβάρη του '20.
Θεωρώ ότι αυτά τα εξογκώματα εξυπηρετούν αυτόν τον λόγο.
Η πάπια δεν κουνιέται καθόλου.
Θα δούμε βέβαια με τον καιρό.
Στην rem 1187 που μου κουνιόταν η πάπια έλυσα το πρόβλημα με ταινίες όπως έγραψαν οι προηγούμενοι.
Παρότι μπενελακιας με δύο benelli δεν μπορώ να μην επισημάνω το φάουλ της εταιρείας ,αλλά και το γράψιμο της κανονικά να μας πουλάει πάνω από 10 χρόνια όπλο με πρόβλημα στη πάπιαΜπορει να μην είναι ουσίας αλλά απομυθοποιεί και κάποια πράγματα.Φταιμε και εμείς σαν καταναλωτές που είμαστε ελαστικοί σε αυτά που αγοράζουμε ακριβά ,(στις φίρμες) και κάνουμε σκληρή κριτική στα οικονομικότερα και ίσως ποιο τίμια
 
Οπότε παιδιά οι λύσεις είναι 2.
- Αγορά νέας πάπιας (όποιος ρωτήσει τιμή ας το γράψει και εδώ)
- Ταινία ή άλλη πατέντα.

@Tolis SBE1 Τα μοντέλα που αναφέρεις με την πάπια με τα αυτάκια, έχουν θέμα με το κούνημα σε βάθος χρόνου ?
Να αγοράσουμε καινούργια όχι.Να πάρει τις προβληματικές η εταιρεία για ανακύκλωση και να μας δώσει τις νέες με μόνο κόστος τα έξοδα αποστολής.
 
Οπότε παιδιά οι λύσεις είναι 2.
- Αγορά νέας πάπιας (όποιος ρωτήσει τιμή ας το γράψει και εδώ)
- Ταινία ή άλλη πατέντα.

@Tolis SBE1 Τα μοντέλα που αναφέρεις με την πάπια με τα αυτάκια, έχουν θέμα με το κούνημα σε βάθος χρόνου ?
Oχι τπτ πολυ γερα
 
Εγω στη μ2 ειχα βαλει τενια μονοτηκη πισω να σφηνωσει εκει ακριβως που δειχνει ο @gvp9000 και ειταν πολυ καλα αντε και ενα ψιλο λαστιχω μπρωστα στην πατουρα που μπαινει το δαχτιλιδι
Εγώ πιστεύω ότι μπρος -πισω δεν πρέπει να μπει κάτι.Για να μην διαταραχθεί η λειτουργία του ελατηρίου της πάπιας κατά τον πυροβολισμό και σου ξεκολλήσει το δαχτυλίδι της κάννης.
 
Παρότι μπενελακιας με δύο benelli δεν μπορώ να μην επισημάνω το φάουλ της εταιρείας ,αλλά και το γράψιμο της κανονικά να μας πουλάει πάνω από 10 χρόνια όπλο με πρόβλημα στη πάπιαΜπορει να μην είναι ουσίας αλλά απομυθοποιεί και κάποια πράγματα.Φταιμε και εμείς σαν καταναλωτές που είμαστε ελαστικοί σε αυτά που αγοράζουμε ακριβά ,(στις φίρμες) και κάνουμε σκληρή κριτική στα οικονομικότερα και ίσως ποιο τίμια

Επιβεβαιώνω το πρόβλημα και στην Montefeltro και συμφωνώ απόλυτα Παναγιώτη!
Το οτι το έχω συνηθίσει και δεν με πολυενοχλεί δεν λέει τίποτα!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top